Jak počítat délku cyklu a luteální fáze?

markyska82
4. únor 2014

Snažíme se o druhé dítko 7 měsíců.Začala jsem před pár měsíci dělat ovu testy.Mám delší cykly - 35-36 dní, ovu testy pozitivní 24-25DC(ovulka za 24-48h)
Potřebuji poradit.Mám trošku nesrovnalosti v tom jak počítat déklu cyklu a déku luteální fáze.
Bojím se,aby nebyla krátká LF příčinou toho,že se stále nedaří.Psala jsem stejný dotaz na emimino,ale holky tam ze mě udělaly akorát blbce.
Koukala jsem i na různé internetové stránky a píše se to tam různě.
Jak to teda je?
1)délka cyklu (počítá se první den krvácení až do prvního dne další MS?)/ nebo první den MS až den před další MS?

2)délka luteální fáze (počítá se den ovulace až první den MS) ?
(den ovulace až den před MS ) ?
(den po ovulaci až den před MS) ?

MS jsem měla 1.1, ovu test pozitivní 23.1 (takže ovulka 24-25.1) a Ms dorazila 4.2
Nezlobte se na mě za tento dotaz a díky za odpovědi

katyxq
5. únor 2014

@markyska82 http://cs.wikipedia.org/wiki/Menstruační_cyklus
http://www.rodina.cz/scripts/k.asp?serial=27

Podle všeho máš LF kratší jak 10dní, což je dost málo - osobně doporučuju užívání vit. B6 v dávce 80-120 mg/den ( mám o tom i album, kde najdeš víc informací)

1) délka cyklu - první den MS až den před následující MS
2) délka LF - den ovulace až den před MS

bajana
5. únor 2014

suhlasim, este by som doporucila meranie bazalnej teplotym aby si zistila, ci ovulka naozaj chodi a pitie kontryhelu....a uz sa len poradit s dr.

markyska82
autor
5. únor 2014

Kontryhel piju do ovulace,vitamin B6 mám ve vitamínech Calibrum baby plane a Nosifolu.

katyxq
5. únor 2014

@markyska82 jenže té B6 je v obojím velmi málo, aby to mělo jakýkoliv vliv na délku LF a vyzrávání vajíček 😉

lucinka8912
15. únor 2015

ahojte holky,taky se vubec nevyznam v te lutealni fazy.
23.1. Ms ovu probehla kolem 4-8.2 dnes tt a lehce duch .jenže jsem začla krvacet ale jen slabě,cyklus mam 28 ale co ta lutealni faze fakt nevim,da se někde vypočitat.děkuji

Ahoj holky, mám dotaz, všude se píše, že luteální fáze u každé ženy +- konstantní. co to znamená? moje LF od začátku sledování byla 11 dní, 14 (s gynexem), 11, 13 (tady jsem zkoušela Pyridoxin), 9 dní. Těch posledních 9 mě trochu znervózňuje🙂 tak nevím jestli to na zahnízdění stačí nebo mám radši zase něco zobat.

mandlicka25
29. kvě 2016

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat. Vždy mívám ovulaci 16-17 den cyklu a lutealní fázi 13 dní, takže cyklus 30 dní. Když teď byla ovulka 14 den, měl by se zkrátit i celý cyklus? Děkuju!

demukla
2. črc 2016

Maminky nevim zda-li to sem patři, ale snad me s tim nevyhodite 😕! Chtěla bych se jen zeptat, jestli mate některá zkušenost s oplodnenim mimo vaši ovulaci ? Jako třeba hned po mensesu nebo před nim? Ja jen jestli je to možné, nebo se opravdu musíme snažit jen těch par dni v době ovulace?

bajana
2. črc 2016

@demukla k otehotneniu potrebujes ovulaciu, tzn. uvolnenie zreleho vajicka z vajecnika....moze ale nastat kedykolvek, aj tesne po menzese...

andelka
2. črc 2016

@demukla otěhotnět můžeš jen pár hodin (max 18-24), po které je po ovulaci vajíčko oplodněníschopné. Ovulaci ale má každý jinak a jindy, někdo brzo po začátku cyklu (třeba 10-12 den,není to neobvyklé u krátkých cyklů a pak to vychází opravdu na pár dní po konci MS) někdo mnohem později, třeba kolem 25dne (běžné u dlouhých cyklů). Spermie si na ovulaci můžou i 3-4 dny počkat. Z toho vyplývá celkem asi 5 plodných dní v cyklu.
Otěhotnění před MS je takové zajímavé, dochází k němu když se ovulace z nějakého důvodu posune a dojde k ní několik dní před předpokládanou MS. Ta pak už nepřijde. Ovšem kdyby k otěhotnění nedošlo, přišla by i ta daná MS v posunutém termínu.