Holky po jak dlouhé době jste otěhotněly ?

meluzina
24. bře 2006

Ahoj holky,
zajímalo by mě jak dlouho jste se snažili s manželem (nebo přítele) o miminko ?
Doktoři říkají že rok snažení je normální doba... jak jste na tom vy ?

aarenka
22. kvě 2006

Honzino neboj, u každýho je to jiný, kámoška třeba je v 6. měsíci a pořád má prsa jak dvě perličky 😵

mobina
22. kvě 2006

Honzi švagrová měla košíčky velikost A-B no a nechtěj vědět co má teď. Když kojila, tak to bylo celkem dobré, ale teď má klasické "visáky". Osobně se toho bojím taky dosti. Manžel si ze mě dělá legraci, že je budu muset do podprdy rolovat. 😠
Ale jak píše aarenka, každý to má jinak. A myslím, že obecně platí, že pokud máš prsa větších rozměrů, tak v těhotenství se to moc nezhorší. Ale odborník nejsem.... 😉
To jsou holt věci, které nelze předvídat, ale prostě se s nimi smířit 😅

coxa
22. kvě 2006

Honzi koukám, že mám obě opravdu hodně podobné "starosti" a dotazy! 😀
Co jsem se ptala kamarádek, tak těm, co měli větší prsa se už moc nezvětšila a naopak těm menším docela jo. Ale taky vím o pár holkách, které to měly přesně naopak. Myslím, že když se podíváš na svoji maminu, tak asi budeš nejlépe tušit, co tě čeká. A mě.... zachraň se kdo můžeš... 😅

terezzka
22. kvě 2006

já se bojím toho stejného, už teď mám problém jsem úzká v zádech za to v předu tak moc ne. mám to z hormonů při léčbě astmatu. kdyby se to chtělo při těhotenství zmenšit to bych brala 🙂

gedren
22. kvě 2006

Ja mam tak A a mam je furt, ale mozna to jeste prijde, jsem teprv v 15tt. Sice jsem vzdycky chtela vypadat "zensteji", ale nez abych si je rolovala do podprdy, to fakt radsi at zustanou jak jsou 🙂)).

Jinak z prvnich priznaku (vsechny se objevily kolem terminu vynechani) - nafoukly bricho, bolavy prsa, extremni spavost, pak i ta nevolnost. Ale kazda to mame jinak, spis bych to videla tak, ze pokud skutecne naprosto zadny priznak nemam, tak se zbytecne nenervuju ani neraduju a pricitam to zpozdeni menstruace necemu jinemu (ja uz zazila vykyvy cyklu od tri do osmi tydnu 🙂, takze par dni vynechani bych si asi ani nevsimla 🙂)

marguerite
23. kvě 2006

Holky můžu se zeptat,někde jsem četla..že my máme baštit kyselinu listou a např. Baby plan,což plním, ale že naši drazí chlapci Vitamín E... je to pravda? díky lucka

matlova
23. kvě 2006

Marguerite: je to přesně tak jak píšeš, pro nás preventivně třeba baby plan - i já ho užívám a pro naše drahé určitě vitamín E + ještě jiné vitamíny (multivitamíny) a minerály (hořčík, selen) a také třeba Coenzym Q 10. 😉

marguerite
23. kvě 2006

matlova: díííky..jsem si říkala že to nemůže být jenom na nás. Drahému hned vit. E koupím. Já jím kys.listovou, ale včrea jsem si koupila omylem SUPER, dycky kupuje FORTE..ale myslím že je to jedno. 😉

evkav
23. kvě 2006

Začali jsme po svatbě a vyšlo to tak, že jsem v pátém měsíci, bříško se už pěkně zakulatilo, ale i tak oproti přesvědčení všech mám stále prsa dvojky a navíc jsem zhubla 5 kilo, za což není ráda paní doktorka.Ale jsem doma, mám rizikové těhotenství.

ivusenka
23. kvě 2006

Evkav,
tak hodně zdraví a pohody pro tebe i mimčo.

