Jak se vyrovnat s tím, když se Vám otěhotnění nedaří?

marijanka001
25. dub 2012

Ahoj holky, jsme někd ytak zoufalá, že už nevím co mám dělat☹ Loni v dubnu jsem po pomálu roce otěhotněla a bylo z toho mimoděložní ☹ a od té doby stále nic☹ Je pravda, že jsme dost cvičila, když jsem instruktorkou a pak jsem měla i 7h v týdnu a to už bylo špatně a lezla jsme po čtyřech ☹ tak jsem od poloviny února ubrala na 2h v týdnu a cítím se dobře a odpočatě.Piku čaje na neplosnost a jím i vitamíny. Všichni kolem mě rodí a daří s ejim to dříve než nám a pak zase spadnu na dno a pak se zase hrabu a říkám, že bude líp a pak zase někdo porodí nebo otěhotní a já se s tím neumím moc poprat ☹ za 3 týdny jdu na vyšetření do ordinace zabývající se neplodností ...na komplexní vyšetření a pak půjde asi i můj přítel. Vím kdy mám plodný dny atd.ale nic a nic a teď už to chci řešit!! Je mi 30 a nehodlám na nic čekat.

leeena_4
25. dub 2012

marijanko to, že jste se rozhodli jít na vyšetření je moc dobře. Myslím, že to samo o sobě ti hodně pomůže. Lékaři zjistí, jestli není někde problém a když ano, začnou ho řešit 😉. Každá žena, které nejde otěhotnět delší dobu si projde tím samým, nejdřív je v klidu, pak přijde období, kdy každé nové těhotenství a porod bere vítr z plachet a když člověk věří, ale nemá otěhotnění jako prioritu číslo 1 v životě, tak přijde období, kdy se snažíš, věříš, ale už to tolik nebolí a v tom období se nejčastěji zadaří. Přeju, ať vám s přítelem lékaři pomůžou ke štěstí, drž se 😉. To co ty prožívá spoustu žen a 99% z nich se miminka dočká 😉

jetynka
25. dub 2012

Určitě s přítelem běžte na vyšetření, aspoň budete vědět na čem jste a podle výsledků pak se rozhodujte co bude dál. Myslím, že se na to miminko moc upínáš a proto to nejde, vím že je to těžké, ale zkus si říct ne miminko teď nechci, jezdi na kole, choď do společnosti mezi lidi kteří nemají děti, běž na tůru apod. nebo se upni na práci a uvidíš třeba se zadaří, pokud je ovšem problém na psychické straně. Pokud máte některý z vás problém, tak tam pomůžou jedině lékaři a terapie.
Přeju hodně zdaru a brzy miminečko v bříšku a v náručí!!! 🙂

jankadudova
25. dub 2012

Chapu, ze psychika je nekdy previt. Ale je asi treba sebrat silu a odvahu ( u obou partneru) a jit na vysetreni. Moje nejlepsi kamaradka tim ted taky prochazi. Jsou v CAR v Praze a jiste se zadari. V dnesni dobe se spontanni otehotneni podari malokomu. Tady to asi tak nevypada, ale to je jen tou koncentraci maminek🙂
Hlavu vzhuru. Nekdy staci opravdu malicky zasah moderni mediciny a problem je vyresen. Je treba ale zacit. Hodne stesti!!!

tep
25. dub 2012

ahoj holky, nám se taky nedaří otěhotnět 😠 Sice už jedno mimčo doma máme, ale na druhé čekáme už rok a půl. Jednou to už vypadalo nadějně, ale přišli jsme o to ☹ Chtěli jsme děti hned u sebe, aby si byly blízké. Tak čekáme a čekáme a snažíme se a snažíme.První mimčo i druhé nevydařené těhu přišlo hned a tak jsem si myslela, že to bude i s dalším bez problému. ha ha Prošli jsme si fází, kdy jsem se na to strašně upnula a po psychické stránce to pak vždy strašně bolelo, když jsem na testu neviděla //. Bohužel nás to skoro stálo i manželství. Muž byl hodně hodně hodně dlouho trpělivý, ale pak už mi naznačil ať neblázním!!! Jenomu se to řekne, co? ty hormony dělají své!!!! Pomohlo mi to, že znovu nastupuji do práce a zase jsme se otevřeli s manželem světu, koupili jsme si psa a tak chodíme na procházky, budujeme zahrádku a hlavně jsem vyhodila všechny ovu testy. Milujeme se zase jenom pro radost a ne plánovaně jako před tím. Snažím se nepozorovat jestli mě bolí prsa, není mi špatně od žaludku atd. Taky se mi zasteskne, že už jsme mohli mít škvrně v kočárku. Příští týden jdu k novému gynekologovi, který se na neplodnost specializuje. Asi nás čeká kolečko, které některé z vás už moc dobře znají. Budu se nažit to brát s nadhledem a věřím, že se nám to za nějaký čas povede. Tak hlavu vzhůru, čím dřív na to přestaneme myslet, tím dřív budeme mít vysněného prďolu doma.

