Jak otěhotnět? Co brát?

ratatooy
5. dub 2008

ahojky.možná si hned na začátku řeknete že jsem spadla z nebe,jak bych asi měla otěhotnět?ale plno z vás ví že to není sranda.zatím co kolem mě všichni vesele těhulkovatí nám se to ne a ne podařit.máme za sebou jedno nezdařené těhu ale to nějak nepočítám.9 měsíců nezdařených pokusů je na mě už hodně.tak co ted.brát nějaké zázračné léky,chodit k léčiteli nebo zkusit tolik objevovaný femigard?ničemu takovýmu nevěřím.máte vy s nečím zkušenost?

ratatooy
autor
6. dub 2008

akina:každý mi říká at na to nemyslíme že to funguje.ale je to těžký když za tebou každou chvíli přijde nějaká kamarádka že je těhu.a ty si říkáš jak by bylo bezva prožívat všechny ty těhotenské věci s kamarádkou a ne jen s přítelem a rodinou.samozřejmě je to důležité ale co si budeme povídat.ženské klábosení.

lucje
6. dub 2008

ahoj holky,
zrejme se k vam letos na podzim taky pripojim. Dneska ale pisu hlavne kvuli petici proti zpoplatneni IVF. Mozna uz jste to tu probiraly a podepisovaly, ale kdyby ne, tak mrknete sem(petice bude odeslana Ministerstvu zdravotnictvi):
http://www.petice.nazory.cz/petice/petice-detai... a pokud by to slo, rozsirte dale po Bereme se. Diky a Hezkou nedeli

misanda
6. dub 2008

AHOJ HOLKY,

my se taky snažíme, první měsíc se to nepovedlo a já pevně věřím a doufám, že teď už mám po své první opravdové MS od doby co neberu HA a bude všechno v pohodě. Naděje přece umírá poslední.

Jak píše Ratatooy, je těžké nemyslet na něco, co člověk tolik chce. Já na to myslím 24h denně a nemůžu to vypustit z hlavy. Jinak Femigard už jsem si objednala, tak uvidíme, jaký a zda vůbec nějaký účinek mít bude. Hlavně pevně doufám že ten gelík mi pomůže na pleť, po vysazení se mi rapidně zhoršíla ☹ ale jinak od vysazení HA se cítím jako nový člověk, menstruaci mám sice silnější, ale vůbec ne bolestivou atd. Takže jediná výhoda Ha je krásná pleť a pravidelná, snadno korigovatelná MS.

happyteddy
6. dub 2008

Ahojky Holky, jsem tady nová, jsem Happyteddy neboli Tedík. Všechny vás zdravím. Snažíme se s přítelem o mimi od října 2OO7, od listopadu jsem tři měsíce užívala Clostylbegyt, vždy 5-10 den cyklu, pak snažení, jenže to nějak nevyšlo, zatím nic, teď mám 3 dny zpoždění menstruace, tak jsem zvědavá, ale mám nechodící sádru, tak nemůžu navštívit gynekologa. nevím, jak to s námi bude dál, mimi bych si moc přála, ale nedaří se. Tedík

milena26
7. dub 2008

Ahojky Tedíku vítej mezi snažilkama 🙂 víš my se snažíme tady všechny o mimi... a asi všechny nato moc myslíme,u některých to je opravdu ten psychický blok,ale většina nás tady má nějaký problémek buť u sebe a nebo u své polovičky...... když se snažíte od října 07 to vás ještě dr. neposlal někam na vyšetení a i tvého partnera? no je fakt,že můj dr. mého manžela taky hned nehnal na spermio 🙂 ale co ty víš tak třeba už jsi těhu 🙂 a když nemůžeš jít na gyndu kvůli sádře,tak si kup těhutestík a nejdřív si udělej testík a pak uvdíš....

