GENNET (Klinika Sv. Klimenta v Praze). Máte zkušenost?

amal
28. únor 2008

Ahoj holčiny.
Pravděpodobně jste se tady na toto téma již bavily, ale nemohla jsem o tom nic rychle najít, tak zavádím toto téma. Včera jsme byli s manželem poprvé v Gennetu. Snažíme se už 15 měsíců. Já jsem v pořádku, ale manžel má oligoasthenozoospermie-neputují kupředu. Zatím nám dělali jen genetické vyšetření a odběry. V dubnu tam jdeme podruhé, k paní primářce Brandejské. Máte nějaké zkušenosti s Gennetem? Pište pište. Děkuji, Jana.

broskef
7. dub 2008

aha tak to promiň 🙂

carodejnice
7. dub 2008

co??? proč??? 🙂

broskef
7. dub 2008

že jsem tě domutila počítat 😀

broskef
7. dub 2008

takže jestli jsem to dobře pochopila tak se odhodlávaš k 3 IVF

carodejnice
7. dub 2008

Jo tak, já jsem nepochopila, za co ses omlouvala 🙂
Já se odhodlávám ke KETu. Mám ještě várku mraženek, tak chceme zkusit nejdřív to. No a pak bude zbývat ten třetí pokus IVF.
Ale jak jsem psala, vážně se bojím. Když jsem se z toho dostala, abych do toho zase nespadla ☹

broskef
7. dub 2008

to chápu a tyhle diskuse Tě do toho nehazí? mě totiž ano, vždycky si je zakažu a potom to nevydržim 😝

carodejnice
8. dub 2008

Já čtu jenom neškodný diskuze, jako je tahle 🙂 Takový to "jak nejlépe otěhotnět", ""...bez vejcovodů", "komu se podařil KET" atd. nečtu a zakázala jsem si to 🙂 Zatím to funguje 🙂

pavcik
17. dub 2008

Ahoj holky,tak se k vám připojuju.Včera m gynekoložka řekla,že asi za dva týdny mi napíše žádanku do gennetu.tak jsem zvědavá. Vůbec nevim co mě napoprvý čeká.Moje mudr mě akorát prohlídla a neřekla mi nic co mi tam budou hned poprvý dělat nebo co mám přibližně očekávat.Nevíte něco víc????Jak to tady čtu tak se bojim jít k tomu doktorovi aby mi neřekl že jsem taky moc mladá,páč mi je jen 22 😅 .Ale co,já se svojí hubou bych mu řekla co je mu do toho že je to moje věc 😉

milena26
17. dub 2008

ahojky pavciku vůbec se neboooj 🙂 a ke komu jdeš ? nooo a byla jsi na laparoskopii? aby zjistili jestli máš průchodný vejicovody?? a to,že ti je 22 vůbec neřeš,lepší všechno podchytit včas než abys třeba něco zanedbala a pak to bylo ještě složitější....nemyslíš 😉
na první konzultaci tě čeká pohovor ..njprve formalitky u sestry a pak s dr. tam si to zkontroluje co vypsala sestra nooo a my jsme neměli vůbec speriogram tak i na tohle jsme se připravili.. manžel se nekoupal v horké vodě (ani saunu NE) a pak aby neměl ten tvůj teplotu to pak nemá cenu a abstinence 2-5 dní noo a tak mezi tím než manžel přišel ,tak mě vyšetřila a i UTZ udělala( určitě jde udělat i to,že můžeš jít s manželem ,kdyby mu to nešlo,tak ho podpořit 😉 ) noo a pak ti řekne co dál... písnu ti jak to pak probíhalo u nás pak mi píchli vyvolávačku abych dostala M (měla jsem skoro měsíc zpoždění...no jako vždy bez prášků) noo a chtěla abych pak přišla na krev na hormonální profil 2-4DC a pak ještě jsem měla od svého gyndaře vyžádanou inzulinrezistenci tak jsem sse objednala na testíky na cukrovku (diabetička nejsem ju )přímo u nich oni tomu říkají PIR a i na genetiku nás poslali protože jsem otěhotněla před několika lety přirozeně ,ale pak následoval zamlklí potrat nooo a tohle se odehrálo v průběhu tří neděl a ted čekáme na výsledky a na další cyklus a na kontrolu jdem 22.5. ale to jsem se už objedna dopředu abych pak nemusla čekat třeba měsíc
noo a kdyby jsi ještě chtěla něco vědět,tak klidně písni sem anebo do interní pošty 🙂 já chodím k dr. Brandejské a je moc hodná a všechno vysvětlí opravdu důkladně a polopatě 🙂 a i sestřičky milý,sice jsem napoprvé byla taková vyjukaná,ale dobrý a můžeš si klidně pak i zavolat ,když ti něco vypadne ,tak jako mě a volala jsem tam druhý den kvůli genetice páč tam musí jít oba partneři a na termín kdy jsem nás objedna byl manža na cestách 😀

