Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

ywushka
23. čer 2009

😀 ale kdyz chut byla silnejsi nez moje lenost🙂 z nevylezani z postele 😀

hnedoocka23
23. čer 2009

ahoj holky,přeji všem pěkný den...venku je zase humus a proto to dneska vidím na postel a postel 😀
Zuzi:díky za IP...hned na to skočím a pročtu si to.. 🙂

hnedoocka23
23. čer 2009

Ivi 😀 tak to se mi ještě nikdy nestalo,aby mě chut donutila vstát a jít tak brzy do obchodu a ještě si dělat tousty 😀 😀 těhotenství dělá divy 😀

Asmeen:z toho si nic nedělej,já měla vždy 56-58kg a ted mám 62kg..ale je pravda,že předtím jsem chodila 2xdenně na záchod a ted tak obden,(mám to od punkce)tak mám břicho jak v pátém 😀
Mony:co kontrola,dej vědět,snad sliznice porostla 😵

hnedoocka23
23. čer 2009

Zuzi.díky za recepty,lososa mám ráda..tk určitě vyzkouším,musí to být velmi dobré 😵

zuzka11
23. čer 2009

Dobre ranko! 😉

Ivus - jak te chapu, ja si jednou v patek vecer BEZELA ( nez mi zavrou)pro obr cokoladu 😀 A pak ji s potesenim spraskala 😉 Pak dej fotecku, az budes od kadernika kocka....hcces strihat, nebo melir/barvu?

Asmee - pekne nas zanedbavas 😕 😉 Ale vikend musel byt fajn....jenom mi prijde, ze pokazde pises ze byl fajn (myslim u vasich) ale preziracka a pak mas pocity viny........ 😖 8kg je moooooc, neblazni......podle me staci spevnit......

Peti - ty se ted vubec nevaz, vis jak zadrzujes vodu? To je neobjekvitni!!!!

U nas uz druhy den prsi a prsi......fakt cteci a filmove pocasi....ale dneska se chystam i ven, a pak domaci prace, uz se to tu kupi, hlavne zase zehleni... 😝

hnedoocka23
23. čer 2009

já si to říkala,že můžu být zalitá i vodou.. 😀

zuzka11
23. čer 2009

Peti a bricho prestalo bolet? Bylo to zase "jen" v noci? Testovat budes v patek nebo o vikendu?

hnedoocka23
23. čer 2009

Zuzi,nejlíp je mi ráno,nic nebolí a odpo asi jak se natahuji atd,to začíná bolet,nejhůře je večer,ale jakmile lehnu,tak zase nic 😀 😀 je to zajímavé 😀 noc už je klidná....
testovat budu asi v neděli 10den po ET 🙂

zuzka11
23. čer 2009

To je takova napinacka......ja jsem fakt napjata jak ksandy 😀 Ale mam dobry pocit, tak jsem rada 😉 .........

S tema receptama - nakonec jsem nedelala kulicky, ale satecky - sehnala jsem jine testo a naplnila jsem je i treba spenatem, sunkou, zampionama a ricottou nebo jinym syrem a okorenila...jen se zaprasilo 😉

hnedoocka23
23. čer 2009

je to napínavé 😀 a jsem zvědavá na závěr 😀

to se ani nedivím,jsi jenom luskla prsty a bylo vše fuč 😀 opravdu dobré recepty,ty zkusím 🙂

zuzka11
23. čer 2009

S co mas dneska v planu ty peti? Phoda? vychazka s Cikem? Pokec s nejakou kamoskou? Bude to OK, uvidis, ta kartarka se trefila u Ivci...bude mit malinko driv porod, ale Vanoce s mimem, tobe to vyjde taky!!!!

hnedoocka23
23. čer 2009

no,ted asi uklidím trošku kuchyn,nádobí do myčky a musím umýt koupelnu+wc..zbytek udělá manžel(vysát+vytřít)..venku je tak hnusně,že dneska to vidím jen na postel 😎 a filmíky...manža mi slíbil,že koupí časáky nějaké,tak budu číst a luštit 😉
zítra ráno jedu do Caru pro papír na peníze na neschopenku..a at mi DR.napíše vycházky,dotedka jsem neměla...a po zpáteční cestě pojedeme asi pro nějaké rybičky do akvárka 🙂

zuzka11
23. čer 2009

Kolik rybek vlastne celkem mate? Jojo, ten uklid mam v mensi mire stejny........ale ono to pujde.......