dasha
24. kvě 2006

Zdravim vsechny. Ja jsem otehotnela velice zahy, nejak moc jsme se nesnazili. Proste jsem prestala brat antikoncepci, pak to jednou prislo a podruhe uz ne. Nejak me to ani nenapadlo, ze by to mohlo byt ono... Kdyz jsem to ale asi ctyri dny nedostala, a zacala jsem se citit velice "divne", tak jsem si koupila test a byl pozitivni. Ve svem podvedomi jsem to ale vedela uz dopredu, delalo se mi treba spatne pri cisteni zubu, zacaly mi vadit pachy, ktere jsem drive naprosto s prehledem snasela a hlavne jsem spala jako medvidek koala. Ted jsem v 50 dnu, uz je mi fajn, zadne velke potize nastesti nemam. Ale to spani mi zustalo. Nastesti rannimi nevolnostmi netrpim, ale mozna to bude tim, ze rano stejne nevstavam, kdyz nemusim. Prsa se mi zvetsily docela dost, spim v podprsence, abych predesla nutne gravitaci. Brisko je zatim normalni, jeste je asi brzy, snazim se jist zdrave a cvicit. Chodim na jogu a chodim plavat co nejcasteji. Nastesti zijeme v teploucku a bazen mame primo tady v rezidenci, takze to je take vyhoda. Hodne stesti vsem, at se brzy zadari.... 😉

aarenka
24. kvě 2006

Dasho, hezky jsi to napsala, gratuluji k miminku v bříšku, určitě se u Tebe má jak v bavlnce a posílám Ti od svých dvou prcků (16 tt) z bříška malý škytaneček, škyt... a ještě jeden.... pro štěstí.... Renča 😀

terezzka
24. kvě 2006

ahojte jsemzrovna v prácic a mám chvíli čas, s ma želem chceme miminko ale nějak to nejde, zkoušíme to chvíli, ale nevím no dlouho jsem brala HA, tedy kolem 2 roku teť jsem ji vysadila už minule to vypadalo že jo ale zase nic. dělala jsem si nedavno test ale byl negativni, manžel si myslí ž e už jsem těhotná a test se má dělat až v prvním dnu Menstruace ale nevydržela jsem to o to bylo větší zklamání. jde otěhotnět, i když po styku nepodkladam zadek a defakto skoro hned to vyteče ven?

ladunka
24. kvě 2006

Ahoj holky, nevím jestli jsem to už nepsala, pokud jo, tak se omlouvám.
Moje babička byla těhotná v roce 1943, táta je z ledna 1944. Říkala jsem jí, že jsou odvážní, že si pořizovali dítě za války, a ona na to, že to tak vůbec nechtěli. Jednou nedostala MS, a jak je se vším hned hotová, řekla dědovi, že je určitě těhotná. No prý nebyla, ale jak si děda myslel, že je, tak přestal dávat pozor a tatínek byl na cestě 😀 😀
Jinak terezzko, určitě jde. Já jsem se tedy vždycky poté chvilku válela a neskákala hned z postele jako normálně, ale rozhodně jsem nikde nic nepodkládala. A HA jsem polykala s roční přestávkou 9 let. Hlavně klid, ono to ve správný čas přijde!

terezzka
24. kvě 2006

ladunko, díky, ale i tak nevím, dítě mi každy prorokoval ještě kolem svatby to bylo 1.10.2005, kartrářka mi tvrdila 2týdny před svatbou že jsem těhotná a nic, sama trochu vidím do astrologie a numerologie a karty používam jen málo a to andělské o tam mi vyšlo miminko ale nikde není. ja spíš zkáču z postýlky ven hned

bambulik
24. kvě 2006

Myslím si že miminko je hodně o psychice. Kamarádka se na to upjala, nemyslela na nic jiného, tak si nechala předepsat lázně. A přestala na miminko myslet a věřila, že jí v lázních pomůžou. Přijela do lázní, koupila si v lékárně těhotenský test a raz dva se vracela šťastná a těhotná domů.

