Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

monajs
8. pro 2008

asmeena,tak to držím všechny palce co mám 🙂 Dnes jenom ležím a vlastne i vařím,ale nedělám nic.co vy?

asmeena
8. pro 2008

Já dnes nic moc nedělám, oběd mám ze včerejška (zeleninovou polívku a rizoto), jenom jsem teď vyprala jednu pračku a hned pověsila. Ráno to tady v Ostravě vypadalo, že bude pěkně, tak jsem myslela, že se mi bude prádlo sušit pěkně na balkóně, ale najednou se zatáhlo a dokonce poletuje trošku snížek, tak doufám, že to přejde, nerada bych jela do Olomouce chumelenici.

monajs
8. pro 2008

ahoj,u nás taky poletuje,potvora. 😠 Držím palce s kontrolou.Napiš jak si dopadla.

macous
8. pro 2008

Ahoj holky,
dlouho jsem tu nebyla , tak jdu pozdravit 🙂
Všem vám moc držím palečky, aby se zadařilo. Leden se přehoupne a pak holky už hurá do dalších pokusů.
Monajs - ahoj, přeji ti dvě // na testíku 😉

Holky, tak se tady držte a já zese nakouknu 🙂
Jinak je mi stále těžko od žaludku (dnes to polevilo, až se děsím), stále se člověk bojí, aby bylo vše na další kontrole v pořádku, utz mám ve čtrvtek, tak se těším a doufám..... 😵

monajs
8. pro 2008

Ahoj macous,děkuju 😀 To bude dobrý uvidíš.držím palečky. 🙂 🙂

kapr
8. pro 2008

Ahojky, zdravím všechny i nově příchozí🙂
aannggiie V Caru jsem byla 1.12. a teď jdu v lednu, až budu mít výsledky z trombotického centra a zažádáme o pokus. A co ty? Už jsi tam byla?

aannggiie
8. pro 2008

kapr-ne vzali mě 19.12 a to jdu všechno prokonzultovat ☹ tak mám před sebou poslední pokus tak kdyby náááhodou se dělaly nějaký testíky navíc.
macous-kolikátý den slavíme?

asmeena
8. pro 2008

Tak jsem se vrátila z kontroly z Olomouce, doktor mě nevyšetřoval kvůli tomu mému krvácení, pouze mi vzali krev na HCG, aby se vyloučilo těhotenství a zítra dopoledne si mám zavolat na výsledek. Jinak jsem se domluvila s doktorem, že ještě v tomto cyklu uděláme KET, tak jedu za týden na kontrolu.

aannggiie
9. pro 2008

asmeena-tak dej hned vědět a nehysterči

monajs
9. pro 2008

asmeena,jasné,když nevyjde krev,tak určitě KET.

zuzka11
9. pro 2008

Ahoj holky!!

Pořád jsem "doufala" že mě tohle téma mine, jak to ten osud mění, ale jsem tu.....Pořád jsem to zvládala dobře, 3x IUI, 1.IVF loni v prosinci neúspěch, v září 2.IVF - ani neodšlo k transferu - žádné se nám neoplodnilo, teď jsem po dalším IVF, vše parádní a včera MS........Nějak nevím jak dál, jak to rozdýchat, sebrat sílu a jít dál, pořád mám slzy v očích.......

Omlouvám se, že jsem to tu na vás tak vyklopil a nečetla jsem historii, ale přišly jste na něco, co pomáhá?🙂)

monajs
9. pro 2008

Ahoj zuzko,to je mi strašně líto. ☹ Nevím co pomáhá,já jsem se vždycky zabrala do práce a makala a dělala přesčasy, ale stejně... 😒 Zní to blbě,ale fakt to chce čas.Zajeď si na dovču,sportuj, nebo nevím co ti ještě poradit... . Ono se lehce radí,že?

asmeena
9. pro 2008

Ahoj holky, tak jsem si volala na výsledky krve, ale bohužel negativní (i když pořád ve mě byla trošku jiskřička naděje, že by i přes to krvácení mohlo být zavrtané aspoň jedno embryjko), takže příští týden jdu na zmrzlíčka, doufám, že nějaký z těch tří co tam mám (né moc dobré kvality) rozmrzne a dojde k přenosu.
Zuzko11 mě pomohlo taky, když jsem začala chodit do práce (u nás o tom ženské v práci věděly, takže jsem je hned zarazila ať mě nelitují, že to je pro mě ještě víc stresující), jeli jsme s manželem na dovolenou.
Teď budu mít taky hodně práce, protože doma za tu dobu, co jsem se šetřila je nehorázný bordel, takže ještě aspoň před vánocema uklidím a musím dokopit dárky.
Zuzko11 a kdy jdeš na kontrolu, maš MS hodně? Zkoušela si těhotenský test?

