Holky po jak dlouhé době jste otěhotněly ?

meluzina
24. bře 2006

Ahoj holky,
zajímalo by mě jak dlouho jste se snažili s manželem (nebo přítele) o miminko ?
Doktoři říkají že rok snažení je normální doba... jak jste na tom vy ?

domina
30. kvě 2006

uvolni se a vyčkávej.teď už s tím stejně nic neuděláš🙂a když to nevýjde, těš se na další milování🙂

janav
6. čer 2006

Ahoj holky, i já přispívám do vaší diskuze 😉 mě se podařilo otěhotnět 7 měsíců po svatbě. Ale nesnažili jsme se. Do té doby jsme se chránili, ale protože nemůžu užívat hormonální antikoncepci, tak si to určitě dokážete představit. Všechny pokusy o ochranu mi přišly strašně moc antisexuální. Proto jsme se rozhodli, že se přestaneme chránit, že to nějak dopadne. Ale ani jeden jsme nečekali, že to vyjde na poprvý!!! Přeju všem, kteří chtějí miminko, aby jim to vyšlo takhle!!! Já jsem tomu nemohla uvěřit, i když mi vyšly pozitivní 2 testy, a manžel, ten tomu uvěřil až když jsem to přinesla potvrzené od doktora 😀 . Bříško už mi pěkně roste, ale k těm prsům - ze začátku pekelně bolely, vyrostly tak o číslo, ale pak se to zastavilo. Takže pořád ještě můžu používat staré podprsenky, i když je to tak trochu na těsno 😀. Jen bych vám nikomu nepřála problémy, které mě od začátku provázely, ale to tady nebudu rozepisovat, snad jen kdyby jste měla některá zájem. Tak hodně štěstí všem snažilkám i maminkám čekatelkám!!!

zany
6. čer 2006

Ahoj holky, nám se podařilo otěhotnět po dvou měsících. Na konci ledna jsem přestala brát prášky. První měsíc po vysazení mi doktor nedoporučil otěhotnět. Takže nám vyšel hned druhý pokus 🙂 Nejdřív to vypadalo jako že "to" dostanu, ale pořád nic, tak jsem si zkusila udělat test a vyšel mi pozitivní. Koukali jsme na to docela nevěřícně, protože vyšel docela brzy (3 dny po vynechání a ještě z dopolední moči). Tak jsem si druhý den udělala další test z ranní moči a vyšel zase 🙂 Tak jsem naklusala k doktoru a udělal mi další test a poslal mě na ultrazvuk. Máme za sebou 8 týdnů a v pondělí jdeme na další ultrazvuk. Takže se těším a doufám, že už tam bude vidět něco víc než jen čmouha 😀 Po ránu mi sice není moc dobře, ale zatím jsem to ustála a nezvracím... Když jsem byla na prvním ultrazvuku, tak mi na levém vaječníku zjistili cystu, která mě poslední dobou docela zlobí, ale to se nedá nic dělat a musím to vydržet.
Hodně štěstí všem snaživcům a těhulkám co nejkrásnější dny!!! 🙂

mousa
6. čer 2006

ahoj holky - tak my už se snažíme 5 měsíců a pořád nic - a každý měsíc je to zklamání horší a horší 😢

mousa
6. čer 2006

janav, zany: mooc vám oběma gratuluju!!

zany
6. čer 2006

Díky za gratulaci. Oba nás to překvapilo, že to šlo takhle rychle. Máme kolem sebe lidičky co se snaží a pořád nic. Takže jsme byli oba moc šťastní, že to vyšlo takhle rychle.
Myslím, že ta pravá doba přijde a taky se dočkáte! A ber to z té druhé stránky. Aspoň si užiješ svatbu jako netěhu... Já byla těhotná už na svatbě, ale ještě jsem o tom nevěděla 🙂

mousa
6. čer 2006

zany: taky doufám, že se brzo dočkáme 🙂
jo jo na svatbu se těším - ať už těhu nebo netěhu, ale měla bych něco nového 😀

zany
6. čer 2006

On tě do té doby někdo podaruje 😀
Já vím, že kdybych věděla, že jsem těhule, tak bych si to tolik neužila. Bylo mi ze začátku celkem špatně (sice to pokračuje, ale mírní se to), ale dávala bych na sebe větší pozor a pomalu bych si nedala ani panáka... Sice jsem ani tak moc nepila (jen při únosu 😀 ) ale vím, že jsem si to užila na 100%. Třeba se ale setkáš i s jiným názorem...

