Jak dlouho už se snažíte?

pincik
25. říj 2011

Ahoj. Chtěla jsem se jen zeptat, jak dlouho jste se snažili než jste šli na umělé oplodnění. S manželem se snažíme už skoro dva roky a nic. Doktor říkal, že už bychom měli uvažovat o umělém oplodnění, ale mě se moc nechce. Jenže všechny léčby za mnou a nic. Podělte se, prosím, o své zkušenosti. Děkuju.

pincik
autor
27. říj 2011

@leeena_4 Tak já zatím platila vyloženě stokorunové položky i s Clostylem. Ale 3.000,- taky ještě jdou. Čekala jsem větší číslo. Trochu se mi ulevilo 🙂

leeena_4
27. říj 2011

@pincik jojo, není to tak hrozné a to já jsem si píchala ty injekce 16 dní a to je fakt hodně, většinou tak dlouhá stimulace není třeba 😉

pincik
autor
27. říj 2011

@leeena_4 A po té stimulaci jsi šla ještě na IUI?

leeena_4
27. říj 2011

@pincik no jasně! Proto se ta stimulace dělá, aby ti narostly "vajíčka", pak se píchne injekce, aby praskly a pak ti tam šoupnou manželovi spermie 😉. Ale někdo nepotřebuje stimulovat a dělá se to tak, že mu doroste samo vajíčko, pak dostaneš tu injekci, aby prasklo a zase ti tam pošlou spermouše 😉

pincik
autor
27. říj 2011

@leeena_4 Tak moc děkuju, alespoň už mám teď představu do čeho bych šla 🙂 Můj doktor mi v podstatě nic neřekl.

dandelion
27. říj 2011

@pincik já byla v IRMG v Bělehradský ulici ve Varech... základní léky na stimulaci jsem neplatila vůbec, jak je to s injekcemi nevím, ale platila jsem za IUI jednorázově 1500,-, ale nepřišlo mi to líto peněz.. 🙂 super přístup, milý sestřičky a při poslední kontrole jsme dostali 3 fotky pidiprcka 🙂) ;) takže za mě spokojenost 🙂)

leeena_4
27. říj 2011

@pincik nemáš vůbec zač. ČLověk se bojí neznámého, ale když zjistí o co jde, zjistí, že to není nic hrozného.

zoditka
27. říj 2011

@pincik nás stimulace na IUI stála pár korun, za ty léky se doplácí málo, už si přesně nepamatuju kolik, ale fatk to moc nebylo. No a IVF "hrazené" pojišťovnou nás vyšlo kolem 13-ti tisíc. Při IVF si můžeš zvolit, jestli chceš injekce hrazené pojišťovnou, ale to jsou klasické injekce, nebo si připlatit jiné, které jsou v peru a můžeš si je píchat sama doma, je to pohodlnější. Pak se u IVF doplácí za různé úkony, které zvyšují možnost těhu, ale které pojišťovna nehradí, jako je např. prodloužená kultivace, ICSI...

pincik
autor
27. říj 2011

@leeena_4 Já jsem se o to spíš nikdy nezajímala, protože jsem nečekala, že by se to mohlo týkat i mě 😕

pincik
autor
27. říj 2011

@dandelion Tam jsem právě myslela, že bychom to zkusili. Můj doktor mi teda doporučil Prahu, ale Vary mám blíž. Jsem ráda, že to takhle chválíš 🙂

leeena_4
27. říj 2011

@pincik to asi většina z nás nečeká, že bude problém 😉.

petra123
28. říj 2011

Já se s přítelem snažím už pomalu 7 let ☹ jsme zdraví máme za sebou IVF a nic☹tak přeji bvšem at se vám povede co nejdříve a nečekáte tak dlouho jako my 😢

zoditka
29. říj 2011

@pincik Přesně jak píše leeena_4, taky by mě ve snu nenapadlo, že bych mohla mít problémy s otěhotněním. S mým mužem jsem od střední školy a když si vzpomenu, jak jsme se hrozně hlídali, abych do toho nevlítla, kolik roků jsem brala antikoncepci... a když jsme se vzali a chtěli miminko, jaký to byl šok, že to nešlo.

