Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

ywushka
15. dub 2009

jejda dneska jak porad piju tak porad curam🙂 😀 ,uz mi i manzel rikal ze jsem maly pocuranek🙂 😀

asmeena
15. dub 2009

to nevadí Ivuš, hlavně, že je to prospěšné. 😉 To já ani pít nemusím a taky chodím pořád čurat.
Jednou jak jsem chodila s jedním Polákem, tak on neuměl moc dobře česky a když mi chtěl nějak pěkně říct, tak se snažil zdrobňovat a jednou mi řekl, že jsem jeho malý čuráček 😀 Tak jsem mu pak vysvětlovala, co to slovo vlastně znamená.

ywushka
15. dub 2009

🙂 😀 ha ha ha🙂 to je mile🙂 😀

ywushka
15. dub 2009

jsem se vysprchovala a jdu se kukat na modre z nebe na markizi,tak preju hezky vecer!🙂

asmeena
15. dub 2009

Ivuš: a co ty tvoje bolesti? Už to není tak hrozné?

asmeena
15. dub 2009

Zuzi: koukla jsem se ti do albíčka na fotečku mimiška, už je to pořádný macík. Jen škoda, že ta fotečka není větší. Sice ještě nejsem tak stará, ale zrak už mám horší. 😉 😀

ywushka
16. dub 2009

as: bolesti me celkem ustoupily,uvidime co bude pres den!Snad nam nepopraskaly vsechny foliky!!To se dozvime zitra!! Jinak pregnyl mam uz od vecera pichnuty a ted jn cekat do zitrka!Sbalim si veci do nemocnice,vzdycky si balim vsechno,kdyby si me tam chteli trebas nechat!!!

Jinak preju hezky den

asmeena
16. dub 2009

Ivuš: taky jsem to tak dělala, raději pobrat víc věcí, do auta se toho vleze hodně, vždyť se to dá když tak zase odvézt. A neboj, nepopraskají. 😉

ywushka
16. dub 2009

as: jsem celkem nervozni,takze jsem volala zase do caru,kvuli tomu jestli je mozne aby vsechny popraskaly,rekla ze vzdycky nejake popraskaji,ze se nikdy neda ta punkce nacasovat tak,aby nepopraskaly!!V utery jich tam byla spousta,tak snad nejake vydrzely i s vajickem...!!!Uvidime zitra

lenkacar
16. dub 2009

ywus kdy jdeš na odběr?

ywushka
16. dub 2009

lenca: zitra🙂tak uvidime!!A ty jsi na tom jak??Uz jsi po ET a nebo uz jsou i //??

ywushka
16. dub 2009

lenca: docela to rychle ubehlo,ale zase me v utery vyleteli hormony strasne nahoru,takze jsem si od uterka nepichala puregon,jen decapeptyl a vcera pregnyl.Mela jsem vcera i nejake bolesti,ktere dnes uz nejsou,jen prsa jsou silene citlive!!!Dr.me dnes uklidnila,ze tam neco bude,tak jsem fakt zvedava,tak snad to nebude jak pri prvnim IVFku

monajs
16. dub 2009

Ahoj holky,
děkuju moc.
Včera jsem dostala šílené bolesti do podbřišku a chvíli na to jsem na záchodě zjistila,že krvácím.Ale hned to přestalo.Bylo to jen jedno utření po čurání a pak jen malilinko hnědé krve v tom gelu co si zavádím.Test dnes negativní,ale Ms zatím nikde.Včera jsem to hrozně obrečela a manža je z toho taky v čoudu.Byl to náš poslední pokus.Vlastně máme ještě 2 mrazáčky,ale pokud nevyjde ani KET,tak nevím co budeme dělat.Su úplně na dně. 😢 😢 😢 Ale léky a injekce ještě pro jistotu do soboty beru.Ale myslím,že už to nemá smysl. 😢
Ywuš,držím na zítřek pěstičky.

ywushka
16. dub 2009

mona: to jeste nic neznamena,jedna kamaradka v diskuzi z caru na obilnaku taky krvacela a // mela skoro az 12ty den!!!Takz bych zkusila tomu jeste verit a mas porad pojistku v mrazacku....!!!

ywushka
16. dub 2009

mona:jinak drzim vsechny prstiky i palecky!!!

miky123
16. dub 2009

Ahoj holky,
Píšu Vam od Davče z lázní ,on když je tady ve škole tak tady mají i kroužek počítaču ,chodím s ním a p. učitelka mi říkala že než proberou zadane učivo na dnešní den tak jestli chci tak mužu ukrátit čas na počítačí 😀

U mně byl ET ,nakonec kvuli odjezd v uterý a mám zavedené 3 embrya,na krev mám pak přijít 30.4,kromě toho mam stale do testu brát utroš.

miky123
16. dub 2009

mony ,ivuš má pravdu musime si věřit.

