Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

hnedoocka23
30. bře 2009

dobré poledne holky.
ZU:co večeře,bylo fajn??
AS:aspon sis provětrala hlavu a přišla jsi na jiné myšlenky,už je pochmurná nálada pryč?

ywushka
30. bře 2009

jejda se fakt zblaznim,do zitra musim vybrat vsechny vypinace a zasuvky avcetne bodovek,aby mi to ten novy elektrikar mohl objednat....🙂,ale byl moc hodny...🙂!!!Prijde mi vsechno udelat zitra rano🙂!!!

miky123
30. bře 2009

hezký den,
u nás teda ne,furt prší 😒

Dnes už jsem udělala krátký proces s tím sýrem ,je postrouhaný v sekaném masu a bude holanský řízek 😀 ,na oběd.
Zítra jdu na ten UZ a musím sebou vzít i Lukiho,nemá ho kdo hlídat,poprosím sestřičky o přihlídnutí než mě vyšetří.
Nevolnost po tom Synarelu už je skoro pryč,ale pořád cítím že mi rychle bije srdce.

ywushka
30. bře 2009

holky dneska mam nejakou pochnmurnou naladu zase ja....docela me zacalo stvat,ze jsem porad doma a bez nejakeho efektu!!!Dokonce me uz i napadlo,ze se na to asi vyprdnu a pujdu do prace,ale zase se mi to uz ted nechce vzdavat,protoze uz to cekani je celkem dlouhe,tak uz to chvilku vydrzim!!!!Snad budu zase mit tento tyden nejake letacky kolem domu,abych se odreagovala,ale dnes je porad hnusne uz od vcejesku venku a to bude tim pocasim....

semetrika
30. bře 2009

ahoj děvčátka, tak ve čtvrtek proběhl KET a bohužel poslední pokus. Měla jsem 4 mražáčky, ale 1emb to vůbec nepřežilo, 1emb bylo slabší, tak tam dali 2 poslední. Byla jsem dost zklamaná, protože na další pokus nemáme peníze, my už hradíme vše. Jsem pro stát stará matka. Tak doufám, že se chytna aspoň jeden prevítek. Od pátku do neděle jsem téměř poctivě ležela až mě bolely záda a manža mě stále honil do pelechu, dnes jsem už skoukla maily a zítra půjdu se psem na procházku. Embryoložka říkala, že se mám chovat jako na dovolené. Tak mi držte pěsti, já Vám také držím a myslím na Vás.

ywushka
30. bře 2009

seme:tak at se pekne drzi!!!

hnedoocka23
30. bře 2009

seme:držím palečky... 🙂

miky123
30. bře 2009

semet:to je hezké od manže že měl starost 😵 ,alespon oni někdy pečují o nás a né,jen my o ně 😉

Mony:nezapomen nám napsat jak to u tebe proběhlo,držím pěsti 😵

Očko:a ty už budeš tento týden testovat?

monajs
30. bře 2009

Ahoj holky,
tak jsem doma.Mám 22 vajuch 😀 Tak jsem zvědavá kolik jich bude po PGD dobrých.Břicho katastrofa,a nemůžu ani pořádně sedět.Jdu si lehnout a dospat tu narkózu.Pořád bych spala.A v sobotu si jedeme pro embryjka 😀

Semi - držím palečky
Miky,tobě zítra taky.

Holky a děkuju moc za podporu.papa

hnedoocka23
30. bře 2009

monjasku,to je ale úroda 😀 to vyjde,neboj se....držíme ti palečky....odpočin si....a naber síly na ET...

miky,já testovat nebudu,prdím to...počkám do 8 a pak pokud nedorazí mrcha se testnu 🙂 počítám,že jsem dneska 9 den po ovulce..takže je ještě čas....

semetrika
30. bře 2009

Teda monajs, to byla úroda nádherná 🙂 já měla 11, ale oplodnilo se jen 6. Tak držím pěsti na sobotu.
hnedoocko, já také testovat nebudu, při 1.pokusu jsem to dostala ještě o týden dřív. Teď bych měla testovat někdy příští týden, ale nechám to osudu. Dali mi tam 5 dní stráé emb, tak pokud se drží, dnes jim je 9 dní. Já bych je tak chtěla vidět na UTZ, ach jo

hnedoocka23
30. bře 2009

semi,bude to dobrý všechno 🙂 věř...držím palečky...a hlavně at jsou zanedlouho // na testíku

holky,já mám dneska uklízecí den,umyla jsem i okna..ted jdu na koupelnu,vysaji,vytřu a mám to 😵

asmeena
30. bře 2009

monajsku: tak to máš teda super úrodu, ze mě víc jak 7 vajíček nevydolovali. ☹

ywushka
30. bře 2009

Jaj dneska jsem nevidela ani ulici,zitra na netu to jisti🙂!!! Bylu jsme s manzelem merit kam chceme usadit bodovky a tak...🙂
Mona: gratuluju k takove krasne urode!!Ani jsem se nezeptala,kam vlastne chodis do CARU???

