• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak počítat délku cyklu a luteální fáze?

2. července 2016 
Snažíme se o druhé dítko 7 měsíců.Začala jsem před pár měsíci dělat ovu testy.Mám delší cykly - 35-36 dní, ovu testy pozitivní 24-25DC(ovulka za 24-48h)
Potřebuji poradit.Mám trošku nesrovnalosti v tom jak počítat déklu cyklu a déku luteální fáze.
Bojím se,aby nebyla krátká LF příčinou toho,že se stále nedaří.Psala jsem stejný dotaz na emimino,ale holky tam ze mě udělaly akorát blbce.
Koukala jsem i na různé internetové stránky a píše se to tam různě.
Jak to teda je?
1)délka cyklu (počítá se první den krvácení až do prvního dne další MS?)/ nebo první den MS až den před další MS?

2)délka luteální fáze (počítá se den ovulace až první den MS) ?
(den ovulace až den před MS ) ?
(den po ovulaci až den před MS) ?

MS jsem měla 1.1, ovu test pozitivní 23.1 (takže ovulka 24-25.1) a Ms dorazila 4.2
Nezlobte se na mě za tento dotaz a díky za odpovědi
4. únor 2014 ve 23:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markyska82 http://cs.wikipedia.org/wiki/Menstrua%C4%8Dn%C3%AD_cyklus
http://www.rodina.cz/scripts/k.asp?serial=27

Podle všeho máš LF kratší jak 10dní, což je dost málo - osobně doporučuju užívání vit. B6 v dávce 80-120 mg/den ( mám o tom i album, kde najdeš víc informací)

1) délka cyklu - první den MS až den před následující MS
2) délka LF - den ovulace až den před MS
5. únor 2014 v 01:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
suhlasim, este by som doporucila meranie bazalnej teplotym aby si zistila, ci ovulka naozaj chodi a pitie kontryhelu....a uz sa len poradit s dr.
5. únor 2014 v 05:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kontryhel piju do ovulace,vitamin B6 mám ve vitamínech Calibrum baby plane a Nosifolu.
5. únor 2014 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markyska82 jenže té B6 je v obojím velmi málo, aby to mělo jakýkoliv vliv na délku LF a vyzrávání vajíček :wink:
5. únor 2014 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky,taky se vubec nevyznam v te lutealni fazy.
23.1. Ms ovu probehla kolem 4-8.2 dnes tt a lehce duch .jenže jsem začla krvacet ale jen slabě,cyklus mam 28 ale co ta lutealni faze fakt nevim,da se někde vypočitat.děkuji
15. únor 2015 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mám dotaz, všude se píše, že luteální fáze u každé ženy +- konstantní. co to znamená? moje LF od začátku sledování byla 11 dní, 14 (s gynexem), 11, 13 (tady jsem zkoušela Pyridoxin), 9 dní. Těch posledních 9 mě trochu znervózňuje:slight_smile: tak nevím jestli to na zahnízdění stačí nebo mám radši zase něco zobat.
19. dub 2016 v 15:00  •  čeká miminko, termín má v květnu 2017 (24. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat. Vždy mívám ovulaci 16-17 den cyklu a lutealní fázi 13 dní, takže cyklus 30 dní. Když teď byla ovulka 14 den, měl by se zkrátit i celý cyklus? Děkuju!
29. kvě 2016 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminky nevim zda-li to sem patři, ale snad me s tim nevyhodite :confused:! Chtěla bych se jen zeptat, jestli mate některá zkušenost s oplodnenim mimo vaši ovulaci ? Jako třeba hned po mensesu nebo před nim? Ja jen jestli je to možné, nebo se opravdu musíme snažit jen těch par dni v době ovulace?
2. črc 2016 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@demukla k otehotneniu potrebujes ovulaciu, tzn. uvolnenie zreleho vajicka z vajecnika....moze ale nastat kedykolvek, aj tesne po menzese...
2. črc 2016 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@demukla otěhotnět můžeš jen pár hodin (max 18-24), po které je po ovulaci vajíčko oplodněníschopné. Ovulaci ale má každý jinak a jindy, někdo brzo po začátku cyklu (třeba 10-12 den,není to neobvyklé u krátkých cyklů a pak to vychází opravdu na pár dní po konci MS) někdo mnohem později, třeba kolem 25dne (běžné u dlouhých cyklů). Spermie si na ovulaci můžou i 3-4 dny počkat. Z toho vyplývá celkem asi 5 plodných dní v cyklu.
Otěhotnění před MS je takové zajímavé, dochází k němu když se ovulace z nějakého důvodu posune a dojde k ní několik dní před předpokládanou MS. Ta pak už nepřijde. Ovšem kdyby k otěhotnění nedošlo, přišla by i ta daná MS v posunutém termínu.
2. črc 2016 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tvůj příspěvek