Hormonální profil. Kolikátý den cyklu se provádí?

remor
14. únor 2008

Ahoj, hledala jsem odpověď v různých diskusích, ale nenašla jsem přesnou odpověď. Poradíte někdo? Kolikátý den cyklu se provádí hormonální profil? Děkuji.

luciasekl
19. únor 2014

@jabluncanka to si nemyslim,už kvůli tomu že mě poslal poměrně brzo to řešit...Ten papár jsem měla v ruce co chtělí vyhodnotit z krve..takže dělají asi vše nezávisle na tom jestli jde jenom o štítnou žlázu..

jabluncanka
20. únor 2014

@luciasekl to Není jejich "obor"...oni ani nemají jak a čím to řešit...Nemají k tomu kompetenci,nemůžou nasadit ev. léčbu...nemáš to nějaké popletené??

luciasekl
21. únor 2014

@jabluncanka no to teda nemám...je to endokrinologie u Apolináře..dali mi vyplněný papír co všechno chtějí z krve vyhodnotit..Nemám tušení co všechno z toho bylo vyloženě na štítnou žlázu...Třeba všechno..Nejsem doktor,ale přepokládám že chtějí vědět můj celkový stav..

jabluncanka
21. únor 2014

@luciasekl je to endokrinologie u Apolináře..dali mi vyplněný papír co všechno chtějí z krve vyhodnoti...

Hm,ale odebrat se to mělo u gynekologa...endokrinolog nemá jak v tomhle zasahovat..ten léčí výhradně štítnou žlázu a z toho co píšeš tam hormony štítné žlázy nejsou...

mixlevpixle2013
26. bře 2014

Mám jeden dotaz, zda se musí HP dělat na lačno ....

luciebx
26. bře 2014

@mixlevpixle2013 ja na lacno nesla.. me rekla ze se muzu najist..

mixlevpixle2013
26. bře 2014

@luciebx Děkuji za info .-)

85jana85
28. čer 2014

Holky nevíte zda se dá udělat hormonální profil i v případě, že menstruace byla vyvolána injekcí?

kaca01
30. čer 2014

@85jana85 Ahoj, jo jo může..ja ted byla po vyvolávacce a doktor mi dal žádanku a říkal, že až to dostanu, tak 2.-4. si mám dojít na odběrovku. Cca do týdne byly výsledky.

figaro1
16. črc 2015

Holky, kolik se platí za udělání toho hormonálního profilu? Pokud bych měla žádanku od doktora?

blauen
16. črc 2015

@figaro1 ahojky, já bych měla jít na hormonální profil za cca 14 dní - s tím placením to je jak kde. Já docházím do Centra asistované reprodukce kde si krev nabírají sami a mají nasmlouvanou laboratoř, která jím ty hodnoty dělá berou 650,-Kč. Ale co chci říct, k vůli dojíždění práce a dr. jsem si tu krev chtěla nabrat v jiné laboratoři jiném městě,tam říkali že by mi to nabrali a cenu neřekli tak mě to zarazilo i zadarmo nevím? každopádně můj dr. mi nevypsal žádanku na tento odběr do jiné labr. že prý mají jiné hodnoty nebo rozmezí, než oni mají v té lab nastaveny.

figaro1
16. črc 2015

@blauen No já jsem zvědavá...četla jsem že je to jak kde...Pokud se nám nezadaří přes léto tak mám jít k doktorovi tak doufám že mi nejdřív udělá ten horm. profil než mi napíše nějaké hormony...:/

blauen
16. črc 2015

@no my už se snažíme dva roky a neúspěšně tak jsme začli docházet do centra na různé vyšetření a konzultace tak uvidíme...tento měsíc jsme se pokoušeli za pomoci pregnylu tak uvidíme.... 🙂 pregnyl mi nasadili bez horm. profilu....

figaro1
16. črc 2015

@blauen No my se snažíme už půl rok a nic...Vysazeno mám už od října. Před měsícem jsem byla na preventivce na gyndě a dr říkal že přes zimu bývají anovulační cykly, že přes léto by to mělo jít lépe, cyklus už mám po kapkách gynex asi 3 měsíce srovnaný. K ovulaci snad dochází, cítím vždy v průběhu cyklu (tak za půlkou) bodání na pravé nebo levé straně v oblasti vaječníků, ale zatím neměřím ani BT ani nedělám ovu testy, ale po létě na to asi vlítnu...

blauen
16. črc 2015

@figaro1 může se stát že může nastat anovulační cyklus, také se mi to přihodilo pár krát. Měření BT i ovu testy to už máme za sebou, a k ničemu to nevedlo, spíš jsem z toho byla víc nervozní. Půl roku už je taky docela dlouhá doba, ale není to tak hrozné! Ať se brzo zadaří!

figaro1
17. črc 2015

@blauen Je to fakt, když budeš měřit a testovat tak se na to víc zaměříš, budeš nad tím furt přemýšlet a tím spíše to nepůjde. Raději nechat volný průběh. Nechci to zatím nějak moc hrotit, i když mě se zdá i ten půl rok dost, ale myslet na to musím pořád. Je hrozný že někomu to jde hned a ani to nechce a nám se nedaří když bychom chtěli...:( Taky přeji aby to brzo vyšlo 🙂

majkyna91
16. pro 2015

@len souhlasim s vami, ja uz asi doktorku o HP pozadam.. snazime se 7mesicu a mam velky problem s cykly bez Agolutinu a hormonalni podpory nemam ms vubec a podle ovu testu kazdy den po dobu peti mesicu jsem nemela ani ovu a moje doktorka porad nic nedela uz nevim co mam delat 😔

lenula28
13. únor 2016

Ahoj chci ze zeptat mam jit na hormonalni profil az mi prijde menzes. Prisla dnes a tak se chci zeptat zdali na odber mohu jit v pondeli rano,nebude to pozde?

monishkam
23. únor 2016

Prosím o radu. U doktora jsem byla 4DC na horm.profilu. ten jsem začla brat i clostilbegyt 2 tablety denne. Vcera jsem mu psala o výsledky a pry jsou v norme, ale nedochazi k ovulaci. Dnes jsem 12DC, ovulacni testy uz 3 dny temer pozitivni a spousza plodneho hlenu. Znamena to že k ovulaci tento mesic vazne nedojde? Zítra mam jit na kontrolu. Děkuji za odpovedi

europa00
27. črc 2016

holky může to tady některá napsat suma sumárum ,.-) co mám vůbec po svém dokrtorovi chtít? sám mi to nenabídl..na jaké hormony se to přesně dělá a kdy děkuji...

europa00
27. črc 2016

@kaca01 ahoj takže tím myslel že mei druhým a 4 dnem menzes? se dělají ty testy? a pak před ovulací? chápu to spravně?

anaid1
19. únor 2017

Ahoj ,muze delat hormonalni profil i obvodni lekar.

zuzik_t
16. srp 2023

Ahoj 🙂 byla jsem na hormonálním profilu z důvodu nepravidelného cyklu. Na prvních odběrech jsem měla progesteron zcela v normě. Je potřeba jít i na druhý odběr (21. den cyklu), kdy se odebírá jen ten progesteron, který byl v pořádku? Děkuji