Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

monajs
13. črc 2009

Ahoj holky,

teda kromě Zuzika nemáte moc pozitivní zprávičky.

Peti,Ivuš - budu na vás moc myslet a držet všechny palce.
Já frčím do práce-mám noční 😝

Tak papa a držte se kočky

asmeena
14. črc 2009

Dobré ráno holky,

tak mrcha mi včera dorazila, takže těhulkování se u mě opět konat nebude.
Taky nám přišly výsledky z imunologie. Je tam spousta různých písmenek a čísel, čemuž vůbec nerozumíme, ale jako závěr je napsané, že je vše v normě a bez patologických změn. Takže bych řekla, že jsme oba vpořádku a jen si to miminko dává načas. Nechám tomu teď volný průběh.
Ještě teda chci zkusit homeopata a uvidíme.

Zuzi: tak vidíš, super zprávičky. Gyrosek je pašák.

Očko: neboj, určitě to bude všechno dobré, jen musíš víc ležet a nic nedělat. Moc na tebe myslím. 😵

asmeena
14. črc 2009

monajsku: plánujete někam dovolenou?

ywushka
14. črc 2009

ahojky a dobre ranko🙂 Ja jsem vcera papala i grilovany klobasek-zazrak🙂 Ja jsem jedla nejakou uzeninu,ale pred tim jsem si teda dala torecanovy cipek,ale i tak,jsem sikulka🙂! Vcera uz jsem jedla normalne,uvidme co to bude delat dneska,pani doktrka me rekla,at jim nekolikrat behem dne mensi porce tak se to snazim dodrzovat! ted uz jsem snidala jahodove mleko s rohlikem🙂!!! Jinak zada uz nezlobi,tak uvidime,zitra jedu na kontrolu!!!

zuzka: tak to je parada,ze je malicky v poradku!!!

Peju vam kraaaasny den,tady uz nadherne sviti slunicko,tak zase budu asi na dvore!!! 🙂

hnedoocka23
14. črc 2009

krásné slunečné úterý přeji všem 🙂
včera už jsem nenakoukla,protože mamča odcházela po 21hod,dříve jsem ji nepustila 😀 včera jsem neměla žádné bolesti a spíš jsem jen špinila,uvidíme co dneska...večer mě pekelně bolela prsa,tak snad to je dobrá zpráva...dneska jde ségra k té kartářce,tak se těším a zároven hrozím 😲 😀

hnedoocka23
14. črc 2009

Zu:to je supeeeerrrr zpráva,mám radost a koněčně je tady dobrá nálada 🙂 Gyrosek to zvládne,je to šikula 😵
AS:tak hup po ms do dalšího snaženíčka 😉
IVi:čím dál se s tím jídlem lepšíš...třeba ti bude už konečně líp a celkově se budeš cítit fajn..jídlo je základ... 🙂

ywushka
14. črc 2009

Ocko: taky dobre zpravicky i od tebe!!! Tak to je super!!! Treba se nam to zlepsi!!

Ja se jinak taaaaaak strasne nudim,ze si hledam na netu nejake kurzy🙂,asi si pujdu udelat nejake kurzy manikury nebo tak neco🙂!! I kdyz by me to treba nebylo k nicemu,tak zabidu cas a treba to bude nekdy k ncemu uzitecne! ja jsem nasla kurzy i tady v hodonine,takze je to parada🙂! Ted se jeste o tom poradit s manzelem a je to🙂

jakina
14. črc 2009

Ahoj holky,
omlouvám se, že vám sem vstupuji, ale už dlouho sem nakukuji a dnes jsem se rozhodla připojit, protože už asi potřebuji se s někým popovídat kdo má podobný problém. Můj je v tom, že už cca přes rok se snažíme o mimi, ale nedaří se a výsledky u doktora se vůbec nelepší - netvoří se mi vajíčka!Beru clostylbegil a utrogestan.
Po posledním vyšetření v pátek (opět špatný výsledek) jseme se s manželem rozhodli zažádat o doporučení na car. No a já bych se Vás chtěla zeptat, zda jste měla některá podobný problém a jestli mám vůbec nějakou šanci, že se mi zadaří?

zuzka11
14. črc 2009

Dobre ranko!

jaki - ahoooj! Sance je vzdycy, nevim jak je dobry tvuj dr.,a le v CAR ti naberou dukladne vsechny hormony a zkusi vsemozne preparaty, a to by bylo, aby to nevyslo!