Jinak preju vsem krasny vecer

semetrika
31. bře 2009

Ahoj, všem přeji krásný den, tady v Krkonoších od rána svítí sluníčko.
Snažím se myslet pozitivně, ale pobolívá mě břicho, jako když to mám dostat. Tak to by byl konec. Na další stimulaci nemám peníze a bez dítěte zůstat nechci. Adopce trvá dlouho, o pěstounské péči jsem dost vážně uvažovala, ale při KETu jsme o tom s ženskýma v Pronatalu mluvily a od té doby mám pochybnosti. Dvě z nich měly známé, kteří byli pěstouni a měli s dětma problémy. Dost velké problémy. Je fakt, že to můžeme mít s vlastními dětmi. Tak nevím............ ☹

Nevíte, jak je na tom ta buresinka, co založila tuhle větev? Zda se jí podařilo otěhotnět?

zuzka11
31. bře 2009

Konečně se k vám dostávám, snad jste mě nezavrhly....na vysvětlení - v neděli se mi udělalo šílemě zle, pokračovala to včera, kdy jsem ani nevstala z postele a bála se i nadechnout, dnesak už líp, ale vyčistit si zuby je strašný problém - ale překonala jsem se 😀 Nějak jsem asi hodně zpožděná a dorazily na mě nevolnosti.....

jdu dočítat....

Mony, Miky - holky jsem napnutá co se dočtu......moc jsem na vás myslela

zuzka11
31. bře 2009

Seme - moc jsem na tebe myslela, držím palce! Víš že břicho nemusí bolet jen před MS, to přece všechno víš......já při všech svých pokusech měla až při tom poslendím 1 vajucho na zamražení, takže chápu tvůj smutek, ale na druhou stranu jsi na tom byla sakra dobře!

Ivuš - tady tyhle depičky má občas každý, když bys pracovala, tak bys zase občas byla naštvaná na kolegyně, pacienty, štvali by tě....prostě občas je všechno na prd a člověk upadne do splínu....

peti - super nadhled, jsi šikula!!!

Jinak večeře byla skvělá, ale pak to na mě padlo a teď tu sedím a držím žaludek silou vůle......

Asmee - jak sis užila Jeseníky???

Miky - moc na tebe myslím!

Mony - to je ale úroda! 22!!!!

hnedoocka23
31. bře 2009

ahoj holky,jdu vás jen pozdravit,dneska jdu za bar vypomoct od 15hod,nikoho nemají..a možná i zítra a ve čtvrtek...aspon si pak koupím nějaké nové kousky na jaro/LÉTO..JE TŘEBA OBMĚNIT ŠATNÍK...Pá mějte se,hezké úterý... 🙂

ywushka
31. bře 2009

My dnes mame toho elektrikare na stavbe,delaji s manzelem nejake dodelavky!!!Tak ja pojedu pro obed a nakoupit!!!Uz se mi to krati a pristi tyden uz zacinam stimulovat,docela se tesim na nejakou zmenu!!
Preju vsem krasny den

Ocko:preju ti prijemnou sluzbu🙂

monajs
31. bře 2009

Ahoj holky,
tak jsem volala do laboratoře v Repromedě a výsledek je: 16 vajuch vhodných k oplodnění a oplodněných je 13!
Ve čtvrtek jdou na PGD a pak se uvidí.Snad budou nějaké dobré.Minule jsme měli 5 dobrých a 6 špatných.A z těch 5 jen 2 vhodné k ET.Tak mám docela strach.No uvidíme v pátek odpoledne.To nám budou volat jak to dopadlo,
Miky a co ty?

zuzka11
31. bře 2009

Mony strašně držím palce!!!Jsi teď na neschopence nebo ještě pracuješ? A co břicho, nafouklé, bolavé???

ywushka
31. bře 2009

mona: drzim vsechny palecky co maaaa a co nejsilneji jen muuuzu

monajs
31. bře 2009

jj,úplný baló a bolí potvora.Jsem na PN,tak ležím,čtu ,spím..... 😀

asmeena
31. bře 2009

zdravím vás sluníčka.
Zuzi: ty už jsi v 17tt - to je nádhera, jak to letí. Už okukuješ kočárky a nějaké oblečky?
Já jsem poslední dobu nějaká rozlítostněná jak vidím tady na koníkovi ta miminka. Zvláštní je, že když se dozvím, že se nějaké holčině z našich témat zadaří a vím jaké měly problémy, tak jim to moc přeji, ale jak tady vidím ty holky co se snaží měsíc a hned najdou // tak mě to rozbrečí. 😖

Taky mi dnes v práci moje kamarádka oznámila, že se začala před dvěmi měsíci snažit, že nechce už raději čekat, aby se taky třeba nestalo, že jim to nepůjde. Tak jsem zvědavá jestli bude mít bříško dříve než já a já ji budu mít v práci každý den na očích, tak mě z toho už asi štrejchne. Přeji jí to, vím jaké to je být po psychické stránce v háji, ale kdyby aspoň nepracovala se mnou. ☹

ywushka
31. bře 2009

as: z toho si nic nedelej,ja kam se podivam tam je to sama tehulka nebo kocarek,taky uz jsme s manzelem rikali,ze ho snad uz ma kazdy jen ne my....nebo ja fakt neviiim....!!!Kazdy se me na to porad dokola pta a co jim mam tem lidem kolem sebe porad vysvetlovat!!!

