Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

ywushka
12. srp 2009

Max se mi libil,ale uz jsou tady dva,takze vyhral TEO

asmeena
12. srp 2009

ahoj holky, taky vás poslední dobu zanedbávám, ale pořád na vás myslím.
Moni: tak super, držím palečky, ať už se ta sliznice umoudří a konečně budeš moci podstoupit ten Ketík. 😉

ywushka
13. srp 2009

Krasne dobre ranko a prijemny den vsem🙂

zuzka11
13. srp 2009

Ivus tobe taky! 😉 Ted se s manzelem vrhnete na nakupy, vid? uz se nemusite krotit 😀 Pak se nam pochlub, tesim se.......

my mame dneska trosku pod mrakem, ale nevaaaaaa, asi pujdu do mesta, potrebuju par drobnosti.......co mate v planu vy?

Mony - poradne krm sliznici! 😉

ywushka
13. srp 2009

zuzka: ty jsi nam jeste neukazala poradne ani brisko ani tve nakupy 😀 a to pujdes za chvilicku rodit 😀 Ja uz jsem si zalozila nove albicko co uz jsme od vcerejsku stacili nakoupit na aukru🙂Nejvetsi ulovecek je ta teplakovecka na 6mes od Lorena🙂. Ted jeste mame nejake aukce ktere chceme vyhrat!🙂 tak to musime sledovat

povezeme moje rodice na letiste do brna,tak cekam az budou chtit odjet! leti za moji segrou do anglie

asmeena
13. srp 2009

ahoj holky,
zuzi: ivuš má naprostou pravdu, kde jsou nějaké tvé fotečky? Za chvíli budeš už rodit, a my neviděli ani tvé bříško. 😠
Ivuš: tak rodiče dostali velký nákupní seznam a dovezou výbavičku. 😀

asmeena
13. srp 2009

zuzi: co jsi dnes ve městě pořídila? Kde budeš vlastně rodit? V Čechách? A budete už v Čechách zůstávat nebo pojedeš s mimiškem zpět do Německa?

zuzka11
13. srp 2009

Holky, nas ceka velke stehovani 27.8., takze doufa, ze rodit budu v CR, az si vsechno v nasem super krasnem bytecku uklidim, ale to si to tak planuju 😀

mate pravdu, nafotim a s G.budu i posilat vic fotek...ale ted uz mam nekter nakoupene veci u nasich, jsme v uklidove stehovaci pohotovosti.....zmatek nad zmatek....Ivus, jdu kouknout na ty tvoje kaufy 😉

Asmee - jak se mas? Co v praci, co doma? Na konci zari na tebe budu myslet, jsem zvedava, co noveho vymysli.......

asmeena
13. srp 2009

zuzi: díky, taky jsem zvědavá, hned bych se chtěla v dalším cyklu vrhnout na další IVF, ať neztrácím čas. nejvíc mě štve, že u nás nenašli žádný problém. Kdyby bylo aspoň něco, ale takhle. 😠
To stěhování ti teda vůbec nezávidím. Snad to zvládneš v pohodě i s Gyroskem, hlavně se šetři. 😉
Jdu taky nakouknout na ty fotečky od Ivuš.

asmeena
13. srp 2009

Ivuš: krásné úlovečky, ty jsi úplný závislák na aukru. 😀

zuzka11
13. srp 2009

Asmee ja u tebe tajne doufam ve stejne vyusteni jako u me, u nas taky nic nenasli a pak si G.prisel.....po nepovedenem IVF........budu strasne drzet palce, at je to u tebe taky tak, je mi jedno, jestli rovnou IVF, pred nim, nebo po nem, ale at je tu! Predam ti stafetu, jo? To by tak vychazelo!!!

