Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

ywushka
17. dub 2009

Trosku jsem se prospala,uz je mi mnohem lip,ale porad me ten podbrisek boli!!A co jinak znamena to PK??? Transfer pocitam tak kolem uterka jestli neco vydrzi,uvidime....zatim jsem jen pri minulem cyklu mela z 8 vajicek jen dve morulky!!Mejte se krasne pa

kotjatko
17. dub 2009

ahojky vsem!Dnes jsem byla zase na kontrole,a asi jsem vazne divny pripad.To plodove vejce bylo uplne stejne,jako v uteri,jen 5 mm,odebrali mi krev,a HCG mi vylitlo za dva dny z 1000 na 1955.Doktor kroutil hlavov,a ja uz ani nevim,co si mam o tom vsem myslet.Porad nic me neboli,a ani mesicky nemam.Furt nevedi,jestli to neni mimodelozni ☹

zuzka11
17. dub 2009

Kotjatko leze to nahoru, to je hlavni, sice ne o dvojnasobek ale o dost!!!vydrz!!!

Ivus - PK je prodlouzena kultivace........

ywushka
17. dub 2009

Jo mame prodlouzenou kultivaci!!Jdu spinkt dobrou

ywushka
17. dub 2009

kot: tak to je mi lito,drzim palecky,treba se umoudri!!

asmeena
17. dub 2009

Ivuš: tak pěkná úrodička, já měla taky u obou IVF 7 vajíček.

Moni: je mi to moc líto, ale být tebou, tak jdu do KET hned další cyklus, protože jsi ještě nadopovaná všema těma hormonama po stimulaci. Můj doktor mi to doporučil.

asmeena
17. dub 2009

kotjatko: držím pěstičky, aby to mimoděložní nebylo a ty se za 9 měsíců radovala z nového přírůstku. 😉 😵

Zuzi: dnes je celkově nějaký blbý den, já jsem byla v práci taky šíleně protivná, nic se mi nechtělo dělat (přitom práce hromady)

ywushka
18. dub 2009

as: no dobre,jsem spokojena,kdyby jste me videli,jak jsem tam vcera jela,tak jsem byla tak vyplasena a nervozni,jak snad naposled pri mature🙂!!!Ale nastesti je alespon toto!!!Kdyz me doktorka rekla,ze je jich sedm,tak ze me spad tak 100kg balvan...!! 😀 Vubec jsem s tim nepocitala.

Jinak porad me boli ten podbrisek,ale to me bolelo i minule!!!Mejte se krasne a preju hezky den.
dnes je u nas den otevrenych sklepu,takze se pujdeme asi podivat nekde na prochazku mezi lidi na chvilicku,treba me to udela dobre

asmeena
18. dub 2009

Den otevřených sklepů, to se i popíjí? Asi jo, že?

ywushka
18. dub 2009

jo,ale neboj ja pit urcite nebudu🙂 ha ha ha manzel to za me prevezme🙂

asmeena
18. dub 2009

tak já si myslím, že jednu skleničku by jsi mohla ne? Ale raději to asi nebudeš pokoušet,že? To je správné, tak si to užijte. Tady v Ostravě je krásně slunečno. 😉

ywushka
18. dub 2009

ja nepiju ani tak normalne,vina mame doma dostatek a ani me to nenapadne si neceho nalet🙂!!Ja spis jen mam naladu na nejakou takovou prochajdu!!!Nic nedelam,jen se nudim,jeste porad jde citi ten podbrisek,takze odpciavt prevazne!!!Manzel je na stavbe prijdou tam zamerit chodniky na dvur.

hnedoocka23
18. dub 2009

AHOJ holky,zdravim z wroclavi jsem prezrana jak bravek..chlapi spi,ti uz to nedavaji..bzli jsme dneska nakupovat,koupila jsem si jen kabelu cernou,ale fakt moc peknou a penezenku cervenou..nic vic jsem nechctela,nakoupila jsem si haderky u nas.. 🙂

ywushka
18. dub 2009

My jsme nakonec na prochajdu mezi sklepy nesli,ale jeli jsme do skalice (na slovensko) si koupit takove krasny konferencni stolik,co jsme meli vyhldenuty🙂,uz se strasne tesim,az to tam vsechno krasne postavim do toho obyvaku,uz nam chybi jen nejaka skrinecka pod televizi a samotna televize a je to🙂!!!Preju hezky vecer

asmeena
18. dub 2009

tak jste si Ivuš aspoň pořídili další část do bytečku, to se tam potom bude bydlet a válet na té krásné sedačce. 😉