monajs
9. pro 2008

Ahoj asmeeno,to je škoda. ☹ Jdeš už příští týden? To budeš vědět výsledky do konce roku,že? Přece se nám to holky už musí podařit!!! 🙂 🙂 🙂

asmeena
9. pro 2008

monajs asi budu vědět výsledky až v lednu, ale to je jedno, musí se to už podařit, to není normální a taky si někdy říkám, že kdybych na to nebyla pořád tak upnutá, nevěnovala se pořád všem těm diskuzím a pustila to z hlavy, tak třeba by to šlo přirozeně, ale to je jenom kdyby....že?A taky se člověk snaží udělat maximum, protože roky letí a všechny kamarádky kolem už vozí. Včera se mé dobré kamarádce taky narodilo miminko a to je pak záhul na psychiku.

zuzka11
9. pro 2008

Asmee bohužel jsem bez naděje, test neg a MS mám, sice ne hodně, ale je to MS, naštěstí břicho nebolí, tak se nekroutím v křečích......Máš 3 mrazáčky??? Perfekt!!!Já jenom jednoho.......

S prací máš pravdu, já to mám bohužel trošku kompikovanější, člověk míní, život mění, šli jsme s manželem na dva roky do zahraničí, že on bude pravocat, já budu na matřské, v srpnu se vracíme a já pořád nic, tak chodím na jazyky.....ale práce bohužel......A kamarádky tak už všechny mají......jsem jak bílá vrána...

Monajs - ahoj, i já doufám, že se poraří!!!

Asmee, Mony - mohla bych se zeptat, víte příčinu, proč to nejde??? ja mám všechno na 1 a pořád nic..... ☹

asmeena
9. pro 2008

Zuzi11 já měla u 1.IVF hladinu FSH 12,5 a u 2.IVF 8,3 tak mi doktor řekl, že mi špatně fungují vaječníky, i když doktorka, která se tam s doktorem střídá mi zase řekla, že ty vaječníky nejsou zas až tak špatné - no ale na něco se to svést musí. Včera jsem si vyžádala ať mi ještě zjistí z krve, jestli mám v pořádku štítnou žlázu, jako dítě jsem s ní měla problémy. Výsledky budou za týden.
Zuzi kam chodíš do CARu? Takže vy jste pořád ještě v zahraničí? A kde jste?
Můj brácha byl 3 roky v anglii s přítelkyní a taky se snaží o miminko, ale taky pořád nic, před půl rokem se vrátili už domů i kvůli klesajícímu kurzu libry a asi taky začnou řešit jejich netěhotenskou situaci.

zuzka11
9. pro 2008

My jsme v Německu, takže euro taky nic moc, ale nemáme to na vydělání, spíš manžel kvůli jazyku......jinak do CAR chodím do Gennetu.....

Tak to máš asmee "fajn" že někdo v rodině chápe.......Moje švagrovka je stejně stará jako já, nikoho nemá, aelemin.týden, kdy jsem byla čekatelka, nervy na pochodu...tak mi pořád psala maily, co jí mám koupit, zařídit, poradit a ani v jednom se mě nezptala na blbou otázku, jak se mám, jak se cítím, prostě je to sobec na entou a já jí teď mám kupovat vánoční dárek.......

Budu držet palce, ať jsou výsledky OK, stejně každý doktor, jiný názor a pak se v tom vyznej.....

Mony co ty???

zuzka11
9. pro 2008

Asmee, Mony kam chodíte vy do CAR?

asmeena
9. pro 2008

Já chodím do Fertimedu v Olomouci, ale právě zvažuju, že přejdu do fakultky v Olmiku.
Ze švagrové si nic nedělej. Moje švagrová i tchýně jsou... (raději se nevyjadřuji). Švagrová už má děti a samozřejmě i spoustu oblečků a tchýně to pořád schovává, že jednou pro naše děti a i když ví, v jaké jsme situaci, tak mi loni před vánocema řekla, že by jsme s tím měli něco dělat, že má skříň plnou hader a nemá si ani kam schovat dárky pro vnoučata (od švagrové) a že když k ní děcka přijdou, tak ty dárky okukují. No jak kdybych se jí o ty oblečky prosila. Stejně jestli se nám jednou zadaří, tak budeme chtít dětem dopřát a budu si to nakupování taky užívat. Neříkám, že musím kupovat nové věci, ale i v bazárcích se dá sehnat skoro nové za super ceny.

