Holky po jak dlouhé době jste otěhotněly ?

meluzina
24. bře 2006

Ahoj holky,
zajímalo by mě jak dlouho jste se snažili s manželem (nebo přítele) o miminko ?
Doktoři říkají že rok snažení je normální doba... jak jste na tom vy ?

bledulka
24. bře 2006

my jsme se ani nestihli snažit-manžel měl loni zhoubný nádor a podstoupil chemoterapii-a před ní si nechal zmrazit své zdravé spermijky a ty nyní použijeme. Sice má tvorbu spermií obnovenou,ale v květnu to bude rok,co skončila léčby a tak ty spermie mohou být poškozené a tak se normálně chráníme,abych neotěhotněla touto cestou-i když spermií má méně než je norma,ale jak jde čas po léčbě tak se to může měnit a nechceme riskovat..
takže takhle 🙂 Snad nám to vyjde,ale přistupuju k tomu tak,že jsem ráda,že mám alespoň zdravého manžela a to ostatní překousnu.. 😉

meluzina
autor
24. bře 2006

Liniiku : jestli jsem to správně pochopila tak je Ti kolem 21 let je to tak ? jestli ano jak se tváří lékaři na bližší vyšetření u holky v tomto věku ? Slyšela jsem od různých známých, kterým je kolem 22 let, že se s nima doktoři ani moc nebaví a říkají jim, že hlouběji to budou řešit v pozdějším věku.. ale třeba jen měli kretény doktory...nevím..... 😒

bledulka
24. bře 2006

díky Lenik- snad i vy se dočkáte zdravého a krásného mimíska.Přeju hodně štěstíčka... 🙂

matlova
24. bře 2006

bledulka: Aha, tak to je mi líto.
Manžel mé nevlastní sestry měl obdobný problém, také musel podstoupit chemoterapii a dneska mají krásnou holčičku (přirozeně).
Držím palečky..... 🙂 🙂

bledulka
24. bře 2006

matlova-díky,každý podobný příklad s dobrým koncem potěší a uklidní dá naději... 🙂

matlova
24. bře 2006

meluzina: tak to asi měli ty "kretény doktory" jak píšeš....
Já jsem utekla od své "normální gynekoložky", teď chodím na soukromou gynekologii + centra reprodukční medicíny (je to spojené) a jsem nadmíru spokojená. Jiný přístup, prostředí atd., vím platí se to, ale mě to za to stojí....
Tím neříkám, že jsou všichni lékaři stejní..... 🙂 😉

leniik1
24. bře 2006

No já jsem ještě nic neřešila- není důvod- po potratu jsem měla různá vyšetření a prý ok- můžu mít děti- mám jen mikrocystózu ale to není nijak vážné, pokud cysty nedorůstají.Pak jsme to zkoušeli půl roku a nic, což není důvod jít to řešit- teď používáme přerušovanou soulož a po svatbě zase začnem pracovat na děťátku.Pokud se nezadaří do roka, jdu se obrátit na doktorku a řešit to.Ale teď jsem nedostala 2 měsíce menstruaci a píchla mi injekci- menses se už vrátila.Oddychla jsem si- to bylo asi stresem.Ale potrat byl pro mě naprosto hrozná zkušenost- takovou bolest jsem nikdy nezažila.No bylo to hrozný a moc si vážím svho přítele jak mi pomohl a pohotově reagoval.Bylo to u nás jak na zabíjačce.Myslela jsem, že vykrvácím..Tak chápete že se toho už dopředu znova bojím.Ale každé těhotenství je jiné- budu tomu věřit. 😔

leniik1
24. bře 2006

Jinak tohle nezáleží na věku- o to snad horší a divný je , že mladá holka nemůže otěhotnět- já bych šla jinam, kdyby mi nechtěli pomoci.Prostě bych podstoupila snad cokoliv- jen abych měla miminko.Jednou o něj přijít dost hnusným způsobem mi stačilo. ☹ Tak doufám, že lékaři pomůžou i holkám v mém věku, protože to už je věk na to mít dítě- nevím jak můžou je poslat domů s tím, že vy jste mladá a nebudem to řešit- s tím jsem se nestkala zatím.

