Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
24. čer 2009

To si uzijes...a koncite ted nebo musite jeste pristi tyden? ja se ptala mamky, ale ta mi neodpovedela....taky tam jsou dlouho:(((((vydrz, za chvli je to tu!! 😀

kathyna
24. čer 2009

Musíme i příští týden - pondělí,úterý.

kathyna
24. čer 2009

Já si vždycky naplánuju, kolik věcí v těch volných dnech udělám a po těch skoro 2 měsících zjišťuju, že jsem skoro nic nestihla. Takhle to mám každoročně 😅

kathyna
24. čer 2009

Tak jsem zvědavá na letošek, kolik si toho ze seznamu odškrtnu 😉

hnedoocka23
24. čer 2009

HOLKY,JÁ ZASE ODPO SPALA...původně jsem chtěla trošku uklidit ložnici,ale můj milý čiko hned skočil do postele a naznačil mi,že bychom mohli zalomit 😀 tak to tak dopadlo a 2 hodky jsme schrupli 😀
jinač mi je docela fajn,bolesti minimální 🙂

zuzka11
24. čer 2009

Peti zvykej si, taky jsem tu ted po pravidelne odpoledni chrupce 😉 😀 Pred zkouskou me to strasne stvalo, lidi pocitali jak s ebudou ucit...ja pocitala - hodinu mi to trva ze skoly, pak najist, dve hodiny spat a je 18,00vecer....najist, pak ucit a pak spat 😀 Ted je mi to jedno a uz jsem tolik spat nemusela, ted to svadim na pocasi.... 😉

katy - to je opruuuuz, ze vas honi i pristi tyden...........a ted stihnes hromadu veci, super dovcu, naslednika rodu, par pobili toalet...mam pokracovat? 😀

ywushka
24. čer 2009

Ahojky holky🙂!! Venku porad prsi a prsi🙂!!! Tak uz jsem konecne doma,z dopoledni kosmetiky kdyz jsem jela domu,tak nam volala ta svagrova co jsme ji vcera privezli z letiste,ze ji nejede auto,ze ma asi po pul roku co tu nebyla vybitou baterku!! Tak jsme hned v jednu zase odjeli do senice za ni a dali auto na nabijecku a teprve ted jsme se vratili,hurrraaa!!! Oblekla jsem se do pyzamka a uz budu jen odpocivat,ale navsteva stala za to,dovezla mi kraaaaasne triiiico🙂 takove jemnulinku staroruzove a takove jako by tehulkovske🙂!!! Jinak vam preju prijemny vecer,ja se jdu kukat konecne v klidu na telku,jsem za tyto dva dna nacestovana jak dlouho nee!🙂!!!

ocko: unava-prvni priznak tehu🙂

kathyna
24. čer 2009

Zuzko, jasný všechno to stihnu 😉
Za následníka rodu klidně pobliju každou toaletu, kterou potkám a jestli si potom budu stěžovat, tak ať mi huba upadne 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Ocko, to je super, že jsi už skoro bez bolesti a jak píše Ywushka - první příznak těhu 😵

asmeena
24. čer 2009

ahoj holky,

mony: tak to je blbé, že to zase nedopadlo, ale pořád lepší to odložit, až bude sliznice opravdu připravená, aby se mrazáčci zbytečně nerozmražovali a pak z toho nic nebylo.

zuzi: držím pěstičky, aby se špitál nekonal (teda až při porodu) a gyrosek ať si pěkně lebedí i s pindíkem. 😀

ywushka
24. čer 2009

mon: vim ze je to strasne,je mi to lito,ale zase porad mas ty mrazacky hezky schovane!!! Budeme ti drzet palecky na priste!!!

asmeena
24. čer 2009

ahoj Ivuš: tak ty jsi dnes krásná od kosmetičky?

ywushka
24. čer 2009

no vcera od kadernika dneska od kosmeticky!! Uz zkoncila reklama musim upalovat na ulici🙂

asmeena
24. čer 2009

já taky koukám na ulici, ale ještě, že u toho koníkuju, jinak bych asi bulela - přitom je ta ulice taková kravina. 😅

hnedoocka23
24. čer 2009

holky,mám to z utroše...to je normální 😉

hnedoocka23
24. čer 2009

holky,hezký večer přeji 🙂
Monajsku:jak je ovečko??Už líp... 😵 koukni k nám,my tě rozveselíme...

hnedoocka23
25. čer 2009

dobré ráno všem..dneska jsem vstala s bolestí hlavou,asi jsem nějak špatně spala ☹
ale za to jsem měla krásný sen,že jsem testila a měla tam // 😀 jak jsem se probudila,byla jsem docela zklamaná,že to je jen sen...uvidíme,uvidíme,vůbec se necítím těhotně,spíše na mrchu 😔

ywushka
25. čer 2009

ocka: a kdy by jsi mela testovat!! Ja si myslim totiz ze budou //,tak nejak to citim🙂!!! Neboj bud v klidecku...🙂

Jinak mi dneska napsala rano kamaradka,dneska byla na UZV je o 4 tydny dyl tehu a cekaji holcicku🙂!!! jsem si to myslela ze budou mit holcicku🙂!!!