terezzka
24. kvě 2006

to určitě ano ale když pavel, tedy můj manžel pořád chodí a hladí mi bříško a vykládá si s ním, nenechá si to vysvětlit. je to někdy těžké

ladunka
24. kvě 2006

Terezzko, asi ještě není ten správný moment, Tvoje budoucí miminko to ví nejlépe, věř mu. Za normálních okolností není těhotenství něco, kvůli čemu bys musela vynakládat nějakou zvláštní snahu, prostě se to "zařídí" zpravidla samo, a to včetně doputování spermie k vajíčku. Neboj, a zatím si s manžou hezky užívejte. A ber to tak, že si manžel povídá s buď s embryem, nebo s Tvými vajíčky, to je taky hezká představa 🙂

danda
24. kvě 2006

Ahoj holky rada bych se na neco zeptala.Asi pul roku se snazime s manzelem o miminko.Ale stale nam to nejde.Vcera jsem byla u doktora a ten me rekl ze patrim mezi 20% zen ktere maji obracenou delohu ale ze to neni zadny problem.Rada bych se zeptala jestli nektera ma taky obracenou delohu po jake poloze otehotnela.Doktor rikal ze mame zkouset vice poloh. ☹

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aarenka
24. kvě 2006

Manicko77, to máš pravdu, kamarádka jí má obrácenou a zezadu se jim to povedlo 😀 😀 😀 😀 😀

danda
24. kvě 2006

Dekuji za odpovedi 🙂

matlova
24. kvě 2006

Danda: také mám stejný problém jako ty - obrácenou dělohu, ale jak říká má doktorka, "jako je někdo levák tak také přeci není postižený" 😉 🙂
Tady jsou nějaké užitečné informace:
http://www.miminka.cz/disp_art2.php?artID=529

matlova
24. kvě 2006

Aarenka:
Renčo,
ještě zpětně, jelikož první spermio. (před 3 měsíci) mého manži nedopadlo moc dobře 1mil/ml a 45% pohyblivost tak nám rovnou doporučili IVF/ICSI. Také nám doporučili užívání vitamínů/minerálů a ejhle po 1 měsíci papkání vitamínků se výsledky druhého spermio. vyšplhaly na 10mil/ml a 50% pohyblivost. Můj drahý jde ještě koncem června na poslední 3 spermio. a uvidíme, pokud výsledky budou lepší zkusíme určitě IUI a když se nazadaří tak IVF/ICSI také ze vším všudy jako vy. 🙂

aarenka
24. kvě 2006

Markétko,
dobrá zpráva, tak jen ať manžílek hezky papká dál, třeba se to zlepší natolik, že Vám udělají IUI a třeba se i zadaří nebo pak klasicky IVF né ICSI a ušetřili byste... Každopádně držím palečky seč můžu 🙂) Určitě dej pak vědět jak to dopadlo se 3. sperio a co Vás čeká.... Pa Renča 🙂

muf
30. kvě 2006

holky chtěla jsem se zeptat. Mám 3 dny po vynechání menstruace. Mám citlivá prsa, občasné bolesti v podbříšku, taky se mě točí hlava a mám stále pocit, že musím pít. dnes jsem si dělala těhotenský test a byl negativní ☹ Myslíte, že může jít o těhotenství??

domina
30. kvě 2006

Může a nemusí.To nejde takhle říct každý má jiné příznaky a někdo nemá příznaky žádné.Počkej až to bude týden a zkus další test.

muf
30. kvě 2006

domi děkuji za odpověď . vím, že se to nedá říct. jenom jsem myslela jestli někdo neměl podobné příznaky.

gedren
30. kvě 2006

Prave priznaky to muzou byt (nekdo takove ma, nekdo jine, nekdo zadne - me bolely prsa a nafouklo se mi bricho), ale taky se mohly objevit jen od nervozity z ocekavani 🙂. Kdyz ctu dopisy do ruznych internetovych poraden, tak tak vzdycky 15lete zoufale divenky pisou "vcera nam praskl kondom a dnes jsem zvracela, jsem tehotna?", pricemz kdyby se vzdelaly, vedely by, ze zvracet budou az od sesteho tydne, ale kuse informace, co maji, a nervozita udela svoje 🙂.

Samozrejme Te nechci pripodobnovat k tem pubertackam 🙂, jen, ze proste psychika opravdu dokaze delat veci...bolesti v prsou a v podbrisku muzou byt i od blizici se menstruace. Asi opravdu neni jina rada nez ten tyden pockat - drzim palce!

muf
30. kvě 2006

jasně gedren díky za info. Počkám a uvidím. Je pravda, že to může být vsugerované.