Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
9. pro 2008

Mony na jakém vyšetření jsi to byla?? 😕
Pekárna je fakt super nápad, ale stojí cca 4500Kc, takže taky pecka......

Mony, tak to si vždycky uděláte výlet do Brna, viď? 😉

Kabelku měla na seznamu Péťova mamka, ale chce hnědou a já tady v obchodě pořád narážím na černé nebo fialové.......

monajs
9. pro 2008

Zuzi měli jsme embryjka na genetice na tom PGD či jak se to jmenuje.Doktorka mi to doporučila,protože jsem 2x potratila. No z 10 jich bylo 5 jako OK,ale jenom 2 vhodné k oplození.Tak doufám,že to k něčemu bylo a teď to vyjde 🙂
Ten výlet ani neprožívám.Bždycky zajdeme někam do supermarketu a nebo manžel jede pro nějaké zboží co potřebuje k nim do firmy.Mě se ti ani nechce nějak chodit po nákupech.Ale jednou za čas,když se manža plácne přes kapsu a něco mi koupí (teď nový kabátek ) tak to zase jo,to byxh kecala.. 😀

monajs
9. pro 2008

Holky tak já frčím dělat nějakou dobrou véču.Mám naložené prsíčka tak jdu na to.
pa zítra 🙂 😉

asmeena
9. pro 2008

Tak mi máme pekárnu Bielmeir Domo přes www.evron.cz/bielmeier tak koukněte i našim jsme tam koupili. Nemáme ji s dávkovačem, ale je super. Máme jednohákovou a máme dva různé tvary formy, takže můžeme mít chleba kulatý nebo hranatý.
Včera na vyšetření jsem mluvila s doktorem ohledně toho PGD, protože jsem se ho ptala jestli když budu mít třeba jenom dvě embryjka, jestli na požádání můžu mít prodlouženou kultivaci třeba pět dní, protože co když se přestanou čtvrtý den vyvíjet, tak by bylo zbytečné je zavádět (to bych pak měla o jeden pokus navíc, protože pojišťovna hradí 4x stimulaci a 3x ET), tak mi právě říkal o tom PGD, ale prý si myslí, že to stejně naruší to embryjko i když genetici tvrdí, že to na to nemá vliv. Jenomže proč to zase nezkusit? Třeba bych je měla špatné a zbytečně bych je zavedla a tím ztratila placený ET pojišťovnou.

zuzka11
9. pro 2008

Je to všecho otázka, někdo je pro PDK někdo proti, u některých embryjek se prý daří líp v děloze, nekterá potřebují zase déle zkumavku.......proste si musíme říct, že to vyjde a prostě vyjde!!!!!!!

Mony obdivuju, že můžeš nakupovat s manželem, můj to nemá rád a já jsem z něho nervní, tak nikdy nevyberu nic...radši sama🙂))

Asmee díky za tip, mrknu na ní, a jaký chlebík máš nejradši???

asmeena
9. pro 2008

zuzi: já mám nejraději vital chleba a slunečnicový a taky dělám výbornou vánočku (i když má tvar jako chleba, pekárna ji sama neuplete). Zatím jsem ještě nedělala vlastní testa, používám přímo hotové směsi, ke kterým přidám jen vodu a k vánočkové směsi se přidává máslo, vajíčko a mléko. Před vánocema možná zkusím udělat z té vánočkové směsi jenom těsto a ještě než pekárna začne péct, tak to vytáhnu a upletu ji a zkusím dopéct v normální troubě.

asmeena
9. pro 2008

zuzi a jak pojedeš k babi a dědovi, tak se můžeš na chlebík stavit, já taky bydlím v Porubě. 😎

zuzka11
9. pro 2008

Jééé, fakt? tak to je super náhoda!!!!Oni bydlí u kulturáku🙂))
A fakt tam na skok pojedu🙂)A přijdu vás vyjíst 😀

Asmee a jak sis zvykla, jsi děvče z hor, nebo z Jeseníku jako města???

