Jak dlouho vám trvalo otěhotnět?

barcapistackova
16. lis 2012

Ahoj slečny,dámy. Tak se snažíme s přítelem o mimi,ale nák se nám nedaří. Vysadila jsem antikoncepci, a asi po dvou dnech jsem dostala menstruaci. Tak jsem se chtěla zeptat kdy je asi nejlepší doba na otěhotnění)před menstruací,po....) a jak dlouho vám to trvalo? :o) Díky

karlam
16. lis 2012

nám se nedařilo dva roky, pomohlo až IVF 😒

horakovatereza
16. lis 2012

Já jsem plánovala začít s prací na miminkju od září 10, takže jsem v březnu vysadila antikoncepci - vím, že už nemá silné dávny a není třeba tělo čistit, ale bylo pro můj dobrý pocit. Otěhotněla jsem okamžitě, podle mudr.na první pokus, což považuju v dnešní době (a v našdm věku) za zázrak, ale za devět měsíců a tři dny byl s třídenním zpožděním syn na světě🙂

baris
16. lis 2012

první dcera se nám zadařila až po 15měsících snažení 😝 , druhá dcera po 4 měsících 🙂 .

A nejvhodnější doba pro otěhotnění??? - my s manželem jsme měli sex co 2dny 😀 Ale existují testy na zjištění ovulace.

zlatelevizeedna
16. lis 2012

8 mesicu po vysazeni se zadarilo. Mela jsem dost nepravidelnou menstruaci, brala jsem kvuli tomu i nejake tablety z drmku (napsal mi je doktor), coz moc nepomohlo - ovulacni testy byly furt negativni. Pak jsem si objednala kuru od Byliny Nadeje a po mesici bylo hotovo 😀. Je dost mozne, ze to byla nahoda nebo ze me "vira ma uzdravila" 😉.

majka1976
16. lis 2012

Mě se poprvé zadařilo hned po vysazení antikoncepce, ale v 9.týdnu konec - prý po vysazení antikoncepce je pak největší ztrátovost plodů. Podruhé po tomto se nám to podařilo až za rok, ale miminko mělo vrozenou vývojovou vadu, tak jsme to museli ukončit vyvolaným porodem ve 4. měsíci. Po tomto mi řekli, že nemusím čekat a můžu hned plánovat nové těhu - taky se to tak povedlo, 1 měsíčky a bylo to, 13.10.2012 se nám narodila krásná zdravá holčička.

zmaldik
16. lis 2012

přesně rok po vysazení antikoncepce 🙂

lv
16. lis 2012

1. dcera - vysadila jsem antikoncepsi a už to nedostala a 2.dcera se opozdila - 1x menses a už to bylo - beru to jako velký štěstí, kam se podívám, tam to nejde, nebo jde ztuha..ségra otěhotněla po 3.IVF, 9let snažení...

anetadr
16. lis 2012

Co se týče toho kdy je to nejlepší, tak určitě uprostřed cyklu - tedy ne těsně před ani po MS - tedy tak to má většina žen. Zkus si na netu najít něco o menstruačním cyklu ženy - a pročti si to. K oplodnění je totiž potřeba ovulace u ženy - a ta probíhá většinou právě uprostřed cyklu - dá se vypozorovat určitými způsoby - jako je měření teploty, či používáním ovulačních testů. Pokud ale se snažením teprve začínáte, doporučila bych během MS a cca 3 dny po ní držet půst (hlavně partner) a pak se snažit ob den - častěji to nemá smysl, naopak se spermie nestíhají dotvořit a šance je nižší. Držím palce, aby Vám to brzy vyšlo. Jinak já jsem otěhotněla první cyklus, ale pomohlo mi to, že jsem věděla přesný den ovulace.

luckamb
16. lis 2012

Nám se první zadařilo po dvou letech a o druhé už se snažíme zase více jak rok a zase se nedaří. Tak uvidíme 😀 Vám držím palce, ať nemusíte čekat tak dlouho a zadaří se co nejdříve.Jinak nejlepší doba na otěhotnění....u každé z nás je to jiné...já sama mám ovu někdy 10DC a někdy 18DC. TAkže sex ob den a určo se trefíte :D

pehaka
16. lis 2012

prvního synka na první pokus druhýho na druhý pokus...a kdy otěhotnět? no a není to jedno? 😉 myslím že není nic horšího než sex na povel a jen v určitý dny...děti se mají dělat z lásky né protože zrovna dneska mám ovulaci 😉

sarkar
16. lis 2012

Nám se povedlo snad do dvou měsíců od vysazení...slyšela jsem, že těch prvních pár týdnů to jde nejlépe, kámoška o tom psala bakalářku. Ze začátku jsme ještě chvíli používali kondom, byla jsem v únoru na konizaci a někdo říká, že je lepší počkat s otěhotněním, ale nedalo nám to a po pár týdnech jsme se vykašlali i na kondomy a hned bylo 🙂 Neřešila jsem žádnou ovulaci, ani jsme to nedělali častěji (zrovna jsme se v tý době stěhovali a finišovali rekonstrukci a já začínala brigádu, takže spíš naopak 😀 ), možná pomohlo právě to, že jsme tomu nechávali volný průběh. Že jsem těhu jsem zjistila v 6tt, jak říkám - prostě jsem to neřešila a bylo. Takže jak píše pehaka - hlavně to neřešit. Prostě si užívejte života a sexu a berte to s nadhledem, až to přijde, tak to přijde 😉