lucifereeek
25. dub 2012

ahoj, uplně tě chápu, já taky nemohla přes rok otěhotnět a když se to už podařilo tak jsem v 9tt potratila 😖 znovu se mi podařilo otěhotnět za 7měsíců, takže taky bych na nic nečekala, a když se dlouho nedaří tak bych šla na nějaké vyšetření ať vám pomůžou. Držím palce ať to vyjde co nejdřív 🙂

lussi
25. dub 2012

ahoj,
my na Fífu čekali skoro 5 let, bylo to hodně náročné, ale dali jsme to, jediná rada je nevzdávat to! Teď se pokoušíme o druhé a opět se nedaří, snad to čekání nebude tak dlouhé jako u prvního 😎 Držím palce!

petra.happyday
25. dub 2012

Já jsem si na svou lásečku musela počkat nekonečných 7let...měla jsem za sebou potrat, čtyři neúspěšné pokusy inseminace, 2x neúspěšné IVF, 1x neúspěšný Ket, 3x laparoskopii a podle doktorů údajně endometriosu a neprůchodné oba vejcovody, takže jsem neměla podle nich žádnou šanci otěhotnět přirozeně. Na konec i na nás se usmálo štěstíčko a já otěhotněla i bez pomoci lékařů...naše lásečka se narodila přímo na Štědrý večer...nejnádhernější dáreček v našem životě 🙂 Dnes už vím, že zázraky se prostě dějí a hlavní je nevzdávat se, ale také umět na chvilku tzv.vypnout... 😉 Držím palečky a věřím, že i vy se určitě brzy dočkáte svého vysněného štěstíčka 🙂

petra123
22. zář 2012

Ahojky holky tak jsem na tom stejně zoufala už 6 let se marně snažíme nedaří se ted jsme konečně po dostavěném domečku konečně byli na dovolené a byla jsem si jista že broučka jsem si konečně dovezla ale nakonec nic asi jsem měla biochemické těhu tak jsem byla stoho hodně špatna tak ted m čeka laparkoskopie tak se uvidí proč to mimisko nejde☹

karotky
22. zář 2012

My jme se 1.potomka dočkali po dlouhých 6.letech snažení(z toho poslední rok jsme navštěvovali Sanus)a počali jsme ho nakonec přirozenou cestou.U mě v zaměstnání ten poslední rok otěhotnělo a odešlo na MD asi 5 spolupracovnic-fakt to bylo psychicky dost vyčerpávající.Mě hodně pomáhalo,když jsem si v duchu chválila,jak je to príma,když můžeme s manželem chodit kdykoliv kamkoliv,aniž bysme museli řešit hlídání dětí,jak nemusíme řešit HAK apd.A ještě že tak,protože jsme po narození 1.synka(což bylo pře 5.roky a 5.měsíci)spolu už nikde nebyli.Nefungují nám babičky ani na hlídání,takže jsem fakt ráda,že jsem po tom mém netěhotnění tolik netruchlila a fakt jsme se manželem hodně užili.Teď fungujeme jako rodičové a užíváme si to také. 😉
Pokud můžu poradit,neřeš tu svojí "neplodnost" denodenně a zkus se zabavit něčím jiným.Většinou žena otěhotní,když to čeká nejméně. 😉

zvaskova
22. zář 2012

Ahojky, úplně chápu co teď prožíváš a asi ti řeknu to co říká každý ale až se vám to jednou podaří tak budeš vědět že je to pravda 😉
My se snažili necelý rok stále nic, všichni kolem mě otěhotněly, porodili a já začínala být čim dál víc nadně.... nejdřív mi dr doporučil vyšetření partnera, je to rychlejší, méňě komplikované a alespoň budete vědět jestli se máte na partnera zaměřit, nebo zda je chyba u tebe (někdy nemusí být chyba u nikoho jen to chce čas) v době, kdy už přítel (stydlín) se rozhoupával že konečně půjde tak já přišla o práci, doma se najednou neřešilo nic jiného než práce práce a práce, snad jsme spolu i míň spali a já ho nenáviděla zato, jak mi nevěří a furt mě cpe do něčeho do čeho já nechci.
Nicméně po měsíci jsem práci našla a 1.7. (začátek léta) jsem nastoupila do práce, přítel se konečně rozhoupal a 14 dní po mém nástupu měl volno v práci a šel na spermiogram... jen co mi řekl že tam byl a že výsledek je: nadprůměrně plodný samec, měla jsem takového divného tucha, asi za 5 dní jsem si udělala test a byl tam duch 😀
Ať už to trvalo jakkoliv dlouho, já věřim že to mimčo vědělo kdy se má u nás uhnízdit.... v té době jsme akorád doplatili úvěr na auto a já doplatila máme půjčku (najednou 5 tisíc měsíčně doma navíc), žádné nervy z ex náročné práce a přítel si zvýšil sebevědomí tím nadprůměrným samcem 😀 No a já zase pevně věřím, že ta naše malá čočka je holčička a je mazaná po mamince, takže chtěla ještě potrápit tatínka tím spermiogramem a zároveň se chtěla narodit do finančně lepšího období...
Výsledek toho všeho je, že psychika je fakt stráááášně důležitá a dělá hodně velké divy, snaž se najít jiného koníčka a jiné upnutí než je miminko, a dobře je že jste se rozhodli jít na to vyšetření, je to zase krok dopředu... jen tam ještě dokopej partnera, pokud budeš mít žádanku od dr, tak za to nic platit nebude a je to otázka 15 minut 😉

