Genetická konzultace v Prenatalu. Jak probíhá?

martina227
19. srp 2011

Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli některá z vás absolvovala gen konzultaci v Prenatalu po tom, co jste prodělali vyšetření NT. My jsme tam byli teď v úterý, volala doktorka, že máme nízké Papp, tak kvůli tomu.Jinak další výsledky v 12+3 jsou NT 1,2mm, FBhcg 0,47MoM a to Papp 0,36MoM, screening negativní, kombinované riziko 1/10000. Co si o tom mám myslet? A jak ta konzultace probíhá?
Předem děkuju za odpovědi.

usounek25
20. srp 2011

ahoj, já teda neabsolvovala genetickou konzultaci po špatných výsledcích z NT vyšetření, ale kvůli tomu, že při prvním mimi na velkém ultrazvuku byl zjištěn velký růstový rozdíl - mimino bylo asi o dva týdny menší. Takže si vyžádali odběr plodové vody a předtím genetickou konzultaci. Už si přesně nepamatuju na co všechno se nás dr. vyptávala, ale vím, že chtěla vědět moji i partnerou zdravotní anamnézu (nemoci, operace apod.) a pak jestli někdo v rodině a příbuzenstvu netrpí nějakou vážnou chorobou - Down apod. Pak to vše porovnala s výsledky z ultrazvuku apod. a stanovila z toho jestli je u nás riziko nějaké genetické vady nebo postižení. Ale na vše už si bohužel opravdu nevzpomenu - jsou to už 4 roky 😉 . Takže předpokládám, že i tato genetická konzultace bude probíhat podobně. Abych řekla svůj názor - mě to v mém případě přišlo zbytečné, ale u tebe to může být o něčem jiném. A taky jsme byli v Prenatalu, většina lékařů je tam moc příjemných a profesionálních, vše dobře vysvětlí apod. Takže držím pěstičky ať je miminko v pořádku.

ivulka1
27. srp 2011

Ahoj, já byla na genetické konzultaci v Prenatalu asi před 14 dny.... u MUDr. Leznarové. Bylo to fajne, ale nic moc mi to nedalo. Na konzultaci jsem byla ze stejného důvodu jako píšeš ty, s tím rozdílem, že já měla PAPP 0,29 :o(. Šla jsem tam s tím, že jsem smířená s tím, že bude plodovka. Taky to tak dopadlo, dneska u mám výsledky a jsou negativní. Pokud jsi tam nebyla, tak můžu podpořit tím, že nízký PAPP většinou nic neznamená..... prostě se o tak stane. Má to prý hodně holek. Já šla na plovodku kvůli věku - je mi 33. Držím pěsti, ať jste OK.

martina227
autor
28. srp 2011

Ahojky, tak konzultaci už jsme absolvovali a bylo to o ničem, kdyby můj prcek neměl šest prstů, tím myslím moje první dítě, tak se tam nemáme pomale o čem bavit. Bylo mi odbornými termíny vysvětleno, že je to teda ze strany tatínka rodové, takže pouze kosmetický problém a to jsem věděla i bez ní.Jinak si mám počkat na triple testy a pak se uvidí, do ničeho mě nenutila ani nevysvětlila, co vlastně to nižší papp znamená, takže asi tolik. Spíš si myslím, že tam jde trochu o kalkul s pojišťovnou, nechají si to zaplatit a hotovo.

ivulka1
28. srp 2011

to jo, stejně tak jako ta plodovka, ale já tím, že jsem zdravotník, tak jsem chtěla mít jístotu. Ve čt jsem měla mít výsledky tripple, ale nedošly, v pátek mi nikdo nevzal telefon, takže doufám, že zítra se dozvím zase nějakou jobovku.