Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

ywushka
6. dub 2009

taaak MS je tady,jdu volat do CARU,ze zitra dorazim v cele sve parade🙂

mona: no jo sedacka je fakt silena vec,to uz ta kuchne byla 100x jednodussi!!🙂

ywushka
6. dub 2009

dnes si asi zase budu vykladat sama se sebou!🙂No co nadelam🙂!Ja uklizim a umyvam okna,nejak me to ale nebavi🙂

miky123
6. dub 2009

Ahoj holky
Už jsem dorazila.
Byla jsem tam mezi prvními pacoši ,a muj Dr. moooooc hodný ,bezplatně zapujčil další Synarel.Jinak sem předběhla hooodně děvčat ,dnes mají velké OPU.
Všechno jsem jim tam vylíčila,ono to bylo dramatičtější,ale to raději nebudu psát 🤐
OPU se posunula na pátek,nejvěčí vajucho ma 18 jinak ostatní 16 mm ,tak ještě musím stříkat a píchat až do středy.
Transfer bude v ut.-st ,mám to taky s PGD.

Vidím že tady píšeme skoro všeci STAROUSEDLICI jenom chybí náš vudce ZUZIK s mimoušem,kde jsi se nám zatoulala 😕

ywushka
6. dub 2009

miki: se mas ze uz te ceka opu,to ja teprve (snad uz konecne) budu od zitrka pichat,snad nebude zase vysoky prolaktin nebo uz se z toho fakt zblaznim!!!Jsem doma,do prace nechodim-stejne uz jsem o nic prisla a nemuzu se takto nikam pohnout!!!Uz me to pekne stve!!!Porad to same dokola-jen a jen cekani

ywushka
6. dub 2009

jejda dneska si opravdu budu asi vykladat jen sama se sebou!Tatka striha vinohrad a ja chodim vynaset revi,opravdu lepsi praci jsem dneska delat nemohla 😀 ,jak ja nsnasim vinohrad,jeste ze neco takoveho jsme hned pri zacatku stavby zatrhli a zrusili🙂

asmeena
6. dub 2009

tak super Ivuš: a už budeš taky stimulovat
miky: tak to je dobře, že se to s tím synarelem nakonec vyřešilo.

Já jsem dnes byla v CARu, dělali mi IUI, mám krásných 5 folíků, tak čekám na prasknutí.

Zuzi: ptala jsem se Dr. na ten prednison a hned mi vynadal, že na to ať okamžitě zapomenu, že to má víc nežádoucích účinků a že není nikde dokázané, že by to pomáhalo. Prý jestli chci, tak mi udělá to imunologické vyšetření.

ywushka
6. dub 2009

as: tak snad to tentokrat vyjde...meli by jste si to jeste poradne pojistit!!!🙂

asmeena
6. dub 2009

jojo, večer na to určitě hupsneme, ale teď mě bolí hlava, ještě to od včera nepřesatlo

ywushka
6. dub 2009

aha,tak na to je nejlepsi odpocinek v tichosti se zavrenyma ocima a studeny obklad k tomu!!!
ja uz konecne dokoncilaten vinohrad,jsem myslela ze tam zkysnu do vecera!!!

asmeena
6. dub 2009

byla jsi aspoň na čerstvém vzdoušku, to tady v Ostravě je hnusná inverze.

ywushka
6. dub 2009

jaj tady je nadherne🙂,kukam na ulici,je me smutno za manzelem,snad mi to rychle ubehne

asmeena
6. dub 2009

neboj, to uteče a manža už bude zase doma.

asmeena
6. dub 2009

Ivuš a ty jsi tam teď sama? Nebo máš v baráku rodiče?

ywushka
6. dub 2009

Nasi bydli dole,takze doma sama nejsem,ale uz dokoncujeme nas dum,takze se asi budeme taky stehovat nekdy kolem leta!!!

Jinak se tu docela nudim!!!Celou dobu,kdyz nemam stimulovat jsme v naprostem klidu,ani si na to nevzpomenu,ze neco takoveho musim podstupovat,ale jakmile mam zase zacit stimulovat uz jsem hned nervozni aby se zase neco nevys...!!!

Vis co jsem se chtela zeptat,my by jsme se nekdy dost radi jeli podivat do poslaska ne nejake takove ty "vyhodne" nakupy,jezdite tam nekdy???My uz jsme chteli jet nekolikrat,ale nikdy nevime kam ze na ty "nakupy" mame jet

asmeena
6. dub 2009

jo, my jezdíme do Zablkova nebo do Chalupek, je to kousek od Bohumína.

ywushka
6. dub 2009

ja jsem v polsku nikdy nebyla a myslis si ze se to vyplati???

asmeena
6. dub 2009

nevím, já si od tama nechávám vozit akorát máslo a klobásy. 😉 Ale je pravda, že hadry mají pěkné, za přijatelnou cenu a úplně jiné než tady ťamani. A i v obchodech, mají super moderní a úplně jiné věci než u nás.

zuzka11
6. dub 2009

Zdravím po víknedu!

V CR to bylo super, strašně jsme si to užili....pohoda.....

Koukám, že tady je tolik změn- Moni - doufám, že už je líp a na hyperstimulák ani nemyslíš, jsem zvědavá, teď jste jich měli tolik dobrých tak to musí vyjít!!!

Asmee - 5 folíků na prasknutí! To je paráda, to já měla při IUI vždycky tak 2.....jestli na tebe fakt někde nečíhají ta čtyřčata🙂))

Miky - taky PGD? tak v úterý budeme moc držet palce!!

