Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

ywushka
28. dub 2009

jo zuzi posilej🙂

puntici
28. dub 2009

ahoj,tak jsem si ten test koupila,ráno to zkusím,třeba povolí i ta nervoza.Mě taky pobolívá břicho,ale až dnes,spíš mě bolí prsa,ale mám strach,aby to nebylo k ms.Děkuji za odpověd 🙂

asmeena
28. dub 2009

Taky jsem se po ET hodně pozorovala a možná jsem si spoustu příznaků přivodila pouze psychicky.
Punti: budu držet pěsti pro štěstí, aby si na testíku našla //. A do jakého CARu chodíš a odkud jsi?

kathyna
28. dub 2009

Ywushko, velká gratulace, dnes je to na testíkách vidět o hodně víc než na tom včerejším-super 😵

kathyna
28. dub 2009

Dneska mi celé dopo nešel v práci net 😝
Jsem zvědavá, kdy ke mě po tý antiko dorazí mrška, abych mohla začít píchat 😅

zuzka11
28. dub 2009

Holky posílám co můžu, i svojí nespavost a žravost, berete? 😉 😀

Ivi - vypadá to hodně nadějně, mám stranou radost! A takhle brzo //, to vypadá na vícečetné 😉

Katy - snad přijde načas, ať tě to nenapíná a můžeš "na věc"

Mě nějak blbne klávesnice, tak když by mi chyběla písmenka, není moje vina, stisknu, ale nenapíšou se 😝

kathyna
28. dub 2009

Zuzko, beru cokoliv - nespavost, žravost,...-jen abych už viděla na svém testu // 😀

hnedoocka23
28. dub 2009

ahoj holky...měla jsem tady celý den mamču..tak jsme klábosili na balkoně a pěkně jsem chytla...
od včerejška večera mě bolí v krku,tak sříkám stopangin a začíná mi rýma...a to mám jít zítra do práce noc byla nejhorší,měa jsem pěknou zimnici..
😖

hnedoocka23
28. dub 2009

Ivi 😵 😵 😵 😵 jsou tam,no je to jasnačka...supéééérrrr....gratuluji a at ti bobek roste a vše je v pořádku...už se těším zanedlouho na fotečku 😵 😵 😵

hnedoocka23
28. dub 2009

hoky,asi se mi rýsuje nová práce,ale nechci to ještě zakřiknout...dvousměnný provoz...měla bych prodávat v motorkářském obchodě podle toho kolik mi dá na hodinu,to zvážím.... 😉

za barem věčně být nechci,je to náročné..a tam bych mohla dělat i těhu,je to pohodovka 🙂

asmeena
28. dub 2009

hlásím příchod ze spiningu. Jak jsem šla zpátky domů, tak jsem si chtěla za odměnu koupit hamburger, ale odolala jsem. Přece poctivě vypocených 80,-kč za spining potom nezaplácnu hambáčem.

ywushka
28. dub 2009

nechci se na ty testy jeste moc upinat,ale snad uz nam to bude doprano....!!! Budu na jehlach az do te doby dokud mi to nepotvrdi lekari

hnedoocka23
28. dub 2009

a kdy ti to má potvrdit lékař? 😉

puntici
28. dub 2009

Jsem z Domažlic,jezdíme do Plzně do NATALARTu.Jsou tam všichni příjemní a milý.Jsem o dost starší než vy,mám i děti,dceři je už 2O,před něakou dobou jsem byla na gyn.operaci a nechala jsem si při tom udělat sterilizaci.Nikdy by mě nenapadlo,že si najdu partnera o 10let mladšího a budu chtít ještě miminko.On děti ještě nemá,mě tlačí čas,protože IVFhradí pojištovna jen do 40narozenin a to mi bude v říjnu.Tak nevím jestli ještě něco stihnem,v mrazáčku nic,i když vajíček bylo 26,vraceli mi 3 a nic nezbylo ☹ Přeji všem krásnou dobrou noc 🙂