Jsi dobrá kouzelnice.....já se na ní taky těším, asi taky začnu s kupovanýma a postupně zkusím svoje, naši mají Moulinex a ten chleba z ní je prostě na 1, vždycky si jeden odvážíme s sebou 😉

kuba2
9. pro 2008

Ahojky holky,a zdravím nově příchozí.
Kapr ptala jsi se co je to nativ-takže stimuluji clostylbegytem a pak podle potřeby se dopíchne nějaké minimální množství třeba puregonu nebo fostimonu a pak už je to jako IVF . Rozdíl je v tom že nativ stojí pouze 10 000,-Kč ( já už mám vyčerpané 3IVF, takže klasické 4.IVF by mě stálo tak 50tis.) a že je to šetrné k tělu. Takže já začínám hned v lednu po MS -už se celkem těším. Na nativ se může chodit každý měsíc, takže když to nevyjde jdu další měsíc zase. Ale s Dr. věříme že to vyjde když to vyšlo minule.Tak uvidíme.
Macouši jak se máš? Co mimčo?
Jinak tu někdo psal o FSH 12,8-tak má kamarádka má FSH 18 a je těhotná, takže slova Dr. Holuba raději nebudu komentovat. No já bych do Fertimedu nešla ani kdyby mi za to zaplatili 🙂.

vika34
9. pro 2008

ahojte kočky,po dlhšej odmlke sa znovu ozívam aq držím všetkým palce
monajs,aj ja som bola na PIGD tiež kvôli viacerým predošlým potratov,vyšlo to ,ale bohužiaľ v 9tt MA a chcem sa ťa opítať ,kam chodíš do CAR a koľko ťa to stálo,dík,držím palce

monajs
10. pro 2008

.nazdárek holky,kvůli vám si tu pekárnu nechám koupit.Buď jako za odměnu 😀 (to teda doufám),nebo v tom horším případě jako bolestné 😒
Vika- to PGD stálo 40 tis + 10tis.IVF + 10 tis. ICSI(nebo jak jse to jmenuje- že ti oni sami oplodní spermií 10 vajíček) + asi 5 tis.léky. Hrůza co, a to je jenom tohle 2 IVF. To první asi kolem 20 tis + 10 potom KET.
Jenomže co naděláš,zkoušíme co se dá...
Zuzi on manžel se mnou moc rád nenakupuje,ale jednou za čas udělá vyjímku 😉

zuzka11
10. pro 2008

Dobré ránko, holky🙂))

Mony, jak se povedla večeře?? Ty ceny jsou fakt děs 😠
A neboj, určitě bude pekárna odměna za vítězství!!!

Kuba - ahoj, my se ješt neznáme 🙂 Budu ti moc držet palce, z toho co píšeš už ti to jednou po IVF vyšlo? Po kolikatém??

Holky, mm na vás prosbu o radu, mám teď po 2.IVF jednoho chudáka mražáčka, šly byste na KET nebo radši do dalšího IVF a počkaly až mrazáčků bude víc? Přece jen ty peníze........

zuzka11
10. pro 2008

Holky včera jsem viděla dokument, úplně nhodou o bláznivých američanech, jinak to nazvat nejde, je jim 25 a mají 8 dětí!
2 holky po sobě a pak šesterčata! byl to masakr, jenom rý vyjet na normální procházku jim trvá cca 3 hodiny, než všechno připraví......bohužel jsem to neviděla od začátku, tak nevím jestli to bylo přirozeně - asi jo, jsou věřící......
Místo obýváku měli velký výběh pro děti, dva trojkočárky a ty dvě holčičky pořád na rukou......fakt síla.....

zuzka11
10. pro 2008

Uáááá, tady snad nikdo není ☹

Asmee to jsem tě tak odradila? 😉

monajs
10. pro 2008

ahoj zuzi,tady jsem.zase vařím 😉 Véča byla úžasná.manžel to uvařil za mě.udělal opékané brambůrky na slanině a ty prsíčka k tomu a moc oblohy.no bájo 😀
Jak píšeš o těch američanech,tak to je fakt síla... to přece nejde zvládat 😝

Zuzi já nevím,asi bych šla do dalšího IVF.To je fakt těžko.Na druhou stranu si člověk říká,že i ten mrazáček by se mohl uchytit. 😒 Je to dilema.

zuzka11
10. pro 2008

Teda Moni, ty si vyvařuješ🙂) Ale to já min.týden taky, člověk má čas, viď?? Kdy máš testovat? Btw.kolikátý den jsi??

