Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

ywushka
20. dub 2009

jdu si zalehnout do hajan!!Manzel mi volal,ze je ve slovinsku ted,veze mleko do italie s kamionem!!Takze budu usinat az skoro do ctvrtka sama,to nemam moc rada,ale co nadelam!!!Jinak preju hezky vecer vsem!!!
Mejte se krasne paaa

zuzka11
20. dub 2009

Ivuš zítra držím palce!

Asmee tobě pořád!!Jsem fakt napjatá, já bych měla takovou radost!

Miky, Peti - ty nákupy mi babička popisovala, je z Ostravy, takže tam občas zajela, tak se vyznám 😀

asmeena
21. dub 2009

Zuzi: já už napjatá nejsem, protože mi dnes dost značně klesla BT. 😖

ywushka
21. dub 2009

Ahojky holky,jdu se pomalu vysprchovat a v pul 10vyjizdim smer brno,musi me odvest tatka,bude muset chudak chodit ty tri hodiny nekde po obchodech!🙂,ale rikal ze si musi stejne koupit nove rifle,tak snad to vydrzi to cekani!!!Jeste jsem se nerozhodla jestli mam jit do to AH!!Mejte s ekrasne paaa

lenkacar
21. dub 2009

držim pěstě ywus!!!!!!!!!!!!!!at ti tamvrazej nějaký moc pěkný"!!

ywushka
21. dub 2009

Dneska jsem porad premyslela nad tim AH,obvolala jsem vsechny mozne,nakonec me dr.CRHA rekl,ze to spis doporucuje nez ne!!Tak jsem volala na embriologii,tam me sestricka rekla,ze do rana zustaly dve morulky a ostatni to zase vzdaly,no co nadelame...!!Ty sestibunecne zase mely na sobe nejake vyrustky nebo co to....takze nejsou vhodne na zamrazeni,to tak bylo i minule!!!Takze uvidime jak dopadneme!!AH teda bude!!!Mejte se krasne!!Paaa

asmeena
21. dub 2009

Ivuš: tak už máš po ET? To je super. U vás v centru se nezůstává přes noc?

asmeena
21. dub 2009

Ivuš: a ty pořád ještě bereš ten kajenský pepř?

miky123
21. dub 2009

Ahoj,
tak už jsme dorazili domu z lázní.

Mony:do centra na krev mam jít 30.4
Podle mého cyklu MS ,mám vždy co 28dni a to je dnes ,ale jak se znám podle předchozích těhu tak cítím že dorazí menzes a ne mimčo 😖
Prosím tě a těch 39.000,-kč na PGD se bere podle počtu testovaných vajíček?,neboje to jednotná částka?

Yvuš:já ti za sebe mužu říct že u 1-IVF jsem měla AH (u nás v centru je to v základu ,takže toto dělají u všech pak dalších IVF)a z tohoto se narodil Lukáš který ted má za 5 dní 3roky,a mi to mimo jiné doporučil i dr.Jaroš

asmeena
21. dub 2009

Miky: tak jak se Davčovi v lázních líbilo?

ywushka
21. dub 2009

as: kajensky pepr jsem vysadila pred dvema dny!!!Jinak u nas v centru se neni pres noc,jen 2 hodiny musis lezet v naprostem klidu a temer bez pohybu a pak muzes odjet domu!Co jsem prijela,tak jen odpocivat!Byly jsme na transferu 3 vsechny co jsme se potkaly i na punkci!!🙂

asmeena
21. dub 2009

tak v našem CAR se leží bez pohybu 4 hodiny a zůstává se tam přes noc. 😉 Já ale u KET už jela po 3 hodinách domů.

ywushka
21. dub 2009

odpocivam dnes....snad i zitra!!!Paaa a pekny vecer

asmeena
22. dub 2009

Dobré ráno holky,

tak jak jsem pořád doufala, že mrcha nedorazí, tak dnes dorazila, ale čučím, že náladu mi to nezkazilo. Od příštího týdne se asi přihlásím do začátečníků na speening a začnu dělat něco se svou postavou a za rok půjdu do třetího IVF. Teď si dávám od lékařů pauzu.

ywushka
22. dub 2009

As: krasne dobre ranko ranni ptace!!Taky jsem rozhodla,ze kdyz to ted nevijde,tak zacnu delat neco pro sve telo...a prdim na chvilku na lekare!!!Ten posledni pokus si chceme schovat na pristi rok!

Jinak preju krasny den plny slunicka

asmeena
22. dub 2009

Taky si chci Ivuš ten poslední pokus nechat na příští rok, věřím že bude lepší a jaro mi příští rok přinese štěstí. Letos na to nevěřím.

monajs
22. dub 2009

Holky, co to slyším! Jak nevěřím... 😨 Ale zkoušet snad budete,ne?přece neošidíte své manžílky 😉 (dělám si srandu)

Miky,já teď přesně nevím,ale myslím,že je to jednotná cena.Ale asi nejmenší počet na testování je 5 embryjek.My měli poprvé 11 a teď 10 a stojí to stejně.