zany
6. čer 2006

A držím palečky, aby to brzy vyšlo!!!

mousa
6. čer 2006

zany: děkuju mooc!

danda
6. čer 2006

Ahojky mousa,myse uz snazime neco pres pul roku a reknu ti ze je to cim dal horsi cim vic se snazime tim si vic myslim ze to nepujde.Kazdy mesic cekame jestli to dostanu a pak to zklamani.Snazime se na to nemyslet ale to nejak nejde.Preji ti hodne stesticka at se vam to podari.

mousa
6. čer 2006

danda: no tak to jsme na tom zhruba stejně - předminulý měsíc jsem měla 7 dní zpoždění, tak už jsem doufala a byla natěšená a pak to přišlo a já celý den probrečela v posteli ☹
snad budeme mít obě více štěstí 😉

danda
6. čer 2006

Taky jsem mela zpozdeni bylo me nejak divne ale to jsem si asi chtela jen myslet ze jsem tehotna no a pak to zklamani.Byla jsem i u doktora a ten rikal ze se mame jeste pul roku snazit a pak mam prijit kdyz se nam to nepodari. ☹

mousa
6. čer 2006

danda: poslala jsem Ti IP

janav
6. čer 2006

danda, mousa: hlavně na to nemysli, protože čím víc si to budeš přát, tím míň to půjde, to je prokázaný. Prostě si jen užívejte milování. Vím, nejde to vypnout a nemyslet na to, ale za pokus to stojí! Ono úplně nejlepší je na to jakoby zapomenout, pak do toho vlítneš, ani nevíš jak! Přeju vám moc štěstí, ať vám to brzičko dopadne!!!

aktaka
6. čer 2006

Holky, zkuste třeba vyrazit někam na dovču. Mé tři kamarádky takhle otěhotněly, všechny se víc jak půl roku snažily a nic. Na dovolené si užívaly koupání a procházek, na snažení zapomněly a bylo to hned. 🙂

bambulik
9. čer 2006

Psychika dělá opravdu hodně. Já jsem to nezkoušela ještě otěhotnět, ale chceme jet s přítele v srpnu k moři a on mi navrhl ať vysadím antikoncepci, že tam člověk má úplně jiné myšlenky a třeba do toho vlítnu... Byla bych ráda a ono to tak většinou vyšlo no ne?
Taky se bojím že neotěhotním, ale nemůžu soudit dopředu, none?

zuzovi
9. čer 2006

V lednu tohoto roku jsem vysadila antikoncepci. V únoru jsem prodělala zánět močového měchýře a léčila se přes tři týdny. No a 24.3. jsem dostala poslední měsíčky. Teď jsem v 11.týdnu. Myslím, že nám hodně pomohla ta dlouhá pauza v době léčení 🙂 .

rady
9. čer 2006

Já jsem vysadila HA taky v lednu a od té doby se snažíme, ale zatím bez úspěchu. Všem mým kamarádkám, se to podařilo vcelku hned, tak mě to trochu deptá. Snažím se na to moc nemyslet,ale někdy to holt nejde. Hlavně když už máte deset dní zpoždění a myslíte si, že to konečně vyšlo a 11.den to dostanete.To je fakt na depku.

slonik
10. čer 2006

já na konci prosince vysadila, začali jsme se snažit od dubna, ale zatím nic, vím, že je to krátká doba, teď jsem dostala 11. den po vynechání menses. Čím to je způsobené? Nikdy jsem takové mezery neměla. Že by stresem? Ještě ke všemu se vrací ta moje silná a bolestivá... ach jo, už aby to dopadlo. Držím všem pěstičky!