Přeji hodně štěstí a držím palce ať se nám brzo pochlubíš //

maudn
22. zář 2012

ahoj, moje první těhotenství bylo mimoděložní-stejně jako tvé- výsledky spermatu měl tehdy můj muž hodně blbé, začal brát vitáminy a zpravilo se to, pak dlouho nic, pomalu jsem propadla zoufalství a nakonec rezignace, že dítko nebude, v létě jsem jela do františkových lázní, na které máš po mimoděložním nárok, náramně jsem si to užila a odpočinula si, pak už jsme se ani nesnažili, jestli jsme měli styk dvakrát po návratu? a hádej na první periodu jsem otěhotněla....
co z toho vyplývá? opravdu je to celé v hlavě, tvůj organismus nemůže správně fungovat,když jsi ve stresu, radím ti pokud máš tu možnost se nesnažit a užít si dovolené, lázní, výletů... odpočinout se a dostat se do pohody

amanda89
3. říj 2016

Ahoj, už nevíme s přítelem co může být špatně dva roky se snažíme o miminko a furt nám to nejde... Oba si moc to moc přejeme ale asi nám není prano, v poslední době jsme hlavně furt ve stresu, nevím ale už si začínám připadat jak kdybych byla neplodna, co by jste si mysleli vy? Děkuji předem za rady

mumik
7. říj 2016

@amanda89 Ahoj,co doktor(ka) na to? Take se snažíme a nejde nám to. Psychicky to v době menstruace snasim dost špatně. Ale my se zatím snažíme "jen" osm měsíců,takze mě doktor v tomhle směru neřeší. Jen mi dělal utz a chválil mi,ze mám krásnou dělohu.. přemýšlím nad tím,co můžu udělat pro to, aby se konečně zadařilo a už opravdu nevím.. :/

amanda89
7. říj 2016

Ahoj, s doktorkou jsem to ještě zatím neresila teď bych měla jít na vyšetření tak to s ní proberu, no já v době menstruace to taky těžko snasim ale vždy si řeknu že příště to třeba vyjde ale dva roky v kuse furt nic a už prostě ztrácíme naději...

janca209
7. říj 2016

@amanda89
@mumik Ahoj holky, s manželem se taky snažíme o miminko, sice jenom 9 měsíců, ale i tak to těžce snáším. Nevím jak je na tom manžel, ale vím, že je problém u mně, protože nemám ovulaci. ☹ Snad se to už brzy začne řešit. Nebyli vaši partneři aspoň na spermiogramu?

mumik
8. říj 2016

@janca209 Ahoj,muj muž na vyšetření nebyl,ale souhlasil s tím,ze když se nám to nepodaří do konce roku,tak půjde. Teď jsem mu objednala bylinný čaj podporující plodnost,chci aby zvýšil příjem vitamínu C (dočetla jsem se,ze při jeho příjmu nejlépe z potravin ,se po šesti týdnech může zlepšit kvalita sperma až o 40%) a také jsem tak trochu "zakázala" naše oblíbené horké koupele,coz se manželovi nelíbí ani trochu...
Ze nemáte ovulaci,máte potvrzené od dr.?

janca209
8. říj 2016

@mumik Horké koupele má manžel taky zakázaný. ;) Měla jsem to potvrzené v březnu od Dr., měla/mám polycystický vaječníky. 😖 Teď jdu v pondělí na kontrolu, tak uvidím jestli došlo ke změně. 🙂

amanda89
11. říj 2016

Ahoj, holky tak dnes mi přišli výsledky z cytologie a jsou negativní tak aspoň pro mě nějaká dobrá zpráva

katgatoo
11. říj 2016

Po třech letech trápení u běžného gynekologa jsme se s manželem ocitli v CARu. Po vyšetřeních následovalo první kolo vyvolávání ovulace a hned se zadařilo. Kdo váháte s návštěvou odborníka na plodnost tak neváhejte, stojí to za to. Už jen ta úleva, že někdo fundovaný zkoumá každý detail toho, proč to nejde...