@petra123 Peti mě přišlo vždycky nejhorší to, že se nevědělo PROČ to nejde. Jsem si vždycky říkala, že bych se s tím byla schopná vyrovnat líp, kdybych věděla, proč, prostě kdyby se zjistil nějaký problém... jsem blbá, co, místo toho, abych byla ráda, že je vše O.K.
Kolik IVF máte za sebou? Moc moc moc držím palečky, ať už nečekáte dlouho!!!!!!!!!!!!!

tina74
29. říj 2011

Ahoj holky, já jsem začala panikařit už za 4 měsíce🙂 Manžel šel naštěstí ochotně na spermiogram - a nastal první šok. Velice špatná pohyblivost☹ Tak začalo první kolečko vyšetření na jeho straně. Skončilo to tím, že to o 2 měsíce později byl spermiogram už jen "hraniční". Mezitím jsme byli na konzultaci v CARu, informovali se o možných postupech, ale ještě se necítili na žádné zákroky. Rozhodli jsme se tomu dát ještě 3 měsíce. Po 9 měsících snažení jsem byla poprvé na IUI a hned to vyšlo. Jenže z toho bylo zamlklé těhotenství. Půl roku od revize dělohy jsem otěhotněla spontánně - opět zamlklé těhotenství☹ Mezitím proběhla nejrůznější vyšetření na mé straně a až na o něco vyšší FSH (8-12,5) všechno v pořádku. Po celkem 2 letech snažení si 5. gynekolog, který mě viděl všiml, že mám něco s dělohou - srůsty nebo přepážku. Hysteroskopie potvrdila přepážku. Operace proběhla úspěšně. Jakmile jsme se mohli začít zase snažit, manžel šel pro jistotu na kontrolní spermiogram. Výsledek hrozný - nízký počet, nízká pohyblivost, špatná morfologie. Asi by se to zase za pár měsíců zlepšilo, nicméně jsme se rozhodli nečekat, protože bylo žádoucí, abych po operaci co nejdříve otěhotněla. 1.IVF nevyšlo, 2.IVF o tři měsíce později už ano a mé celkem 3. těhotenství zatím vypadá velice nadějně🙂
Takže panika začala už po 4 měsících a po přesně 3 letech úsilí a XY narkózách jsme se konečně dočkali srdeční akce🙂

petra123
30. říj 2011

@zoditka ahojky zatím jen jedno IVF a 1 ket ale při rozmražení se mi rozpadly všechny embrijka tak nic a na víc pokusů zatím nemáme☹

zamilovana
30. říj 2011

@pincik držím palce aby sa vám poštastilo, ale čo ma zaráža že nebol manžel na spermiograme, môjho šikovali po roku a to rýchlosťou blesku, pretože ťa zbytočne trápia vyšetreniami ak on ma na prd spermie...a vôbec nezáleží či už deti ma alebo nie, spermie sa menia, čo bolo pred pol rokom nemusí platiť dnes... byť tebou prvé čo urobím informujem sa na to, a dám skontrolovať plodnosť u muža, je to bezbolestné a rýchle... kolko má manžel rokov?

pincik
autor
31. říj 2011

@zoditka My jsme spolu taky od střední školy 😉 Vždycky hlavně poctivě brát každý den prášek, dávala jsem si na to strašný pozor, protože jsme si to chtěli prostě naplánovat a teď tohle 😒

pincik
autor
31. říj 2011

@zamilovana Čím víc lidí to tu píše, tak tím víc mi to vrtá v hlavě, proč ho můj doktor neposlal na spermiogram. Když já jsem to ani nějak moc neřešila, když jsem viděla jak moc se mu tam nechce, nehledě, že mi doktor řekl, že nemám ani pravidelně ovulaci, tak jsem to brala tak, že je chybka spíš u mě. Manželovi je 42. Říkám si, jestli tedy máme s tím spermiogramem počkat ještě jeden měsíc, který mám poslední s Clostylem a řešit to až pak, když půjdeme do některého toho centra a nebo jít na ten spermiogram hned. A na ten spermiogram pošle manžela můj doktor (gynekolog) nebo musí jinam?

leeena_4
31. říj 2011

@pincik jestli můžu říct svůj názor, tak na spermio ho měli poslat ještě PŘED clostilem. Je to lék jen na omezenou dobu a škoda, že si nejdřív neprověřili, že není problém i u něho.

