Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
27. bře 2009

Pozde ale prece, je tu slibena fotka meho ani ne tak brucha jako tlustejsich stehem a zadku, co to ten gyrosek vyvadi??? 😕 Schvalne jestli vam bricho prijde vetsi???Ja nemam odstup....jdu vas docitat, jsem zvedava co je noveho, hlavne Monca!

hnedoocka23
27. bře 2009

dobrý večer holky,my byli dneska na večeři s rodinkou,bylo moc fajn večeře taky výborná,ale nedalo se to sníst ..a k tomu jsem vypila dva mích,nápoje..takže jsem si dneska opravdu dopřála 🙂
Zu:bříško mi přijde stejné,opět ploché jak přist.dráha...a dupka a stehna úplně normální,jsi krásně štíhlá 😵

zuzka11
27. bře 2009

Super, ze sis to uzila Peti!!!A ty drinky zavidim, ja se taky snazim spunktovat partu na navstevu baru, ale vsichni me odbyvaji, ze pry az bude hezky:((((To asi nebude nikdy......

Hm, tak pristavaci draha, nepotrebujes nove bryle? 😀

Co planujes na vikend??

ywushka
28. bře 2009

zuzka:myslim si ze ocka maaaa jen pravdu!!!🙂 ty jsi tehulka s plochym briskem a miminko se musi asi krcit v nejaqkych malych rozmerech🙂!!!Tak si mi tak zda,ze jsi pribrala za cele tehu tak 20 dkg🙂,ze mam pravdu🙂!!!!Krasny den preju vsem

ywushka
28. bře 2009

ahojky holky,ja varim,nejak se mi dnes nic nechce a to jsem myslela,kolik toho dnes stihnu!Manzel vymenuje svetlo na kamionu,ktere se naboural minuly tyden pri couvani!!A ja jsem chtela delat neco na stavbe,ale nejak se mi do toho nechce samotne!!Tak uvidime,trebas pojedeme s manzou nekam na vylet odpoledne,treba na navstevu k jeho brachovi nebo tak neco

zuzka11
28. bře 2009

Ivuš zdání klame, ve 13tt už bylo dost nahoře a ted na vahu prostetne nelezu, nevejdu se do veci, takze vim ze mam asi zase tak o 2kg vic....az za tyden a neco na kontrole........

Tady je krasne, chystam se ven a mam energie..... 😀

miky123
28. bře 2009

Ahoj,
asme:ne,protokol mám krátký-4xstříknout Synarel,a 1x-225gonalu=toto denně,v uterý na UZ.

Už je mi trochu lépe ,ale na návštěvu za Davčou jsem si tak daleko netroufla,tak jela rodina sama,a to dnes ještě po třech týdnech měl být pohovor s jeho ošetřující Dr.jak pokračuje léčba,jak znám manžu tak určitě za ní nepujde ,tak jsem zvědavá.

zuzi:na břichu, ještě fakt není nic poznat. 🙂 a kolik si už přibrala?

Ted mě tu budete mít nějaky čas inkognito 😎

hnedoocka23
28. bře 2009

dobré poledne holky,já už vyvařuji ostošest 😀 dneska tady máme strašně pěkně,tak bud ůjdu s pejsanem do sadů na prochajdu velikánskou nebo se vrhnu na okna,přes ketré už nejde pomalu vidět 😀

Zu:já dneska od pěti dělám za barem.. 🙂 už se těším...budou zase penízky..

hnedoocka23
28. bře 2009

ahoj holky,bylo super..ale jsem trošku z té procházky unavená..šla bych nejraději spát,ale nemůžu..jdu si dát lafčo a pomalu se chystat na šichtu,pá hezkou sobotu 🙂

ywushka
28. bře 2009

Ahojky holky,ja jsem s manzelem do ted makala na stavbe,dnes je nadherne tak me to i bavilo,zametla jsem vsechen ten bordel v baraku,pouklizela na dvore,povynasela pul vlecky bordelu a ted jsem se vykoupala a asi jedeme nekam na vylet🙂,asi ke svagrovi nebo tak...🙂