herminka
24. bře 2006

Leniiku, uvedu Ti příklad kamarádky - o první miminko taky přišla, ale hned asi po 3 měsících přišla znovu neplánovaně do jiného stavu. Teď má 2 kluky, obě těhotenství byla OK. Tak držím palce 😉

lakme
24. bře 2006

Ahoj meluzino,
u mě to bylo trochu složitější s prvním přítelem jsme se snažili o miminko asi tak rok. Byl mladý, zdravý a vůbec to nešlo. Nakonec jsme se rozešli.
A s mým nynějším přítelem -budoucím manželem jsme se spulu 2x (slovy dvakrát) vyspali a malej byl na cestě. A to můj nynější přítel je taková ukázka nezdravosti, naprostý opak toho prvního, že se až divím :o) Ale asi to tak mělo být, ten "nahoře" asi ví co činí. Nechala bych to tak 2x roky na "náhodu" (teda jestli jste mladí a zdraví) snažila bych se na to nemyslet, ale to se líp radí než dělá a pak bych to asi řešila.

majka07
25. bře 2006

ahoj holky, já když vezmu své známe z okolí, tak měli problém tři známe, stále nic a nic, pak jedné se podařilo po 3 letech snažení pjít do jiného stavu, ale potratila no a po dvou měsících čekala znova a dítě je v pořádku a po prázdninách půjdu do první třídy, nás učili, že by se mělo po potratu alespoň půl roku počkat, aby se tělo dostalo do kondice, no a pan primář řekl známé, že by bylo nejlepší přijít do jiného stavu co nejdřív, pak by prý už nikdy nemusela....Je zajímavé sledovat názory odborníků, páč se hodně liší 🙂

majka07
25. bře 2006

A ještě k té psychice, myslím si, že děla hodně, o tom by mohla psát má super kámoška, ta se už od 18-ti snažila s přítelem o mimi, stále nic, vždy myslela jen na mimi a přítel též, teď po 7 letech, když už to vzdali a různé testy nic neukázali, jen to, že jsou oba v pořádku, tak najednou prožívají velikou radost, za měsíc se jim má narodit mimi....do 23 let chodili po vyšetřeních, pak se na to vy.....rezignovali, začali říkat, buď se podaří a nebo ne, kašlem na to a na třetí pokus bum a mimi tu za chvilku bude.... 😀 termín májí 17.4.2006

leniik1
25. bře 2006

Jo Majko, souhlasím s tebou.Nám to pak ale půl roku nešlo.Tak snad to půjde..Nebudu na to myslet a pořídíme si asi po svatbě pejska,abych na to trošku zapoměla a snad se zadaří..Teda doufám, že pořídíme pejska.Psssst.Přítel to ještě neví - uvidím co na to řekne. 😉 🙂

majka07
25. bře 2006

lenik, je asi fakt lepší na to nemyslet a nechat to volne 😉 tak ať se všem brzy zadaří, my ještě chvilinku počkáme a jdem na to taky 😀 😀 😀 Jdu vařit.... 😉

janis
28. bře 2006

Holky jak tak pročítám celou tuhle diskuzi, tak se jen divm, jaký zázrak je splodit potomka, není to žádná legrace. O neplodnostijako takové toho moc nevím, ale i já patřím mezi doslova "vymodlené děti". Moji rodiče se brali ve 24 letech a už před svatbou se začali snažit o miminko, stále to nešlo a celkem se moje mamča léčila 6 roků na neplodnost, oba prodělali všemožná vyšetření, mamka jezdila na léčebné procedůry do lázní, ale těhotenství stále nepřicházelo.
Po 6 letech (bylo jim 30) se tedy mí rodiče rozhodli pro adopci, to už i doktoři nad nimi zlomili hůl a říkali, že adopce bude nejlepší řešení, naši se tedy upli na myšlenku vzít si dítě z dětského domova a začali vyřizovat vše potřebné. V té době se stal zázrak, mamka otěhotněla a po devíti měsících porodila zdravou holčičku, tedy mě. Naši byli nesmírně šťastni, ale smířili se s tím, že budu jedináček, vůbec tomu tak není, po dvou letech mamka otěhotněla znovu a já mám dnes o dva roky mladší sestru. Závěr je takový, že psychika v tomto případě hraje opravdu velkou roli. Člověk se s myšlenkou, že za každou cenu se to musí podařit nesmí moc zatěžovat. Přeji všem hodně štěstí. My sami se už 3 měsíce s manželem pokoušíme o mimi, ale věřím, že neoplodnost není dědičná a nám se to určitě podaří.

petul22
28. bře 2006

Mám v tom docela chaoz.