Ivus - super napad! Ale bacha treba u tech nehtu na chemikalie, budes to cuchat a to neni idealni......co nejake bezsmradove? 😉 Jinak gratulace ke kolbasce 😉

Peti - perfekt, ze uz bricho neboli....a patek se bliiiziiiiiii. Dneska zse lezis? Prijde te nekdo potesit nebo jsi zasobena knizkama?

As - krize, ted nevim, stejne jako u sebe, kyz jsem byla na imuno, jestli se s tobou radovat ze je vse OK, nebo byt "nastvana" ze tam neni nejaka prkotina, ktera by ukazala proc to nejde a sla rychle odstanit.......Vydrz MSa a jak pise Petka, vzhuru o toho.....

Mony - ahooooj! Co prace, bazenek? ja jsem ted nejaka lina, dneska je tu tak hezky, ale asi na to hodim bobek a dam jenom prochajdu sviznym tempem.........

Holky, zacinam mit malinecko, ale fakt malinecko stihy, nasla jsem uz album Zarijovek a uz tam jsou dve miminka!!!!

ywushka
14. črc 2009

zuzka: uvidime🙂 neco vymyslim a pozjitsuju,jeste nevim co mi na to rekne manzel🙂

hnedoocka23
14. črc 2009

vidím to na ležení a posedávání u pc(bohužel)a filmy.....možná s dneska staví ségra za mnou,uvidíme no... 🙂

hnedoocka23
14. črc 2009

Jakino vítej 🙂 bohužel moc ti neporadím,ale myslím si,že v CARU to mu více rozumí jak mi tady a určitě ti pomůžou,vždy je nějaké řešení..ikdyž se to může protáhnout a zase záleží na tobě,jak dlouho jsi ochotná čekat 🙂 přesto držím palečky,at se ti to upraví 🙂

hnedoocka23
14. črc 2009

tak mi volala ségra tedkom...u mě prý dopadne vše dobře,akorát se v těhotenství musím hodně šetřit a moc odpočívat,mít nohy co nejvíce nahoře...viděla kluka a holku,řekla,že to můžou být dvojičky a nebo rychle za sebou děti tak jsem zvědavá... 😕

ywushka
14. črc 2009

ocka: parada🙂!!!

Ja se porad valim na houpacce vsechny casopisy mam prectene🙂! Porad cekam na manzela,jeste neprisel,pry jeste bude nakladat na zitra nebo co,tak se tesil ze pojede se mnou na kontrolu a zase mu to nevyjde!!☹

sidlo
14. črc 2009

ahojte baby, ja som este len zaciatocnicka tak vas viac citam ako pisem Viete mi niektora poradit, ktora poistovna je na IUIcka a IVFka najlepsia? Alebo ako je to z menenim poistovni? Mozte si len tak prejst po roku do inej a oni vam zacnu hned preplacat IVFka alebo nie. Mi sme v zahranici ale mame azospermiu tak musime na darcovske IUI (pre zaciatok) Preto chceme na slovensko. Ale nemame tam ziadnu poistovnu. Tak ma teraz napadlo ci by nebolo lepsie sa niekam prihlasit ako samoplatca (myslim do poistovne, si platit sam) ako si hradit umele opl. Nemate z tym niekto skusenosti? Sorry ze vam tu lezem do zacatej konverzacie.

ywushka
14. črc 2009

u nas v cesku pojistuje zahranicni klienty myslim jen vseobecna zdravotni pojistovna!! jinak je to s placenim asi u vsech pojistoven stejne co se tyce iui nebo ivf

deniska24
14. črc 2009

jakina-má kamarádka měla stejný problém jako ty,vůbec se jí netvořily vajíčka,tak brala nějaké hormon.léky ještě před IVF a pak sice až pži IVF se zadařilo ale hlavní je,že dnes je již cca 25tt 🙂 ,jestli stojíš o radu,tak bych na Tvém místě začala řešit tento problém co nejdříve s odborníky nějakého CARU.. 😉

