Holky po jak dlouhé době jste otěhotněly ?

meluzina
24. bře 2006

Ahoj holky,
zajímalo by mě jak dlouho jste se snažili s manželem (nebo přítele) o miminko ?
Doktoři říkají že rok snažení je normální doba... jak jste na tom vy ?

marinka
26. dub 2006

Holky, já ještě těhu nejsem.. Je to tak, jak psala janka. Můj milý má za sebou chemoterapii a to se musí předtím, než se začneme snažit, na genetické vyšetření, jestli je nějaké riziko, že by miminko mohlo mít nějakou vadu. Pokud budou výsledky špatné, tak se musí přistoupit rovnou k umělému oplodnění. Zatím ještě nevíme, ale každým dnem by nám měl ten ortel přijít poštou, ale věřím, že to bude o.k..

honzina
27. dub 2006

Marinko, to je mi líto... ☹ Ale držím pěsti, aby pošta brzo dorazila a byly v ní samé dobré zprávy!!! Opravdu! 🙂

mady
1. kvě 2006

Ahojky všem!
Asi je to všude dost podobný. Moje nej kamarádka otěhotněla před svatbou (aníž by to tušila) a ve 3. měsíci jí zjistili že miminkovi netluče srdíčkou takže šla na výškrab. V nemocnici jí řekli ať si dá pauzu asi půl roku než začne znovu a její gynekolog jí řekl že má začít hned. No tělo si poradilo samo a do roka čekala mimi a teď má 10 měsičního Vojtíška. Jiná kamarádka byla teď na umělém oplodnění a hned na poprvé se zadařilo a je ve 4. měsíci a snad to dobře dopadne. Rok se léčila na kvasinky protože při kvasinkách se prý otěhotnět nemá a když se po roce nic nedělo a kvasinky byly dál a doktor se jí zeptal zda hce mimi (kvůli tomu se léčila) tak se naštvala a přešla jinde a tam zjistili že kvasinky má z cysty veliké jak pomeranč. Naplánovali operaci a 3 dny před dostala bolesti tak si mysleli že slepák a zjistili že je to prasklá cysta. No na břiše má jizvu jak Brno (prý ji šili medicy) ale horší bylo to že zjistili ža má jen poloviční dělohu (zakrnělou) a díky cystě jí museli vzít jednu stranu vejcovodu. Takže šla na umělé ale zadařilo se na poprvé. Jedno mimi se vstřebalo a druhé vydrželo. No ale už teď ví že půjde císařem a že miminkovi bude děloha malá ☹ ale doktřo to zvládnout. Jinak na umělém byla v Olomouci a druhá kamarádka se tam chodila léčit hormonama a taky už má miminko. No ale z veselejšího soudku kamarádka otěhotněla za 10 dní 🙂 při přerušované soulaži 😀 ten její je fakt borec. No a mě to čeká po svatbě 🙂 akorát jste mě dostali s tou antikoncepcí. Mě došla před 14 dny a před svatbou už chytnu menstruaci tak že budu čekat a týden na to se vdávám. Tak snad ani akné a ani zpoždění nepříjde. 😀

mady
1. kvě 2006

Ahojky všem!
Asi je to všude dost podobný. Moje nej kamarádka otěhotněla před svatbou (aníž by to tušila) a ve 3. měsíci jí zjistili že miminkovi netluče srdíčkou takže šla na výškrab. V nemocnici jí řekli ať si dá pauzu asi půl roku než začne znovu a její gynekolog jí řekl že má začít hned. No tělo si poradilo samo a do roka čekala mimi a teď má 10 měsičního Vojtíška. Jiná kamarádka byla teď na umělém oplodnění a hned na poprvé se zadařilo a je ve 4. měsíci a snad to dobře dopadne. Rok se léčila na kvasinky protože při kvasinkách se prý otěhotnět nemá a když se po roce nic nedělo a kvasinky byly dál a doktor se jí zeptal zda chce mimi (kvůli tomu se léčila) tak se naštvala a přešla jinde a tam zjistili že kvasinky má z cysty veliké jak pomeranč. Naplánovali operaci a 3 dny před dostala bolesti tak si mysleli že slepák a zjistili že je to prasklá cysta. No na břiše má jizvu jak Brno (prý ji šili medicy) ale horší bylo to že zjistili že má jen poloviční dělohu (zakrnělou) a díky cystě jí museli vzít jednu stranu vejcovodu. Takže šla na umělé ale zadařilo se na poprvé. Jedno mimi se vstřebalo a druhé vydrželo. No ale už teď ví že půjde císařem a že miminkovi bude děloha malá ☹ ale doktřo to zvládnout. Jinak na umělém byla v Olomouci a druhá kamarádka se tam chodila léčit hormonama a taky už má miminko. No ale z veselejšího soudku kamarádka otěhotněla za 10 dní 🙂 při přerušované soulaži 😀 ten její je fakt borec. No a mě to čeká po svatbě 🙂 akorát jste mě dostali s tou antikoncepcí. Mě došla před 14 dny a před svatbou už chytnu menstruaci tak že budu čekat a týden na to se vdávám. Tak snad ani akné a ani zpoždění nepříjde. 😀

