Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

ywushka
27. dub 2009

ja jsem si to dala do albicka,ale nejde to vubec vyfotit,ja ji tam teda vidim,ale kdo to nevidel ve zkutecnosti,tak si ji musi bohuzel jen domyslet na te fotce🙂

hnedoocka23
27. dub 2009

ivi,vydím ji taky..je to sice rozmázlé,ale je tam 🙂

kathyna
27. dub 2009

ywushko, já ji tam taky vidím 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

hnedoocka23
27. dub 2009

Ivi, a čím jsi testovala?Holky nejsou spokojené s testem rapid,prý ukazuje čárky..nejlepší je mamatestík 🙂

zuzka11
27. dub 2009

Ivi strašně moc gratuluju, doufám, že strhneš lavinu a spousta holek tě bude následovat!!!!!!

A já se přidám k "oslavě" - cítím pohyby! 😀

Tak P- salát zní sakra dobře 😉 A lattéčko na balkóně........o je, jsi svůdnice 😀 Co práce nebo brigáda, máš zase něco domluvené?

Katy - ahoooj, jak se daří tobě? Napiš nám něco o sobě, nebo naťukni - povolání, studování....zájmy.....kromě kola, to víme🙂)

hnedoocka23
27. dub 2009

Zu:dělám ted středu+čtvrtek a pak po+út..loučím se,pápá všem

kathyna
27. dub 2009

Zuzko, gratuluji k pohybům, to musí být paráda 😵 😵 😵

kathyna
27. dub 2009

No a co k povolání, tak hádanka, jo? Mám docela krátkou pracovní dobu, hodně dovolený 😀

zuzka11
27. dub 2009

Jú, Katy tak to je hádanka, tipuju učitelka! Ale nevím, která škola, školka 😉 Mám pravdu?

Peti - téda, ty ses rozjela! U počkej až začnou dovolené, budeš na roztrhání!

ywushka
27. dub 2009

Dekuju holky!!!Dam vedet,jestli sili....!!!Uvidime....🙂!!

snad to bude ok!!Mejte se krasne

asmeena
27. dub 2009

Ahoj holky,
Ivuš: super zprávičky, taky tam něco rozmázlého vidím. 😉 Držím pěstičky, ať sílí.

Očko: ty mi děláš chutě se salátem a s latéčkem. Já jsem před chvílí dodělala oběd na zítra - kuřecí maso se zeleninou a kuskusem.

Zuzi: pohyby? To musí být krásné. Tak si to s manželem užívejte, zachvilku už bude bobešek venku. Ten čas tak rychle letí. ještě nedávno jsme tady společně prožívaly neúspěch z IVF a ty už nám přitom budeš za pár týdnů rodit. 😵

ywushka
27. dub 2009

dekuju!!!

asmeena
27. dub 2009

Ivuš: tentokrát to už vyjít musí, musí se ta smůla nějak prolomit a ty jsi mladá, takže to by bylo, aby nebylo, když už dokončujete tak krásný domeček. 😉

kathyna
27. dub 2009

Zuzko, máš pravdu 😅 Pracuju už s dospělákama 17-22 a víc, malý bych nezvládla a smekám před každým, kdo pracuje na ZŠ a ve školce 😅

zuzka11
27. dub 2009

Katy 17-22? Sakra, to mi sedí na VŠ, ale ta je i pro věkově starší.... 😕 ty mě mateš......moje mamka je učitelka na ZŠ, někdy roste 😉

Asmee - to zní dobře!" receptík z nějaké diety, nebos vymyslea sam? A jak jsi kuskus ochutila?

kathyna
27. dub 2009

SOŠ a VOŠ 😉

kathyna
27. dub 2009

As, někde jsem četla, že udělat dobrý kuskus je umění, tak jsem to ani nezkoušela 😉

asmeena
28. dub 2009

Holky kuskus jsem koupila už kdysi v nějaké zdravé výživě a jenom jsem hrnek kuskusu zalila hrnkem horké vody a přidala do toho máslo a promíchala vydličkou, do toho jsem přidala kuřecí maso, které jsem měla naložené v koření den dopředu a k tomu podusila mraženou zeleninu - nic jednoduššího a rychlého neznám. 😀

zuzka11
28. dub 2009

Dobré ránko!

Tak dneska jsem byla solidární s Asmee, vstávání v 5,00 - dobrovolně - krize 😝

As - tak takhle ho dělám taky 😀 Říkala jsem si, jestli nemáš nějaký fígl......

