Hormonální profil. Kolikátý den cyklu se provádí?

remor
14. únor 2008

Ahoj, hledala jsem odpověď v různých diskusích, ale nenašla jsem přesnou odpověď. Poradíte někdo? Kolikátý den cyklu se provádí hormonální profil? Děkuji.

olusenka
10. únor 2010

Ahoj, vždy se počítá od 1.dne MS.

anii
18. únor 2010

díky.. už jsem se skoro dočkala , a budu moct jít na odběry ale dostala jsem angínu a antibiotika.. ☹ na krev půjdu až po dobrání antibiotik ale nevím jestli to ten hormonální profil nemůže nějak ovlivnit ?? nemáte s tím někdo zkušenost

mihaji
11. srp 2011

Ahoj děvčata, zítra mám jít na první odběr kvůli hormonálnímu profilu, měla jsem jít 2. nebo 3. den MS, mám tento měsíc nečekaně velmi slabou MS, spíš takové špinění. Myslíte, že to nebude problém? Skoro mám strach, abych zítra tu MS ještě měla 😒

maximka33
2. říj 2011

holky, mám dotaz: musely jste si říct o hormonální profil, nebo vám to doktor nabídl sám? my se snažíme rok od potratu, zatím jsem si nechala předepsat duphaston na pravidelný cyklus. mám ho tak rozhozený, že se nedá poznat, kdy je ovulace. ale nechci ztrácet čas a čekat, až to doberu...

crca
2. říj 2011

@maximka33 mě ho udělal automaticky,po roce a snaze otěhotnět-o nic jsem si neříkala 😉

maximka33
2. říj 2011

@crca tak to máš fajn doktora.. u mně je to jiné možná v tom, že už jedno dítě mám. ale zase jsem starší, takže nic nechci odkládat..

crca
2. říj 2011

@maximka33 no já byla relativně mladá když jsme se začali ten první rok snažit(22) takže mě spíš překvapilo,že mě neřekl,že jsem ještě mladá a není kam spěchat a ono ejhle,najednou se zjistil problém a nám 5 let trvalo než jsem otěhotněla(začali jsme jezdit hned na umělé oplodnění),takže když se mě děti anrodili ve 29 letech tak jsem si řekla,že že je dobře že nečekal 😉 A u starších vůbec není na co čekat 😉 Zkus se ho na to zeptat,jestli by ti ho neudělal,ale ono většou u dr.je to složité,protože když oni nemají potřebu,tak to neudělají 😠 Držím palce 😉

maximka33
2. říj 2011

@crca díky, zkusím si o to říct.... to by člověk nevěřil, že u tak mladé holky jako jsi ty, by to mohlo trvat tak dlouho..

crca
2. říj 2011

@maximka33 no ono nebyla chyba u mě 😀 ,ale i tak to prostě trvalo,takže nechápu dr.který řekně 25leté holce po roce snažení,že není kam spěchat ať to zkoušej ještě rok-ty roky letí a kor u žen je to čím dál těžší s věkem 😒 u chlapa je to jedno 😀 A když pak člověk zjistí na vlastní kůži,že i pomoc lékářů může trvat tak dlouho,než se vůbec uspěje........

maximka33
31. říj 2011

holky, co obnáší ten hormonální profil? zjiš´tuje se to z krve? jak dlouho se čeká na výsledky?

ellena32
16. led 2012

jo horm.profil se zjištuje z krve.ja se na něj taky chystám.Doktorka mi ho nenabidla ale ja jsi o něj už řeknu, je mi 32let.a snažíme se 2roky.

maximka33
16. led 2012

@ellena32 tak se pak na to schválně poptej. mě to dělali asi 3. den ms, ale prý se to má dělat i v jiné dny, tak nevím. ale vyšlo mi to prý dobře.. tak zas nic nevím..

jabluncanka
17. led 2012

Hormonální profil se vyšetřuje 3. a 21den cyklu...v tuto dobu některé hormony klesají a jiné zase stoupají,proto je třeba yvsledovat,jaké jsou hodnoty.Bývá hotový ještě ten den...

mimisek22
18. čer 2012

Ahoj holky, s přítelem jsem 4 roky, za 3 týdny se budeme brát a už 3 roky se snažíme o miminko. V 05/2011 se nám to podařilo, ale bohužel ve 13týdnu jsme o něj přišli. Po potratu mi telko 2 měsíce mléko z prsou, i přes to, že jsem dostala nějaké prášky na zastavení laktace. Od té doby mám nepravidelné měsíčky, moje gyn.mi předepsala Duphaston na srovnání, ale bohužel ani to nepomohlo. Pak zjistila, že nemám ani ovulaci a tím pádem jsem neplodná. Před 2 měsíci mi začalo opět téct mlezivo, aniž bych nějak víc jedla, tak jsem začala přibírat a ztratila se i chuť na pohlavní styk. Má gyn.to nijak neřešila, tak jsem změnila doktora, který mi hned předepsal odběr na hormonální profil a štítnou žlázu. Prý mi bude muset nasadit nějaké další léky, ale nemůže mi slíbit, že mě vyléčí a prý bych měla přemýšlet nad návštěvou kliniky Pronatal, kde se dělá umělé oplodnění. Ráda bych se jen zeptala, zda někdo z vás nemá podobné zkušenosti a jestli mám ještě vůbec naději někdy normálně otěhotnět. Moc všem děkuji, Míša

maximka33
18. čer 2012

@mimisek22 ahoj Míšo, absolvovala jsem jak hormonální profil, tak vyšetření štítné žlázy. vše v pořádku. my jsme neměli žádný problém, jen jsem prostě skoro 2 roky neotěhotněla. je mi líto, co všechno tě potkalo. hlavně aby přišli na to, co ti je. to mlezivo je blbé, tím pádem tělo nepustí ovulaci. ale určitě se s tím dá něco dělat.