kalka
7. dub 2008

Ahoj holky🙂 Tak sem si tu námátkou přečetla pár vašich zpráviček... Tak přidám i svojí .. Takže my se s manželem snažíme o bejby už třetím rokem... přesně od 11/2005.. a furt nic nic nic.. po roce snažení začaly vyšetření... takže krevní profily - dopadly výborně, měření BT - podle gynďáka dobré křivky, spermio - dobré, 1X IUI - nevyšlo, 2 měsíce Clostilbegyt - nepomohlo, Imunologie - prokázaná alegrie na sperma - 3 měsíce Prednison, Laparoskopie - vše průchodné, prostě jsme v pořádku. Manžel byl dohromady 4 x na spermiu - výsledek?... dobrá plodnost muže... Takže kde je problém????... Prý u mě sází na psychiku... moc na to myslím a soustředím se na to... bohužel to nejde odbourat.. ale co vám tu budu povídat.. to vy dobře víte... Každopádně 16.4. jdme na první konzultaci do Podolí na IVF..a začneme stimulovat na umělý oplodnění... takže mi držte palečky🙂 A holky hlavně po dvou třech pěti měsících ještě nezmatkujte... rok čekání je normoš🙂

nensy
7. dub 2008

ahoj holky chtěla jsem vám říct at nestrácíte naději.mi jsme taky chtěli mimčo a rok jsme se o to snažili.po roce jsem šla na gyndu.dělali mi veškerá vyšetření a všechno bylo vpořádku i manžel měl spermiogram perfektní.potom jsem podstoupila laparoskopii ta dopadla velice špatně museli mi vzít jeden vaječník a vejcovod a to nebilo vše pan primař mi řekl že ten druhý vejcovod mám ucpaný a kolem vaječníku se mí dělá branka a že mi neprostoupí vajíčko tak jsem to obrečela protože mi řekl že už normálně neotěhotním.jedině skusit IVF.v listopadu jsem byla na laparo a vlednu jsme jeli na IVF manžel podstoupil znovu spermiogram prý je má na půl pohybliví.tak jsme tam jezdili dva měsíce poslední schůzka byla čekání na schválení pojištovny.už jsem na to přestala ůplně myslet.byla tam paní která šla už po osmé a nic tak jsem si říkala proč zrovna já .tak jsem to ůplně vypustila a říkala si bud to víde nebo ne.ten měsíc co jsme čekali na schválení to byl březen jsem to nedostala dála jsem si testíky a byli pozitivni.letěla jsem na gyndu a tam mi dal zase sprchu že pokud jsem těhotná tak to bude zaručeně mimoděložní při mé diagnoze.14 dní jsem ob den lítala na krev HCG a na ultrazvuky a furt tam nebylo nic vidět takže mi na posledním ultr.řekl že je to zaručeně mimo a musím do nemocnice.do nemocnice jsem nešla furt jsem doufala.za týden jsem šla znova na ultr. a už tam byl váček.26.11.2007 se nám narodila nelinka měla 3200 a 48 cm.TAKžE VáM VšEM DRžíM palečky A věřím že se to všem podaří jako Mě 😅

elana
7. dub 2008

Nensy, krásný příběh🙂 Tak ať Vám Nelinka roste do krásy a dělá jen a jen radost, když je to takový malý (vlastně velký!) zázrak!

Tedíku, od října 2007 to je jen chvilička, úplně normální je zkoušet tak rok (pokud není žádný problém o kterém se ví, např. chybějící menstruace apod.), tak vydržte, těch, co do toho roka neotěhotní, fakt není zas tak moc😉 A třeba už jsi, když meškáš 😅

Kalko, hodně štěstí🙂 ať se povede napoprvé a za dva měsíce už hlásíš // 😎

nensy
7. dub 2008

elen.diky to máš pravdu je to velký zázrak

lilienka13
9. dub 2008

ahojte dievcata, chcela by som sa k vam pridat v tejto diskusii. mozno trosku odbocim od temy, ale ako prinutim svojho manzela, aby isiel na spermiogram? a ako pisete, ten sa moze menit, tak nie je to vlastne zbytocne? 😒 teraz moze mat zle vysledky a o mesiac uz to moze byt v pohode. 😉 ja ho tam asi nedotiahnem ani traktorom 😅 ... proste pre neho je to najvacsia katastrofa na svete! ☹ ... tak co robit?

