Jak počít a nezbláznit se 🙂

annulinka
23. led 2013

Jak si zachovat zdravý rozum , když se nedaří .. 😉

antana123
2. bře 2013

@krista1 moc ti děkuju 🙂 no uvidíme

bohunka81
2. bře 2013

@krista1
Ahojky Kristo, taky jsem začínala na diskusi laparoskopie a jelikož tam dlouho pak nikdo nepsal tak chodívám občas sem. Ani nevíš jak tě chápu a jak mi mluvíš z duše. Je pravda že já jsem nesebrala odvahu na laparku, vzdala jsem to den předem, než jsem měla nastoupit do nemocnice. Doteď to beru jako trochu zbabělost ale zase jsem před třema lety byla těhotná, ale skončilo to MA, tak si pořád myslím, že psychika je hnusná mocná čarodějka. Začala jsem tedy chodit k psycholožce a chodit na břišní tance, je mi trochu lépe, hlavně se třeba teď těším na jaro a na ježdění na kole, ale vždycky když přijde menses mám chuť brečet a střílet kolem sebe. A další hrůzou jsou kolegyně, které pořád říkají - to přijde, až to budeš nejmín čekat. Kdy to člověk po skoro 3 letech snažení jako nemá nečekat? Tak ti znovu přeju hodně štěstí, snad brzy budou dvě čárky.

janicka85
2. bře 2013

znáte toto některá ??
http://cenap.cz/neplodnost-porad.php

vendy01
2. bře 2013

Ahoj holky 🙂 Dle názvu diskuze k vám zapadám 😅 My se snažíme 4 roky. Máme doma 5 letého syna,s ním jsem otěhotněla po 11 měsících přirozeně. Mám za sebou Hsg, laparku, 2x IUI, cvičení dle Mojžíšové, chodím na kineziologii a teď zobu první měsíc Clostík. Manžel i já jsme v pořádku. Počítám, že když to do léta nevyjde, podáváme žádost o IVF. Bože, jak já se tomu bránila 😝
Všem vám přeju hlavně hodně sil, především těch psychickým, ať to dotáhneme do vytouženého konce!! 😉 😉

krista1
2. bře 2013

@blondatabruneta To máš jedno kolik měsíců,už to máte taky skoro dva roky a pořád nic, říkám si,jestli to fakt nebude tou psychikou a pořád se snažím být v klidu,ale nějak mi to nejde,jsem docela stresař a pořád mám nervy v práci.Jak si na tom ty?Vidím,že jsi i stejně stará,no a prý je žena nejplodnejší do 25 😀 😀 Nějak jsme to prošvihly 🙂

blondatabruneta
2. bře 2013

@krista1 no to je přesný.. taky neumím být v klidu... taky kdo by byl po 20ti měsících, že?.. .no já si vždycky říkala, že do 25ti chci mít první miminko no a vidíš..

krista1
2. bře 2013

@bohunka81 Ahojky,já si tě pamatuju,no na té diskusi to fakt upadlo. To je dobře,že sis našla nějakou novou motivaci do života,taky si myslím,že je problém v tom,že se na to moc soustředím,my jsme s manželem začali chodit na bazén a v dubnu začneme chodit na squash,prý je to dobré na nervy a taky se moooc těším na sluníčko,konečně se člověk dobije a bude líp,teda doufám,je mi z toho všeho smutno jak vidím miminka a ženské jak snadno otěhotní,ale asi to tak má být...manžel mi slíbil letos miminko,už mi to říkal celé dva roky,že to tento rok prostě bude,tak doufám,že jeho šestý smysl nesklame 🙂 Já jsem si na tu psychiku koupila Magne B6,tak doufám,že mi to pomůže,no zatím to beru jen pár dní,uvidíme...Taky ti přeji hodně štěstí,věřím,že na každou z nás se jednou usměje...a určitě tu postupně budeme všechny těhotnět...No a ještě k té laparce,taky ji mám za sebou a že by to pomohlo se říct nedá,mám sice ještě měsíc,ale doktor mi říkal,že do půl roku jak neotěhotním,tak mě pošle na kliniku....

