Homeopatika Folliculium a Luteinum. Na co jsou?

maximka33
5. čer 2012

ahoj holky snažilky, někde jsem se dočetla, že tato homeopatika jsou na ovulaci a zahnízdění, ale žádné bližší info nemám.. poradíte? na co přesně jsou, zda se dají koupit v lékárně bez receptu? jaká je úspěšnost? mně se povedlo otěhotnět téměř po dvou letech snažení, ale bohužel to neskončilo dobře. u syna to bylo do 3 měsíců. vyšetření nic neprokázala. takže už se chytám jakéhokoliv stébla 🙂

asaka
12. čer 2012

tak drzim palce @maximka33

froka
12. čer 2012

@maximka33 Tak přeji štěstí a pak pisni, jak jsi dopadla. 🙂

maximka33
autor
12. čer 2012

holky, dám vědět, to víte, že jo. akorát že výsledky budou vidět spíš za dýl..

asaka
12. čer 2012

@maximka33 to je jasny, ale i me zajima jakej z toho budes mit pocit a co ti doporuci

hance09
13. čer 2012

Holky,pořád mi nejde do hlavy, nemělo by se Luteinum brát až po ovulaci nebo je to jedno?

maximka33
autor
13. čer 2012

@hance09 Hani, zítra se to určitě dozvím..

hance09
13. čer 2012

@maximka33 tak mi pak dej prosím vědět,já se na to dr. nezeptala 😒 ,psala jsem mu mail,ale zatím neodpověděl....

maximka33
autor
13. čer 2012

@hance09 jj doufám, že taky nezapomenu. protože právě díky těmto dvěma přípravkům jsem se objednala. na druhou stranu není vyloučeno, že mi doporučí něco jiného..

froka
13. čer 2012

@hance09 Ahoj, jasně, že po ovulaci, je to progesteron (jako utrogestan nebo duphaston)

hance09
13. čer 2012

@froka takže když mi řekl ať první beru 15DC,ale já mívala ovu až 16DC (na to se mě neptal),tak je to blbě...

froka
13. čer 2012

ono se totiž předpokládá, že ovu je uprostřed cyklu, ale když je později, tak se musí progesteron prostě nasadit až po ovulce

hance09
13. čer 2012

@froka no jo,já někdy přemýšlím až pozdě.... 😖

froka
13. čer 2012

@hance09 to možná, že ten jeden den nevadí, pokud je už ovulka nastartovaná

maximka33
autor
15. čer 2012

tak jsem dnes byla u té homeopatky, měla jsem šílené zpoždění, tak se to dost protáhlo. paní si mě dost proklepla, kromě klasických otázek k rodině a těhu a zdraví se ptala i na to, jak moc piju , co a jak 🙂 napsala mi lék Calcarea carbonica, mám to brát jednou týdně 5 tabletek. no jsem na to zvědavá. ohledně follinocollinum říkala, že teď určitě ještě ne, že ten můj lék by mi měl zabrat. pokud ne, jdu za 2 měsíce na kontrolu a mohla by mi ho doporučit. spolu s luteinem, to se prý dává zároveň.. tak jsem na to zvědavá. jinak jsem včera byla pro výsledky šíttné žlázy, ta je úplně v pořádku, tak mi nic nepředepsali..

asaka
15. čer 2012

@maximka33 a zabrat =co? ze si mysli ze do 2m otehotnis? 🙂 to by byla parada co!

maximka33
autor
15. čer 2012

@asaka no taky jsem si říkala, že by to bylo rychlé.. ráda bych tomu věřila.

ytak
17. čer 2012

Zdravím všechny 😉 Rok se snažíme o mimčo, ale bohužel to nejde. Beru utrogestan, protoze jsem měla nepravidelnou menstruaci, brala jsem clostilbegyt, ale protože se mi tvořilo moc vajíček, ale žádný dominantní, tak mi ho doktorka vysadila, sliznici mám hrozně nízkou, takže beru teď každý den estrofem (2xdenně 1mg). Chtěla bych zkusit co se dá než půjdeme na umělý oplodnění, tak jsem si říkala že bych zkusila i homeopatika.Neměla jste některá z vás stejný problém a zkusila homeopaitka tohodle typu? Z vaší diskuze jsem pochopila že Folliculium je právě něco jako clostilbegyt.