Američani byli fakt blázniví, myslím, že ona ze života opravdu moc nemá......

monajs
10. pro 2008

Testovat mám 20.12.na ET jsme byli 6.12. ale nemůžu to vydržet.už bych testovala každý den 😠

zuzka11
10. pro 2008

Vydrž!!! A testovat můžeš už 10.den po ET 😀 Tak ať se zabavíš, napiš mi, co dneska vaříš 😉

monajs
10. pro 2008

zuzi dneska rizoto.mám na něj strašnou chuť 😀 ale stejně mi nepomohlo,že jsem ti napsala 😀

monajs
10. pro 2008

Víš co ,tak já jdu obědvat. mňam 😉

zuzka11
10. pro 2008

Tak dobrou 😉

asmeena
10. pro 2008

Jsem tady, po několika hodinovém zápasení s hadrou a vysavačem.A peru jednu pračku za druhou. Když jsem začala stimulovat, tak jsem se začala šetřit no a po ET, které bylo 23.11. jsem už kromě vaření nedělala nic, takže metr prachu všude a nehorázný bordel od psa (protože rád roznáší piškoty po bytě a rozhryzává je všude možně - i do postele si je nosí, takže drobečky všude). Ale už to tu docela vypadá k světu.
Zuzi: já bych asi toho jednoho mrazáčka riskla, sice to stojí peníze, ale co když to vyjde a pak už nebudeš muset chodit na další stimulace. Já mám tři mrazáčky, jedno embryjko má prý nějaké cysty (to nevím jestli může mít případný vliv na vývoj dítěte kdyby se chytlo) no a ty další dvě jsou kvality B a B-C, takže taky nic moc, ale jdu do toho příští týden. Už se to musí povést.
Dnes mi volala kamarádka, které se narodil v pondělí chlapeček, tak zážitky z porodu a tak, tak jsem jí to moc přála, ale na jednu stranu jsem byla moc smutná, že nám to nevyšlo. Po ukončení telefonátu jsem to i trošku oplakala, ale pak jsem si řekla, že nejsem žádný slaboch a že to taky přijde, jen to chce čas.

asmeena
10. pro 2008

Monajs: tak to bych si nechala taky líbit takové dobroty, to můj manžel umí uvařit tak akorát čaj a rajskou z plechovky a koupený knedlík. 😝

monajs
10. pro 2008

tak to můj vařit umí.on je takový všeuměl,fakt.on si i vyžehlí.. 🙂
Teda asmee,to jsi šikulka,takového uklízení.klobouk dolů. 😉
Už se ti to taky blíží,co? Já bych řekla,že jsem na tom každý den hůř.První den jsem skoro sálala optimismem adnes jsem na bodu mrazu.Přád bych jenom brečela a říkám si,že to stejně nevyjde. 😢 Snažím se být v poho,ale každý den jsem na tom psychicky hůř a hůř.nevím proč. ☹

asmeena
10. pro 2008

proč monajs máš tak blbou náladu? To chce nějak rozveselit a zabavit. Koukni se třeba na nějaký pěkný filmeček. To chce hlavně pozitivní myšlení. Jsi doma sama? To chce nějak zaangažovat chlapa, zahrejte si nějakou hru.
Včera jsme se nějak s manželem bavili a já mu řekla, že jsem stejně celou tu dobu po ET myslela na to jestli z toho něco bude a on mi na to řekl, a proč? Že on na to nemyslel vůbec (no nevím jak nemyslel vůbec, když jsem začala krvácet, tak taky začal brouzdat po různých fórech). Ale mu se to mluví, když víc jak půl dne stráví v práci a má odreagování. Ale co my samotinké doma. Ještě že tady mám aspoň toho pejska.

monajs
10. pro 2008

asmee díky.já nevím,dnes to na mě nějak padá a pořád se mi chce brečet. 😢 ale za chvilku přijde manžel,tak bude snad líp.

asmeena
10. pro 2008

To víš, že bude.

asmeena
10. pro 2008

monajs: a to PGD (nebo jak se to píše), to ti doktor navrhl sám nebo si se o to zajímala ty?

asmeena
10. pro 2008

teď mě manžel pozval na pivo (to sice nepiju), tak si dám asi vídeňskou kávu - kávu už jsem neměla asi měsíc (přestala jsem ji při stimulaci pít), prý to mám odměnu za ten dnešní úklid. I když si stejně nevšiml, že jsem uklidila. Jenom si všiml, že jeho orchideje, nestojí přesně jak stály, tak jsem mu sdělila, že jsem uklízela, tak jsem je možná špatně seřadila. U nás je to totiž jak v botanické zahradě a to máme byt jenom 2+1

monajs
10. pro 2008

teda kávičku bych si dala a kupodivu i to pivo 😀
To PGD nám navrhla dr.Že si to máme rozmyslet,že je to drahé,ale v našem případě další možnost zjištění proč jsem 1x potratila.Říkala,že 90% potratů je kvůli vadné genet.embrya a tak by to bylo u nás vhodné.