zuzka11
9. pro 2008

Tak to je ale kr......Takové poznámky si může odpustit! U nás poznámky nikdo nedělá, teda možná skrytě, mám pocit, že mi to naši dávají za vinu, při každé navštěvě dostávám moudré rady typu - jez tohle, pij tohle, tohle nedělej, jsi ve stresu, moc na to myslíš.......

manžovi rodiče sjou super, ale na to jak výborný vztah mám s tchýní - můžeme si říct fakt skoro všechno, píšeme si, voláme, tak i ona mě zamrzela, že se ani jednou neozvala jak se mám.....ale asi jsem rozcitlivělá.....

Proč zvažuješ přechod, nejsi spokojená???

Já teda Gennetu zatím věřím, i kdy se pořád ještě nepovedlo.......

Dneska, abych se probudila k životu, jsem se objednala ke kadeřníkovi 😉

asmeena
9. pro 2008

To je dobře, že děláš něco pro svou krásu, já se byla trošku přistřihnout minulý týden. Už jsem to taky potřebovala.
Taky už se s tchýní ani švagrovou moc nekontaktuju, jen mi je líto, že zchladl i kontakt mezi těma malýma dětma.
Moji rodiče už jsou v pohodě, ale ze začátku, když mamka nevěděla že se intenzivně snažíme a ono to nejde, tak se do mě pořád navážela, že ať už si uvědomím, že děti nenosí čáp nebo vrána atd... No bylo to krusné.
Možná si to opravdu moc bereme, protože jsme z toho moc přecitlivělí.
A to z Německa přijedete vždycky na umělé a pak se tam zase vrátíte?
Změnu CARu chci udělat kvůli tomu, že mi přijde, že ve Fertimedu chtějí za všechno nehorázné peníze (no soukromé zdravotnictví je soukromé)

monajs
9. pro 2008

Ahoj holky,já jezdím do Brna do Repromedy.U manžela je všechno v pořádku,možná má trošku línější bičíky.Já byla na laparosk.a zjistili,že mám neprůchozí vaječník,ale pod tlakem se uvolnil.tak snad ok.Jenže do toho mám moc mužských hormonů,tudíž hóódně neprav.MS.Tak vlastně nevím.Ale a´t děláme co děláme,tak se nedaří. ☹
Holky ale navnadily jste mně na holičku.Asi bych si měla zajít i ke kosmetičce.Tyky jste tak pupínkaté?Netušila jsem,kde všude se mi můžou ty potvory dělat.
Doma to pořád tajíme-tak na půl.Všichni ví,že jezdíme do Brna,ale my pořád tvrdíme,že jenom na kontrolu.Mým rodičům jsem teda řekla,že jsem byla na ET ale tchán se svou přítelkyní neví nic.Manžel jim to nechce říkat,dokud to nebude jisté.Minule když jsem byla těhule,tak nás probírali a radili.Ale když jsem potratila tak se mně tchán ani nedošel zeptat až mě pustili domů,jestli nepotřebuju s něčím pomoct,.... Nakonec manželovi řekl,že je to stejně kvůli tomu,že chodíme do hospody a chlastáme.No a my chodíme 2xdo měsíce.A teď před přípravou ani to ne. Ale to si asi nevybereš...
Holky,hlavu vzhůru!!! 😉 😉 😉

monajs
9. pro 2008

Zuzi a jak to zvládáš,když jsi v německu?To si asi nemůžeš pořádně ani vylít srdíčko,co?

asmeena
9. pro 2008

monajs: to je dobře, že si sem tam zajdeš do hospody. Taky jsem slyšela, že se hodně párům podařilo, když se pořádně opili a pak se pomilovali (i když třeba ženská nechtěla) - ale to v mém případě nepůjde, protože když se opiju, tak buď všechno vnímám, nebo zvracím...takže to je nereálné.
My jsme teď o druhém pokusu umělého tchánům neříkali - bydlí vedle ve vchodě (paneláku) a oba jsou v důchodě a to bych tady měla tchýni každý den a strašně by mi radila. Při našem prvním pokusu na mě byla jako mílijus a když zjistila, že se nezadařilo, tak zase začla být protivná. Asi cítila, že když budeme mít miminko, tak se mnou musí navodit lepší vztah, abych jí ho potom půjčila - ale to se baba jedna přepočítala.

monajs
9. pro 2008

Teda mi tam zrovna v té hospodě moc nepijeme.Chodíme celá partie na fotbálek a na kulečník. 😉 Ale ta tvoje tchýňka je koukám pěkná potvůrka.. 😉

zuzka11
9. pro 2008

Moni - on by si vždycky nějaký důvod, proč to nevyšlo našel, kašli na něj!!!! A odkud jsi, že jezdíš do Brna?? Pokud nechcceš, nemusís psát, jasnačka🙂))

My jsem v Mnichově, takže do Prahy cesta trvá cca 3,5hodiny, takže to jde, tady by to všechno bylo o hodně dražší.......

A máš pravdu, srdíčko si tu vyliju jenom manželovi a od léta tu mám spizněnou duši, narazila jsem na ní náhodou, učím ji němčinu a ona čekala 5 let, teď má ročního klučíka a ví o čem mluvím, ještě nezapomněla, jak k ní bylo okolí tvrdé......

Beďary mám taky, od dospívání nedám dopustit na Aknecolor a teď se mi hodně zpelšily po vit.B, kup si ho a uvidíš za chvíli změnu🙂))

Asmee - to je máte teda sakra blízko!!!!!

Holky, poradíte mi s dárkama, máte už něco???

asmeena
9. pro 2008

Zuzi, my jsme letos kupovali více méně společné dárky. Mojim rodičům domácí pekárnu (my ji máme od jara a nedám na ni dopustit, chleba je úžasný - pečeme skoro každý den), tchánům jsme zaplatili poukaz na dvě noci do jednoho penzionku blízko Znojma a digi.kuchyňskou váhu a nějaký smetanový likér.
Se švagrovou si dárky nedáváme (řekla, že si nic dávat nebudeme, tak když né, tak né - ale jejim dětem dávat prý máme, takže škoda, že my děti nemáme, my jenom dáváme a nic nedostáváme - švagrová bydlí taky vedle ve vchodě. Já jsem se do Ostravy přivdala z Jeseníku).
No a mojemu bráchovi jsme koupili nějaký disk do počítače a jeho přítelkyni velkou pokojovou kytku, krém s kofejnem pod oči a ještě ji budu kupovat motyčku a knihu o rostlinách.
No a manželovi, krabici čajů, náhradní planžetu na holící strojek, šampón a ještě chce album na mince (začal je teď sbírat), a možná mu koupím ještě batůžek, protože chodí hrát ricochet a ten starý je už hnusný-tak ať nedělá ostudu.

zuzka11
9. pro 2008

Super nápady asmee, díky🙂)

Ještě bych se zeptala na tu pekárnu, uvažujeme o ní taky a koukala jsem na nový Panasocnic, nevím číslo, ale je s automatickým dávkovačem přísad, nemáš náhodou taky tuhle???

S dárkama je potíž, já je dávám strašně ráda, ale lidem, kterým fakt chci, pak jsou tu ty dárky z povinnosti.......

Mezi ně bohužel patří i švagrovka, já se vždycky tak snažila něco vybrat - ona si píše seznam......ale teď už fakt nemám chuť a už to vidím, jak od ní dostanu třeba ponožky s puntíkama a měla bych se radovat🙂)) K narozeninám - slavíme je společn, jsme asi o 14 dní, jsem od ní dostala pyžamo z Hák a Hák, tyrkysově modré se žábou a velikost o dvě čísla větší než mám....ani na hadr jsem ho nepoužila 😒

V Ostravě mám babi a dědu, teda v Porubě🙂)Jak sis zvykla na nové město??

monajs
9. pro 2008

Ahoj holky,jsem s Uh.Brodu a tak nám cesta do Brna trvá tak 1,15 h.Pohodička.S těma dárkama nevím.Pro švagrovou máme kabelku a pro švagra sportovní tašku plnou piv. 😉 Pro tchána nic,tam je to těžké,aby se mu něco líbilo.Pro tu jeho přítelkyni máme zatím jenom vázu a taky nevíme co dál.Ale ta pekárna je super nápad. 🙂
Pro neteř máme 2 panenky a pro synovce náramek z chirur.ocel.Pro mamku jsem nechala u hoťáka opravit jednu moji fotku s děctví a nechala jsem ji zarámovat.S otcem si dárky nedáváme a bráchové makají v anglii tak tam taky nic.
Pro manžela budu kupovat nové hodinky,snad 4On je vždycky rozbije 🙂 Letos nic moc,teď nás stálo šílené prachy to vyšetření - 40 tis+IVF 20 + 5 léky.hrůza.Doufám,že to ale bude stát za to. 😀
Kousek od Jeseníku jsem bydlela jako malá.Ve Starém Městě p/Sněž. Je tam moc krásně....