Jak stále nemyslet na to, že se nedaří otěhotnět?

Hodně lidí říká, aby se nemyslelo na to, že se nedaří otěhotnět, aby se na to žena nesoustředila a tak. Jak to děláte?!?!?! Čím dýl se nedaří, tím víc na to každý měsíc myslím 😞 Myslíte, že to udělá opravdu tolik? Jak to máte vy?
pincikautor
11. kvě 2012
@petruskaaa Tak to jsi měla štěstí 😉 A všechno bylo v pořádku, i když s tebou prodělal tu laparoskopii?
Taky mám pocit, že i přes to, že na to nemyslím, tak to ve mě je. Už jen tím, že přemýšlím, že nad tím nepřemýšlím 😃 Když mám co dělat, tak si na to opravdu ani nevzpomenu, ale člověk se nedokáže zaměstnat na 24 hodin...
svoba
11. kvě 2012
taky jsem si tím prošla. a ještě mě tu někdo kritizoval, že se trápím, že nám to rok nejde. no, trvalo to déle.
moje rada - najděte si něco mimo. třeba nějaký nový koníčky. jistě to brzy vyjde! neboj!
alena36
11. kvě 2012
@pincik sama jsem si prošla 5 roky snažení se o mimi. Zní to jako klišé, ale opravdu psychika je v tomhle potvora. Čím víc se na to člověk upne, tím se víc nedaří - a když se nedaří, tím víc na to myslíš. Je to začarovaný kruh, znám to velmi dobře. Mě zachránily lázně. Otěhotněla jsem asi den před odjezdem. Psychicky jsem v tu dobu asi mimi neřešila, chtěla jsem se pokračovat v snažení po návratu z lázní. A ejhle....já s jedním vejcovodem ještě neprůchodným ...a druhé dítko? nenechala jsem si napsat antikoncepci, říkala jsem si, že se asi budeme snažit zase hodně dlouho a ono to vyšlo napoprvé.
Nevím recept jak na to nemyslet. Ale zkus se věnovat koníčkům, něco, co tě baví, ať se trochu odreaguješ. Ale chápu když namítneš - tobě se to mluví se dvěma dětma. Já vím, na tvém místě bych to řekla taky. Drž se, ono to jednou vyjde, když to budeš nejmíň čekat. Věř mi. 🙂 🙂 🙂
petruskaaa
12. kvě 2012
@pincik Zatím je vše v pořádku,jsem v 16tt a věřím že teď už to bude OK.Prostě to musí přijít samo a ty tomu nejvíc pomůžeš tak,když se budeš zaměstnávat věcma který s tím nemají nic společného,aby si to co nejvíc dostala z hlavy.Mě osobně se otvírala kudla v kapse,když mi někdo říkal že na to nesmíme tolik myslet a ono to půjde,teď musím ale uznat že měli všichni tihle pravdu 😞 .Jenom ten recept jak na to nemyslet ještě nikdo nevymyslel :-| .Mimochodem mě osobně i dost pomohlo,že jsem časem dost omezila právě koníka,protože tady se o ničem jiným vlastně nediskutuje 😉 .
