Jak stále nemyslet na to, že se nedaří otěhotnět?

pincik
9. kvě 2012

Hodně lidí říká, aby se nemyslelo na to, že se nedaří otěhotnět, aby se na to žena nesoustředila a tak. Jak to děláte?!?!?! Čím dýl se nedaří, tím víc na to každý měsíc myslím ☹ Myslíte, že to udělá opravdu tolik? Jak to máte vy?

pincik
autor
11. kvě 2012

@petruskaaa Tak to jsi měla štěstí 😉 A všechno bylo v pořádku, i když s tebou prodělal tu laparoskopii?
Taky mám pocit, že i přes to, že na to nemyslím, tak to ve mě je. Už jen tím, že přemýšlím, že nad tím nepřemýšlím 😀 Když mám co dělat, tak si na to opravdu ani nevzpomenu, ale člověk se nedokáže zaměstnat na 24 hodin...

svoba
11. kvě 2012

taky jsem si tím prošla. a ještě mě tu někdo kritizoval, že se trápím, že nám to rok nejde. no, trvalo to déle.
moje rada - najděte si něco mimo. třeba nějaký nový koníčky. jistě to brzy vyjde! neboj!

alena36
11. kvě 2012

@pincik sama jsem si prošla 5 roky snažení se o mimi. Zní to jako klišé, ale opravdu psychika je v tomhle potvora. Čím víc se na to člověk upne, tím se víc nedaří - a když se nedaří, tím víc na to myslíš. Je to začarovaný kruh, znám to velmi dobře. Mě zachránily lázně. Otěhotněla jsem asi den před odjezdem. Psychicky jsem v tu dobu asi mimi neřešila, chtěla jsem se pokračovat v snažení po návratu z lázní. A ejhle....já s jedním vejcovodem ještě neprůchodným ...a druhé dítko? nenechala jsem si napsat antikoncepci, říkala jsem si, že se asi budeme snažit zase hodně dlouho a ono to vyšlo napoprvé.
Nevím recept jak na to nemyslet. Ale zkus se věnovat koníčkům, něco, co tě baví, ať se trochu odreaguješ. Ale chápu když namítneš - tobě se to mluví se dvěma dětma. Já vím, na tvém místě bych to řekla taky. Drž se, ono to jednou vyjde, když to budeš nejmíň čekat. Věř mi. 🙂 🙂 🙂

petruskaaa
12. kvě 2012

@pincik Zatím je vše v pořádku,jsem v 16tt a věřím že teď už to bude OK.Prostě to musí přijít samo a ty tomu nejvíc pomůžeš tak,když se budeš zaměstnávat věcma který s tím nemají nic společného,aby si to co nejvíc dostala z hlavy.Mě osobně se otvírala kudla v kapse,když mi někdo říkal že na to nesmíme tolik myslet a ono to půjde,teď musím ale uznat že měli všichni tihle pravdu ☹ .Jenom ten recept jak na to nemyslet ještě nikdo nevymyslel 😒 .Mimochodem mě osobně i dost pomohlo,že jsem časem dost omezila právě koníka,protože tady se o ničem jiným vlastně nediskutuje 😉 .

pincik
autor
12. kvě 2012

@petruskaaa Mě nikdo neříká ať na to nemyslím, moc to taky nerozšiřuju, že se snažíme a že to nejde. Spíš se mě hodně lidi ptají, kdy už to miminko budeme mít a proč jsme se brali, když zatím nemáme děti a tak. Není týden, aby se někdo nezeptal, kdy už to bude 😒 Řekla jsem si, že já se na to nikdy nebudu nikoho ptát, protože už mě to samotnou štve 😉
O tom omezení koníka jsem už taky zauvažovala. Nejvíc na to myslím, když jsem tu 🙂 Ale zase mě uklidňuje, kolik maminek tu píše, že to nešlo a teď mají děti 🙂

pincik
autor
12. kvě 2012

@svoba Gratuluju, že se podařilo! 🙂 A jak dlouho vám to trvalo? Určitě není divné, když se někdo už po roce trápí. Každému zrovna ta jeho situace přijde hrozná. Taky mě to ze začátku mrzelo, i když jsme se snažili třeba jen půl roku. Když on se na to člověk tak moc těší už od začátku snažení 🙂