Ass,ty budeš ale hubeňourek 🙂

monajs
22. dub 2009

Ywuš,tak budu držet palce i na nohách 🙂

miky123
22. dub 2009

Ahojte,

Davča šel dnes první den do školy po dlouhé době,tak se těšil 😀
Včera po příjezdu jsme museli ještě hned jet k holičce,on si ten poslední den ustřihl sam v lázních afinu ale až u hlavy 😔 ,sestra se nám opět omlouvala že ho nestihla uhlídat 😠 ,ale že se mu to pokoušela kulturněji ostříhat výsledek hruza 😝 Manža když ho viděl tak jí řekl že vypadá jak pacient z psychiatrické léčebny a ne z lázní 😀 😀 🙄
Když se ho někdo ptá jak se mu tam líbilo ,tak vždy odpovi že kdyby tam byl déle tak umře 😀
A jako omluvu od lázní ,za to co tam prožil ,jsme celá rodina dostali jenodenní pobyt,stravu,vyzkoušení všech procedur bezplatně jen si máme určit termín.
Ikdyž jsem tam s ním část pobytu byla,tak konečné balení kufru pry musi provádět sestra z oddělení.Teda by jste se divili co ted v tom kufru nacházím 😕 3xdívčí bíkiny 😕 ,2x tampon 🙄 zapalovač,hlavu z panenky bárbí a to ještě nejsem na dně 😀 😀 ,no co aspon sem se zasmála,hlavně že na všech věcech muselo být vyšito jeho přidělené pořadové číslo 😠

monajs
22. dub 2009

Teda Miky,ten davča ale válí 😀
To v tom kufru budou asi talismany,hlavně ty bikiny a tampony 😀 😀

ywushka
22. dub 2009

mona: moooc dekuju!Ja jsem cele odpoledne prospala,ted mi dorazili na stavbu malizi zamalovat jen kuchyn,aby to bylo pripravene v patek na montaz!!Trosku jsem se vyvencila na dvore🙂 😀 !!!Ale mamka me uz zase zene si zpet lehnout!!A maminky se musi poslouchat 😀 !!Ne ze by me to tam vadilo v te posteli🙂 😀

asmeena
22. dub 2009

miky: tak to je síla s těma sestrama v těch lázních. Nad tím zůstává rozum stát.

Monajsku: to mi ještě dlouho potrvá než budu hubeňour, já se snad ani hubená nenarodila, takže to nehrozí.

asmeena
22. dub 2009

Musím končit a jít žehlit, dala jsem si závazek, že hned jak to uschne, tak to vyžehlím, tak musím mizet. Teď tady moc dlouho čas trávit nebudu, když musím sportovat a pak jsem unavená, tak je to akorát na spinkání.
Mějte se holky.

zuzka11
22. dub 2009

Miky to jsou ale nálezy! 😀 Tampon, hlava od Barbie 😉 Jsi ráda že už ho máš doma, viď?

Asmee tys myslela spinning? nebo je speening něco jiného? 😕 Jsi dneska pilná.........

Mony - ahooooj, jak se cítíš?

A Ivuš a Peťka? Ivuš určitě hladí břicho a Peťka vydělává na parádu? 😉

Dneska ve škole to bylo super, probíhají tam zkoušky a nějak nám zapomněli zajistit náhradní učebnu, tak nám za dnešek vrátili peníze a ještě jsme měli občerstvení v pauze, bylo to moc fajn 😀

hnedoocka23
22. dub 2009

ahoj holky,vůbec nemám čas na vás..bud jsem ted v práci nebo doma lítám s hadrou 😀 dneska jsem zrovna sadila kytičky do truhlíků a květináčů..ale jsem grogy...
Ivi:držím moc moc palečky....a opatruj se...odpočívej a užívej si to 😵

miky123
22. dub 2009

Zuzi:prosím mohla by jsi mi říct svuj nazor?Pořad mi vrta v hlavě ta má stimulace se Synarelem.Synarel jsem aplikovala od 1dne cyklu -3xdenně byl střik do obou nosních direk.Pak mi na jednu dávku /do obou nosních direk -pochyběl /,pak nasledující den mi byl dan opět další.
Zajímalo by mě co by mohl zpusobit,když jsem ho neměla?
Je možné že by tim že jsem tu jednu dávku neměla ,se mi poškodily před OPU vajíčka?,nebo mohla vzniknout předčasně ovulace?
Děkuji za jakoukoli odpověd.

ywushka
23. dub 2009

Holky jste zlate!!Odpocivam porad,chodim se dolu jen najist,vycurat🙂 a to je vsechno🙂!!!Manzel se mi konecne vratil z cest!!🙂Preju vam krasny den

miky123
23. dub 2009

Ahoj holky,
Byla jsem přesvědčena že že ET zase nevyšel,ale ted si nejsem jistá.
Tak mě to divně tlačí v břichu a večer jsem si dala jablko a po 3min. jsem si myslela že se z něho pozvracím,a bolí mě prsa a jsou takové jine,manža řikal že si takové představuje 😀 furt 😀 😉
Na krev jsem obědnaná až na čtvrtek,fakt jsem zvědavá.

monajs
23. dub 2009

Miky- to bude určo ONO 😀 Ty prsa jsou takové divné,trochu jinak jak u MS.Manžovi se nedivím,můj to říkal taky 😉

Peti,takže kuchařka,hospodyně,barmanka a ještě ke všemu i zahradnice? 😀 My jsme sadili taky,muškáty teď a surfinie máme už 2 měsíce ve skleníku.Včera jsme je dali ven.A za 10 vodních kytek =1 000 a to jsou obyčejné přesličky a jakési rákosí.Leknín 400 a kosatce 250.To jezírko nás jen v dalších kytkách letos stálo tak 3000 a to nepočítám krmení a bakterie.Bóže,co já bych si za to dokázala nakoupit pro sebe 😀

Ass,na fotkách si akorát 🙂 Já měla po narození 2,65 kg ahned od 1 roku su tlusťoch 😀

Zuziku,tak co chutě?Nějaké zvláštnosti? Vyfoť ještě pupendo 🙂

Iv,tak manža je konečně doma.Tak už nejsi slaměná vdova. 🙂

ywushka
23. dub 2009

miky:drzim palecky uplne moooooc a uplne vsechny!!!!