hnedoocka23
23. čer 2009

jdu je spočítat 😀

hnedoocka23
23. čer 2009

20 ryb,2 krevety a dva ježky..1 sasanku a nějaké ty korály...měli jsme ještě 4 ryby,ale ty nám zdechli,byla to špatná zásilka z Bali..takže čekáme na novou z Malediv a ty budeme mít zadarmo 😉

hnedoocka23
23. čer 2009

halooo,kde je kdo 😀
tak já vylezla z postele,tak před půl hodkou,jinač jsem poctivě ležela..bolí mě ale záda....

asmeena
23. čer 2009

ahoj holky,
zuzi: když to tak opravdu je, v Jeseníku je super a pak výčitky z přežranosti. Dnes jsem dělala špenát s krůtím masem, tak budeme mít zítra na oběd, dělala jsem toho víc i pro kolegu, protože má zítra svátek a miluje špenát.
Já vám holky tak závidím, že nemusíte do práce, v tomto počasí to je šílené denně vstávat ve 4:30 - se divím, že Ivuš ráno vstává a ještě běhá po obchodě.

zuzka11
23. čer 2009

Asmee ono je to neco jineho kdyz muzes nakoupit, udelat si namku a pak se vratit do postele 😀 Se vstavanim te chapu, uzila jsem si dost dlouho 5,10..........a zase az se vratim do prace si uzivat budu, takze ted si toho fakt vazim..........

Peti - taky jsem usnula 😉 Preju klidnou bezbolavou noc.......

Mony - kocko, jak dopadla kontrola????

Katy, Miky - jak se mate vy? Jsem ted koukala na predpoved, je na 6dni a porad ma prset a prset 😝

asmeena
24. čer 2009

Ivuš: koukala jsem ti do albíčka a bříško ti už krásně roste
a taky koukám, že Zuzík už má taky krásné numero týdnů u svého nicku.
😵 😵 😵 😵 😵 😵

hnedoocka23
24. čer 2009

ahoj holky,krásné upršené ráno přeji... 🙂
dneska jsem ranní ptáče,protože jedu do Caru k vůli neschopence 😉 pá

ywushka
24. čer 2009

Dobre ranko holky! Jdu se oblect a jedu na kosmetiku,huraaa!🙂 konecne nejaky odpocinek🙂!!! Svagrovou jsme privezlio do senice domu,my jsme prijeli az kolem pul desate vecer,jeste jsme byli u manzeloveho bratra a ta🙂 Preju vam kraaaasny den!!!

monajs
24. čer 2009

Ahoj holky,
omlouvám se,včera se mi nechtělo psát,musela jsem to rozdýchat - opět mám stopnutý KET 😢 😢 😢 V pátek byla sliznice sice nízká( na hraně),ale pěkná stuktura( tří - jakási) a včera neporostla ani o chlup a Mudr říkala,že už není ani pěkná a ta struktura je oproti páteční kontrole nepěkná.Tak že to nedoporučuje.Nasadí mi od MS nějaké nové léky na prokrvení sliznice a chce to nechat tak na 2 měsíce,prý delší příprava. ☹ Já se zblázním. 😢 😢 😢 Ale pokud bude příští měsíc pěkná,tak to prý můžeme zkusit.Ale léky mi chce zkusit raději dlouhodobě. 😢 😢 😢

Tak nějak mě na všechno přešla chuť.Nemám teď na nic sílu a ani chuť.Jdu si zalézt do postele a trošku se litovat.
Zatím papa

kathyna
24. čer 2009

Ahoj holky!
Monajs, to je k vzteku ☹ Člověk se těší a nic, ale asi bude lepší dát mimi do krásné peřinky, aby se jim tam líbilo 😵

Já jsem se objednala do CARu na 17.7. pro kontrolu, jestli se nedělají cysty a když to bude v pohodě, tak mi snad udělá stěry a napíše stimulační léky a od půlky srpna ze mě bude zase stimulantka 😀

Jinak počasí je fakt na draka a je hrozně depkoidní ☹

Potřebuju sluníčko 🙂

zuzka11
24. čer 2009

Ojej, mam se vubec pridat? Taky zpravy nic moc.....

.....ani nevim, jak to napsat, snad jedine pozitivni je zavreny dlouhy ciper a gyrosek OK a fotka pindika.....jinak (ale asi plasim z prof.deformace) jsem doapdla nic moc V moci snad vsechno co mize byt - leuocyty, krev, bilkoviny, ketony....mykoza tak jsem dostala takbetky a krem a s manzelem budeme mazat........Kvuli ketonum mi brali krev.......a placenta je na predni stene ale posunula se dost dolu, takze mozna dopadnu jako Meleri a bude "bebe hospital" Jdu se utesit dobrym obedem........cim jinym.......

Mony - uvidis, bude to v pohode........ber pozitivne ze te fakt hlidaji a nevyplytvaji embrya pri nepriznice situaci......ale je mi to moc lito, uz jsi je chtela mit v brisku, vid?.....