pincik
autor
31. říj 2011

@leeena_4 Když doktor uvažoval o Clostilu jen se mě zeptal, kolik manželovi je, jestli má děti, nemoce a tak a tím to skončilo. Řekl, že na spermiogram bude muset až když by léčba Clostilelm nevyšla a to už bychom jeli třeba do těch Varů... Teď už mi to přijde v podstatě zbytečné, když mám poslední měsíc, kdy to můžeme zkoušet ještě sami...

leeena_4
31. říj 2011

@pincik Nevím, všude píšou, až nejdřív se má vyšetřit chlap a je to i logické. kdyby jemu zjistili pomalejší spermie, tak už se k tomu clostilu dá udělati IUI, takhle můžeš brát až 6 měsíců clostil, pak mu můžou zjistit zhoršené spermie a už ti jako stimulaci k IUI nemůžou dát clostil. Ale nemá smysl to teď řešit, když ti zbývá poslední cyklus s clostíkem 😉. Ale určitě bych ho tam poslala 😉. Stačí, když zavolá do nějakého reprodukčního centra a objedná se na spermiogram. Když bude mít doporučení od tvého dr, tak je to zdarma, jinak se platí, všude to stojí jinak😉

pincik
autor
31. říj 2011

@leeena_4 Tak děkuju. Teď už budu jen řešit jak mu to říct 😀

mufinka26
31. říj 2011

z přestávkama osm let. z mím nynějším manželem sme po roce snažení zašly do centra asistované reprodukce 🙂 tam zjistily, že nemám ovulaci a hnedka sme podstoupily IVF, a tři KETy no a ted čekáme na první UTZ 🙂 našeho zlatíčka 😀 chodíme do státního centra, takže sme do toho nedaly ani moc peněz 😀

pincik
autor
31. říj 2011

@leeena_4 A není nějaký způsob, jak zvýšit pohyblivost spermií? Slyšela jsem jako doplněk stravy zinek apod. Jako je pro ženy kontryhel...

leeena_4
31. říj 2011

@pincik už chybí jen "maličkost" 😀. Ale neboj, určitě to vezme dobře, možná ne hned, ale určitě nakonec jo😉. Je možnost zlepšit spermie 😉. Kup mu vitamíny: E, Selen a zinek. Jen bacha, ten selen a zinek ať jí během jídla 😉, může to dráždit žaludek 😉. A zabírá to tak za pár týdnů užívání. Dobré je vynechat saunu, horké koupele nebo sprchy, uplé trenky, nebo slipy, vyhřívání sedačky v autě a tak 😉.

pincik
autor
31. říj 2011

@leeena_4 Tak to všechno tak nějak vím, jen ten selen je pro mě novinka. Zinek už jsem mu kupovala a kupodivu ho bral i docela pravidelně 🙂 Opravdu moc děkuju za rady 😉

leeena_4
31. říj 2011

@pincik
@pincik nemáš vůbec zač, hodně štěstí 🙂

zamilovana
1. lis 2011

@pincik tak manžel bol normálne v poliklinike, na odporúčanie urologa, spermie nič moc, nasadil mu profertil a za chvilku sme boli tehotní 🙂 určite by som ho tam šikovala, vek ma už dosť vysoký, takže nech si tiež rozmyslí, či sa chce snažiť a naťahovať dalsích 5 rokov to bude mať skoro 50 a neviem či chceš len jedno dieťa ale ak chceš aspon dve tak nech si to prepočíta kolko to môže trvať, každý mesiac k dobru... treba aby sa nad tým zamyslel....

pincik
autor
1. lis 2011

@zamilovana Tak chtěli bychom dvě. Ideálně po dvou letech. Ale teď nevím, jestli to takhle vyjde. On manžel žije spíš přítomností a stylem ,,časem se to vyřeší´´, ale včera už jsem to trochu naťukla, tak uvidím. Vypadal pak zamyšleně 😕

zamilovana
1. lis 2011

@pincik no tak to je dobré, oni si to tí chlapi veľakrát neuvedomujú úplne všetko, treba im to povedať na rovinu, aby začali rozmýšlať reálne 🙂