hnedoocka23
28. dub 2009

Hnedoocka23,

pozerala som si Tvoj album. Aj ja mám endometriózu a dosť ma prekvapilo, že u Teba po dg. endometriózy skúšajú niekoľko mesiacov IUI, keďže táto metóda je pri endometrióze mierne povedané vysoko neúspešná a za tých niekoľko mesiacov sa Ti môže endometrióza v tele obnoviť /ak Ti povypaľovali ložiská/. Je teória, že pri endometrióze sa vďaka látkam vylučovaným z ložísk nemôže počať, spontánne tehotenstvá sú zriedkavé, lebo tieto látky chemicky bránia vzniku embria. Preto sa pri endometrióze spravidla po vypálení ložísk vyskúša jeden mesiac otehotnieť a ak to nevyjde, prechádza sa na hormonálnu liečbu endometriózy.

Takže moja rada je: moc nestrácajte čas s IUI a vrhnite sa na IVF.

TOHLE MI NAPSALA JEDNA HOČINA DO IP..TAK TED NEVÍM HOLKY...ASI JINÁ ŠANCE FAKT NENÍ... ☹

ywushka
29. dub 2009

ock: v pondeli jedu na krev,prave ze je to jeste dlouhe cekani....!!!

ywushka
29. dub 2009

tady prsi,docela ten den zacina co se tyce pocasi hnusne!!! Fuuuuj...ale dneska nam prijdou zamerit interierove vere,vybrali jsme si uplne svetlounke v kontrastu s tema tmavyma oknama a dverma vchodovyma🙂!!!Vcera tu byl jeste malir se s nama dohodnout na barvach!!

Preju hezky den

asmeena
29. dub 2009

Tady v Ostravě krásně svítí sluníčko a vypadá to na moc pěkný den.
Ivuš: dnes interiérové dveře a za pár dnů budeš vybírat výbavičku do dětského pokojíčku. 😵

ywushka
29. dub 2009

jaj kdyby jsi tak mela pravdu....!!!!

asmeena
29. dub 2009

To si piš, že to je pravda, už jenom ty tvoje testíky mluví za vše. Ať ti to do pondělí co nejrychleji uteče. Sama to čekání moc dobře znám.

ywushka
29. dub 2009

ja se na to vyprdnu....mela jsem rozbity pocitac,tak byl na oprave,tak jsem pouzivala ten co mame uz do naseho domu!!!Ted se chci pripojit k internetovemu bankovnictvi a ten pravar me vsechno vymazal,magor fakt!!!

asmeena
29. dub 2009

to je nějakém hňup né?

asmeena
29. dub 2009

takhle bych ti to opravit uměla taky. 😀

ywushka
29. dub 2009

🙂 no asi....🙂,ale uz jsem to nasla,vsechny moje veci me poschovaval do nejake slozky....

puntici
29. dub 2009

Ahoj,tak jsem to zkusila a mám jen jednu ☹ ,zkusim koupit ještě něaký dražší test,měla jsem jen levný.Taky jsem se chtěla zeptat jestli nemůže vadit,že v moči bylo docela dost cucků z utrogestanu,co si zavádím.Ještě to zkusím zítra.Hezký den přeji,u nás moc nebude tady prší a prší ☹

ywushka
29. dub 2009

puntici: bud v klidu,to jeste nemusi nic znamenat!!Ja mam taky utros 3x2 tabletky denne a vzdycky zavadim....!!!

hnedoocka23
29. dub 2009

ahoj holky,na pondělí jsem objednaná do polanky a proberu to s dr.
když jsem byla po IVF,chtěl,abych šla na IVF,já nechtěla a řekla jsem mu,že zkusím 6pokusů IUI...tak asi nebude jiného zbytí...

hnedoocka23
29. dub 2009

jdu se připravit do práce...mějte se..pá hezký den přeji 🙂

ywushka
29. dub 2009

ocka: uzij si to v praci!!A trebas vyjde i IUI,to je prece taky nejaka nadeje!!!

meduna
29. dub 2009

ahoj holky,pokusim se pripojit a nacerpat sil,20.4 jsem mela ET a dnes jsem delala test-negativniTo se asi uz nezmeni co?