Katy - ahá, tak už je to jasné....můžu se zeptat co učíš? lidně IP, nebo na to zapoměň, jestli je to moc osobní, nechci to z tebe tahat 😉

Ivuš - moc ti držím palce! A ne jen dneska, ale i celých 9 měsíců 😉

asmeena
28. dub 2009

Zuzi: tak to já už jsem dávno v plném pracovním nasazení. 😉 Zatím jsem zvládla posnídat a prolistovat všechny reklamní letáky co jsem měla ve schránce, tak jsem si je vzala do práce a vypsala jsem si co je teď nejlevnější a zítra půjdu nakupovat. 😀

asmeena
28. dub 2009

monajsku: a kdy ty jdeš na Ketík?

zuzka11
28. dub 2009

Mony hlásila že tu 14dní nebude, tak nevím....ani nevím, jestli se nakonec rozhodla jít tenhle měsíc nebo až příští.....

asmeena
28. dub 2009

Zuzi: díky za osvěžení paměti, jsem to hlava děravá, vlastně Moni včera psala, že bude odpojená. 😉

ywushka
28. dub 2009

tak jsem se testla ne tim citlivym,tim obyc co je az myslim od tech 25jednotek a jsou tam//

miky123
28. dub 2009

Ahoj,
Tak jsem včera skoušela testovat a já jsem neviděla nic,manža mě přesvědčoval že on to tam vidí 😀 a jak to nemužu vidět 😨 Malý mí v noci skočil na břicho,že je tam bubak 😖 .Ze začátku v pohodě ale pak asi po 20min,hrozné křeče v břiše a pocit na zvracení,tak jsem včera jen ležela,tak uvidíme co s toho bude.

Mony psala že když se chtěla obědnat na KET tak že už měli v centru hodně plno,tak že to nechávají až na další měsíc 😉 ,a ted dělají ty okna. 😵

Nám se asi práce na střeše ,tak vypadá taky posune v před,je hezké počasí a firma muže začít spíše,už si začli k nám navážet material.

puntici
28. dub 2009

Ahoj,děvčata.Doufam,že nevadí že se vetřu.Podstoupila jsem IVF poprvé,takže jsem nováček,zajímá mě každá informace.Na ET jsem byla 20.4,takže je to skoro jak Iwča,moc jí gratuluji k výsledku.Já ještě test nezkoušela,přítel to nechce,že mám vydržet do náběru krve.Je to hrozně dlouhé a jsem nervní.Chtěla jsem se zeptat Iwči,jestli na sobě pozoruje něakou změnu?

ywushka
28. dub 2009

puntici: zmena zadna...jen nekdy mirne pobolivani nebo spis pichani v podbrisku!Minule me bolely i prsa a ja nevim kde co vsechno a bylo to negativni....!!!Podle toho se asi ridit neda!!! Ja jsem mela i slabe OHSS a vsechny priznaky uz odeznely....!!!Ale ja bych necekala az do krve....protoze kdyz nahodou uvidis / carku,ktera bude porad stejna kazdy den....tak to sice obrecis,ale kdyz jde clovek pak na krev,tak je s tim uz tak nejak smireny a uz ho to asi tak netrapi kdyz mu reknou ze je to negativni!!!Kdyz to,kdyz by jsi cekala az do krve pak by to nahodou bylo negativni,tak by jsi na tom mohla byt co se tyce po psychicke strance i o neco hur!!! Ja tam ted sice mam //,ale porad clovek ma strach,proste do te doby dokud mu to nepotvrdi lekari....

asmeena
28. dub 2009

Ivuš: tak jsem ti koukla do albíčka a na všech testíkách jsou //. Ty babizno, tak konečně se snad dočkáš. Je to super. Moc ti to přeju. Do třetice všeho dobrého

Miky: malý po tobě teď nesmí hopsat. Vyfoť taky svůj testík ať to můžeme taky okouknout. 😉

puntici: vítám tě mezi námi. Já bych teda nevydržela až do krve (tím tě nechci ale ovlivňovat), ale dle vlastní zkušenosti si myslím, že to je jak píše Ivuš. Taky jsem byla klidnější jak jsem šla na krev, když už jsem věděla, že na testíku je jen /.

ywushka
28. dub 2009

as: jsi hodna,dekuju!!! Snad to nezakrikneme....

asmeena
28. dub 2009

nesmíme to zakřiknout, zuzík ti tady pošle ještě pár těhu bacilů a bude. 😀