Estrofem a Duphaston, už máte mimíska?

misuagelina
25. bře 2013

Nazdárek holky, v listopadu jsem vysadila HA, menses prichazela jnen po injekcich agolutinu(prosinec,leden) od unora mi doktorka napsla Estrofem a duphaston, oba 2x denne po jedne tablete od 19DC na pet dni,takhle kazdy mesic do kvetna.DIky bohu menses chodi krasne, tak snad je to na dobre ceste,miminku nechavame volnej prubeh,at se stane co ma se stat 🙂 tak bych se chtela zeptat jestli ma nekdo podobnou zkusenost?A jestli uz mate mimiska? Diky M.

janicka85
25. bře 2013

misuagelina ahoj
mám zkušenost, že Duphaston není zrovna ideální pro budoucí mimčo, má známá doporučuje Utrogestan a dokonce až po ovulaci 🙂

janicka85
25. bře 2013

pokud jen krvácíš po vysazení Duphastonu ještě nemusíš mít ovulaci, což je blbý,
je lepší zjistit, kdy dochází k ovulaci a nasadit Utrogestan po ní

janicka85
25. bře 2013

na ten Estrofem bych se někde zeptala, umělý hormony jsem četla na nějaké diskusi nejsou prý dobrý užívat, prý je to jako antikoncepce, ale já tomu nerozumím

misuagelina
autor
25. bře 2013

@janicka85a nm ii mi tak nejak nerekla, na co mi to dava,sama jsem tak vycetla,ze nejspis na upravu cyklu...jen jsem zvedava co potom,jestli mi to vysadi a nebudu zas tam kde jsem byla,ale dekuju za odpoved 😉

misuagelina
autor
25. bře 2013

@janicka85 ja prave po vysazeni HA byla bez MS...bazalku merim,ale trosku se v tom ztracim,beru oboje az od 19dne,takze predpokladam,ze uz mam po ovu,ale vim,ze muze probihat i pozdeji..podle prvniho mereni byl 14 den a druhy mesic si myslim,ze vubec neprobehla :-\

janicka85
25. bře 2013

to je normální, že po vysazení aK. to chvíli trvá, než se to upraví, moje dr. po vysazení doporučuje sarapis- ten obyčejný,
dá se koupit v lékárně
a na pročištění je dobrá pupalka

janicka85
25. bře 2013

ale určitě zkus meřit tu teplotu, abys zjistila, kdy ovulka bude, někdy je hodně pozdě

vecernice
26. bře 2013

@misuagelina já to měla po vysazení HA, byla jsem bez ms. tyto léky simulují cyklus, asi doktorka zkouší, aby se tělo nahodilo, ale při této kombinaci to myslím nevede k otěhotnění. já nakonec skončila na kombinaci clostilbegyt a utrogestan, pak začala ovulace chodit spolehlivě. s estrofemem ne. jinak duphaston/utrogestan jsou progesterony, které tělo má samo po ovulaci produkovat. takže pokud po nich dojde ke zvýšení bazální teploty, nemusí to znamenat, že ovulace proběhla. jinak cykly mohou být anovulační, to se zjistí buď bazální tepltotou nebo folikumetrii. hodne stesti!

misuagelina
autor
26. bře 2013

@vecernice moc dekuju ze odpoved... presne moje domnenky 🙂 asi mi malinko zlenively vajecniky a timhle se to snazi nastartovat, takze si myslim,ze pak mi da asi ten Utros.Jestli se muzu zeptat po jake dobe jsi se dockala mimiska?

misuagelina
autor
26. bře 2013

@vecernice kdyz nad tim tak premysli,tak to asi nema ani cenu ted tu bazalku merit,ne?ty hormony ji asi musi dost ovlivnovat :-\

vecernice
26. bře 2013

@misuagelina já měřila i když jsem brala utroš, on doktor to chtěl a hodně z toho vyčetl. pokud ti stoupne teplota dřív než začneš brát duphaston, tak to byla ovu. já měla estrofem první půlku, utroš druhou, myslím, že estrofem brání ovulaci, ale podporuje sliznici. ale ty máš obojí až od 19DC?
já vysadila HA v dubnu, do července nic, žádná ms, takže pár měsíců estrofem+utrogestan, to nemělo správný účinek, takže pak clostilbegyt+utroš, a první těhotenství duben příští rok, bohužel nevyšlo, takže revize, ms po 3 měsících po agolutinu, pak zas clostík a najednou tu byly dvojky 😀

misuagelina
autor
26. bře 2013

@vecernice takze vic jak rok,teeeda :'( jj ja beru oba zaraz az od 19 DC...rovnou dve rozinky, no tak to potes 😀

vecernice
26. bře 2013

@misuagelina každý tělo reaguje jinak. moje bylo rezistentní. ke klukům dlouhá cesta, k třetímu bez léků samo na první zásah 😉

misuagelina
autor
26. bře 2013

@vecernice a stalo to za to,jsou to krasavecci 😉 ..no nic,ja doufam,ze doktorka vi,co dela...a jak dlouho jsi pred tim brala HA?

vecernice
26. bře 2013

@misuagelina 11 let

misuagelina
autor
26. bře 2013

@vecernice hned jsem klidnejsi 😀