Holky po jak dlouhé době jste otěhotněly ?

meluzina
24. bře 2006

Ahoj holky,
zajímalo by mě jak dlouho jste se snažili s manželem (nebo přítele) o miminko ?
Doktoři říkají že rok snažení je normální doba... jak jste na tom vy ?

tyna
30. bře 2006

mě dala Gravital stál sice 200 Kč ale prý je to bomba ...už se jí to takhle klaplo u 3 holek vysadily HA a byly v tom 😀 😀 Možná je to náhoda, ale vitamíny tělo neškodí 🙂 🙂 a za pokus to stojí.

marie_m
30. bře 2006

marinka - dr. mi doporucila calibrum baby plan, kdyz jsem nemohla otehotnet, pry to pekne "procisti" a "pripravi" pudu pro mimiska 🙂
a ted v tehotenstvi beru Gravital

marinka
30. bře 2006

TAk já zkusím ten Calibrum baby plan, to zní docela dobře.. Snad se to nebude nějak bít s estrogenem a progesteronem, který beru, ale myslím že ne, pokud to jsou vitamínky..

ivet
30. bře 2006

Já jsem začala brát Calibrum baby plan hned po vysazení HA, do tří měsíců se nám miminko podařilo :o) Teď jsem Calibrum dobrala (třetí balení) a beru už jen kiselinu listovou a jód, který mi předepsala doktorka. A nemám to s vitamínama prý přehánět (pokud běžně baštím ovoce a zeleninu, což u mě není problém), pak se prý rodí "malí obříci" 😉

deni
30. bře 2006

o Gravitalu jsem zatim nic neslysela.
po prvni tretine tehotenstvi se pry doporucuje nebrat Calibrum Babyplan ale Calibrum Mami a to i po porodu.
takze po tomhle si myslim ze se rodi velky deti, kdyz se proste cely tehotenstvi dopujeme vitaminama a pritom papame i tak hodne zeleniny a ovoce.

deni
30. bře 2006

jak rikam, ja zustanu zatim u kyseliny list. forte.
protoze bych ais vypadala blbe - nasi rodice si mysli, ze baby zatim neplanujem a kdyz by videli ze se dopuju vitaminama pro tehotny, asi jim to docvakne ze bychom se mimi moc nebranili 🙂 😀

deni
30. bře 2006

jak rikam, ja zustanu zatim u kyseliny list. forte.
protoze bych ais vypadala blbe - nasi rodice si mysli, ze baby zatim neplanujem a kdyz by videli ze se dopuju vitaminama pro tehotny, asi jim to docvakne ze bychom se mit mimi moc nebranili 🙂 😀

emko
30. bře 2006

Velký miminka a vitamíny - to jsou pěkný pověry. Já jsem při prvním těhu nebrala nic, vitamíny se před 9-ti lety ještě tolik nepropagovali. Normálně jsem jedla zdravě (nejen víc ovoce a zeleninu, vitamíny jsou i v luštěninách, rybách apod.) a syn měl přes 4kg. A teď beru MAMAvit, ale nepravidelně, spíš když si vzpomenu.

Velká miminka mají spíš maminky s cukrovkou, ale to už si dr. ohlídají.

ivet
30. bře 2006

emko, tak tos mě trochu uklidnila, tu nemám :o) Ale tatínka mám velkého (tatínka od Kulíška 😉 ), takže možná mě obřík stejně nemine 😉

emko
30. bře 2006

Ivet, aspoň se ho nikdo nebude bát pochovat 😉

ivet
30. bře 2006

Emko, na tom něco bude 😉

janis
3. dub 2006

Také beru CALIBRUM BABY PLAN už tři měsíce a těhotenství stále nepřichází, ale snad se brzy zadaří. Jak dlouho nepřetržitě bych ho mohla jíst? Už se tím živím 3.měsíc.

extravaganca
3. dub 2006

janis:Já taky beru Calibrum Baby plan.Beru ho už pátý měsíc (a taky nejsem ještě těhotná).Takže si myslím,že se nemusíš ničeho bát.Aspoň mi nikdo neříkal,že to nemůžu brát tak dlouho 😉

deni
3. dub 2006

to by tam jinak psali, ze se to nesmi dlouhodobe uzivat!
myslim, ze muzete byt klidné, holky 😎

herminka
3. dub 2006

Holky, zkuste srovnat to Calibrum s nějakým "normálním" mulťákem a uvidíte 😉 Řekla bych, že se složení moc lišit nebude, maximálně tou listovkou, možná množstvím vitamínu E, ale asi nic dramatického, tak nemusíte mít strach 😉

marinka
3. dub 2006

Holky, v pátek jedeme na genetiku... Držete nám moc palce!!

mobina
3. dub 2006

marinka tak se přece jen zadařilo?

honzina
3. dub 2006

Na genetiku? Proč?

