Hormonální profil. Kolikátý den cyklu se provádí?

remor
14. únor 2008

Ahoj, hledala jsem odpověď v různých diskusích, ale nenašla jsem přesnou odpověď. Poradíte někdo? Kolikátý den cyklu se provádí hormonální profil? Děkuji.

christla
14. únor 2008

Ahoj remor! Já absolvovala odběry na hormonální profil tento cyklus. Byla jsem 2.DC. Od své doktorky jsem měla napsáno, že mám přijít 2. - 5.DC a říkala, že ten 2. je to asi nejlepší. Navíc někdo chodí ještě v druhé části cyklu, myslím takový 19.DC, ale moje doktorka mi o tom nic neříkala, tak nevím, jestli na něj ještě půjdu. Vím to proto, že už jsem měla na tyto odběry jít jednou, ale nedošlo na ně.
Zkus se ale zeptat svého doktora, ten by ti měl říct přesný den.
Už máš žádanku od doktora?

remor
autor
14. únor 2008

Díky za odpověď. K doktorce půdu příští týden a teprve mi řekne, kdy mám přijít na hp. Když jsem byla v prosinci na kontrole, řekla mi, že pokud do února neotěhotním, tak mám přijít a udělá mi hormonální profil. Jak probíhá hp? Výsledky jsou hned hotové?

christla
14. únor 2008

Hormonální profil probíhá tak, že ti jen odebereou krev. Za jak dlouho jsou výseldky, ti nepovím. Já jsem byla na těch odběrech asi před deseti dny a na zítra jsem objedna¨naná ke své doktorce na kontrolu, takže mi rovnou řekne i výsledky. ale hotové hned nebudou.

zirafik
14. únor 2008

jééé ahoj christuš.... 😉 . Pokud se mi nesrovná cyklus budu na něj muset taky... po potratu mám problémy.... rozházený cyklus.... před týdnem jsem začala špinit 21.DC a trvá to do teď...už 8.den... dnes se to zesílilo...jak kdyby teprve nastoupila klasická MS.... 😒

evamik
14. únor 2008

Ahoj Remor, mně dělali horm. profil taky 2. den cyklu - odebrali mi krev a výsledky byly cca za 5 dní.

paraple98
14. únor 2008

Ahoj Remor, mně dělali HP 3 DC a pak 21 DC a výsledky byly do 3 týdnů. 😉

malaika
14. únor 2008

ahoj, mně dal doktor termín 18-22 dní.

dckami
15. únor 2008

ahoj, já chodím do CAR Pronatal Nord Teplice, HP jsem měla napsaný 2.-4.den cyklu. Vyšlo mi to zrovna na silvestra, tak jsem šla, nabrali mi asi 4 zkumavky krve. Bohužel výsledky mi nevyšly dobře - zjistilo se, že mám protilátky proti spermiím a poruchu štítné žlázy. ☹
Teď buru denně 4 prášky a uvidíme, co dál, jsem po 2 IUI, pokud se to nepovede, půjdu na laparku.

len
15. únor 2008

V prvé části cyklu (2.-4.(5)) DC:
- estradion
- LH
- FSH
(jsou-li tyto hodnoty mimo limity, může to naznačovat určité věci, např. vyčerpání vaječníků, předpokládanou anovulaci...)

V druhé části cyklu, cca týden po ovulaci (tzn. u někoho třeba 15.DC, u někoho až 25.DC...):
- progesteron
(jeho zvýšená hladina potvrzuje proběhlou ovulaci, je-li příliš nízká, ovu ještě neproběhla, pozor na to, aby tento odběr nebyl moc brzo, je blbost kontrolovat plošně třeba 18.DC, když spousta holek ovuluje mnohem později - falešně by pak vyšlo, že je to anovulák)

Oboje se provádí pouze odběrem krve. Někde s tím spojují i odběr krve na zjištění všemožných chorob, popřípadě imunologii, to ale není pravidlem, s hormonálním profilem samotným to nemá moc společného...

Taky se bere krev na prolaktin (příliš vysoký je špatně) a protilátky proti štítné žláze, to se ale může kontrolovat v kterýkoli den cyklu 🙂

veria
15. únor 2008

ahoj, začala jsem chodit do nového CAR a tam dělají HP na začátku cyklu jako všude, t.j. 2.-4. DC, ale druhý odběr 10-12 DC, a to prý berou ten progesteron. Tak to nechápu, to přece ještě nemohou nic zjistit, když ještě ani ve většině případů neproběhla ovulace, že jo.

len
15. únor 2008

No, 10.DC progesteron je fakt blbost na entou... Pokud z toho teda hodlají zjistit ovulaci... Já měla na základě UZV Pregnyl 8.DC (čili ovu pravděpodobně 9.DC) a přesto mi progesteron kontrolovali až po týdnu (16.DC), až má šanci se trochu zvednout (cca v půlce luteální fáze bývá nejvyšší).

