Jak dlouho je zdravé nechat volný průběh otěhotnění?

mendie
14. čer 2012

Ráda bych se tu poradila na téma, jak dlouho si myslíte, že je zdravé nechávat "TOMU" volný průběh a kdy už tomu začít pomáhat... A když už se začít snažit aktivně, tak co to pro koho znamená? Ovulační test, měření teploty...a kdy už byste se svěřili do rukou doktora s tím, že "něco asi není, tak jak má"?

pajiskazemlyna
14. čer 2012

Ahoj, podle mě je do půl roku snažení dobré nechat tomu volný průběh, po půl roce bych zkusila měřit BT a ovulační testy, popřípadě můžeš pít kontryhelový čaj, brát vitamíny ..
A po roce snažení bych se svěřila do péče odborníkůůů ( tak jsem to vlastně i udělala) ....
A klidně i dřív, když zjistíš nějaký problém .. měřením BT se dá zjistit spousta věcí i třeba to, že ti neprobíhá ovu a tak ....
Doktor mi po skoro roce řekl, že jsem měla dorazit mnohem dřív, ale někteří nejsou tak ochotní ....

hance09
14. čer 2012

@mendie Tak u nás to bylo tak,že v říjnu vysazena HA a ponechán volný průběh, od února měření BT, v březnu i OVU testy, zadařilo se,ale nedopadlo to dobře,takže pokračuju měřením BT a v tomhle cyklu zase i OVU testy.....pokud by se vůbec nedařilo,k dr. bych šla po roce "snažení"

mysskyna
14. čer 2012

@mendie Podlě mě také záleží na věku 🙂 Já k Dr. chodím už od ledna (od té doby, co jsem vysadila HA), ale mám zdravotní problémy a Dr. mě chce už po půl roce poslat do CARu. Takže i na lékařích záleží, tak se k tomu postaví 🙂

petule246
14. čer 2012

@mendie - já jsejm netrpělivá, takže po 3 měsících OVU testy, po 6ti doktor. Nicméně jsme měli štěstí a oba kluci šli jako másle (dvojka byla dokonce naprosto neplánovaná).

jop
14. čer 2012

@mendie ahoj, podle mě hodně závisí na věku a zdravotních problémech. Takže do cca 32 let bez zdravotních problémů bych to zkoušela rok bez čehokoli dalšího, max bych možná po půl roce dělala OVU testy.

slundo
14. čer 2012

Pokud Ti je pod 30, nechala bych tomu volný průběh klidně i rok. A ani pak to nemusí znamenat, že je něco špatně. Jinak kyselinu listovou a třeba nějaký vitamínky brát můžeš, to není na škodu nikdy. Ber to jako přípravu na těhotenství. Jinak do rukou odborníků se doporučuje svěřit až tak po roce neúspěšného snažení . Ale jak psaly holky, pokud je nějaký problém, tak i dřív. Tak ať vám to brzy vyjde ;)

betuse
14. čer 2012

No to hodně individuální, počkala bych půl roku a pak bych s něčím začala........s kamarádkou tady z koně jsme se snažili rok, a na vyšetření nám oběma řekli, že snažení přiroz. způsobem je k ničemu, problém byl v partnerech....a nic jiného než ivf nám šance nedávalo......takže určo i když skákat radostí nebudou potom doporučuji vyloučit tuto možnost a nejdříve nechat proklepnout chlapa, než nechat od obvodního gynekologa do sebe ládovat nějaké hormony............ ....přeci jen je to to nejmenší 😉 toť vlastní zkušenost

ange_de_la_morte
14. čer 2012

Volný průběh do půl roku myslím , samozdřejmě je potřeba spolu občas spát, ze sexu 1x měsíčně taky ne,musíš otěhotnět ani za 5 let 🙂 🙂 a po půl roce bych začala řěšit kdy je ovulka a jestli vůbec je , po roce kdy se nepodařilo bych to probrala s doktrokou 🙂

naomi6
15. čer 2012

@mendie Ahoj, můj gynekolog mi říkal, že u zdravých párů je rok snažení ještě normální doba. Po roce se to začne už řešit. Souhlasím tady s holkama, že půl roku bych se snažila bez sledování ovulace, pak bych měřila bazální teplotu, dělala ovu testy a po tom roce bych šla k dr. Je fakt, že na tom věku taky záleží. Pokud máš ale nějaký problém, třeba nepravidelný nebo dlouhý cyklus, šla bych k dr hned. Držím palce

jane_s
22. čer 2012

Ahoj Holky, já když jsem doktorovi řekla, že chceme, tak mi říkal, že rok je optimální doba, ať se v klidu snažíme a kdyby to nešlo tak pak začneme řešit růžná vyšetření..takže rok je prý v dnešní době naprosto normální věc🙂 Jak dlouho se snažíte kdo? 😉

abekara
27. čer 2012

Jedna moje kamarádka se s manželem snažila asi rok a půl, byla na budoucí miminko hodně upnutá. A teprve když se smířila s tím, že to hned tak nebude, tak otěhotněla a těhotenství už proběhlo bez komplikací. Hodně záleží i na psychice. My tomu necháme volný průběh minimálně ten rok, možná i o něco déle. Vitamíny ale asi začneme brát oba už teď.

consti
18. črc 2012

Tak ten rok minimálně je naprosto normální. Mně dokonce doktor řekl, že dřív se to řešilo až po dvou letech. Dokonce znám páry, kde to vyšlo přirozeně třeba po 5 nebo 7 letech... My jsme to začali řešit cca po roce, nebyl nalezen problém a tak jsme zkoušeli dál přirozeně. Ale taky mi bylo pod 30 😉 . Teď už je to přes 3 roky, 30 za mnou a tak se svěříme do rukou doktorům (při poslední laparce cysty potvrzena endometrioza, takže u nás je problém asi ta). Podle mě je zbytečné řešit ovu lesty už po půl roce, to je pak na palici, nesustále se sledovat a milovat se jen proto, že teď je ovulace 😎 😅 . Ale mluví ze mě víc jak 3 letá osobní zkušenost, teď se mi to radí 😀 😉 .

barakara
28. črc 2012

Ahoj, tak ja si myslim, ze zalezi taky na veku zeny. Kdyz je zensky kratce po 20 tak bych tomu dala ten rok a pak to zacla resit s doktorama. A po te 30 bych nevahala zajit se zkontrolovat po pul roce. Ono taky ta vysetreni nejakou dobu trvaji, neni to hned behem prvniho mesice. Jinak vitaminama, zdravou zivotospravou se nezkazi nic nikdy 🙂...naopak a ovulacni testy bych nezatracovala aspon si overit zda probiha ovulace.
Jinak my sme to zacli resit po roce a to me bylo 29, krome slabsiho spermiogramu, vysokeho prolaktinu a nabeh na PCOS se nic nenaslo. Ted to vypada, ze mirime na IVF, tak jestli to tomu pomuze tak proc ne.