janka82
3. dub 2006

pokud si vzpomínám, tak marinčin přítel má za sebou závažnou chorobu a na tu genetiku mají jít proto, aby se ukázalo, jeslti je všechno ok...
ale možná se mýlím, tuhle diskusi sleduji nepravidelně 🙂

janis
4. dub 2006

Marinko, tak to gratuluji, vzpomínám, že ještě nedávno jsi psala do diskuze SPORT V TĚHOTENSTVÍ, že cvičíš v posilovně a také se snažíte o rodinu, takže si zářný příklad toho, že ve sportování ta chyba není. Mám tak trochu na mysli sebe. Už jsem uvažovala, že toho posilování nechám, že snad otěhotním dřív, ale nechce se mi přestávat cvičení mě baví a teď už znám tebe, která to dokázala. Tak hodně štěstí nejen na genetice. Pak písni jak to dopadlo.

viniee
9. dub 2006

ahoj holky, asi budu temer jedina, jak to tady tak pozoruji a rozhodne vas tim nechci nejak znepokojovat, ale otehotnela jsem do dvou mesicu po vysazeni antikoncepce a ted uz mame rocni dceru simonku🙂!takze sexu zdar! 😉

markytanka
9. dub 2006

To my se ještě nesnažíme... není kam spěchat.. 😉 Tak hlavně klid a pohodičku!! žádný stresík! 😀

len.tilka
10. dub 2006

Holky, ono se to lehce řekne: vypnout, nemyslet na to... 😀
Já budu brát HA do svatby (asi 14 dní před doberu balení) a pak tomu chceme nechat volný průběh. Svatbu máme až v září,ale já už teď řeším mimi! Místo svatby... ☹ Takže mám obavy, že to budu hrozně prožívat... Ale pořád si říkám, že na to nemůžu myslet. My jsme na tom podobně jako bledulka, akorát nevím v jakém stavu jsou ty přítelovi spermie, tak si pořád říkám, že nás asi umělé oplodnění nemine.... tím si trošku tu psychiku "šimrám". Tajně totiž doufám, že se nám zadaří přirozenou cestou.

Jinak jsem se informovala u gynekologa a ten mi řekl, že začít se může hned po vysazení HA a že až si příště přijdu pro poslední trojbalení, tak mi předepíše kyselinu listovou. Mám ji začít brát 2 měsíce před dobráním HA. Jinak já tu listovku beru už teď - na krevní obraz. Chodím darovat krev a nemám moc dobrý obraz a ta kyselina listová pomáhá. To co beru se jmenuje Acidofolan, stojí to asi 40 Kč (dosud zadarmo od VZP pro dárce krve) a bere se to 1x denně. Můžu doporučit.

ivett
10. dub 2006

Ahoj holky, nechce se mi zakladat novou diskuzi a je mi jasne, ze to co me zajima uz se tu nejspis resilo, nicmene se ptam, jak jste zacly planovat dite, pokud vubec...Diky 🙂

herminka
10. dub 2006

Len.tilko, sama nemám zkušenost, ale holky tu psaly, že není zrovna to pravé vysazovat HA těsně před svatbou, nevíš, jak bude Tvoje tělo reagovat (pleť apod.) 😉

len
10. dub 2006

Já myslím, že za čtrnáct dní se snad ještě nic nestane... První týden MS a druhý si tělo začne uvědomovat změnu... Víc bych se bála měsíce a dýl, protože tam si MS opravdu může přijít, jak chce, a být třeba hodně nepříjemná... Ale aby přišla týden po té "ještě nepřirozené," to snad není moc pravděpodobné... Len.tilko, držím palce 🙂

len.tilka
11. dub 2006

Len, díky za podporu. Já mám na to stejný názor jako Ty. Přesně takhle jsem si to totiž říkala taky - 1. týden MS a ten týden si to tělo asi ani nestačí uvědomit. Právě, že jsem nechtěla přestat brát HA ty 3 měsíce před svatbou, toho jsem se bála. 😉

marki
11. dub 2006

ivett, s přítelem jsme se loni nastěhovali na konci února do bytu, a do něj jakoby vplulo jaro....a pořád škemral o mimi (to už jsme měli termín svatby cca na září)..a protože byl vytrvalý a pan doktor řekl - dva měsíce před plánovaným otěhotněním vysadit, tak jsem to tak udělala (přítel to tehdy dostal jako dárek k narozeninám)....no a měsíc na to jsem mu ukazovala jinej dáreček...//.... 😀 takže se nám to podařilo do 14 dní po vysazení...vlastně dle termínu na UZV to bylo za 10 dní.... 😀 a svatbu jsme měli pořád na září...a byli jsme dvojnásobně šťastní, i když nikdo okolo neměl vědět, že jsem v tom, kdyby něco...no, některý si to domysleli a některým to donesly nějaké dobré duše...které spekulovaly tak dlouho, až se uspekulovaly.... 😉 😎 hlavně pořád dokola radím, nemyslete na to, že plodíte potomka, ale že se milujete s tím, koho naprosto milujete.... 😀

coxa
11. dub 2006

Ahoj Marki, ty už jsi tu dlouho nebyla vidět! Už by ses měla blížit k termínu, jestli si dobře pamatuju, ne? 😉

zrzecka
26. dub 2006

Ja othotnela asi za necely mesic..Planovali sme,ze jeste rok pockame,jenze pak sme si rekli,ze to nema cenu,co kdyz to pak zrovna nepujde...Vduchu sem si rekla kdyz je to ten pravej tak at otehotnim,kdyz ne ,tak ne.Otehotnela sem.