andelka
16. lis 2012

Nejlepší doba na otěhotnění je v době ovulace, což bývá 9-16dní před MS - u klasických cca 28dnových cyklů je to tedy +- uprostřed. Ale délku cyklů má každá žena trochu jinou, kor po vysazení HA. Takže nejlepší je mít sex 3x týdně, nebo obden, to se ovulka nemůže minout ať je kdy chce. Dá se poznat pár dní dopředu, že přijde, podle změn v hlenu a na čípku, ale na to je potřeba se sledovat a taky to po vysazení bývá všelijaké, než se dá tělo dokupy. Takže se mějte rádi podle chuti, přiměřeně často a ono to přijde. 😉
Nám se teda kluci povedli vždycky hned když jsme si řekli, že by to šlo, že by mimi už mohlo být případně 🙂 (předtím jsme se sexu v době ovulky vyhýbali záměrně) ale před prvním těhu už jsem rok a půl HA nebrala a věděla jsem že funguje všechno jak má.

coxa
16. lis 2012

Já jsem vysadila u prvního antikoncepci 3 měsíce před plánovaným otěhotněním a od "vyčištění se" nám to podařilo 2. měsíc, stejně tak i u druhého, ale to už jsem byla bez antikoncepce. Takže u nás oba kluci na druhý pokus. 😵

denousek
16. lis 2012

prvni dite 4 měsice a druhe po 9 mesicich mimodelozni a 4 mesice po laparoskopii se zadařilo..

absti
16. lis 2012

Já se snažím dva roky. Proběhlo 5IUI a jedno IVF a nic. ☹

svoba
16. lis 2012

ovulace je zhruba v polovině cyklu, tj. v polovině doby od konce jedné do začátku druhé menses. řešit až po roce a půl snažení. až pak bych zašla k lékaři/lékařům. chce se to nechat řádně vyšetřit. problém může být jinde. u nás byl v imunitě, u někoho je pak v alergii, jinde v bakteriích v moč.trubici, ... nechci strašit 🙂

margeta
16. lis 2012

My měli štěstí a u prvního asi po 2.pokusu a druhého asi do měsíce 🙂

vendullka
16. lis 2012

U obou dětí hned napoprvé.

melca
16. lis 2012

U dcery jsme se snažili 2 a půl roku, počata přirozeně,druhé se podařilo za pět měsíců přirozeně a to být mladá maminka se mi podařilo 😉

zdenca6
16. lis 2012

ty prvni dve se povedli vždy na poprvé, ale třeti synek nam trval 2 roky, ono je to u každeho jiné, po antikoncepci se to většinou povede tak do 6 měsicu, ale jak řikam každa jsme jina, kup si kontrihel nebo jak se to piše je to čaj a mě fakt pomohl a nejsem jedina kdo ho chvali tak držim pěsti at se zadaři

lucoska29
16. lis 2012

my se snažíme rok a zatím nic. Hlavně nezačít hned blbnout se zjišťováním ovulace, testováním a tak. Pak to leze člověku na palici...mluví ze mě osobní zkušenost. Když se nezadaří je to pak zbytečná lítost...já se do toho vbořila hned ze startu a nedělalo to dobrotu. Dokonce to vedlo až tak, že jsem několik měsíců nevysledovala ovulaci. Teď jsem si pro sebe řekla, že "výrobu dětí kašlu". A ejhle...ovulace je už třetí měsíc za sebou. Dokonce to na sobě poznám...takže hlavně to teď neřešit. Psychika dělá strašnej zmatek v těle.

lrg
16. lis 2012

Okamžitě po vysazení anti, jako když pohnojíš 🙂

pajula
16. lis 2012

Když jsme si řekli,že bychom se pokusili o miminko,tak se nám podařilo na první pokus,ale v 9tt bylo zamlklé těhotenství ☹,pak až za další 2 roky -(měla jsem problémy s ovulací) . Další těhotenství vyšlo hned na první pokus pomocí inseminace IUI a teď nám to už 14 dní leží v postýlce 😀 😀 😀

pikusa
16. lis 2012

Mates po 3 letech po IVF a ted už zase 2 roky a 4 KETY a nic....

mb85
16. lis 2012

já třikrát po vysazení antikoncepce do třech měsíců, dvě děti mám poslední zamlklý potrat,ted se snažíme od ledna a nic neovuluji

zazulka
16. lis 2012

Poprvé 2 měsíce, podruhé 3 měsíce 🙂

pavcza
16. lis 2012

Antiko jsem vysadila v srpnu 2009, koncem listopadu otěhotněla, ale v lednu jsem byla na revizi, začli jsme se snažit po šestinedělí koncem února a otěhotněla koncem května 2010, přeju hodně štěstí

numerenka
16. lis 2012

Poprvé jsem otěhotněla po vysazení antikoncepce a následné menstruaci. Podruhé devět měsíců po prvním porodu - ještě jsem ani neměla menstruaci a kojila jsem. Potřetí do měsíce po ,, necháme to na přírodě,, 😀 Držím palečky, ať se brzy zadaří 😉

karotky
16. lis 2012

U mě byl(podle doporučení odborníka)ideální 12.-14. den cyklu,ale byla vcelku fuška,se do takových dní trefit 😀 Na početí Adámka jsme čekali 6 let a na početí Matěje půl roku.Obojí pak bylo veliké překvapení,protože jsme to ani v jedno případě nečekali(u Adámka jsme začali vzdávat a u Matěje jsme to nečekali tak "brzy").Myslím si,že každá žena otěhotní až v době,kdy to bude nejméně čekat.Přeji hodně štěstí a ať se brzy zadaří 🙂

verunka8
16. lis 2012

Povedlo se hned na prvni pokus.