gabina79
28. bře 2009

Ahojte holky, zdravím vás všechny a držím pěstičky všem, kterým teď o něco jde (ztrácím přehled 😀 ) Jdu na vás kuknout, než mi dojde kosmetička (už to potřebuju 😀 )
Zuzi, po bříšku ani památka...vypadáš jak proutek. Ale teď už bude gyrosek růst rychleji, ne? Tak jsem zvědavá jak to bude vypadat třeba za měsíc 😉
Já myslela, že Synarel se stříká jen při dlouhém protokolu 😨Zas jsem o něco chytřejší
Mně už se to taky krátí - v úterý si budu volat do Caru a půjdu se tam konečně domluvit co teda se mnou udělají - teda spíš s těma našima mražáčkama 🙂 Už se nemůžu dočkat.
Teď tady tak krásně svítí sluníčko...úplně cítím tu energii...akorát ten vítr nic moc...a to jel manža s kamarádem na kole...to jsem zvědavá, s jakou dojede 😀
Zatím se mějte

mila30
28. bře 2009

Ahoj holky.

Nevíte prosím jestli se jako kompletní IVF počítá i když nedošlo k ET?? Jsem po stimulce a měla jsem jen 3 vajíčka a bohužel ani jedno nevydrželo...Četla jsem, že je snad hrazeno od pojišťovny 3IVF a 4 stimulky a za kompletní IVF se počítá až když dojde k ET..ale to nevím jistě..
Nevíte prosím jak to je? Dnes jsem to zjistila a jsem z toho všeho nešťastná.

Vám všem přeju, aby jste se toho broučka v bříšku dočkaly co nejdříve. 🙂

Děkuju moc.

zupla
28. bře 2009

Ahoj Mila,

je mi to moc lito ale me se to same stalo pred 14ti dny, ja mela sedm vajicek, spermijky v pohode a predstav si ze se pro zmenu neoplodnili vubec ☹ . Byl to muj druhy pokus IVF a tohle me teda dostalo docela na kolena 😠. Ptala jsem se tu ruzne a pry se to jako pokus nepocita, a nekdo zase rikal ze se k tomu nejak prihlizi.....Na rozhovor s doktorem jsem objednana na 9 takze budu o neco moudrejsi a doufam ze mi to nejak vsechno osvetli.

asmeena
28. bře 2009

ahoj holky, je mi to líto, že vám to nevyšlo, ale pojišťovna hradí 4xstimulaci a 3x ET, takže máte ještě jeden pokus. Tak snad k ET dojde příště a na testíku budete mít brzo // 😉

mila30
28. bře 2009

Jj Zuplo, je to opravdu tak, za život máš nárok na 4 stimulky a 3 kompletní IVF včetně ET, takže tento pokus se ti opravdu nepočítá. Už jsem to zjistila jinde tak to vím.

Jinak to byl také můj druhý pokus a já měla jen 3 vajíčka..stimulka u mě tentokrát vůbec nezabrala..
Kam chodíš do jakého CAR?

ywushka
28. bře 2009

mila30 •Ja jsem pri prvni cyklu mela jen dve vajicka a taky to obe vzdaly po 2 dnech!!!Takze pokud pri prvni IVFku nedojde k transferu,tak je to jako neplatny pokus a mas pak jeste teda dalsi 3 kompletni hrazene pojistovnou!!!

Gabi:tak pak informuj jak jsou na tom mrazacci!Taky uz se tesim,antikoncepci koncim uz za tyden....🙂,tak snad uz dojdeme alespon k nejakemu vysledku...protoze takova tato nejistota co bude je silena!!!Ale uz to nejak neprozivam,snazimse soustredit ted na dum a tak....a uz chci alespon se nekam z tohoto "zmrzleho" bodu se nekam pohnout!!!Clovek totiz nevi,jestli si ma hledat praci a nebo jesli se na to ma jeste vypdrnout a tak...!!!