Katy - stimulace nebudeeee, G.si chysta palce 😉

Ivus - uzij si kosmetiku, btw.jak dopadl kadernik?

Peti - co ty a kontrola? vse OK?

hnedoocka23
24. čer 2009

Mony:je to na houby,zase čekat..ale je dobře,že DR.ti to řekla a zbytečně ti tam embryjka nezavedli 😒 tak by to bylo asi bez šance..sliznici ti krásně připraví a ty budeš co nevidět těhulka 😵
Ivi:užij si kosmetiku...
Kathy:tak žádné cysty..a stejně držím palce na dovolenou,at se zadaří 😵
Zu:taky ne moc dobré zprávičky,ach jo..ale hlavní je,že gyrosek se má čile k světu 😵
a ten hospital je na kolik %??držím palečky... 😵
já na ko nebyla,jen ohledně nemocenské 😉 kontrolu mám 8.7.

zuzka11
24. čer 2009

O nemocnici nikdo nemluvil, jen ja trochu plasim.....proste musim doufat, ze pri rustu delohy ta placenta nepujde jeste dolu...ted je jakoby vse OK......ale muze se to zmenit.....

papuchalk
24. čer 2009

Ahoj holky,
chtěla jsem jen napsat pár povzbudivých vět Monče, protože Vaši diskusi z povzdálí sleduju. Se sliznicí jsem měla ten stejný problém, od ledna do května mi stále nerostla, vždycky se usadila na 3 - 5 mm a víc ani ťuk. Pokaždé mi taky doktoři stopli přípravu na KET, dostala jsem injekci (MS bych bez injekce nedostala) a další měsíc jsme se stejným výsledkem začínali nanovo. Pídila jsem se, co mám nasadit za vitamíny a za byliny a pan doktor jednou pravil "tak na tuhle sliznici, má milá, Vám žádná rostlina nepomůže" 🙂 (to mě tedy nepřišlo až tak srandovní jako jemu). I tak jsem nakonec pila denně litr kontryhele a koupila jsem si 1) Calybrum babyplan, 2) Mateří kašička v tobolkách a 3) Pupalka dvouletá + Vitamín E v tobolkách a to jsem zobala pro svůj dobrý pocit. Nakonec jsme se dobrali až k těm nejvyšším dávkám Estrofemu a náplastí Estrahexal (měla jsem kombinaci obojího) a když i po tom všem se usadila sliznice na 6 mm stopli mi to a poslali mě v CARu na takové ty výchozí konzultace jako "co teď se mnou". Pan doktor rozhodl, že příští měsíc ať naroste sliznice jakákoli do toho půjdou a provedou KET tak jako tak. No a to bylo před měsícem a poprvé mi ta sliznice narostla pořádně na nějakých 9 mm (což tedy není při těch koňských dávkách hormonů úplně pořádně, ale poprvé byli spokojení). Osobně to přičítám dvěma věcem - jednak jsem brala dobré čtyři měsíce ty byliny a ty vitamíny a ty se podle mě začaly projevovat, protože u bylin a vitamínů není účinek okamžitý jako třeba u léků, a jednak jsem byla taková smířená s tím, že ten KET bude i za těchhle okolností a přestala jsem se stresovat a myslet dennodenně na sliznici. Ale to jsou jen má laická vysvětlení. Jen jsem Ti Mončo chtěla říct, že nejsi sama a že je třeba hledat i pozitivum v tom, že Ti ta sliznice roste aspoň nějak, protože nejhorší prý je, když neroste vůbec, tam už se umělé oplodnění dělat nedá.

kathyna
24. čer 2009

Zuzko, tak snad to bude dobrý, nemysli na katastrofický scénáře, hlavně že je Gyrosek a pindik v pořádku 😅 😀
Ty ketony nějak souvisí s metabolismem cukrů?Vůbec se ti nedivím, že plašíš,já bych asi taky bláznila 😒 Ale věřím, že to bude všechno dobrý a do nemocnice půjdeš až rodit 😀

zuzka11
24. čer 2009

Diky Katy......no, ptala se me na snidani, jako jestli jsem jedla dost - jedla, takze bud je to ojedinele a je vse OK, nebo hrozi tehot.cukrovka........Pindik Gyroska je opravdu v poradku, mame fotecku pro tatku - takovy TicTac 😀

Co ty, jaka je nalada pred koncem roku?

kathyna
24. čer 2009

My teď v práci všechno uzavíráme a dokončujeme, trošku je to na palici. Skoro každý den jsem tam až do 18-19hod.-různé schůzky a tak. Ale za chvíli mám leháro, už se moc těším 😵 😵 😵