mejviz
12. čer 2006

Holky nemáte po vysazení HA delší menstruaci? Jako že trvá víc dní? Já jo ☹

coxa
12. čer 2006

Mejviz já taky, o dva dny. 😒

zuzovi
12. čer 2006

HA jsem brala v kuse 10let a po vysazení jsem menstruaci měla stejně dlouho.

len
12. čer 2006

A já ji zas mám kratší, je to individuální...

bublinka
12. čer 2006

Já měla po vysazení antikoncepce problémy. Asi dva cykly jsem to vůbec nedostala. Musela mi to dr. vyvolávat Agolutinem. Pak se to po čase samo upravilo. Ale to už je dávno.
Teď jsem ve 12tt a podařilo se nám to 3. měsíc.
Jen malá rada všem snažilkám: na netu se všude dočtete, že v plodných dnech se máte tulit ob den, že to je nejlepší. Ale není to pravda. Spermijky potřebují "dozrát", takže hlavně klid a bohatě stačí jednou za tři až čtyři dny. Užívejte si krásného milování a nenuťte se do toho jen proto, že je ovulace.
Přeji všem hodně štěstíčka a spokojená miminka. 🙂

ladunka
12. čer 2006

I já měla kratší - před HA 6 až 7dní, po HA a devíti letech často jen 2 až 3 dny.
Po vysazení HA po pěti letech braní jsem MS nedostala skoro čtyři měsíce, poté se dostavila sama (přesně včas, seznámila jsem se s manželem a "potřebovala" MS kvůli znovuzahájení HA...), v osmadvaceti po devíti letech braní se dostavila přesně.
Miminko se přihlásilo druhý měsíc snažení, to už jsem ale HA nebrala rok a půl.

mejviz
12. čer 2006

já první měsíc po vysaz. HA překvapivě v pohodě, až teď druhej měsíc to mám delší a problémovější 😒

ladunka a další budoucí maminky- gratuluju 😉

ladunka
12. čer 2006

Za sebe a možná i ostatní budoucí matičky moc děkuju 😉

S tou rychlostí a bezproblémovostí otěhotnění je to hodně individuální - většina mých kamarádek žádné problémy neměla, ale jedna ano a ta nám říkala, že jsme jediný pár ze širokého okruhu známých, který neměl problémy přijít do jiného stavu. ALE: všem se nakonec podařilo!!! (už jsou to dospěláci přes třicet let věku...) Takže všem moc držím palce, ať případné čekání vydrží, určitě to přijde, dřív nebo později (viď, aarenko? 😉.

slonik
12. čer 2006

3 měsíce po vysazení jsem měla menstruaci normální, jako když jsem brala přášky - kratší, míň "krve" 😅 , ale teď se mi to začíná vracet - silný bolesti, silné krvácení, nic moc. Než jsem začala brát prášky, tak jsem při tom i omdlívala, bledla... no hrůza. Snad se to mimčo povede. Jo, ještě mi poraďte. Manžel si hodně přeje miminko a nejradši by se tulil každý den. Jak mu mám zdvořile naznačit, že spermie musí dozrát, aby se neurazil? A jak často jste se milovali, když jste plánovali mimčo? Omlouvám se, pokud to jsou moc intimní dotazy. Děkuji za odpověď.

coxa
12. čer 2006

Sloniku já bych to dozrávání zatím nijak vůbec neřešila, pokud vám to nedoporučí doktor. Někde jsem četla, že spermie zraje 70 dní a tělo pořád a pořád tvoří nové. Takže kdybychom měli čekat na dozrání, to by se tři měsíce nic nedělo! 😀 Tulte se jak často chcete, v tom bych já osobně problém nehledala - akorát si tak narušíte psychiku!
Jinak jsi mě moc nepotěšila s těma bolestam při MS, já jsem se radovala, že to bude v pohodě, když teď ta první byla naprosto bezproblémová. Ale jinak jsem na tom byla před práškama přesně jako ty.... ☹