Jinak jsme byli v senici na vylete🙂 a uz jsme doma,jsme sami,tak si udelame bezva party u televize🙂!!
Takze preju prijemny vecer paaaa

ywushka
29. bře 2009

Dobre ranko holky!!!Dnes jedeme s manzelem na vylet do bratislavi se podivat na nejake sedacky,bezva vylet,uz se uplne tesim!!!Dnes mame na obed husu🙂,tak uz ji hezky pecu🙂!!!Ted jsem byla v diskuzi caru kam chodim a je tam dalsi tehulka!!!Jejda ja jim tak zavidim!!!No co nadelame my holky nestastne!!!My musime jen a jen cekat!!Krasny den vam preju

monajs
29. bře 2009

Ahoj moje berušky,
tak zítra jdeme na OPU 😀 Na každé straně mám asi 13 folíků. 😀
Ale včerejší poslední Puregon byla moje smrt.- potřebovala jsem už jen poslední jednu dávku,tak mi v CARU dali 4 ampulky a obyč stříkačku a museli jsme si to natáhnout a píchnout.No jehla trochu tlustější- ale nějak to nešlo.Vpich bolel jak prase a u vstřiku jsem normálně brečela. 😢
Modřina jak sviňa.Manža je z toho nešťastný,chudák nevěděl co dělat a už se bál mě znova píchnout.Večer jsme píchali Ovitrille a to samé. Na jedné straně to šlo docela dobře a na druhé mi to nemohl píchnout.Zase jsem skoro brečela jak mě to při vstřiku bolelo.Hrůza.Ale asi si za to můžu sama.Cítím,že se u toho prostě nemůžu uvolnit jako dřív.Ale už to máme za sebou,tak uvidíme kolik bude zítra vajuch. 😀
Dnes vařil oběd tchán - kuřecí řízky a salát. 😀 Tak snad mě tentokrát při narkóze minou ty moje řeči o řízku a salátě. 😀 Dyť není možné,abych jim po každé narkóze,kterou jsem kdy měla básnila o řízku a salátě.A to jsem měla narkózu 5x.Ostuda 😅
Tak holčičky moje,zítra vám asi vědět nedám,ale v úterý se ozvu na stopéro.Tak papa

jo Zuzi a to OBROVSKÉ BŘÍŠKO co máš na té fotce,no tohle nám ukazovat.No fuj,styď se!!! 😉

zupla
29. bře 2009

Ahoj Mila,

diky za zpravu tak aspon ze je to tak ze mi zustavaju jeste dva pokusy k dobru 😉 . Chodim do Gestu na Prahu 5 mam to blizko od prace a kdyz jsem jezdila na ruzne ultrazvuky a tak tak jsem vyuzivala prestavky na obed a nemusela si brat dovci. Uz se snazime 3 roky, poprve jsem otehotnela po pul roce co jsem vysadila antikoncepci ale v 11tt spontani potrat nasledovala revize. Po dalsich dvou letech se mi podarilo otehotnet po IUI ale bohuzel mimodelozni a levy vejcovod je pryc ☹ .

mila30
29. bře 2009

Zupla, tak to chodíme do stejného CAR..ale já už teda u nich končím, už mám hodně informací o tom, že Gestu jde jen o peníze. Mě po 1 IVF dopovali mega dávkama hormonů, aby mi narostla sliznice na KET a nic..taky mi to 2x odložili a napotřetí už mi embyra dali i přes nízkou sliznici a pak mi zjistili zvýšený prolaktin a hup teď najednou sliznice ok po léčení toho prolaktinu, takže kdyby mi tenkrát udělali ten prolaktin, tak jsem nemusela vyplácat 3 krásná embrya za KET.
A teď ještě ta cysta..prostě jim už nevěřím a chystám se do Podolí..
Já jsem po dvou mimoděložních a mám také levý vejcovod pryč, pravý neprůchodný a endometriozu II. stupně.

hnedoocka23
29. bře 2009

ahoj holky dnes jsem vstala až o půl1..přišla jsem v 5hod ráno ted už jenom čekám na brambory a můžeme jíst..dneska máme rybičku... 🙂

zuzka11
29. bře 2009

Zdravím v rychlosti!!!

Moni - zitra drzim vsechny palce co mam, mas tam peknou nadilku!!!! Jinak koukni zpatky, ja nerikima ze mam velke bricho, jen zadek a stehna...a taky ze jo, dneska na vaze zase o pul kila vic, jde to dost rychle....vzdycky kouknu do diskuze holek, ktere do 20tt nepribraly nic a ja uz dost.....ale co....

Miky - dej hned vedet, jak to vpada s tebou, Monca tu rozjela vajickovou smrst, tak at to mas podobne!!!

peti - super, ze to bylo v baru fajn, ono jit tam jednou za cas je super, vid? clovek si privydela, bere to jako zabavu....u nas taky bylo vcera hezky, ale dneska od rana dest....jenom spim....ted se ale chystame ke kamaradum na veceri.....