inak gratulujem vsetkym, ktore prezili tie vsetky problemy a teraz sa tesia zo svojich babatiek, ci uz narodenych alebo v brusku 🙂

poletucha
9. dub 2008

lilienka- ja myslim, ze to pochopi, muj manzel porad tvrdil,ze to je hrozna potupa,ale zase uznal moje argumenty,ze ja musim projit mnohem horsima prohlidkama...tak jsem ho proste objednala a protoze nam obema zalezi na tom zjistit,proc se mimi nedari,tak sel bez problemu...ted se teda chlubi vysledkama,protoze dopadnul hodne dobre 🙂

ismail
9. dub 2008

Preju vsem snazilkam krasny den, dovoluji si vstoupit do teto diskuze. My se sanziem necely rok, byla mi zjistena anovulace a nasazen clostilbegyt, po dvou mesicihc mi narostl folik 25 mm, ale praskl pouze po injekci pregnylu, ale jsem rada i za tohle. Dnes jsem to dostala, takze to nevyslo....Chtela jsem se zeptat, kde by priteli udelali spermiogram? To se musi do nejakyhe specialniho centra? Ja se zatim lecim jen na normalni gynekologii. Diky za odpoved.

poletucha
9. dub 2008

ismail- zeptej se prave na gynde, on vas nekam posle

evamik
9. dub 2008

Ismail, připadá mi nesmysl brát hormony, dokud není spg, takže určitě se na to zeptej... 🙂 Pokud by ho Tvůj dr. nikam neposlal, tak se objednejte do nějakého CARu.

ismail
9. dub 2008

holky diky, moje gynekolozka chce nejdrive lecit me, protoze podle hormonalniho profilu jsem byla bez clostilbegytu bez ovulace, kdyz to nevyjde, tak by se asi potom zamerila na partnera.

evamik
9. dub 2008

To je fajn, že Tě léčí, ale abys nebrala půl roku hormony a pak se nezjistilo, že máte špatný spg. Ale to píšu jen čistě hypoteticky, samozřejmě Ti to nepřeju! 🙂 Doufám, že Ti po tom clostilu dělá aspoň utz!

ilci
9. dub 2008

souhlas s evamik - měl by vyšetřit zároveň tebe i manžela
chybka může být na obou stranách
hodně štěstí 😉

ismail
9. dub 2008

ilci: diky, jojo, utz delala druhy mesic, ted tam mam chodi kazdy, byl tam pekny folik, ale sam by asi nepraskl, tak mi pichla pregnyl, bohuzel to nevyslo. Zeptam se na ten spermiogram. Tobe preju pohodove tehotenstvi 🙂

ratatooy
autor
13. dub 2008

ahoj jak se vám všem vede,nějaké nové mimi v bříšku?

bury
13. dub 2008

Ahojte holky. Tak ja jsem k vam na chvilku kouknu 🙂 nemam moc casu prispivat - ale obcas si poctu. cekam OVU, takze se dneska budeme snazit. mam vysazeno od listopadu a 2 cyklus merim BT. tak snad se zadari. nekdy, kdyz to tady ctu, tak jsem smutna. holky jste statecny, kdyz zvladate to, ze se snazite vic nez rok.... 🙂 to klobouk dolu 😀 😀 😀

ratatooy
autor
3. kvě 2008

ahoj jak se vám tu vede?něco nového?u mě zatím pořád nic asi se nedočkám už zase ztrácím naději a pak že umírá poslední.

danano
9. srp 2008

femigard lze holky koupit v lékárně.

p.modlikova
1. lis 2008

ahoj jakto tady ctu tak nejsem sama kdo ma takovy problem.Ja uz se s pritelem snazim mit mimi 2 roky a nic.uz jsem taky s toho dost zoufala a vubec nevim co mam delat.poradi te mi nekdo?

kkamca
10. led 2010

Ahoj holky..Tak mám dotaz chci se zeptat na FEMIGARD..našla sem na netu že stojí okolo 350 kč..ta lahvička..Na jak dlouho cca vystačí?Díky moc.

terinda
10. led 2010

kkamco, jedna lahev cca na měsíc 😉

kkamca
10. led 2010

Terindo nevíš jestli se dá sehnat i v lekarně?Nikdy sem totiž otom neslyšela.

terinda
10. led 2010

kkamco, myslím, že v lékárně ne, jen přes net 😉
http://www.hemann.cz/cz/11/femigard-i.html

kkamca
10. led 2010

terinda:a berou se normálně v kuse ty 3 měsíce?bez pauzy?nebo v době menses ne? 😎

terinda
10. led 2010

doporučené jsou ty tři měsíce v kuse i v době menses 😉
kdyžtak si projdi na těch stránkách otázky a odpovědi, už si to moc nepamatuju, brala jsem ho dávno

kkamca
10. led 2010

terinda:a pomohl ti?