marguerite
1. kvě 2006

ahojky holky, chtqla jsem se zeptat..snažím se s přítelem už od ledna. Beru Kyselinu listovou. Zítra si utíkám koupit Calibrum Baby Plan, ale zajímá mě..jím tu kyselinu listovou 1denně.. na návodu je napsané že 2 jen těhu.. myslíte že můžu taky 2? díkes Lucka

gedren
1. kvě 2006

V babyplanu je ji tolik, kolik je ve dvou listovych (tedy 400 mg), takze klidne jez dve listovky misto jednoho babyplanu, je to asi levnejsi 🙂

marguerite
1. kvě 2006

To je..díííky Gedren... snad to zabere :-P

helcha
2. kvě 2006

ahoj kocky, ja otehotnela hned na prvni pokus.je to asi opravdu v psychice, a pak asi taky jak si to spocitate. ja mela cyklus pravidelny, takze jsem presne vedela, kdy ovuluju, ono je to plodne okenko v celem cyklu fakt male. hodne zalezi na kvalite sperma (at kluk nekouri, nepije a hodne spi, a kocky samozrejme taky), a na tom, jestli je holka v pohode. my mame tolik prace s konicky a praci, ze jsme se na to vubec nesoustredili, spis jsme byli prekvapeni, ze se nam to povedlo. ted jsem ve druhem mesici, je mi zle jak psovi, ale nastesti nezvracim. prosla jsem si chripkou, tak mam trochu strach. hraju v kapele, je to zatez, ale zapichnu to, abych se netresovala. k. listova je dulezita, a co je hrozne dulezity je kalcium (zuby a dasne dostavaji v tehotenstvi diku hormonum zabrat a pokozka taky, kalcium zlepsi kvalitu kuze). nevite nektera, o kalciu, po kterem by mi nebylo tak spatne? a jak jste si poradily s hormonalni nerovnovahou? doufam, ze to brzy prejde, nejsem vubec naladovy clovek, takze me to vyvadi z miry. to je asi jedinne, co vydejchavam docela ztezi. jinak parada - ahojky 🙂

kolousek
5. kvě 2006

já patřím mezi ty šťastné, které otěhotněly po dvou měsících snažení. Přeji Vám ať brzy se vám začnou kulatit vaše bříška a hlavně neztrácejte naději.

stanik
5. kvě 2006

Ahoj holky, ja jsem otehotnela do jednoho mesice od vysazeni antikoncepce 🙂 ani jsme to s pritelem takhle brzo necekali, protoze jsme prave vsude cetli jaky je problem otehotnet, tak jsme si rekli, ze to vyzkousime a ono se to takhle brzo povedlo.....v zari budeme mit svatbu, ja mam zajednane saty, zaplacenou zalohu a do toho tohle tehotenstvi, coz znamena, ze se urcite nevejdu do satu (budu v sestem mesici). Ale jsme strasne radi, ze se nam to takhle povedlo a doufam, ze vsechno bude v poradku 🙂) asi je to hodne individualni. Moje dve kamosky otehotneli do dvou mesicu od vysazeni antikoncepce....

danielah
5. kvě 2006

Chystá se fajn výstava a spousta doprovodných akcí:
http://www.vystava-porod.com

cermonca
11. kvě 2006

Kdyz se vysadi antikoncepce musi se nejaky cas cekat aby se telo procistilo nebo se mozeme snazit hned?Ceka mne to uz koncem kvetna tak abych vedela.