mumik
11. říj 2016

@katgatoo děkuji za reakci.. a to si vyšetření hradite? Chtěla bych tomu dát čas do konce roku a pokud se to stále nepodaří,urcite bych to chtěla řešit.. dříve než se zbláznim :D jinak gratuluji k těhotenství 🙂

tammm
11. říj 2016

Ahoj,taky se snažíme a furt nic,furt kupuji různé preparáty.Ovulaci i mentruaci mám přesně v den kdy má přijít a stále nic.Pravý vejcovod mám ucpaný už x let.Za dva týdny jdu na laparoskopii,zda se neucpal i levý.Je mě 37 a po dítku jsem nikdy moc netoužila,ale teď mě i mého 10 let stáleho partnera nás chytlo mít mimi.Bohužel to řeším pozdě,ale ... Tak uvidíme,Caru bych se ráda vyhla,ale věk mě tlačí.

katgatoo
12. říj 2016

@mumik Děkuji 🙂 Nehradila jsem si vůbec nic, je to součástí běžného pojištění. Asi ale musí člověk přijít s doporučením od svého gynekologa. Když později člověk překročí nějaké množství pokusů s IVF, tak se něco platí, ale tam jsem nedošla, takže nevím přesně.

katgatoo
12. říj 2016

@tammm CAR je akorát lépe vybavená gynekologie, s více zkušenostmi a možnostmi. Všichni tam byli naladění na dělání miminek, bylo vidět, že je práce baví. V ordinaci pak měli neskrývanou radost, když mi potvrdili srdíčko. 😉

amanda89
2. lis 2016

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat poslední menstruaci jsem měla 27.zari teď mám týden zpožděni, strašně mě bolí prsa a často mi není dobře myslíte že bych mohla být v tom?

katgatoo
2. lis 2016

@amanda89 Možné je všechno, nejlepší bude, když si koupíš test 😉

amanda89
9. lis 2016

Ahoj holky, potřebovala bych poradit, těhotenský test i ultrazvuk potvrdil že jsem těhotná řekla jsem to rodičům od přítele a jeho sestře a oni mi řekli že ať jdu na potrat že nemám nic a ani on ne že oba bydlíme u rodičů a že od nich nedostaneme žádné peníze a začali vyhrožovat co by jste dělali na mém místě?

katgatoo
9. lis 2016

@amanda89 Vidím, že ve statutu máš "snaží se". To znamená, že to bylo v plánu otěhotnět bez zázemí? Asi tomu nerozumím. Jestli jste dost dospělí na to udělat si dítě, musíte umět převzít odpovědnost. Musíte se o sebe a dítě začít starat sami a na lidi, co mluví o potratu jako o nejběžnějším řešení se vykašlat.

jaaj87
21. lis 2016

Ahojky holky. My se s manzelem snazime uz pres 2 roky. Pristi rok mi bude 30 a opravdu bychom chteli, ale nejde to. Loni jsem prodelala laparoskopii, zda mam pruchodne vejcovody a vse bylo ok.. Letos v srpnu jsme se odhodlali a sli do Gennetu na vysetreni a tam nam zjistili, ze jsme oba v poradku. Manzela spermiogram ukazkovy, ja pry take v poradku. Jednou mi dali injekci na vyvolani ovu, ale ani to nepomohlo k mimcu. Dochazim tam ted kazdy mesic (vysetreni doted zdarma), vzdy 10.den cyklu, kdy mi pan doktor dela ultrazvuk a meri velikost folykulu a resime mozne priciny... Jestli z toho ma nekdo strach, nemejte, ja gennet muzu vrele doporucit, snad nam pomohou i k tomu vysnenemu tehotenstvi, i kdyz zatim (a minimalne rok jeste) nechceme na umele oplodneni, protoze dokud mame cas, chceme se snazit. Tak to nevzdavejme holky!!!

mumik
21. lis 2016

Držím moc palce,at se podaří přirozenou cestou 🙂

jaaj87
21. lis 2016

@amanda89 Tak vy se snazite 2 roky a nakonec kvuli nazoru jeho rodiny uvazujete, ze to date pryc? Tak tomu nerozumim ☹. Podivej, kolik z nas se o mimco snazi nekolik let a marne... Meli by jste jit od jeho rodiny pryc a postavit se na vlastni nohy a zachovat se jako dospeli. Jinak nechapu, proc jste se vlastne snazili, kdyz to nakonec stejne nechcete ☹