pincik
autor
12. kvě 2012

@alena36 Tak to jsem si vážně neřekla ,, tobě se to mluví s dvěma dětma '' 🙂 Jsem ráda, když mi tu píšete, jak to máte vy ostatní. Opravdu mě to uklidňuje, že to prostě jde, i když jsou šance malé 😉
Koníčkům se věnuju, děláme výlety, plánujeme dovolenou , ale jak jsem už psala není to na 24 hodin denně. Nejvíc na to myslím večer v posteli, ale spíš tak pozitivně (většinou). Jaké to bude a tak vůbec 🙂

medakote
12. kvě 2012

Jo, nemyslet na to, to se říká dobře 🙂 Taky jsem se snažila "nemyslet" na to, ale ono to dost dobře nejde. Prvních čtvrt rok jsem byla v klidu, pak jsem začala lehce nervóznět, pak víc, po roce už nástup do CAR a tam skoro další rok, než se povedlo. Zkuste si na to nemyslet, když si musíte hlídat dny a hodiny, kdy brát léky, píchat si injekce, máte nařízeno kdy se "milovat" a kdy ne...
@pincik Psychika opravdu udělá dost. Nám se to povedlo na pátý pokus IUI, který jsem v duchu z předchozích zklamaní napřed odepsala. Naplánovali jsme si dovolenou, po které jsem moc toužili, řekli si, že necháme proběhnout tenhle poslední pokus, o kterém jsme si mysleli, že se stejně nepovede , dáme měsíc pauzu a pak se vrhnem na IVF, kde už se to povést "musí". Takže jsem poslední pokus nechala proběhnout jen tak mimochodem a plně se věnovala plánování dovolené. Na ní jsem zjistila, že jsme odjeli ve třech 😀 nevěš hlavu, přestaňte se cíleně snažit, naplánujte něco, při čem se těhotenství moc nehodí (zákon schválnosti taky funguje dobře) a uvidíš, že to dopadne dobře... Držím palce

petruskaaa
12. kvě 2012

@pincik Tak to buď ráda,že aspoň tohohle seš ušetřená,mě to lezlo pěkně krkem 😠 .My jsme se už při prvním těhu netajili tím,že budeme chtít hned za 2 roky druhý,tak že když měla holčička 2 roky,všichni se začali vyptávat co druhý.Já to nikomu taky zbytečně neříkala,ale když se někdo zeptala,tak jsem mu to zase řekla,proč ne,jenom že postupem času se ptal každej 😀 .Až když jsme začali chodit na ty inseminace,tak jsme to chvíli tutlali,ale pak se to nečekaně provalilo v rodině,tak už jsme to pak netajili nikde,šlo nám hlavně rodinu,aby nevěděli že to došlo "až tak daleko" a nedělali si zbytečný starosti 🙂 A jak dlouho se snažíte?

svoba
12. kvě 2012

@pincik hlavně se nechte oba dobře vyšetřeit. v tom byl problém u nás. většina lidí netuší, že problém může být třeba ve štítné žláze, alergiích, zánětech, ... my byli vždy zdraví, v kondici.
nám to trvalo roky. ale museli jsme si dát chvíli pauzu. 🙂

pincik
autor
12. kvě 2012

@svoba Tak my jsme byli na všech klasických vyšetřeních- spermiogram, krev, hormony...Na alergii mě taky vyšetřovali, i na záněty a viry. Vyšetření na šťítnou žlázu je i z té krve nebo se to dělá nějak zvlášť?