pavcik
20. dub 2008

Milena26: Díky za vyčerpávající info.Teda vyznat se v tom je pěkný oříšek.Mě doktorka nedělala vůbec nic.Ani příteli.Žádnej spermiogram.Ale budeme taky připravený.S menstruací problémy nemám.Jen mi doktorka řekla,že asi se bude řešit jestli mám ovu a jak silnou.Protože to podle po domácku dělaných testů vypadá že je slabá nebo možná žádná.Mám dotaz...co je prosím to 2-4 DC?Věřim,že jsou tam všichni milí. A platí se něco při první náštěvě nebo nějaká větší suma na delší dobu???Abych věděla s čim máme počítat.No každopádně jsem si zase po nějaký době zase začala měřit bazální teplotu.Beru listovku a mamavit.No uvidíme

terezita
20. dub 2008

DC je den cyklu.
milena, diky za popis, konecne vim, co tam napoprve cekat. 😅 jee, oni ti delali hnedle prohlidku? mne rikala sestricka, ze na prvnim sezeni bude jen pokec. no ja mela dojem, ze mi toho do toho telefonu moc nerekla.. 😀
pavcik, jinak mne muj doktor taky nedelal zadne vysetreni, pujdu tam s prazdnyma rukama. ale coz, tam se snad o nas postaraji, ne? 😉

pavcik
20. dub 2008

No to doufám. Takže v ten den první prohlídky už tam půjde moje drahá polovina se mnou?? A taky nevim,jakou mu daj omluvenku.Přece mu nedaj do práce papír kde bude napsáno něco osobnějšího.No snad půjde poprosit aby tam napsali něco neutrálního.

lavazzza
20. dub 2008

Ahoj holky tak nás to čeká od pondělí za týden 😅

terezita
20. dub 2008

no napoprve by s tebou mel jit. pak uz chodit nemusi. ja jsem v praci rekla, ze jim omluvenku nedonesu, bo nemusi vedet, k jakymu dr. jdu. kdyby remcali, tak jim dam tel.cislo, at si tam zavolaj, ale rikat to nechci. nemusi kazdy vedet, ze se snazime o mimo.. 😀

terezita
20. dub 2008

ahoj lavazzzo, no ja to nekde od tebe cetla, ze jdete takhle brzo.. byla jsem tehdy naprdnuta na tu sestri, bo jsem se objednavala jeste pred tebou, ale my jdeme az za 3 tydny.. ale kdyz uz jsme cekali tak dlouho, tak tohle nic neni.. 😅

tulipa
22. dub 2008

Aholky,
máme za sebou první návštěvu Gennetu. Byli jsme na spermio a genetiku u Mudr. Stejskala, asi hodinu a půl 😕 . Je dost důsledný, dokonce nám něco hledal i na netu a obvolával jiná pracoviště.
Ted mám "poslední" měsíc na přirozené početí, potom mě moje mudr. pošle už s doporučením do Gennetu..