Hlavní je se teď dát prostě do pohody,myslím si,že to tak asi má být.... Tak holky do toho,začněte se věnovat sobě a být zdravé a ono to snad brzy příjde,musí...a dočkáme se každá svých drobečků v bříšku 😉

krista1
2. bře 2013

@blondatabruneta Tak to sis říkala jako já 😀 Taky jsem chtěla první ve 25letech 😀

blondatabruneta
2. bře 2013

@krista1 no vidíš... ne nadarmo se asi říká člověk míní, pán bůh mění.... ale ještě pořád doufám, že se to brzo povede....

blondatabruneta
2. bře 2013

@krista1 ale jinak teda manžel říkal, že by radši aby se narodilo 2014, že 2013 je blbej rok, tak pokud funguje zákon schválnosti, tak do dvou měsíců bych měla být těhu 😀

rena1410
2. bře 2013

@krista1 U nas to same. Vse vporadku a stejne to nejde. Uz se snazime 13cyklus. 3 mesice beru Gynex a taky nic. Ale ted jsemcetla o Nosifolu, tak pokud ted nebudu tehu, tak si ho od pritiho cyklu koupim. Fak nechapu cim to je, ze jsme vporadku a stejne to nejde. Psychikou to podle me snad ani neni. Ja pro druhe nebyla moc rozhodnuta a prvni dite jsem strasne chtela a byla jsem hned tehotna.

krista1
3. bře 2013

@rena1410 No možná to je tím,že pro druhé mimi sis nebyla tak jistá,jestli ho chceš. Nevím, taky jsem brala Gynex,hodně holkám pomohl,řekla bych že je po něm vše jak má být,i tak jsem neotěhotněla. Nemyslím si,že ten Nosifol bude něco lepšího,jen možná v tom,že to tělu dodá potřebné vitamíny,ale ta kůra je teda dost drahá, 2tisíce. No já chtěla začít brát zelený ječmen,ten je úplně na všechno,taky je to drahé,ale myslím si,že to kompletně člověku pomůže ve vitalitě a proti stresu.No uvidíme,když tak pak dej vědět jak na tebe ten Nosifol působí,fakt by mě to zajímalo. Asi už je to fakt tou psychikou,naše těla si s námi harjí 😖

krista1
3. bře 2013

@blondatabruneta No to by bylo super,tak to budeme nejspíš stejně těhotné,protože manžel říkal,že se do toho v dubnu dáme naplno🙂 Teda to myslel tak,že se to určitě do léta podaří,tak jsem zvědavá 😀

blondatabruneta
3. bře 2013

@krista1 manžel je taky přesvědčený, že do léta to půjde 😀 a když ne, tak ho konečně přesvědčím na IUI 🙂

antana123
3. bře 2013

Ahoj holky 🙂
jak se vede????

antana123
3. bře 2013

my vysadili úplně všechno jak já tak muž vitamíny a necháváme to na osudu tlačili jsme na pilu víc jak 2 roky bud se povede nebo časem adopce nějak ani jeden nemáme sílu dál bojovat a ted po tom potratu je veškerá naděje nebo spíš sen že jednou úplně pryč ☹jsme smíření že to prostě asi už nikdy nevýjde

leniiis
3. bře 2013

@antana123 Tak kdyby přece jen nevyšlo, tak pořád máte Šimonka, jste tři..někdo čeká na miminko ve dvou..vy už jedno štěstí máte..tak za to bud ráda..🙂 a uvidíš, ono se říká, že psychika dělá hodně, tak třeba když tomu necháte volný pruběh, tak, že se zadaří 🙂 budu ti držet palce🙂

rena1410
3. bře 2013

@krista1 To mas pravdu, s druhym jsem delsi dobu vahala. U prvniho to bylo takove to fakt chteni. Ale ted, jak to nejde, tak jsem jak posedla. Kura s Nosifolem 2tisice? Koukala jsem, ze 20 pytliku stoji asi 450 kč. Ale nevim jak dlouho se to ma brat. Asi to zkusim. Brala jsem dlouho vitaminy Mamavit, ale neotehotnela jsem. Tohle jsou taky vitaminy, ale k tomu nejaky inositol, nevim co to je. Doktor mi sice rekl, ze pri mych vysledcich nic nepotrebuju, ale proc skara nemuzu otehotnet, kdyz jsem uplne zdrava. A mozna mi taky zabral Gynex. Faktem je, ze ja uz pred tim, nez jssme se zacli snazit o druhe, tak jsem tak nejak tusila, ze to dlouho nepujde, a taky ze jo. Je to mozna nejaky blok, mozna se bojim, ze dve deti neuzivime. Ale stejne ta touha je tak velka, ze proste dite chci a stejne se nedari.