pincik
autor
12. kvě 2012

@petruskaaa Snažíme se skoro dva a půl roku. Můj dr to ale začal řešit až tak po roce a půl, přišel mi v tomhle dost laxní. Že prý je to zbytečné začít to řešit brzy, když jsem mladá. V tu dobu mi bylo 21. Kdybych ale tohle všechno věděla, začli bychom se o to zajímat už dřív. Do CARu mě poslal až letos v lednu.
V rodině jsem to řekla jen švagrové, jinak bych radši přišla až pak s těhotenstvím 🙂

pincik
autor
12. kvě 2012

@medakote Já jsem si právě říkala, že by to mohlo jít až půjdu do nové práce, že se na to nebudu moc soustředit. Sice jsem na to zezačátku vůbec nemyslela a stejně se nepovedlo. Tak si asi počkáme na tu dovolenou 😀
Děkuju za držení palců 😉

klarrka
12. kvě 2012

@pincik Ahojky, já mám téměř ten samý problém jako Ty. V srpnu mimoděložní těhu, v lednu na hysteroskopii, nasazen Clostibelgit, první měsíc jeden folikul, následující dva měsíce nic - důsledek stresu v práci. Nyní jsem Clostik vysadila a jsem na dlouhodobé neschopence (deprese), do toho totálně rozhozený cyklus. No prostě prima. Snažím se na to nemyslet, ale samozřejmě to nejde, tím víc že jsem teď doma na neschopence ☹ .

klarrka
12. kvě 2012

@pincik Ahojky, já mám téměř ten samý problém jako Ty. V srpnu mimoděložní těhu, v lednu na hysteroskopii, nasazen Clostibelgit, první měsíc jeden folikul, následující dva měsíce nic - důsledek stresu v práci. Nyní jsem Clostik vysadila a jsem na dlouhodobé neschopence (deprese), do toho totálně rozhozený cyklus. No prostě prima. Snažím se na to nemyslet, ale samozřejmě to nejde, tím víc že jsem teď doma na neschopence ☹ .
@pincik Ještě jsem zapomněla napsat, že máme také půlroční ultimátum, no potom se snadno znervózní..

petruskaaa
12. kvě 2012

@pincik Ty jo,to teda po roce a půl je dost pozdě 😖 To mě teda doktor začínal zjišťovat příčinu už asi po půl roce..A ty máš jako nějaké zdrav. problémy,nebo je vše OK?

pincik
autor
12. kvě 2012

@petruskaaa Žádné zdravotní problémy nemám. Dřív jsem měla jen injekčně Depo Proveru jako antikoncepci, takže jsm neměla MS a dr mi řekl, že po té injekci to může trvat dýl než se všechno vrátí do normálu. Ale nevrátilo se a potom roce a půl mi v podstatě začal jen upravovat MS. Stejně jsem ji bez léků neměla, takže jsem brala Proveru na MS a pak mi do toho dal Clostilbegit. To taky nezabralo, tak mě ted v lednu poslal do CARu... Takže podle toho co tady čtu, jsem měla docela netradiční postup 😕 Jen jsem k němu stále chodila na ultrazvuk.
Ale hodně se mi dělaly cysty, ale ty mi odstranily na té laparoskopii, tak nevím, jestli je to jako zdravotní problém...?

pincik
autor
12. kvě 2012

@klarrka Doma je to spíš horší než v práci... Taky jsem to měla donedávna takhle. A ty máš taky půlrok a pak IUI? S depresemi musí být takové snažení asi dost těžké 😒

petruskaaa
12. kvě 2012

@pincik Tak s antikoncepcí a následnou MS jsem to měla úplně stejný 😀 .Mě MS sice docházela,ale nepravidelně a probíhala tak,že jsem třeba 2 dny slabě špinila.Taky jsem brala Proveru na srovnání,po ní sice MS docházela pravidelně,ale probíhala furt stejně a taky se mi to ani po roce a půl nesrovnalo a i přes to jsem otěhotněla.Nejdřív jsem proklínala HA v dlouhých cyklech a zařekla jsem se,že už to nikdy brát nebudu,ale jak jsem o tom diskutovala s kamarádkama,zjistila jsem že mají stejný nebo opačný problém (moc silnou MS) a žádnou antikoncepci nebrali a měli to prostě po porodu.Ty jsi proděla mimoděložní těhu,jestli jsem to správně pochopila,tak nemůžeš to mít třeba po tom?Třeba to není tou antikoncepcí...

pincik
autor
12. kvě 2012

@petruskaaa Mimoděložní těhu jsem neměla. Teď nevím, jestli jsem něco špatně nenapsala, že si to myslíš 😕
Já jsem po Proveře měla taky MS pravidelnou, ale po vysazení vůbec nic. Po laparoskopii, ale chodí jak hodinky 😀 I přesto, že mi mj dr řekl, že nebude... Že to bude jako před tím.