Držím všem palce 🙂

lavazzza
22. dub 2008

terezito mě už ten měsíc přišel moc,ale nakonec to uteklo.

tulipo takže ty jsi tam byla nejdřív bez doporučení?Já si pro něj zítra jdu.

tulipa
22. dub 2008

lavazzo: moje mudr. mi dala žádanku k vyšetření manželova spermiogramu. Ted už by mě tam v podstatě předala..

terezita
22. dub 2008

no mne ty cekaci lhuty prijdou taky silene.. znama se objednavala do gestu a sla asi za 2 tydny..
tulipa, no to je skvele, ze se takhle venujou. uz by bylo na case, aby s nama zacali ty divy delat.. 😅 a drzim palce, aby vam vsechny hodnoty vysly v poradku!

milena26
22. dub 2008

ahojky pavciku noo pokud je tvoje polovička Tvůj manžel,tak jako tvůj nejbližší tě může doprovodit k lékaři a tam mu normílně potvrděj propustku sice pro chlapa blbí,že z gyndy,ale můj šéfík to tak taky měl 😀

na první návštěvě jsme nic neplatili...kromě toho 30to korunovéhop poplatku 😅

jo jo na poprvé je lepší,když tam s tebou jde protože vyspovídali i manželaa je lepší když i ví co a jak aby pak z toho nebyl vyplašenej 😀

pavcik
22. dub 2008

No zatim je to do léta můj přítel 😀 No v nejhoršim se vymluví fakt,že mě šel jen doprovodit 🙂 Nerada bych aby se před chlapama cítil špatně.Znáte to,chlapi 🙂

milena26
22. dub 2008

jo jo známe 😀 ,ale pokud spolu žijete jako druh a družka,tak na to má taky právo tě doprovodit a mít na tebe propustku ...ale taky to jde udělat tak,že si veme dovču na ten den 🙂

bubisek
24. dub 2008

Ahoj holkyj,ted nevim,na jakou diskusi mam prispivat, je tu jeste jedna a jmenuje se Zkusenosti - Gennet. Tam uz jsem psala,ale moc prispevku tam neni.
Takze pisu roman.Musim si postezovat.
Minuly tyden jsme byli na prvni konzultaci u MUDr. Brandejske, rekla jsem ji vsechny nase problemy a ze jich neni malo. Prohledla me a pak nam sepsala zpravu a shrnula na jaka vsechny vysetreni mame jit - genetika,imunologie,hormonalni profil,spermiogram,moc a krev na dalsi testy.
Dneska jsme byli na geneticke konzultaci. Fakt jsem z toho nemohla,protoze jak jeste nevime,jak to tam chodi,tak jsem se ptala jedne slecny na recepci,aby mi rekla,kde je ordinace toho doktora a ona na to,ze at pockame,ze nas zavola. Tak jsme si tam sedli v domneni,ze asi zavola doktorovi a ten si pro nas pride,nebo ze si nas zavola ona za chvilku a vysvetli nam,kde ma tu ordinaci. Sedime pred ni pul hodiny a nic. Tak se sebral manzel a sel se ji zeptat,co teda. A ji vubec neprislo,ze nam neco mela vysvetlit a hned na nas,jestli mame nejake doporuceni a jestli ne,tak si to budem platit. Ja cumela jak vejr,rikam ji,ze jsme objednani. Proste stacilo by,kdyby se podivala do pocitace a tam to vsechno mela napsany vcetne doporuceni od MUDr. Brandejsky.Takze jsme prisli k doktorovi o pul hodiny pozdeji a sestricka se ani neomluvila,ze nam treba nerozumela. Byla jsem z toho uplne rozhozena.
Pan doktor pri geneticke konzultaci me taky moc nepotesil,divil se,ze vazim tak malo,kdyz jsem tak mohutna. To mi stacil jeste jednou zopakovat. Ja uznavam,ze nejsem hubena,ale tak spatne na tom jeste nejsem. BMI mam 25,6 ,takze proste mirna nadvaha.Mit o 3 kila min,tak uz jsem tabulkove v normalni vaze.Manzel byl sokovanej,kdyz ho chtel prohlidnout, na to absolutne nebyl pripravenej🙂) a ja jsem taky netusila. Ale urcite to takhle bylo lepsi,protoze tusit to,tak by tam se mnou nesel🙂 Ale jinak doktor duslednej ve vyslechu dedicnych chorob🙂
Pak jsme byli na spermiogramu a vysledky mame OK,tak jsem fakt rada. Minuly spermiogram vysel docela spatne,ale zabrali nam vitaminy SELZINK, pak chodit absolutne bez slipu a trenek a koupat se jen ve vlazne vode.A nechlastat🙂

Lavazzko,jsem zvedava,jak to dopadne u vas,pak dej vedet.