mimisek22
21. čer 2012

@maximka33 Moc děkuji za podporu 🙂 dnes si budu volat na výsledky, tak jsem zvědavá, jak to dopadne. Včera mi ještě dělali testy na ledviny, všechno je spolu propojený, tak uvidíme v čem bude ten problém. Ještě jednou moc děkuji..

martinaj23
10. pro 2012

ahoj, měla bych jít také na hormonální profil, ale teď nemá dr. volno a tak musím čekat zase až nejdříve za měsíc - dneska jsem 2.DC - chtěla bych se zeptat, na co vám brali krev - klidně bych si to teď zaplatila. http://www.synlab.cz/fileadmin/standortseiten/s...

reenik
4. zář 2013

Holky prosím vás, může mi udělat hormonální profil i moje gyndařka nebo se musím objednat do CARu? Platí se to? Díky moc za odpověď. 🙂

elana
4. zář 2013

@reenik určitě, je to jedno z prvních vyšetření, které obvodní gyndař provede, když se svěříš s obavou z neplodnosti. Neplatí se samozřejmě nic.

tygrisek09
4. zář 2013

Ahoj, v CARu v Podolí se dělá hormonální profil 2.-5. den cyklu. Záleží na tobě, který den si vybereš.

oldana
5. zář 2013

Ahoj, teď jsem na něm byla a měla sem být 3 DC.

jani2013
2. led 2014

Ahoj, nevíte někdo náhodou, jak to vlastně je s tím hormonálním profilem? Tady http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/z... jsem našla docela dost druhů a nevím, co mi vlastně moje doktorka doporučuje. Mám jít asi 2. den cyklu, ale některé odběry tam píšou třeba až na 20. den. A taky pokud někdo nemá podobnou zkušenost....měla jsem jít na HP v prosinci, ale MS se nějak nedostavila, spiš jen špinění. Znamená to, že můžu jít i když jen špiním, nebo musím čekat na další cyklus? Já nevím, jestli se ta zatracená MS vůbec někdy ještě ustálí a přijde. 😠

jabluncanka
3. led 2014

Hormonální profil se bere ve dvou fázích = 3. den cyklu a progesteron až 21. den cyklu...

jani2013
3. led 2014

@jabluncanka Aha,díky za odpověď, takže je to vždycky nadvakrát? A netušíš, jestli se to dá odebírat i při tom špinění? Nebo to nemá cenu?

jabluncanka
3. led 2014

@jani2013 Pokaždé to musí být nadvakrát,poněvadž se tím sleduje hladina hormonů po celou dobu cyklu a vyvozuje se z toho,zda byla ovulace či nikoliv...Nechala bych si to odebrat i při tom špinění = něco v krvi asi chybí a je třeba zjistit,který ten hormon to je,ev. co je ve snížené hodnotě...

luciasekl
18. únor 2014

@jabluncanka Já jsem byla teď v pátek na krvy kvůli hormonálnímu profilu,kde mi řekli že mám přijít od 1dc-5dc a jelikož mi 1dc vyšel na pátek,šla jsem ta hned.V pondělí jsem tam volala abych se dozvěděla výsledky a objednali mě zase až na 31.3. a teď koukám že to dělají 2x?...Proč mi to neřekli hned nebo neobjednali abych měla za sebou už i tu druhou kontrolu???Já se ty výsledky snad nikdy nedozvím 😖

jabluncanka
19. únor 2014

@luciasekl Hormonální profil ale dělá gynekolog,ne endokrinolog...to Ti asi splývají 2 věci dohromady...

anetasyrova
19. únor 2014

jj,3.DC a 21.DC,také jsem tak byla...

luciasekl
19. únor 2014

@jabluncanka Ne?A jak se to teda dělá na gyndě?Třeba se tím můj doktor ani moc nezatěžoval a posla mě na tu endo,protože jsem tam od nich na tu krev dostala papír kde byli ty zkratky jak psala Len na 1. straně estradion, LH, FSH, progesteron...Né že by byl můj doktor špatněj to ne..nestěžuju si,udělal mi nějaký testy než mě tam poslal...protže mám málo estrogenu a malou sliznici,třeba kvůli tomu?

jabluncanka
19. únor 2014

@luciasekl To co píšeš nemá ale s endokrinologií nic společného...tohle sleduje a intervenuje gynekolog...na endokrinologii se sledují čistě hormony štítné žlázy...to vypadá,jak kdyby se Tě chtěl zbavit...