Leniik1- neříkala jsi v této debatě,že už jsi zase v jiném stavu???A te´d na konci píšeš,že začnete pracovat na miminku až po svatbě,tak jak to je????

deni
28. bře 2006

ahoj holky 🙂

deni
28. bře 2006

my se teda nesnazime o mimi. ale za par dni vysazuji HA, takze kdo vi, co nam zivot prinese 😀

leniik1
28. bře 2006

Neříkala- byla jsem a potratila.Pak jsem se půl roku pokoušeli a nic.Teď se chráníme a po svatbě to zkusíme.Tady se probíralo to, že jsem potratila a pak napadání jedné nepřející osoby nic víc.Jak ráda bych měla mimi. ☹ Bohužel.

leniik1
28. bře 2006

Kdyžtak si to přečti od začátku.Asi jsi nepochopila to s tou dovolenou- tím jsem myslela to první snažení, kdy jsme si řekli, že ho chceme a zadařilo se.Ale nevyšlo to.

deni
28. bře 2006

leniik1: neboj, dockas se!!!!! 🙂 chce se to nejak zabavit. ja napr. jezdim rada za pritelovou neteri - budou ji 3 roky a je proste uzasna. takovou holcicku bych si taky prala.
no a kdyz jsem rekla priteli, ze si diky mereni bazalni teploty dokazu naplanovat poceti holcicky, hned zacal: ne, holek je hodne, ja si preju kluka 😀
ale hlavne aby bylo mimi zdrave. to preji vam vsem snazilkam 😉

peta.cz
28. bře 2006

Holky, zatím je na to opravdu nejlepší dovolená - totálně vypnout, přejít na jiný myšlenky a najednou to jde samo...zatím to mám vyzkoušený u svých kamarádek - jedno mimčo vyrobené v chorvatsku (po půl roce neúspěchu), druhé si další kamarádka přivezla z Kréty (neplánovaně 🙂) a myslím, že jedno je člověk v cizině nebo na mácháči, prostě se na tu "výrobu" miminka nesoustředí a je to...Držím všem snažilkám palečky 😀

carodkaa
28. bře 2006

ahojky my jsme otehotneli 2 mesic po vysazeni HA,to jde pak prej nejrychlejc 😉

marie_m
30. bře 2006

ahojky holky, mate pravdu, lepsi je na to nemyslet a vypustit snazeni z hlavicky 🙂
my se zacali snazit v prosinci 2004, v breznu 2005 jsem byla na neplanovane gynoperaci, kdy bohuzel gynekolog zanedbal, co mohl, takze mi v nemocnici rikali, ze na mimiska to asi nevypada (v te dobe to byla moje druha gynoperace), moje gynekolozka do me cpala ruzny vitaminky, ale stale nic, v cervnu jsem byla znovu v nemocnici, nastesti bez operace, v srpnu v laznich a v listopadu jsem byla pozadana o ruku, takze sem se na najednou prestala min trapit tim, ze asi mimi mit nebudeme a tesila se a zarizovala svatbu a ted, 9 dni pred svatbou jsem ve 4. mesici a hrozne si to cely uzivam 🙂

jakmile jsem posunula mysleni na to, ze to nejde, nekam dozadu, najednou to slo 🙂)

vsem vam drzim palecky!!!
M.

tyna
30. bře 2006

já mam ještě 2 měsíce HA a potom se budeme snažit o mimi..doktorka mi dala nějaké vitamíny pro těhotné, které mam brát už teď a pak až vysadim HA tak tělo bude nabuzené a může se nám zadařit hned při prvním pokusu..takhle to zní hezky..za 4 měsíce napíšu jestli se to podařilo 😉

marinka
30. bře 2006

marie_m: Ono se říká, že to tak je, a asi na tom opravdu něco bude. Člověk se může těšit, plánovat a doufat, ale musí to brát v pohodě, nenervovat se a říkat si, že miminko přijde, až na to bude ta správná doma.. Nejhorší je se na to upnout a nemyslet na nic jiného. Je to zvláštní, ale jako psychika dokázala to otěhotnění zablokovat a v těchto případech to prostě nejde. My se o mimi snažíme a i když máme nějaké problémy, tak se dívám do budoucnosti jen pozitivně, dokonce nejsem ani pověrčivá a nakupuju do zásoby oblečení pro miminko 😀

peta.cz: S tou dovolenou máš taky pravdu, já jsem prý byla taky počata na dovolené v Bulharsku 😀

marinka
30. bře 2006

tyna: A copak to je za vitamínky? Měla bych si nějaké pořídit a nevím co..

deni
30. bře 2006

muzes si vybrat: jsou Calibrum Baby plan (30tablet na mesic do 100,-kc)
nebo kyselina listova forte (60tablet 2x denne za 30kc).
nebo Mamavit - ten nevim kolik stoji.

ja beru tu listovku forte.

marinka
30. bře 2006

deni: Děkuju moc, dnes si něco koupím v lékárně..

leniik1
30. bře 2006

calibrum babyplan beru je dobrej- i když nejsem těhotná už se pokoušíme a celkově se cítím být fit.Stojí sice na měsíc kolem 100 kč ale vyplatí se to.