pincikautor
12. kvě 2012
@petruskaaa Mě nikdo neříká ať na to nemyslím, moc to taky nerozšiřuju, že se snažíme a že to nejde. Spíš se mě hodně lidi ptají, kdy už to miminko budeme mít a proč jsme se brali, když zatím nemáme děti a tak. Není týden, aby se někdo nezeptal, kdy už to bude :-| Řekla jsem si, že já se na to nikdy nebudu nikoho ptát, protože už mě to samotnou štve 😉
O tom omezení koníka jsem už taky zauvažovala. Nejvíc na to myslím, když jsem tu 🙂 Ale zase mě uklidňuje, kolik maminek tu píše, že to nešlo a teď mají děti 🙂
pincikautor
12. kvě 2012
@svoba Gratuluju, že se podařilo! 🙂 A jak dlouho vám to trvalo? Určitě není divné, když se někdo už po roce trápí. Každému zrovna ta jeho situace přijde hrozná. Taky mě to ze začátku mrzelo, i když jsme se snažili třeba jen půl roku. Když on se na to člověk tak moc těší už od začátku snažení 🙂
pincikautor
12. kvě 2012
@alena36 Tak to jsem si vážně neřekla ,, tobě se to mluví s dvěma dětma '' 🙂 Jsem ráda, když mi tu píšete, jak to máte vy ostatní. Opravdu mě to uklidňuje, že to prostě jde, i když jsou šance malé 😉
Koníčkům se věnuju, děláme výlety, plánujeme dovolenou , ale jak jsem už psala není to na 24 hodin denně. Nejvíc na to myslím večer v posteli, ale spíš tak pozitivně (většinou). Jaké to bude a tak vůbec 🙂
medakote
12. kvě 2012
Jo, nemyslet na to, to se říká dobře 🙂 Taky jsem se snažila "nemyslet" na to, ale ono to dost dobře nejde. Prvních čtvrt rok jsem byla v klidu, pak jsem začala lehce nervóznět, pak víc, po roce už nástup do CAR a tam skoro další rok, než se povedlo. Zkuste si na to nemyslet, když si musíte hlídat dny a hodiny, kdy brát léky, píchat si injekce, máte nařízeno kdy se "milovat" a kdy ne...
@pincik Psychika opravdu udělá dost. Nám se to povedlo na pátý pokus IUI, který jsem v duchu z předchozích zklamaní napřed odepsala. Naplánovali jsme si dovolenou, po které jsem moc toužili, řekli si, že necháme proběhnout tenhle poslední pokus, o kterém jsme si mysleli, že se stejně nepovede , dáme měsíc pauzu a pak se vrhnem na IVF, kde už se to povést "musí". Takže jsem poslední pokus nechala proběhnout jen tak mimochodem a plně se věnovala plánování dovolené. Na ní jsem zjistila, že jsme odjeli ve třech 😃 nevěš hlavu, přestaňte se cíleně snažit, naplánujte něco, při čem se těhotenství moc nehodí (zákon schválnosti taky funguje dobře) a uvidíš, že to dopadne dobře... Držím palce
petruskaaa
12. kvě 2012
@pincik Tak to buď ráda,že aspoň tohohle seš ušetřená,mě to lezlo pěkně krkem ]-( .My jsme se už při prvním těhu netajili tím,že budeme chtít hned za 2 roky druhý,tak že když měla holčička 2 roky,všichni se začali vyptávat co druhý.Já to nikomu taky zbytečně neříkala,ale když se někdo zeptala,tak jsem mu to zase řekla,proč ne,jenom že postupem času se ptal každej 😃 .Až když jsme začali chodit na ty inseminace,tak jsme to chvíli tutlali,ale pak se to nečekaně provalilo v rodině,tak už jsme to pak netajili nikde,šlo nám hlavně rodinu,aby nevěděli že to došlo "až tak daleko" a nedělali si zbytečný starosti 🙂 A jak dlouho se snažíte?
svoba
12. kvě 2012
@pincik hlavně se nechte oba dobře vyšetřeit. v tom byl problém u nás. většina lidí netuší, že problém může být třeba ve štítné žláze, alergiích, zánětech, ... my byli vždy zdraví, v kondici.
nám to trvalo roky. ale museli jsme si dát chvíli pauzu. 🙂
pincikautor
12. kvě 2012
@svoba Tak my jsme byli na všech klasických vyšetřeních- spermiogram, krev, hormony...Na alergii mě taky vyšetřovali, i na záněty a viry. Vyšetření na šťítnou žlázu je i z té krve nebo se to dělá nějak zvlášť?
pincikautor
12. kvě 2012
@petruskaaa Snažíme se skoro dva a půl roku. Můj dr to ale začal řešit až tak po roce a půl, přišel mi v tomhle dost laxní. Že prý je to zbytečné začít to řešit brzy, když jsem mladá. V tu dobu mi bylo 21. Kdybych ale tohle všechno věděla, začli bychom se o to zajímat už dřív. Do CARu mě poslal až letos v lednu.