Jdeme se kukat na ordinaci!Tak prijemny vece!

Zitra jede manzel na cely den na slovensko s kamionem,tak s nim jedu na "vylet"🙂,takze tu cely den nebudu!!!Mejte se krasne paa

ywushka
31. bře 2009

A holky,prece mame jeste jedna druhou tady,jsme holky sikovne,ktere toto zvladnou!!!

miky123
31. bře 2009

Ahoj,
Tak dnes mi na prohlídce řek Dr.že vajíčka se mi tvoří na obou stranách ale ještě mi nebyl schopen říct kolik jich mám,že jsou ještě malinké.Mám přijít znovu na UZ v pátek.
A to že mi po Synarelu bylo tak špatně a bušilo mi srdce je prý tím že mi při velké zátěži špatně doléha srdeční chlopen ☹

Manža má do pátku k nim přijít na krev,nevíte nač to potřebují??
Naposledy u nich byl na krev když jsme byli na 1ivf.v r.2005,jsem se na to zapomněla zeptat.

Když jsem tam dnes byla ,tak vždy v UT a CTvrtek ,jim chodí dárci spermii.
Bylo jich 5,tak do 25let ,4 z nich byli fešáci 😀 a tomu poslednímu hrooooozně odstávaly uši ,a šel na odstřik jako první a embryoložka mu při odchodu říkala že má velmi dobré spermie,pohyblivost 95mil 😕 ,sem měla uši napnuté jak netopýr 😀 😎

zuzka11
31. bře 2009

Jej, chudáci, takhle byli od tebe Miky pozorovaní 😀 Stejně to dárci mají o hodně jednodušší, viděla jsem dárkyně, vypadaly jako rozumné ženské a stejně protože nešlo přímo o ně, tak si líky nebraly v přesnou hodinu a tak.....a my na ně spoléháme.....a taky to mají težší.......

Asmee - nedá mi to nereagovat, asi si myslíš, že do toho nemám co kecat, že jsem "za vodou", ale já si ty tvoje stavy tak živě pamatuju....všechny kamarádky těhotné nebo už maminky, jen málo z nich schopné se bavit o něčem jiném......pak jsem byla teda na srazech radši s chlapama, ale když to taky neblo ono.....moc ti rozumím, ale uvidíš, že i na tebe čeká to tvoje miminko a pak budeš strašně šťastná, bohatší o nepříjemnou zkušenost, a o hodně vyzrálejší, už tě nenapadne pokládat dobře známé otázky páru, který je spolu dlouho a buď se nebere nebo nemá děti......je to škola života, hodně krušná........moc na tebe myslím, ať je venku líp a odrazí se to i na tvé náladě......zkus si udělat zase radůstku, masáž, kadeřníka....nebo kafčo s někým, kdo se nebaví jen "o tom"....a víš, že my jsme tu pro tebe.....

Miky - tu krev nevínm, co mu kontrolovali minule? manže byl 1x a to chtěli HIV, HBsAg a tady ty věci, takže asi tohle.......držím palce, at pěkně rostou, krm je 😉

Peti - to bude penízků na jarní věci, pak se nám pochlubíš, ju? 😉

Holky, my jedeme na víkend do ČR, na naávštěvu, jak já se těším......

asmeena
1. dub 2009

Holky jsem moc ráda, že vás tady mám.
Zuzi: a ty do toho máš taky co kecat, protože sis prožila úplně to samé co my všechny. 😖
Ale už taky spoléhám na to počasí, že bude svítit sluníčko a hned bude lepší nálada.
Ráno jsem přemýšlela, že si dám závazek do příštího jara pořádně zhubnout a pak se vrhnu do 3.IVF. 😉 No uvidíme, já mám vždycky nápadů a pak se z toho nic nekoná.

Ivuš: užij si výlet na Slovensko.

Zuzi: tak to se moc těšíš do čech, že?

hnedoocka23
1. dub 2009

Ahoj,dneska je venku nádherně...určitě půjdu na procházku do sadů...včera bylo v práci docela záděr,pracovala jsem nakonec i v kuchyni,protože hosti si objednali tak debilní jídla,že by to sám brášin nezvládl...přišla jsem ve 03hod ráno
jinač mě denně bolí břicho..už mě to sere..spíš si myslím,že to bude asi menstruací..a né roztahování dělohy...za 6 dní to mám dostat,tak se uvidí,ale šance si nedávám...