Pavcik,chlapy zname, ten muj z toho ma vzdycky sok,ale chape,ze uz je to nutnost. Jinak by nikam nesel.

Terezi,ty lhuty nez se dostanes nekam na konzultaci jsou fakt dlouhe a pak jeste delsi cekani na vysledku,pak zas na konzultaci a nez se dostanem k nejakemu reseni,tak budou vanoce.

k.bett
24. dub 2008

bubisek:

Ahojky já taky chodím do gennetu a je fakt ze obcas jak sestricky porad neco resi tak jsou nekdy trochu zmatené ale zase casto se to nestvá.

Jinak na genetice jsme tam byli taky a manz teda nikdo neprohlížel jen jsme odpovedeli na dotazy a sli jsme na krev na hormonální profil oba.

Je fakt ze prvni termín nám dali taky asi az po mesici nebo tak ale pak uz jsme tam byli co 14 dnů jestli ne driv.

Mají pořád dost kolotoč a dokonce jsem zjistila ze tam doktori jsou i déle než byli, prostě je nás hodně a musejí to vše skloubit, pže jak tam už některé páry postupují tak jsou vázaní na určitý termín, myslím jako hormonální injekce přesně v urcity den podle MS, pak nutný v urcity den UZ a zase nutná kontrola, odbery vajíček přesne v urcity den pro kazdou zenu a vložení...myslím že to je docela proces, takže vydrz a uvidíš že než se naděješ budeš se divit jk to šlo vlastně rychle 🙂

Je fakt ze na genetiku se ceka dlouho asi 4-6 tydnů ale to by mělo byt snad nejdelší ze všech vyšetření a testů

milena26
24. dub 2008

k.bett no mi už máme genetickou konzultaci zasebou a dr. nám řekla,že výsledky budou do měsíce což je krása.. tak jsme pak se sestřičkou pátrali už na kdy nás objedná,že aby jsme pak nemuseli dlouho čekat... páč,kdyby jsme čekali na výsledky a pak se objednali tak jdeme na řadu za dva měsíce pokud budu tedy přehánět 😅 tak sestra vzala kalendář a listovala a pak mi řekla datum a prej počítala jsem to i s MS aby to bylo po ní a já souhlasila... tak jsem zvědavá noo ještě než tam pojedu,tak si tam stejnak zavolám jestli tam už výsledky jsou ,kdyžtak bych se přeobjednala.. 🙂

k.bett
24. dub 2008

milena26:

jj, rikám jak tam clovek uz nákou chvilku docházi tak to neni tak strasny cekání a hlavne práve jak rikás, krasne se daji naplánovat dalsi schuzky atd. aby to celkove netrvalo moc dlouho...proste si myslim ze delaj co muzou..a jak si to takhle hezky clovek naplanuje je to raz, dva.. 😀

k.bett
24. dub 2008

jinak já už mám vše za sebou 😉

tulipa
25. dub 2008

bubisek: že jste byli u dr. Stejskala?
My taky, manžela si zavolal jako prvního a šup gaťky dolů 😀 , taky bylo dobře, že to nevěděl dopředu.
Jinak důkladný a taky vše opakoval víckrát.

Ted jdeme 21.5. k Mudr. Brandejské na první konzultaci.

lavazzza
25. dub 2008

holky tak já nevím jestli máme sexuálně abstinovat,kdyby dělali manželovi spermio 😅

tulipa
25. dub 2008

lavazzo 😀 a kdy mu ho budou dělat? to by vám měli říct dopředu, nechceš si to telefonicky ověřit?
Jinak my jsme abstinovali 5dní 😅