Ivus - a jak vylet do BV, vybrali jste sedacku? jinak husa? Klobouk dolu, to me jeste ani nenapadlo zkouset...... 😕

hnedoocka23
29. bře 2009

ahoj Zu:jak píšeš přesně,jednou za čas mi to neva a ještě se pobavím,odreaguji..ikdyž někdy s těma opilcema to je děs!!ale co nadělám...
já taky poléhávám,nebo koníkuji....venku nám taky lije jak z konve,oproti včerejšku stojí to dnešní počasí na prd!!!!
Užij si večeři...dopřej sobě i mimískovi,co potřebujete 🙂 a z kileček si nic nedělej,to k těhu patří..já už se na to těším..
Ivi,husu jsem ještě nikdy nedělala,ani kačenu,já to moc nemusím..ale na návštěvě tím nepohrdnu 🙂
jinač vítám milu a zuplu 🙂
Monajsku,taktéž držím še co mám...foliuklů máš teda požehnaně..a věřím,že vajíček taky bude dost i na zamražení,tak to by bylo aby to nevyšlo!!!! 😵

jankazj
29. bře 2009

ahojte,aj ja som bola na prve umele oplodnenie a som aj s manzelom sklamana,ze nam to nevyslo.ale chceme to skusit este raz a hadam sa to podari.vraj ja mam vsetko v poriadku ale manzel ma spermie uplne slabulinke a preto to nejde klasickou cestou.

ywushka
29. bře 2009

Ahojky holky,sedacku jsme nekoupili,vsechny byly dooooost drahe!!!Ale koupili jsme si jidelni stul!!!🙂,tak alespon nejaka radost!!!

janka: nic si z toho nedelej,malo komu vyjde prvni pokus...my jsme zenske bojovnicky,uvidis ze jednou z nas budou krasne tehulenky🙂!!!

hnedoocka23
29. bře 2009

Ivi,tak to jste si udělali radost,to je dobře..a jak ty,kdy začneš se stimulací???
Janka:hlavu vzhůru,mi taky nevyšlo IVF a to jsem v něj věřila...pak jsem podstoupila laparku a ani se nedivím,že to nešlo...třeba zapadneš i přirozeně...zázraky se dějí pořád 🙂

miky123
29. bře 2009

ahoj,
Dneska jsme měli na návštěvě mého tatku,pro změnu jsem na oběd dělala smažený sýr(a né furt maso)I když jsem ho obalila 2x a smažila rychle tak se mi při smažení zvedl adrenalin 😠 😝 Utvořila se mi z něj na pánvi jakoby miska,a uvnitř zustával olej 😠 Při jídle to manža okomentoval ,že je to nové lepidlo na pneumatiky.A když ho pak jedl tatka ,tak u toho chtěl i mluvit a nešlo mu to(má protezu)a ten syr mu ji stále stahoval dolu 😔 ,ted už je mi to k smíchu ale při tom smažení ,NERVY. 😀 😀

Vítám nové přichozí 😵

Mony:at ti to zítra dobře dopadne,držím palce.
Já se dozvim kolik mám vajuch až v uterý na UZ.

Yvu:to nakupování do nového domečku je to nejlepší 😵

Zuzi:Se máš že bylo u vás hezky na procházku,u nás hodně pršelo
Asme :se nám tady fláká,jsem se kukala na téma kelišky a ona nám odfičela do Jeseníku.

asmeena
30. bře 2009

miky: jj byla jsem v Jeseníku a byla jsem se projít po Priessnitzových lázních, když byla tak krásná sobota a vzpomínala jsem na tebe a na malého v Bludově. 😉

Monajsku: ať ti to dobře dopadne a pak dej hned vědět. 😉

ywushka
30. bře 2009

ocka: pristi tyden by me mela zacinat stimulka!Posledni tabletku antikoncepce mam v sobotu!
Ted jsem byla neco vyrizovat zase do baraku a ted mi prijede elektrikar neco dodelat,protoze ti pred tim to docela zvorali!Takze jsme museli zavolat jineho!!!Preju pekny den,uz by mohlo prestat ale prset

lenkacar
30. bře 2009

ywus tak příští týden ty jo ..už se ti to blíží .. 😉