klarrka
13. kvě 2012

@pincik
no je to těžké, kor když mám po těch všech hormonech rozházený cyklus přestala jsem ovulovat ☹ . Snad to čas srovná. A jak dlouho jsi byla doma, jestli se můžu zeptat?

pincik
autor
13. kvě 2012

@klarrka No, dohromady jsem byla doma přes dva a půl roku. V tom jsem měla takovou dvou měsíční pauzu, kdy jsem byla v práci. Bydlím na menším městě a je tu hrozně těžké sehnat práci, když jsi absolvent bez praxe. Tak jsme byla doma a přivydělávala si doučováním a tak. Ty dva měsíce jsem dělala v jedné továrně, ale byl to děs. Tak jsme si s maželem naplánovali miminko a nakonec jsem dřív sehnala tu práci 😉

klarrka
13. kvě 2012

@pincik
Aha, no tak to je fakt dlouho. Já pracovní situaci začala také řešit plánováním mimča, akorád jsem se na to upnula a novou práci nehledala. No teď už vím, že to ode mně byla pěkná pitomost. Až mi skončí neschopenka, začnu zase hledat. Hlavně něco méně stresujícího. Tak hodně štěstí v Tvé nové práci 🙂

pincik
autor
13. kvě 2012

@klarrka Už jsem tam skoro půl roku, tak mi moc nová nepřijde 😉 Je fakt, že moc stresující není, ale za to strašně časově náročná. Proto nevím, jak to budu řešit kdybychom museli jezdit do CARu...
Třeba najdeš práci a bude i mimčo 🙂

klarrka
13. kvě 2012

@pincik
Jó, kéž by 🙂 . To spíš ale dřív půjdu na umělé, to nás čeká v září. Snad to do té doby zvládneme přirozenou cestou, to ale musím začít ovulkovat. Hlavně klid a nenervovat se. Ono to přijde. Věřím, že jo. 🙂

pincik
autor
13. kvě 2012

@klarrka Já taky věřím, že se to u nás povede 🙂 Jednou prostě musí 😉

petruskaaa
15. kvě 2012

@pincik Aha,tak to jsem asi spíš špatně četla 😅 .Hele a třeba štítnou žlázu ti kontrolovali?

pincik
autor
16. kvě 2012

@petruskaaa A vyšetření na štítnou žlázu se dělá jak? S žádným doktorem jsem se o tomhle zatím nebavila. V CARu říkali, že udělají vyšetření na všechno, co by to mohlo ovlivnit... A krev mi brali několikrát u mého dr a pak i v CARu, tak určitě vyšetřili i tohle. Doufám....

petruskaaa
17. kvě 2012

@pincik Tak se na to zeptej,to může být taky příčina neplodnosti.Já s tím měla v dětství problémy,tak jsem si o to sama řekla a měla jsem to už OK.Dělá se to nejdřív z krve a když ti něco najdou tak jdeš na sonograf???Teď si nejsem jistá jestli se to tak jmenuje 😅 ,ale je to prostě UTZ na krku 🙂 .Mě to teda dělala obvodní doktorka na základě doporučení mého gynekologa,ale ty jestli se léčíš v CARu,tak tam si to asi udělají sami.Já chodila do CARu vždycky jen na výkon (IUI),jinak jsem se pořád léčila u svého gynekologa,tak jsem na to musela k obvoďačce.

pincik
autor
17. kvě 2012

@petruskaaa Tak to mi dělali, ale už je to pár let, kvůli něčemu jinému. Ale měla jsem vše v pořádku a nikdy jsem ani v tomhle ohledu problémy neměla.
Jestli se teď budeme zase léčit v CARu, tak bych tam chtěla taky chodit jen na výkony. A to jsi si zařídila sama? Já vím, že tady blízko je pracoviště, kde s nimi spolupracují, ale i když jsem se ptala, nikdo mi neřekl nic konkrétního. Přeci jenom do Prahy to mám na celý den a kdybychom jezdili jen tady blízko, mám to na hodinku, na dvě.