V rodině jsem to řekla jen švagrové, jinak bych radši přišla až pak s těhotenstvím 🙂
pincikautor
12. kvě 2012
@medakote Já jsem si právě říkala, že by to mohlo jít až půjdu do nové práce, že se na to nebudu moc soustředit. Sice jsem na to zezačátku vůbec nemyslela a stejně se nepovedlo. Tak si asi počkáme na tu dovolenou 😃
Děkuju za držení palců 😉
klarrka
12. kvě 2012
@pincik Ahojky, já mám téměř ten samý problém jako Ty. V srpnu mimoděložní těhu, v lednu na hysteroskopii, nasazen Clostibelgit, první měsíc jeden folikul, následující dva měsíce nic - důsledek stresu v práci. Nyní jsem Clostik vysadila a jsem na dlouhodobé neschopence (deprese), do toho totálně rozhozený cyklus. No prostě prima. Snažím se na to nemyslet, ale samozřejmě to nejde, tím víc že jsem teď doma na neschopence 😞 .
klarrka
12. kvě 2012
@pincik Ahojky, já mám téměř ten samý problém jako Ty. V srpnu mimoděložní těhu, v lednu na hysteroskopii, nasazen Clostibelgit, první měsíc jeden folikul, následující dva měsíce nic - důsledek stresu v práci. Nyní jsem Clostik vysadila a jsem na dlouhodobé neschopence (deprese), do toho totálně rozhozený cyklus. No prostě prima. Snažím se na to nemyslet, ale samozřejmě to nejde, tím víc že jsem teď doma na neschopence 😞 .
@pincik Ještě jsem zapomněla napsat, že máme také půlroční ultimátum, no potom se snadno znervózní..
petruskaaa
12. kvě 2012
@pincik Ty jo,to teda po roce a půl je dost pozdě :-S To mě teda doktor začínal zjišťovat příčinu už asi po půl roce..A ty máš jako nějaké zdrav. problémy,nebo je vše OK?
pincikautor
12. kvě 2012
@petruskaaa Žádné zdravotní problémy nemám. Dřív jsem měla jen injekčně Depo Proveru jako antikoncepci, takže jsm neměla MS a dr mi řekl, že po té injekci to může trvat dýl než se všechno vrátí do normálu. Ale nevrátilo se a potom roce a půl mi v podstatě začal jen upravovat MS. Stejně jsem ji bez léků neměla, takže jsem brala Proveru na MS a pak mi do toho dal Clostilbegit. To taky nezabralo, tak mě ted v lednu poslal do CARu... Takže podle toho co tady čtu, jsem měla docela netradiční postup =-) Jen jsem k němu stále chodila na ultrazvuk.
Ale hodně se mi dělaly cysty, ale ty mi odstranily na té laparoskopii, tak nevím, jestli je to jako zdravotní problém...?
pincikautor
12. kvě 2012
@klarrka Doma je to spíš horší než v práci... Taky jsem to měla donedávna takhle. A ty máš taky půlrok a pak IUI? S depresemi musí být takové snažení asi dost těžké :-|
petruskaaa
12. kvě 2012
@pincik Tak s antikoncepcí a následnou MS jsem to měla úplně stejný 😃 .Mě MS sice docházela,ale nepravidelně a probíhala tak,že jsem třeba 2 dny slabě špinila.Taky jsem brala Proveru na srovnání,po ní sice MS docházela pravidelně,ale probíhala furt stejně a taky se mi to ani po roce a půl nesrovnalo a i přes to jsem otěhotněla.Nejdřív jsem proklínala HA v dlouhých cyklech a zařekla jsem se,že už to nikdy brát nebudu,ale jak jsem o tom diskutovala s kamarádkama,zjistila jsem že mají stejný nebo opačný problém (moc silnou MS) a žádnou antikoncepci nebrali a měli to prostě po porodu.Ty jsi proděla mimoděložní těhu,jestli jsem to správně pochopila,tak nemůžeš to mít třeba po tom?Třeba to není tou antikoncepcí...
pincikautor
12. kvě 2012
@petruskaaa Mimoděložní těhu jsem neměla. Teď nevím, jestli jsem něco špatně nenapsala, že si to myslíš =-)
Já jsem po Proveře měla taky MS pravidelnou, ale po vysazení vůbec nic. Po laparoskopii, ale chodí jak hodinky 😃 I přesto, že mi mj dr řekl, že nebude... Že to bude jako před tím.
