• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Genetická konzultace v Prenatalu. Jak probíhá?

28. srpna 2011 
Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli některá z vás absolvovala gen konzultaci v Prenatalu po tom, co jste prodělali vyšetření NT. My jsme tam byli teď v úterý, volala doktorka, že máme nízké Papp, tak kvůli tomu.Jinak další výsledky v 12+3 jsou NT 1,2mm, FBhcg 0,47MoM a to Papp 0,36MoM, screening negativní, kombinované riziko 1/10000. Co si o tom mám myslet? A jak ta konzultace probíhá?
Předem děkuju za odpovědi.
19. srp 2011 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, já teda neabsolvovala genetickou konzultaci po špatných výsledcích z NT vyšetření, ale kvůli tomu, že při prvním mimi na velkém ultrazvuku byl zjištěn velký růstový rozdíl - mimino bylo asi o dva týdny menší. Takže si vyžádali odběr plodové vody a předtím genetickou konzultaci. Už si přesně nepamatuju na co všechno se nás dr. vyptávala, ale vím, že chtěla vědět moji i partnerou zdravotní anamnézu (nemoci, operace apod.) a pak jestli někdo v rodině a příbuzenstvu netrpí nějakou vážnou chorobou - Down apod. Pak to vše porovnala s výsledky z ultrazvuku apod. a stanovila z toho jestli je u nás riziko nějaké genetické vady nebo postižení. Ale na vše už si bohužel opravdu nevzpomenu - jsou to už 4 roky :wink: . Takže předpokládám, že i tato genetická konzultace bude probíhat podobně. Abych řekla svůj názor - mě to v mém případě přišlo zbytečné, ale u tebe to může být o něčem jiném. A taky jsme byli v Prenatalu, většina lékařů je tam moc příjemných a profesionálních, vše dobře vysvětlí apod. Takže držím pěstičky ať je miminko v pořádku.
20. srp 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já byla na genetické konzultaci v Prenatalu asi před 14 dny.... u MUDr. Leznarové. Bylo to fajne, ale nic moc mi to nedalo. Na konzultaci jsem byla ze stejného důvodu jako píšeš ty, s tím rozdílem, že já měla PAPP 0,29 :o(. Šla jsem tam s tím, že jsem smířená s tím, že bude plodovka. Taky to tak dopadlo, dneska u mám výsledky a jsou negativní. Pokud jsi tam nebyla, tak můžu podpořit tím, že nízký PAPP většinou nic neznamená..... prostě se o tak stane. Má to prý hodně holek. Já šla na plovodku kvůli věku - je mi 33. Držím pěsti, ať jste OK.
27. srp 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky, tak konzultaci už jsme absolvovali a bylo to o ničem, kdyby můj prcek neměl šest prstů, tím myslím moje první dítě, tak se tam nemáme pomale o čem bavit. Bylo mi odbornými termíny vysvětleno, že je to teda ze strany tatínka rodové, takže pouze kosmetický problém a to jsem věděla i bez ní.Jinak si mám počkat na triple testy a pak se uvidí, do ničeho mě nenutila ani nevysvětlila, co vlastně to nižší papp znamená, takže asi tolik. Spíš si myslím, že tam jde trochu o kalkul s pojišťovnou, nechají si to zaplatit a hotovo.
28. srp 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
to jo, stejně tak jako ta plodovka, ale já tím, že jsem zdravotník, tak jsem chtěla mít jístotu. Ve čt jsem měla mít výsledky tripple, ale nedošly, v pátek mi nikdo nevzal telefon, takže doufám, že zítra se dozvím zase nějakou jobovku.
28. srp 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek