Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
16. čer 2009

Peti takze jestli jsem to pochopila dobre - zitra si volate a bud ET zitra nebo ve ctvrtek? 😕

Diky za zpravy o Ivce, aspon jsme v klidu, ze je OK a uziva si.....ja jdu na prochajdu, snad rozhybu to svoje lytko......ted mi psala tchyne, ze to mela taky, uplne presne popsala moje pocity.... 😖

hnedoocka23
16. čer 2009

jdu s čikem na prochajdu a pak zřejmě na to uklízení,ikdyž mě zase bere spaní..ale musím se přemoct 😀

hnedoocka23
16. čer 2009

holk vše uklizeno,vyžehleno,vypráno 🙂 musím se pochválit... 😀
Zu:mi tam jedeme zítra a uvidí se...je to tak cipatě udělané....
Zu:snad ty křeče přestanou,semtam když jsem dělala celý víkend 16 denně,jsem je měla taky a není to nic příjemného..je mi tě fakt líto...... ☹

zuzka11
16. čer 2009

Snad, diky moc Peti....tchynka presne psala, kdo nezna, nevi, co to je.........Budu na tebe zitra moc myslet.......co brichulo, je to OK?

hnedoocka23
16. čer 2009

ale jo,semtam mě píchne ve spodku..vaječníky mám jen mírně zvětšené...piju jak duha,at se mi OHSS nerozjede,minule to začalo po ET..tak sna nééééé...... 😅
a co procházka???? 😉

zuzka11
16. čer 2009

prochajda dobry.....musim denne, at mam pocit, ze aspon neco delam....hodne mi to pomaha.......jsem zvedava, jestli po porodu zase najedu na behani...nejak si to ted nedovedu predstavit 😖 jak jsem mohla byt tak ve forme? 😕

Peti - delas to sobre, jeste hodne jogurty a syry, at mas bilkoviny a bude to OK, uvidis....ty dvojicky se na tebe tesiiiiiii 😉

hnedoocka23
16. čer 2009

kilečka půjdou po porodu dolů neboj a jak bude gyrosek odrostlejší můžeš začít běhat a dělat to,na co jsi byla zvaklá 🙂
jogurty moc právě nemusím...jednu dobu jsem je jedla dost a jsem jich přepapaná..ale sýry to jo..mnamka 🙂

zuzka11
16. čer 2009

Aspon tak.....to obdobi bez jogurtu jsem taky mela, rtvalo asi pul roku....ted je zase miluju, ale jak se to meni....ted miluju bile....predtim boruvka a jahoda 😀

Vidis, jeste jsem se chtela zeptat, jak jsi posilala ty fotky bytecku - kolik pokoju mate? A ci napad byl akvarko? Je super 😉 A za nim ten cteci koutek 😀

hnedoocka23
16. čer 2009

máme kuchyní spojenou s obývakem ve tveru L a ještě dva pokoje..děcák jsem nefotila,tam je jen počítač a sušák 😀 ..ale je stejně velký jak ložnice asi... 😉
my jsme chtěli ten obývák něčím přepážit,protože je dlouhý..předtím jsme tam měli knihvnu,ale s tím jsme spokojení moc nebyli,tak jsme ji prodali..manža pak viděl fotky na internetu akvárek a už začal špekulovat,že by to bylo krásné..a navíc jak byl malý,tak doma měli taky velikánské akvárko sladkovodní,tak k tomu má vztah...spočítali jsem kolik by to asi stálo,zajeli do Ostravy do podmoř.světa a vše dohodli...a nelitujeme..je to fajný relax..na tom křesílku většinou ležím a čtu nebo jen tak kukám na rybky 🙂 někdy je to lepší jak telka

zuzka11
16. čer 2009

A vypada to super....je to vyborne oddeleni, prochazi tim svetlo...lepsi nez ta knihovna....moc hezky jste to vyresili!!!!!

jak ja se tesim domu, do naseho bytecku.....tam mame taky 3+kk, ooobr a dva balkony...tady je to strasi dum, neni to ono...a koupelna me strasne stve......a kuchyn...stara.......ale uz v srpnu 😉 pak kdyzta dam taky fotecky....

ywushka
16. čer 2009

Ahojky holky!! Taaak dneska jsem prijela z chaty! Mamka tam zustala,ale tatka pro me prijel protoze mam jit zitra odpoledne na tu kontrolu a stejne si tam tak neopocinu! Mamina si vsimla ze me otikaji nohy,tak si musim dneska uz je vyvisit pri spanku!! Jinak jsem si vubec neodpocala! Tak preju hezky vecer ja jdu cubrnet na ordinaci!!🙂

zuzka11
16. čer 2009

Ivi jak to ze sis neodpocinula? mamka te zamestnala? 😕 Ojoj, nozky, ani mi o nich nemluv...dneska me taky trapi...krece, ale uz jsem si tady holkam stezovala dost 😝

Ivi, ptala jsem se uz pred par prispevky - nemas pro nas nejake kosmeticke ci modni novinky ci vychytavky? jsi takova nase modni redaktorka? 😀 At jsme IN 😉

hnedoocka23
16. čer 2009

to věřím,takže v srpnu se vracíte...to uběhne,za cgvíli je tady červenec 😉
ahoj Ivi:tak si odpočin doma pěkně..a zítra at je vše ok na kontrole...
holky,hezký večer...zítra dám vědět...jestli bude ET,tak až večer..páááááááááááááá 🙂

kathyna
16. čer 2009

Ahoj holky!

Ocko, ET už zítra nebo ve čtvrtek, jak se to netýká mě, tak mám pocit, že ten čas šíleně letí 😅

Jinak už máme rozhodnutou konečně tu dovču a na 99% poletíme někam do Řecka 😉
Zuzko, termín začátkem -asi prvních 14dní v srpnu, to aby Gyrosek věděl 😅 😵 😵

zuzka11
16. čer 2009

OK, piseme si 😀 A nakonec 6 nebo 4 dospelaci?A kam do recka?

Peti - ted me napada, kdyz by to bylo zitra tak to prece jeste neni PK, ta je od 72hod? 😕 Ale asi jak ktere centrum to bere........

kathyna
16. čer 2009

Nakonec jenom 4 dospěláci a místo ještě není 100%-buď Parga a nebo nějaký ostrov Korfu,.... 😀

asmeena
16. čer 2009

Ahoj holky, jdu vás jen pozdravit, jsem dnes šíleně unavená z práce. Ani vás nestíhám dočíst. Snad to zítra napravím. Dobrou noc a všem sladké sny.
A očko: tobě hodně štěstíčka zítra v Olmiku - to cestování před ET, sem a tam je šílené.

zuzka11
16. čer 2009

Asmee a co kolo, vyslo? ze by se i manzel pripojil? 😉

Katy - ja myslim, ze at vyberete cokoliv, bude to super, recko je vzdycky fajn a s partou super lidi to je jeste lepsi.......

ywushka
16. čer 2009

neee prave ze mamka a vsichni tam me strasne setrili,nedelala jsem vubec nic,jen jsem odpocivala a lezela,ale zacaly me natekat ty nohy takze me pekne boli!!! Jen jsem porad takove nejaka unavena a tam se spatne odpocivalo s tema malyma prdolama co tam byly🙂!!! Jinak ja ted zadne nove trendy nemam🙂 prislo me z anglie tehu obleceni,ale kalhoty jsme nejak neodhadli🙂 ale trebas priberu dalsich 10kg tak potom bude akorat🙂!!! Jeste ze jsme si jedny tehu kalhoty koupila v brne!🙂 Preju jinak hezky vecer!!🙂

zuzka11
16. čer 2009

Ivus to priberes, pokud budes jako ja, tak hladce 😉 Nebo mozna n, ale stejne ti budou volne kathoty super pohodlne.......

Ty nohy - hazej je casto nahoru a kdyby prisly krece tak ber magnezko.......a budeme doufat, ze to prestane...ja se desim dnesni noci 😝

ywushka
17. čer 2009

krasne dobre ranko a prijemny cely den,ja se jdu jeste vyvalit do postele!!🙂

ocko: drzime palecky na kontrole

hnedoocka23
17. čer 2009

ahoj holky,jdu vás jen na rychlovku pozdravit..jdu se obléct a vyrážíme....dám vědět...a děkuji,páááááá

zuzka11
17. čer 2009

Dobre ranko!

Sice hned mizim, mam sraz s kamaradkou, ale i tak - Peti - hodne stesticka....Ivi - at te uz noziska nezlobi.......ja doufam na zlepseni nalady, jsem nejaka citlivka, uz od vcerejska ☹ Ach ty hormooooony 😕

monajs
17. čer 2009

Ahoj hollky,
Peti: moc držím palce 🙂

Zuzi,ty křeče,to je fakt hnus.Mě furt bolí nohy na holeni ve dne i v noci,někdy křeče 😝 Ale fotku přistávací dráhy by sme zkoukly 😀

Ivuš,nožičky nahoru a trošku relaxu.Snad si dáchneš.Měli jste tam na chatě děti?Tak to odpočivat fakt moc nejde 😅 🙂

Ass,ať se ti dnes dobře pracuje.A co to kolo? Bylo? 🙂

Katy:taky obhlížím dovču.Manžovi nic neříkám a pokud to teď nevyjde,tak to koupím a hotovo!Pojede a šmitec.Obhlížím Řecko a Egypt - tam bych chtěla plavbu na lodi po všech těch památkách,protože manža by u vody nevydržel.Ale zase teď v červenci je tam sice pařák jako prase,ale teplá vodička,tak to by tam možná vlezl 😀 Uvidíme. 😒

hnedoocka23
17. čer 2009

ahoj holky,jsme zase zpátky 🙂 ET je zítra na 100%,v 10,30tam mám být..a ted k embryjkám..zůstali z 6 jen 4..máme 1-10buněčné,1-7buněčné,1-8buněčné a 1-6buněčné..zavedou mi zítra ty dvě nejlepší...jsem prý mladá,tak nebudeme riskovat vícečetné těhotenství(tím pádem tři ne)..a ty dvě si nechám zamrazit,pokud se nic nezmění.... 😉

hnedoocka23
17. čer 2009

holky,já nevařím nic dneska,jdu do práce na menu a za bráchou..mějte se.....večer jdeme na opékačku,babi od manži slaví narozky... papá holky..a už se chladí jagermeister,tak si dám nějakého toho panáca,třeba posledního 😀 😀

zuzka11
17. čer 2009

Peti super ze uz maji tolik buden to budou do zitra morulky!!!!! takze 10,30 drzime s Gyroskem palce 😀

monajs
17. čer 2009

pETI,TAK ZÍTRA!!! 😀 😵

zuzka11
17. čer 2009

Mony a z ceho boli ty nozky tebe?Hormony? To je opruuuuuz 😝 ja dneska celkem OK, ale v noci jsem se budila strachem, ze uz to zacina a ono nic, jsem pomatena...... 😔

Tak ty takhle vybiras dovcu?Manzilka postavit pred hotovou vec? 😀

ywushka
17. čer 2009

jinak jsem po kontrole,jeste jsem byla v hypernove pro jidlo a v obi pro kartac na dlazbu co si porucil manzel!! Na kontrole jsme dopadli dobre, jsem dneska 10+2 a plod 10+4 a ten druhy se nevyviji a pomalu se ztraci,zastavil se v 8+5. DR. se me zeptal,jestli chci ten screening (nebo jak se to pise) co je ve 12cte tydnu a hradi se cely-tj.1500kc,tak jsem se hned objednala na 30.6. a jinak na dalsi kontrolu jdu az 15.7 (to je silena doba) A jinak nemam nic noveho!!!

ocka: tak to moc gratuluju,jsou naaaadherne!! a zitra na tebe budeme myslet a drzet ti palecky!!

mona: no jo byly tam deticky!!!🙂