Jinak se omlouvám,že vám sem lezu holky 🙂 ale občas k vám taky kukuji,Ywushku tak trošku znám z diskuse- IVF duben,květen 🙂 moc ti Ywush držím od začátku palečky! 😉 Já jsem po 3IVF, 5den po ET 🙂

A jestli ještě můžu něco málo dodat,tak hnedoocka-právě ta kamarádka,co se o ní na začátku zmiňuji taky dost silně krvácela a přesto se miminko udrželo 😉 🙂

Tak ať se vám tady všem holky daří! 🙂 a pokud nebudete proti,ráda sem zase zajdu... 🙂

deniska24
14. črc 2009

jakina-pardon v první větě jsem zapoměla dopsat,že při 2!IVF se jim povedlo 😔

ywushka
14. črc 2009

deniska: moc drzim vsechny palecky co mam aby vam to vyslo do tretice vseho dobreho,i nam se to podarilo napotreti!!!

deniska24
14. črc 2009

Já vím Ywus,ty jsi pro mě takový vzor.. 😀 A děkuji!

ywushka
14. črc 2009

deniska: jednou jsem videla v televizi rikali tam ze 1.IVF vyjde asi 20-30% zenam, 2.IVF vyjde asi 40% zenam,ale 3.IVF uz vetsinou vyjde ze 70-80% Tak urcite budes patrit mezi ne!!!

deniska24
14. črc 2009

Taky moc doufám,že to tentokrát klapne,protože navíc jsme bohužel získali jen 2embryjka,která mi zavedli a na zamraz.nic nezbylo 😒 -tvoří se mi špatná vajíčka,tak teď snad při té mírné stimulce(75IU Gonalu v 6dnech)se vytvořila ta správná vajíčka a snad se mi už bobíšci zakousli... 🙂

deniska24
14. črc 2009

Díky Ywus 😉 Jdu zavést utrouš a natáhnout se,kdyžtak k vám brzy zase juknu... 🙂 Papa

ywushka
14. črc 2009

deniska: jo pekne bez lezet, to maji bobci radi🙂

zuzka11
14. črc 2009

Sidlo - pojistovny - znam VZp a OZP obe jsem vyzkousela, obe v pohode, nedelaly zadne prutahy, schvalovaly....zjisti si, jestli ma CAR do ktereho hcodis s nima smlouvu apak se rozhodni...jinak pojistovnu muzes menit jednou za kvartal, tzn. od cervence,rijna atd.......jeste jsem na neco zapomnela? Kdyztak pis!

Peti - super, mam radost! Dodalo ti to optimismus, vid? Dopadne to dobre, uvidis!

hnedoocka23
14. črc 2009

já ležela,kukala na filmy....
břicho mě trošku pobolívá a trošku krvácím.....snad to zase přejde,no 😉
denisko vítej mezi námi a držím palečky..kdy budeš testovat?

deniska24
14. črc 2009

Hnedoocko asi to zkusím buď čtvrtek nebo pátek 🙂 ikdyž švagrová mi testy koupila dnes v centru,chtěla jsem mama-testy a u nás je nemají,tak za hoďku s nima dojede tak snad to vydržím 😕 😀 ET jsem měla 9.7.

deniska24
14. črc 2009

Ikdyž Ywushka už zkoušela týýýjo 6den! 😅
Ywus a byla ta druhá čárka ten 6den vidět hned nebo až test trošku proschnul???A nevíš už jakou měl citlivost?

ywushka
14. črc 2009

Deniska: to zkus jeste vydrzet,i kdyz ja jsem to uz 6.den po et nevydrzela!!!

deniska24
14. črc 2009

No právě Ywus,že já při 1IVF statečně zatínala zuby a vydržela fakt celých 14dnů a stejně mi to bylo k ničemu 😒 tak teď si říkám,jestli to tam má být tak to bude,jinak vím,že // rozhodně vyhráno není 😔 ale jen tak ze srandy spíš bych to zkusila 🙂