Dvě biochemická těhotenství, co teď?

reenik
15. lis 2013

Ahoj holky, právě jsem podruhé prodělala biochemické těhotenství.... tzn, z krve, moči podle Hcg jsem těhotná byla a dříve než se stihlo na UTZ něco ukázat, Hcg začlo klesat. Jsem z toho nešťastná. Máte někdo podobnou zkušenost? Uvažovala jsem nad genetickým vyšetřením, to se ale dělá prý až po třetím potratu. Absolvovali jste to někdo?

frantiska85
15. lis 2013

Genetické vyšetření by mělo jít uhradit i jako samoplátce. Zeptej se na to gynekologa.

lucccy
15. lis 2013

Možná by pomohl Prednison, zkus to probrat s gynekologem. Případně si nech nabrat krev na hormonální vyšetření.

reenik
autor
15. lis 2013

@lucccy Hormonální vyšetření už mam za sebou - našli mi zvýšený testosteron, ale prý ne moc. Jinak už mám za sebou i laparoskopii a hysteroskopii, takže vím, že mám PCO a endometriozu, prostě děs. Já taky musím mít všechno. Gynekolog to zatím neřeší, dneska mi řekl, že dvě biochem. těhotenství můžou být ještě náhoda. Já už na náhody nevěřím po všech těch hrůzách co jsme si za poslední půlrok prošli..... ☹

lucccy
15. lis 2013

@reenik zas to ber tak, že je docela dost velký úspěch, když jsi i přes PCO a endometriózu otěhotněla 🙂 Já mám za sebou jen jedno těhotenství + jedno zamlklé, takže o příčinách biochemického jsem se nikdy nepídila, třeba někdo další poradí 😉

sisi137
15. lis 2013

@reenik nech si vyšetřit štítnou žlázu a trombofilie. Je to vyšetření z běžného odběru krve takže by s tím neměl být problém u žádného doktora. Zkusila bych přemluvit na tu genetiku a popřípadě reprodukční imunologii(ale s tím se bude nejspíš cukat)

madormi
15. lis 2013

@reenik příšlápní si na mudru, udělá ti to i po druhém, mě taky dělali komplet vyšetření po druhém neuspěchu a našli trombofilní mutaci....

reenik
autor
15. lis 2013

@madormi dneska jsem jej prosila, at me posle, říkal, že dva potraty nic neznamenají, že to by na genetiku chodila půlka národa... uvažuju, že si zajdu sama bez žádanky. ☹

reenik
autor
15. lis 2013

@sisi137 štítnou žlázu mám v pořádku, to druhé nevím, uvažuju, že si na netu najdu, kde dělají ty vyšetření a zajdu si sama....

madormi
15. lis 2013

@reenik bez žádanky od lékaře tě asi hematoložka nevezme, ani na genetiku ☹

reenik
autor
15. lis 2013

@madormi četla jsem, že na jedné soukromé klinice v ostravě jo. Ale připlatím si 500 - 1000 dle rozsahu.

madormi
15. lis 2013

@reenik tak to za klid stojii...

sisi137
18. lis 2013

@reenik ty trombofilie se dělají z krve a může ti je vzít i obvoďák(uplně jistá si tím ale nejsem). Jak dlouho se snažíte? Jestli to nechceš řešit přes centrum asistované reprodukce....Tam tě proklepnou sakumprdum od hlavy k patě.

lesko4
20. lis 2017

@reenik ahoj, ako to cele nakoniec dopadlo ? Pokrocili ste dalej ,pomohli dalsie vysetrenia k vyrieseniu problemu? Mam za sebou 3 x IVF z toho 1x biochemicku graviditu. Teraz opat po KET neuspesne,HCG po 14 dnoch okolo 17 ,opat biochemicka gravidita. Tiez mam za sebou laparoskopiu a hysteroskopiu...mam endometriozu. Reprodukcnu imunologiu mame za sebou - zistili zvysenu hladinu protilatok voci fosfatidylserinu - na to mi predpisala ANP od zaciatku cyklu a fraxiparin. Stitnu zlazu mam v poriadku . Tiez som uz zufala ,co dalej :(

reenik
autor
25. lis 2017

@lesko4 Ahoj.... bohužel se to vleče dále. Sice mám už jednoho syna, ale celkem jsem v počtu biochemických či nevydařených těhotenství na počtu vyšším než 10. Opravdu už ani nemám sílu nic řešit. Byli jsme na vyšetření v Praze, máme za sebou i spoustu imunologických odběrů. Jediné na co se přišlo je antifosfolipidový syndrom, protilátky proti buněčnému jádru, zvýšený protrobin, MTHFR.... Syn se podařil s Prednisonem a Ziborem na ředění krve... teď už ani to nestačí. Naposledy jsem potratila dvojčata v 10tt... od té doby opět jen biochemická těhotenství. Snažíme se dál, ale momentálně jsem trochu rezignovala, už nevím, jak z toho ven ☹

anonymka227
12. pro 2021

@reenik autorko můžu se prosím zeptat, jak to dopadlo? Momentálně mám za sebou 3 biochemická těhotenství za sebou, dr nic řešit nechce a já přestávám věřit, že je to jen náhoda 🙈 první 2 těhotenství na první pokus a teď ve 29 letech to nejde a je z toho jen biochemko. Děkuji 😊