klarrka
13. kvě 2012
@pincik
no je to těžké, kor když mám po těch všech hormonech rozházený cyklus přestala jsem ovulovat 😞 . Snad to čas srovná. A jak dlouho jsi byla doma, jestli se můžu zeptat?
pincikautor
13. kvě 2012
@klarrka No, dohromady jsem byla doma přes dva a půl roku. V tom jsem měla takovou dvou měsíční pauzu, kdy jsem byla v práci. Bydlím na menším městě a je tu hrozně těžké sehnat práci, když jsi absolvent bez praxe. Tak jsme byla doma a přivydělávala si doučováním a tak. Ty dva měsíce jsem dělala v jedné továrně, ale byl to děs. Tak jsme si s maželem naplánovali miminko a nakonec jsem dřív sehnala tu práci 😉
klarrka
13. kvě 2012
@pincik
Aha, no tak to je fakt dlouho. Já pracovní situaci začala také řešit plánováním mimča, akorád jsem se na to upnula a novou práci nehledala. No teď už vím, že to ode mně byla pěkná pitomost. Až mi skončí neschopenka, začnu zase hledat. Hlavně něco méně stresujícího. Tak hodně štěstí v Tvé nové práci 🙂
pincikautor
13. kvě 2012
@klarrka Už jsem tam skoro půl roku, tak mi moc nová nepřijde 😉 Je fakt, že moc stresující není, ale za to strašně časově náročná. Proto nevím, jak to budu řešit kdybychom museli jezdit do CARu...
Třeba najdeš práci a bude i mimčo 🙂
klarrka
13. kvě 2012
@pincik
Jó, kéž by 🙂 . To spíš ale dřív půjdu na umělé, to nás čeká v září. Snad to do té doby zvládneme přirozenou cestou, to ale musím začít ovulkovat. Hlavně klid a nenervovat se. Ono to přijde. Věřím, že jo. 🙂
pincikautor
13. kvě 2012
@klarrka Já taky věřím, že se to u nás povede 🙂 Jednou prostě musí 😉
petruskaaa
15. kvě 2012
@pincik Aha,tak to jsem asi spíš špatně četla :-N .Hele a třeba štítnou žlázu ti kontrolovali?
pincikautor
16. kvě 2012
@petruskaaa A vyšetření na štítnou žlázu se dělá jak? S žádným doktorem jsem se o tomhle zatím nebavila. V CARu říkali, že udělají vyšetření na všechno, co by to mohlo ovlivnit... A krev mi brali několikrát u mého dr a pak i v CARu, tak určitě vyšetřili i tohle. Doufám....
petruskaaa
17. kvě 2012
@pincik Tak se na to zeptej,to může být taky příčina neplodnosti.Já s tím měla v dětství problémy,tak jsem si o to sama řekla a měla jsem to už OK.Dělá se to nejdřív z krve a když ti něco najdou tak jdeš na sonograf???Teď si nejsem jistá jestli se to tak jmenuje :-N ,ale je to prostě UTZ na krku 🙂 .Mě to teda dělala obvodní doktorka na základě doporučení mého gynekologa,ale ty jestli se léčíš v CARu,tak tam si to asi udělají sami.Já chodila do CARu vždycky jen na výkon (IUI),jinak jsem se pořád léčila u svého gynekologa,tak jsem na to musela k obvoďačce.
pincikautor
17. kvě 2012
@petruskaaa Tak to mi dělali, ale už je to pár let, kvůli něčemu jinému. Ale měla jsem vše v pořádku a nikdy jsem ani v tomhle ohledu problémy neměla.
Jestli se teď budeme zase léčit v CARu, tak bych tam chtěla taky chodit jen na výkony. A to jsi si zařídila sama? Já vím, že tady blízko je pracoviště, kde s nimi spolupracují, ale i když jsem se ptala, nikdo mi neřekl nic konkrétního. Přeci jenom do Prahy to mám na celý den a kdybychom jezdili jen tady blízko, mám to na hodinku, na dvě.

Začni psát odpověď...

Odešli