christla
15. únor 2008

Ahojky! Tak já jsem se dneska dozvěděla výsledky hormonálního profilu, vše mám v pořádku, tedy v normě, takže u nás v tomhle zakopaný pes nebude... Jinak o dalších odběrech mi doktorka zatím neříkala, takže asi už nepůjdu.
Zirafik, držím ti palce, aby se ti cykly srovnaly. Já bych řekla, že u mě měl potrat opačný efekt, cykly se mi začínají srovnávat a jeden druhému docela podobat...

luccii
15. únor 2008

holky a po jake dobe neuspesneho snazeni mi tento hormonalni profil na prani udelaji?

veria
15. únor 2008

Len, no právě, v bývalém centru testovali progesteron 20.-22. DC. No nic, ja se pak na to zeptám dr., proč to tak dělají.

evamik
15. únor 2008

Mně ho udělali ihned, když jsem přišla do CARu.

christla
15. únor 2008

Lucci, mě posílal můj původní gyndař po necelém roce bezúspěšného snažení. Dostala jsem žádanku, ale na odběru jsem se už nedostala, protože jsem otěhotněla, ale bohužel o mimi přišla. Teď jsem změnila doktora a ta mě poslala hned při první návštěvě na odběry.

len
15. únor 2008

Lucii - jak kde, ale většinou až po roce. Je to relativně nákladné, prvním krokem bývá spermiogram. A pokud máš pravidelné rozumně dlouhé cykly, dřív jak za rok se do toho asi nepohrnou... Pokud je máš hodně rozházené, popř. hooodně dlouhé, možná to zkusí dřív.

evamik
15. únor 2008

Holky, já myslím, že v CARech to dělají automaticky, takže záleží po jaké době snažení se člověk rozhodne jít do CARu... My jsme šli po třičtvrtě roce (cykly jsem měla normální a nic zvl. nezjištěno, ale nechtěla jsem už vzhledem k věku čekat dýl...).

dadunka
15. únor 2008

Ahoj holky, mě by zas zajímalo, jaké hodnoty jsou v normě, nevíte některá?

brundik
15. únor 2008

Dadunko, jukni sem
http://www.jergym.hiedu.cz/~canovm/alkaloid/pri...
Nevim, co ostatni hormony, ale treba u prolaktinu, ma kazda laborka jine hodnoty.
Tak pro srovnani druhy odkaz
http://www.nemjbc.cz/cs/oddeleni/laborator-klin...

inkaher
15. únor 2008

ahojte baby ja chodim teraz v tomto cykle a vobec na nic som necakala..prisla som k lekarovi a povedala ze chcem mat bao a on ze dobre zistime vsetko...a to sa snazime len asi 3mesiace...povedal ze aj spermiogram spravime hned ako bude chciet moja laska prist k nemu...a to nechodim ani do ziadneho specialneho centra ani nic podobne...asi mam len skveleho gyneologa...klop klop klop

len
15. únor 2008

No, já mám osobně pocit, že je to tak brzy celkem zbytečné (stejně 90 % holek do roka otěhotní), na druhou stranu pro pacienta je to jenom pár zkumavek, takže žádný problém a aspoň je jistota... Spíš jsem chtěla říct, že pokud někomu doktor odmítne dělat po půl roce hormonální profil (pochopitelně, pokud nejsou nějaké problémy jako nepravidelný cyklus), jsem plně na jeho straně 😉 Pak si lidi stěžují, že musí platit 30 Kč, když musí pojišťovny proplácet zákroky, které nejsou nezbytné... Ale všeho s mírou, doktora, co to odmítne po roce, bych pěkně hnala 😉

len
15. únor 2008

Jo, jinak v dubnu mi přijde vyúčtování od pojišťovny, tak se pak přijdu pochlubit, co takový hormonální profil stojí 😉

dadunka
15. únor 2008

Brundik, díky moc. Koukla jsem na to, jsem v normě s FSH, LH, akorát u prolaktinu nevím, mám tu napsáno 243, možná jen doky zapomněl na desetinnou čárku, normální rozpětí je 3,3 - 13,4 ng/ml. Odběry proběhly 2DC. Teda doufám, že se spletl. Optám se v CAR sestřiček, ať mi kouknou do desek. 😅

marki.la
22. únor 2008

Holky, můžu jít na odběra na HP pokud beru clostil?

len
22. únor 2008

Marki, ten první odběr ti patrně vezmou 2.DC, kdy ještě Clostyl brát nebudeš (z minulého cyklu už dávno vymizí) a ten druhý je na progesteron, který Clostyl neovlivňuje. Nicméně bych jim o tom určitě řekla, ale neměl by to být problém 🙂

marki.la
22. únor 2008

díky len

lucule
8. zář 2008

ahojky holky, nevíte zda se krev na horm. profil bere pouze ráno na lačno nebo se může brát kdykoliv během dne?? díky

christla
8. zář 2008

Lucule, ahoj. Krev na hormonální profil se myslím bere kdykoliv během dne. Nemusíš být nalačno.

lucule
8. zář 2008

ok a díky za rychlou odpověď 😉