rena1410
3. bře 2013

@antana123 Spravny pristup tomu nechat volny prubeh. Uvidis, ze se to podari, jsi mlada.

antana123
3. bře 2013

@leniiis
@rena1410 moc děkuji holky 🙂

antana123
3. bře 2013

@rena1410 cítila sem to stejne bala sem se že to nepujde a taky že jo

hance09
4. bře 2013

Ahoj holky, tak mě to někdy už připadá jako sci-fi,že bych měla otěhotnět přirozeně....ke konci cyklu se furt pozoruju a doufám a špekuluju...teď jsem 20DC a už přemýšlím kdy budu testovat a nemůžu se dočkat....a to si říkám,že musím být nad věcí.....

krista1
4. bře 2013

@blondatabruneta A nemáme muže přes kopírák? 😀 😀

krista1
4. bře 2013

@rena1410 Možná je to fakt tím,že to máš vsugerované,že to nepůjde a že se bojíš,že to nezvládnete finančně,někde jsem četla,že takhle si to člověk sám zablokuje,bylo to z číny,že to tam nějak zkoumají. U nás je třeba problém to,že já pořád řeším,co a jak v práci co budu dělat jestli mi prodlouží smlouvu,neprodlouží a tak,pořád čekám na smlouvu na neurčito,až se můžu konečně uklidnit a vím,že mi to pomůže a taky refinancujeme hypotéku a poplatíme dluhy a pak už můžeme v klidu šetřit a čekat až to příjde,do teď jsem jen přemýšlela,jak bysme to udělali a to je určitě špatně a možná to bude i tím...i manžel do teď řešil,že si chce užívat a tak,no a teď už je na to připravený úplně,možná to půjde,já teda věřím,že až si konečně začneme užívat to snažení,tak to příjde🙂
S těmi vitamíny,taky jsem brala Mamavit,pak kyselinu listovou,Gynex,hormony Clostilbegyth a Proveru(ani jedno jsem nepotřebovala),no měla jsem nepravidelnou MS a teď po laparce ji mám na každé straně pravidelnou,jeden vaječník 27dní a druhý 31...i tak je to pravidelné,to jsem nikdy neměla,i to je prý problém,díky kterému to trvá dýl to otěhotnění. A s tou touhou tě chápu,taky si strašně přeji miminko a vím,že až to nastane budu nejšťastnější v životě,ale holt to neuspěchám...A můžu se zeptat kolik ti je?Jo jinak ten Nosifol sice těch 20sáčků stojí 450Kč,ale bere se to tři měsíce,proto jsem psala,že to výjde přes 2tisíce. Tak to zkus,my momentálně nemůžeme,ale snad ti to pomůže! 😉

krista1
4. bře 2013

@antana123 Anetko,ještě není vše ztraceno,miminko určitě ještě mít budeš,možná ne teď,ale až budeš úplně v klidu a v pořádku,tak se to určitě podaří 😉 Já v to taky doufám a snažím se dát do pohody,sice to jde těžko,ale věřím,že to půjde,začalo svítit dneska sluníčko tak hned bude líp 🙂

antana123
5. bře 2013

@krista1 děkuju uvidíme časem ted bych fakt potřebovala jít chvilku do práce....

blondatabruneta
5. bře 2013

@krista1 no vypadá to tak 😀

já dnes musela akutně na gyndu, viz moje KZ.... jsem myslela, že zdechnu...

blondatabruneta
5. bře 2013

@hance09 to jsme na to stejně 🙂

blondatabruneta
5. bře 2013

@krista1 i s tou MS to máme podobný 😀 levý vaječník cyklus 28 dní, pravý 37 😀 😀 😀 a taky pravidelně 😀

krista1
5. bře 2013

@blondatabruneta To je dobře,že ta cysta sama praskla,ale ty bolesti to musí být strašné. No já si měřím bazálku a ještě nikdy se mi nestalo,aby mi klesla teplota tak moc před MS a ta má být až v neděli. Podle toho měření zjišťuju jak funguju...no je to divné. No je to mazec,že každý vaječník to má jinak... 😀