maximka33
autor
17. čer 2012

@ytak ahoj, určitě je lepší se nejdřív poradit, navíc tento lék se i špatně shání. moje homeopatka říkala, že v případě potřeby má vlastní zásoby pro vlastní pacienty. mně ho prozatím nenasadila.

froka
17. čer 2012

@ivisek Ahoj, chtěla bych se tě zeptat ještě něco k tomu ředění. Vyčetla jsem, že některé holky braly 15CH, ale ty jsi psala něco, z čeho vyplynulo, že by takové ředění mělo spíš opačný efekt. V příručce Boiron je uvedeno, že nižší ředění jsou používána pokud jsou příznaky problému lokální (5CH) nebo celkové (9CH) a vyšší ředění se pak používají u nervových nebo psychických příznaků (15CH, 30CH). Takže jak to vlastně je v případě toho folliculina? Díky

styna87
12. črc 2012

@froka Na to už jsem se výše taky ptala a nebylo mi odpovězeno...právě taky beru 15CH - jak Folliculinum tak i Lutheinum.

ytak
17. pro 2012

Ráda bych povzbudila všechny snažilky. Konečně po našem snažení, zdá se, že se můžeme začít radovat 😉 Ač moje zdravotní situace nevypadala růžově, brala jsem utrogestan, clostylbegit, měla jsem syndrom polycistických ovarií, anovulační cykly... tak se zadařilo. A já věřím že díky tomu, že jsem začala brát kapky Estrozin a homeopatika. Vysadila jsem všechny léky, řekla jsem si, že nemůžu už nic ztratit, byli jsme rozhodnutí, že v novém roce půjdeme na umělko. Vše jsem vysadila a po Estrozinu mi začala chodit pravidelně menstruace (to se mi za dobu co jsem začala poprvé menstruovat nestalo!) a dva měsíce od vysazení léků, a braní kapek a homeopatik jsem otěhotněla!
Tím nikoho nechci nabádat k ukončení nějaké léčby, to vůbec ne, ale spíš vás pozvzbudit, aby jste naztrácely naději, ono se to opravdu může povést!!! Držím všem pěsti 😉

maximka33
autor
17. pro 2012

@ytak tak to moc gratuluji, v kterém jsi týdnu? nám to taky vyšlo, těsně předtím jsem si řekla, že si opatřím tato homeopatika. ale taky jsem začala brát gynex a asi to pomohlo 😉

ytak
18. pro 2012

@maximka33 děkuju, taky gratuluju 😉 Dle velikosti plodu jsem v 11 týdnu 😉

rastenka
2. lis 2013

@ytak Ahoj, a k tym kvapkam si brala folliculinum a lutheinum? Ja mam tie PCO, brala som aj clostyl ale zatial nepomohol a teraz mi dala kolegyna tieto dve homeopatika. A ako citam tvoje skusenosti tak rozmyslam ze skusim este aj tie kvapky🙂 A gratulujem k babatku 🙂

ytak
2. lis 2013

Ano, já jsem vysadila všechny léky od doktorky /tím nikoho nenabádám/ a užívala jsem jen kapky a homeopatika a je z toho krásnej už čtyřměsíční klučina 🙂 Přeju hodně štěstí, pozitivní myšlení a neboj, ono se zadaří. Držím pěsti 😉

maximka33
autor
27. lis 2013

@ytak tak to se nám to povedlo podobně 🙂 akorá u mně nevím, jestli je to zásluha jen homeo, brala jsem i hormony před IUI, které se nakonec nezdařilo, ale hned další měsíc jsem otěhotněla přirozeně.