Jinak vam preju kraaaasny den🙂

hnedoocka23
25. čer 2009

Ivi:zítra jsem den 8.tak začnu zítra ráno a budu testovat tak dlouho,dokud se neobjeví 😀 měla jsem PK,tak snad by už mohlo jít něco vidět a jestli ne,nebudu zmatkovat..
akorát mám doma mamatest,tak nevím,zda si koupit na zítřek jinačí citlivější..

hnedoocka23
25. čer 2009

holčíčku,jéééééé.....
a ty chceš vědět,co čekáš,nebo překvapení?? 🙂

zuzka11
25. čer 2009

Peti uz zitra! Jupiiiii, uvidis, uklidnis se 😉 ja mam totiz taky dobry pocit 😉

Ja jsem dneska udelala G.radost, na ebay jsem mu koupila super kalhoty a tricko 😀

hnedoocka23
25. čer 2009

ahoj Zuzi,vyspinkaná??Já jsem jak přejetá,palice bolí,prášek si vzít nemůžu..naštěstí je dneska venku jakžtakž,i sluníčko se dere z poza mraků 😉
holky,tak vy máte dobrý pocit a já ne 😀

Jé,tak se nám pochlub pak,co si mu vybojovala na Ebay 😉 A už máš hodně věcí nakoupených?

zuzka11
25. čer 2009

Peti, Paralen klidne muzes! uvidis, treba ti pomjze vzduch, prochazka........ja vyspinkana jsem, ale vcera cely den me zase trapila ta zaha, az asi do 24,00nez jsem sla spat, takze nic moc 😖 Uz fakt nevim, co jist, vcera jsem zase mela k veceri jen jogurt a stejne....ten obvykle projde.......

Oblecky moc nemam, ale ted se do toho poustim, abych pak nemela shon.....a je to radost🙂))ty dzinecky, tricenka 😀 tak az prjdou, ja je vyfotim a dneska si jedu do centra pro jeste jedny tak pak je sem hodim, ta vidite jaky bude G.fesak 😉

jeste vam reknu historku z dnesniho rana - P.nemohl vstat, jak prisel k ranu tak je KO, tak jsem ho lakala na obrazek g.pindika - jeste nevidel.....pak jsem mu ho ukazala a cekala neco ve smyslu, kde? tak maly? Ale pysny tatka me prekvapil - Takovy obr? 😀

hnedoocka23
25. čer 2009

😀 😀 😀 😀 😀 to víš,chlapi to vidí jinač 😀 😀 😀 😀 😀
já už se taky těším na fotečky..

paralen teda můžu?to je fajn,snad mi to zabere..paralen jsem nikdy moc nebrala..
žáha mě taky pálí Zuzi,ale nic na to neberu,je to několikrát za den,ale chvilkové,nic strašného 😉 prý pomáhají Rennie tabletky,ale třeba už to máš obzkoušené 🙂

jdu do vany,snad mě to vzpruží a musím si umýt vlasy,vypadám jak květák...

zuzka11
25. čer 2009

me to nikdy netrapilo, takze ozkousene nemam nic.....ale asi do neceho pujdu, vcera to palilo cely den 😝

Jojo, chlapi to vidi jinak - proste 20cm 😀

Ja jdu taky na pas chodit - venku zase prsi a pak taky osobni uprava 😀

zuzka11
25. čer 2009

Peti posilam fotky z dnesniho rana🙂)))

monajs
25. čer 2009

Ahoj holky, 😀
díky za podporu,už mi je líp a beru to tak nějak jako že to mělo být. 🙂
Volala jsem svému gynek. a řekla že chci uschopnit.Tak snad nedostanu v práci hned výpověď. 😖 Manža chce,abych zůstala doma,že třeba příští měsíc hned půjdeme na to,ale já už nechci.Sice nevím jak zaříditmaby mě v práci pouštěli na kontroly,ale nějak to snad dopadne.Doma bych se zbláznila.A zase začnu plavat,teď jsem nechodila abych nechytla nějakou potvoru na bazéně a pokusím se donutit dělat ještě něco. Ale léků mám na hrůzu - ráno prednison.trental,estrofem a 2 kuličky utroše+listovku 800mg+baby plan - odpo: utroš2x,trental,estrofem a večer anopyr,trent,estrof a 2x utroš + každé 4dny lepím estrahexal.Tak to nemusím už ani híst,kolik toho mám.Budu to brát až do 3.7. 😝 Pak už jen polovinu 😉

Peti:mě ta žáha při minulém trochutěhu pílila taky-několikrát denně a Rennie fakt zabírá a gynekolog mi je taky dopporučil.To budou asi jasné příznaky 😀

zuzka11
25. čer 2009

Mony takze fakt zabira? Jdu do lekarny....nasnidala jsem se a uz mi to zase zacina:(((Pak se dr.divi, ze mam v moci ketony, kdyz se bojim najist 😝

ty leky jsou mazec, ale ty posledni tri jsou vitaminy.....vsak ona se vzpamatuje.......ja slysela super typy na femigard, pry pomahal i na sliznici.....ale vlsatni zkusenoist nemam,snad jen tu, ze ja taky vzdycky na UZ pri normalnim nestim.cyklu sliznici mela hranicni.........

Mony, jsi silka kocka a delas to vsechno spravne, prijit na jine myslenky, zamstnat mozek, unavit telo......

hnedoocka23
25. čer 2009

tak jsem vylezla z vany a cítím se báječně 🙂
Zuzi,díky,kouknu ihned 🙂
Mony:ahoj,to je dobře,že se cítíš lépe...a těch tabletek máš teda požehnaně,ale určitě to k něčemu bude dobré,uvidíš 😵 Asi to tak fakt má být,každá věc má svůj důvod... 😉

zuzka11
25. čer 2009

Cekam ortel 😀

ywushka
25. čer 2009

ocko: ja mam z toho jen ten nejlepsi pocit!! Jo paralen klidne muzes!!! Ja jsem s etaky bala a kdyz jsem dostala migrenu obvolala jsme obvodaka i gyndu a tak mi to vsichni potvrdili!!🙂

Jinak me se dneska odarila snist pecka z blumy-mamka mi rekla,ze to pry ted sampionka bouchne do hlavy!!🙂 ale ja mu nechci ublizit! 😀 jeste ze ta pecka je jen malinka