mobina
11. kvě 2006

cermonca tak to ti tady bohužel nikdo neřekne. V tématu antikoncepce o tom vedeme debaty už pěkně dlouho. Zkus pročíst příbalový leták u HA, popř. zavolat svému gynekologovi. 😉

winnie
11. kvě 2006

cermonca: gynekologové doporučují počkat 2 měsíce.

kota
11. kvě 2006

Marinka: můj budoucí muž je taky po chemoterapii.. neboj ty se nic.. nám doktoři povídali, že se sperma po dobrání chemoterapeutik opět ve velké většině případů samo upraví... ale i my se budeme před otěhotněním raději ujišťovat 😉 Hoodně štěstíčka!

kota
11. kvě 2006

Gynekolog mi řekl, že po vysazení HA si tělo samo "najede" na svoji hormonální hladinu... takže čekat nemusím... tak huráá po svatbě...

atalante
11. kvě 2006

mi řekl gynekolog že žádnou pauzu nemusím dělat a tak jsem před dvěmi měsíci vysadila HA, ten první měsíc jsme se ještě chránili, protože jsem byla na CT a rentgenu a jak mi bylo řečeno neměla bych asi po dobu 6 týdnu po té otěhotnět. ten druhý měsíc jsme už vše nechali na přírodě a už jsem v 6 týdnu 😉 A to jsme si původně mysleli že nám to tak lehce nepůjde a já byla dost vystresovaná.

len.tilka
11. kvě 2006

Atalante - tiše závidím, ale zároveň mooooc přeju! 😉
Gratuluju.

atalante
12. kvě 2006

Len.tilko děkuji za přání, teď se jen strachuji aby vše bylo OK a miminku se u mě líbilo 🙂

honzina
12. kvě 2006

winnie: moje gynekoložka doporučuje jen jeden měsíc...

winnie
12. kvě 2006

honzi: ono je to hrozně relativní, můj gynekolog říká 2, někteří doporučí hned, jiní za 1 měsíc. Odborné knihy se hrozně liší: někde nic, někde 2. Je to v podstatě jedno, na miminko to vliv až tolik nemá.

ivet
12. kvě 2006

Moje doktorka třeba doporučuje to nic :o) Prý to vůbec není potřeba....liší se to doktor od doktora 😉
Atalante, gratuluju ke štěstíčku v bříšku 😵

honzina
12. kvě 2006

winnie: a ty budeš čekat/čekáš jak dlouho?

winnie
12. kvě 2006

honzi: já antikoncepci už 3 roky nemám 😉 😀 Takže tak. Ale kdybych měla, tak nečekám🙂

honzina
12. kvě 2006

Aha 😅 já nevím proč, ale pořád mám jaksi zakódovaný, že v podstatě všechny holky berou HA (kterou vysazují buď těsně před svatbou nebo po ní...).

atalante
12. kvě 2006

Ivet děkuji za gratulaci, štěstíčko v bříšku právě trápí maminku, dneska je mi obzvlášť špatně 😒 Ale jiank se raduji a už se těším až ho znovu za 2 týdny uvidím na UTZ 🙂
Holky vy co se snažíte Vám přeji hodně pohodičky a hlavně hodně úspěšného tuleníčka, aby se co nejdřív zadařilo 🙂

ivet
12. kvě 2006

Atalante...tak snad to brzy přijde, já mám štěstí (zatím, 16.tt) na naprosto bezproblémové těhotenství, takže Vás, co je Vám zle, lituju....ale ono se to zlomí a pak už to bude jen to štěstíčko...bez trápení maminky 😉

kota
12. kvě 2006

Honzina: Já ji beru už jen proto, že jsem měla bez HA strašně nepravidelné dlohé cykly a bolesti na zvracení a omdlení... úplně se bojím, jak to zvládnu po svatbě, až vysadím HA (se kterou se mi hrozně ulevilo) a vrátí se mi můj "přirozený" cyklus... To si přeju teda otěhotnět co nejdříve po svatbě 😀

honzina
12. kvě 2006

Koto, neva, neboj, však červenec je tu cobydup! 😀 😉 A pak se to určo brzo povede, takže se nebudeš "trápit". A co víš, třeba už to bude tvoje tělo zvládat i bez HA v pohodě... ne? 😉

kota
12. kvě 2006

Honzina: Ještě mám dilema.. takové ty rozporuplné pocity, na jednu stranu se hrozně těším a na druhou se bojím do toho "šlápnout"... Stavy, kdy se nevyznám sama v sobě.. a přitom vím, že ve 27. už mám na čase...