Ja opět žádné mražáčky nemám,folikuly se vyvíjely prý velmi dobře ale ikdyž jsem si připlatila za IMSI ta pak konečné dobré byly jen ty tři zavedené.Snažím se na to nemyslet co má byt to se stejně stane .

ywushka
16. dub 2009

miky: presne tak,to co ma byt a to co mame uz nekde predem urcene,to se taky stane...!!!Mej se krasne!!A jinak,co to je to IMSI???To jsem jeste nikdy neslysela,to by me celkem zajimalo

lenkacar
16. dub 2009

ywus je to v háji dorazila mrcha a je tam /,tak na zítra přeju hodně štěstíčka

ywushka
16. dub 2009

lenca: tak to je mi lito,ale myslim ze mas i mrazacky nee???budu drzet palecky alespon na ket!!!Jinak dekuju,to stesticko zitra budu potrebovat!!!

ywushka
16. dub 2009

Jinak uz mi holky dneska privezli tu sedacku,co jsem si vydrazila na auktru,nevim jaka je,protoze je strasne peclive zabalena,ale snad bude ok!!🙂,vypada ze je kozena opravdicky🙂,ale za ty penize co bych jeste chtela🙂!!

zuzka11
16. dub 2009

Mony ☹ vim, ze ti musi byt hrozne.....pokud, opakuju pokud by to nahodou nevyslo, mas jeste nadeji na KETiky!!!!!To ja nikdy nemela! Moc na tebe myslim........

ywushka
16. dub 2009

jsem sbalena,ted se jdu oblect do pyzama a budu se kukat na ordinaci!!!Zitra na me myslete a hned jak prijedu,podam info!!!Snad nedopadnu zas tak katastrofalne,i kdyz se docela bojim!!!
Mejte se krasne a preju hezky vecer

asmeena
16. dub 2009

Ivuš: tak držím pěstičky na zítřek, ať ti to dobře dopadne

Mony: snad už Ketík potřebovat nebudeš a aspoň jeden mimišek se udrží, moc ti to přeji.

zuzka11
17. dub 2009

Ivus taky moc drzim palceky!

Mony jak dneska ty? O ojedinelem zakrvaceni je tu toho taky hodne a vyslo to! nebo proste hned mysli na KET, zadne pauzy, proste znovu jdeme do boje!

Ja jsem dneska nejak vstala zadkem napred, vsechno spatne, chudak manzel 😖

myslim na vas vsechny, at se mate lip....i pocasi se podelalo........

monajs
17. dub 2009

Ahoj holky,
tak mám / a dnes se mi rozjela MS - sice nějaká vadná a tmavohnědá,ale fest.Bolesti jak blázen,ale už aspoň nebrečím. ☹
Dnes mi bude volat mudr z Caru a domluvíme se.Manžel chce,aby jsme šli až od další MS,protože za 14 dní děláme na celém baráku nové okna - obě patra 😖 A chce,aby mě mudr nechala ten měsíc ještě na PN.Uvidíme jestli bude chtít.Do práce se mi moc vracet nechce,s největší pravděpodobností mně čeká výpověď.No uvidíme.
Holky,moc děkuju za podporu.Moc mi to pomáhá jít dál.

Ivuš,tak co?
A co Miky?

zuzka11
17. dub 2009

Mony 😖 ☹ je mi to moc líto, byli to takoví šamiopni! tak máš určitě v mrazáku ty pravé.......promysli si to, jak chceš, jestli hned nebo až za měsíc.......hlavně je fajn, že je naděje! nemusíš na stimulku!!!!!

ywushka
17. dub 2009

ahojky holky,ted jsme prijeli,mame 7 vajicek,vsechny jsem si nechala dat s ICSI. Jinak mam hoidne bolesti,jdu si teda lehout!!!

ywushka
17. dub 2009

Museli mi davt i infuzi,mela jsem bolesti a takove navaly na zvraceni,ale uz je mi lip,jdu odpocivat!!!Dekuju ze jste na me vsechny tak krasne mysleli

zuzka11
17. dub 2009

Tak at to dobre dopadne Ivus! Mate PK nebo jen normalni? At vim, kdy bude transfer na drzeni palcu.)))Poradne se vyspia nezapomen zase hodne vody a bilkovin!