Ivuš - mě chytla nervozita až vždycky po transferu, to čekání a nic se nedělo.........

Peti - jak se máš ty?

Tady bylo celý den nádherně až k večeru dorazila bouřka, ale s úplně jasnou oblohou a teď už je zase sucho....holky, máme jaro!!!!

monajs
7. dub 2009

Ahoj holky,
tak dnes v noci mě to chytlo jen 1x a už o dost míň.Sice zase křeče jako prase,ale už jsem u toho neřvala a hlavně to bylo do 5 minut pryč.Však piju kýble a kýble vody,papakám 30 dkg šunčičky denně,nějaké to vajco a jogurt. 🙂

Ass,tak to je super.To by nám to tu mělo vyjít všem,kdž je to jaro v plném proudu,ne?

Zuzi,a má ten OHHS nějaký vliv na to otěhotnění nebo ne?Manža je chudák nervní jak prase,nejradši by mě šoupl do nemocnice 😲 Asi se mě chce zbavit.Břicho mám pořád nafouklé,ale asi možná maličko míň,těžko říct.

Zuzi,a kdy pojedete teda domů do ČR natrvalo? nevím,možná jsi to tu už psala

zuzka11
7. dub 2009

Mony vliv to má, většinou je to horší když to vyjde, bohužel.......pořád hodně pij, tvaroh, sýr, šunka.......taky jsem to měla, břicho větší než teď......vydrž kočko, moc na tebe myslím!!!

Do CR koncem srpna, ted to byl jen vikend a ted na velikonoce budeme mit navstevu my, kamardi s ena nas prijednou podivat🙂)))

monajs
7. dub 2009

Zuzi,díky moc

ywushka
7. dub 2009

Uz jsem konecne huuura!!!Dovezla jsem si puregon a dekapeptil!!🙂,prvni davka uz je za mnou!mUsim letet na stvbu mam tam obkladace-uz mi obklada koupelnu,je naaadherna,pak dam na modroustrechu fotky!!!A jeste mi jede elektrikar!!!🙂 Tak paaa zatim

zuzka11
7. dub 2009

Jsem ráda, Ivuš, a taky to podle tónu vypadá, že depička a strachy jsou pryč, jen tak dál!

jak se máte vy ostatní? já se byla projít venku a koupila si 2 tílka, tak mám raodst a kupodivu žádná černá a bílá, ale vínová a žlutá🙂))

ywushka
7. dub 2009

Tak vzdycky kdyz stimuluju,tak se misto vany jen sprchuju a ted jsem malem na to zapomela-miluju se totiz valet ve vane,ale to pry neni dobre,tak jsem to hned vypustila jak jsem si to uvedomila 😀 !!!Ted si pujdu lehnout,jsou docela unavena,nejak jsem spatne spala v noci-to vzdycky kdyz je manzel pryc a ted uz se mi zaviraly pci v kresle pri ulici!!!ak dobrou noc vsem,vypada to tak,ze dnes neuvidim ani ordinaci🙂

asmeena
7. dub 2009

Já jsem byla dnes v Ikey pro postel, matrace a rošty - kolegyně z práce mi půjčila svého muže s větším autem, tak jsem s ním lítala po Ikey. Zatím můj muž hlídal doma malíře a pokladače koberce. Jak jsem se vrátila z Ikey, tak jsme se hned vrhli do skládání a už máme krásnou ložničku, ještě to teda chce skříň, ať je kam uklidit binec.
Jo a taky sranda. Jak jsem myslela, že všechno narvu pod postel, tak bohužel, protože ta postel je tak nízká, že tam můžu tak zasunout úzkou krabičku.

Moni: tak to je dobře, že už je to trošku lepší.

Ivuš: takže už stimuluješ? Tak to je fajn.

ywushka
8. dub 2009

as: jo vcera jsem zacala se stimulkou,hormony byly tentokrat v oradku,tak snad uz se dostaneme do nejakeho konce...!!!

ywushka
8. dub 2009

Jinak preju vsem krasny slunickovy den!!!

monajs
8. dub 2009

Ahoj berušky,
ach jo,pořád mě bolí to břicho jako při MS.V noci už je to v pohodě,ale začaly mi ty bolesti přes den.Tak já nevím,mám strach,aby to nevadilo uhnízdění mimískům. 😕 ☹ Nevím jak se uklidnit.

Iw,tak šup šup stimilovat.Už se ti to taky krátí 😀

Očko,ještě jsi nezkoušela testnout?

Ass, a co ty? Jsi v poho nebo jsi nervózní?

Zuzi,kolik kileček máš nahoru? podlě mě tak max 1 😀

Miky,tak honem nějaké novinky.Kdy bude ta OPU? V pátek?

ywushka
8. dub 2009

Uz jsem si konecne sedla,byla jsem sadit hrasek,mrkvu okurky a pod.🙂,ale jen malinko,mamina posadila vcera brambory a mame to🙂,ted aby nam to vsechno vyrostlo🙂

mona: neboj,treba to znamena jen uhnizdovani bobisku!!!a nebo jsou to porad ty hormony,to oni rikaji,ze to muze byt i po trensferu tyto potize

monajs
8. dub 2009

snad jo,nemůžu mít přece pořád smůlu. 🙂 Hrášek bych si dala,mňam.Teda ty jsi ke všemu i zahradnice 😀