Očko: a proč jste vlastně jeli do té Wroclavi? Na nákupy? Tak sis taky udělala pěknou radost kabelou a peněženkou.

ywushka
19. dub 2009

Dobre ranko holky,me je porad tak nejak divne,v noci jsem myslela ze je to snad i OHSS,brisko me neroste,ale porad mam v nem takovy tlak,i kdyz se uklidnuju,ze to jsem mela i minule,ale toto je asi jine,na pohmat je mekkci,ale nekdy me prepadne uplne takova nevolnost,takze nevim co to je....Me se do nemocnice nechce,ale nevim co mam delat!!??Asi zavolam do CARU,treba z toho budu chytrejsi.Jinak preju hezky den

ywushka
19. dub 2009

Tak jsem volala do CARU,tam me rekli,ze to je asi rozjizdejici se OHSS,takze ze mam kdykoliv prijet behem dne na hospitalizaci,ale to se me vubec nechce.Nemam zadny jiny problem jako dusnost nebo neco podobneho!Jen nekdy takovy maly naval na zvraceni,ale s prijem jidla taky problem nemam!!Bricho se mi taky nezvecuje!!Mam je kdykoliv informovat a sebemnsi zhorseni stavu,tak mam hned prijet!!!Uplne me to stve!!

asmeena
19. dub 2009

Ivuš: tak uvidíš jestli se to bude zhoršovat.

ywushka
19. dub 2009

ale kdyby jsi vedela,jak strasne se me tam nechce!!!☹ Ale asi me nic jineho nezbude....!!!☹

asmeena
19. dub 2009

to ti věřím, ale zase pro tvoje zdraví by to bylo nejlepší. A uvidíš, za pár dní to bude dobré a za 9 měsíců si na to ani nevzpomeneš, to budeš v jednom kole lítat kolem mimišů.

ywushka
19. dub 2009

hm☹!!!Asi mas pravdu,uvidime....mozna odjedu!!☹

asmeena
19. dub 2009

a neměla by jsi lepší tam zajet hned, ať se zbytečně nestresuješ?

ywushka
19. dub 2009

uz jsem si nachystala i nejake veci do nemocnice,ze kdybych se rozmyslela,at to mam vsechno hned pri ruce!!!Uvidim,jeste si to rozmyslim!!!
Jinak mam novinky! Ze sedmi vajicek se oplodnilo 6-z toho 1 je 6bunecne a zbytek jsou 4 a 3bunecne!!!Tak uvidime jak se budou vyvijet dal!!

asmeena
19. dub 2009

tak to je pěkné, to by si mohla mít i nějaké na zamražení. To máš stejně jako já u druhého IVF.

ywushka
19. dub 2009

ne u druheho bylo odebrano 8 a jen 4 se oplodnily a nakonec zustaly jen 2 k transferu

asmeena
19. dub 2009

ale ty to máš teď jako já u druhého, taky jsem měla 7 vajíček z toho 6 embryjek a nakonec vydrželo 5 a 2 jsem zavedla a tři šly na mrazáček.

ywushka
19. dub 2009

jaj ty mas i mraacky??tak proc je nevyuzijes???

asmeena
19. dub 2009

už jsem je využila, v listopadu jsem měla druhé IVF a v prosinci KET

ywushka
19. dub 2009

aha tak to jsem nevedela!!!Myslela jsem si ze je mas jeste v mrazacku!!!Tak to jo!!! Uz jsem volala do CARU,aby mi sestricka zjistila jestli je nejaky volny maly pokoj,rekla jsem ze prijedu jen v pripade pokud bude maly pokoj volny...!!!Takze uvidime!!!

asmeena
19. dub 2009

a třeba tě jenom prohlídnou a nebude to na hospitalizaci, nebo myslíš, že jo?