Ale chapu tvoji naladu, clovek nevi proc to nejde 😠 ....a mela jsem to loni stejne, mela jsem pauzu, protoze jsem si potreboval odpocinout, ale pak to na me najednou prislo a ja potrebovala akci a aby se neco delo........bude to dobry, uvidis!

zuzka11
13. srp 2009

Ivus jeste se nam pochlub jake byly ceny? At zavidime! 😉 ja uz obleceni nenakupuju, uvidim az pak co mi chybi, jinak bodycky, teplacky, kalhoty, mikcu, tricka mam, tak proste uvidime......neco koupila mamka, ta zase overaly....vim, ze mi hcbyi bunda na zimu a zimni fusak, ale to uvidim, jak bude G. velikej.......

asmeena
13. srp 2009

děkuji zuzi: snad budeš mít pravdu, stejně to je šílené, že už bude zase rok za námi co jsem absolvovala své druhé IVF. Roky utíkají a miminko stále nic. Ale uklidňuji se, že je mi 29let a ještě mám pořád čas 😀 😵

ywushka
15. srp 2009

zuzka: vy se ted budete stehovat? To je parada🙂

dekuji za pochvalu! No nakupujeme na aukru,ale ty dupacky next jsme koupili v brne🙂 po ceste kdyz jsme odvezli nase na letiste,tak jsme se tam zastavili🙂!! Ceny nic moc,zadne takove zajimave🙂,ale nam se to tak libilo,ze to bylo jedno! Zase jsem do rana vyhrala dve aukce🙂,tak se muzete kuknout!🙂!! Ted jsme nakoupili nejake hadriky,pristi mesic chci fusaky a tak...🙂

Jinak nasi nic kupovat asi nebudou-teda mamka by nakupovala,ale tatka nechce kupovat nic,od zpocatku rikal,ze se vsechno nakoupi az po porodu,ale nechapu jak by to jako chtel udelat!!! Takze oni ani nevi ze nakupujeme uz my...to asi pak budou mit i cocky ven,kdyz zjisti,co uz vsechno mame🙂

Manzel se uci na ty zkousky na profesak porad,takze ja mam za ukol se jen nudit🙂 😀 ,dneska uz jsem vyspana,tak to se budu nudit asi cely den! Zitra mame vyroci svatby (podotykam ze UZ 1.)🙂,tak jedeme nekam na obed,darky me pripada jako naprosta zbytecnost si davat,tak si zajeme na neco dobreho 😉 .

Preju vam krasny den plny slunicka🙂,sampionek ma asi uz hlad,teda alespon to tak vypada🙂,tak se musim jit neceho najist!! Mejte se krasne pa

zuzka11
15. srp 2009

Ivus, UZ 1 😀 Tak velka gratulace! Jak dlouho jste spolu vlastane chodili pred svatbou? Dupacky a vsechno krasne!

S tim kupovanim - my taky vsechno kupovali sami, az ted! mi tychne - opravdu zlata zenska, ale tohle malinecicatko nedomyslela - ze nam chce koupit na G. neco "draheho" k jeho porodu, treba kocarek....hm, ten uz mame dva mesice......A moje mamka? Ta sice koupila co ji padlo do oka, ze dvou veci z te hromady jsem nadsena, fakt hezke overaly, ale zbytek - body s kytickama, srdickama..... 😖 Na to fakt nejsem a vypada to jako na holcicku! Ale darovanemu koni na zuby nehled a "na doma, na pobliti" to bude dobre.....

Asmee - leti to strasne, ale rikej si, ze jsi proste ten cas potrebovala, odpocinout si.......na podzim to zase rozjedete a bude!

ywushka
15. srp 2009

zuzka: pred svatbou 2,5 roku🙂!

zuzka11
17. srp 2009

Dobre ranko nepsavky! 😉

Ja se hlasim po "proparenem" vikendu, od patku jsme nebyli vubec doma, porad nejake akce, az z toho mam zaludek na vode....porad jsem nekde neco uzobavala.....a za chvili mizime na brunch, pozvali nas kamaradi.....

Mony - kocko, tobe se to blizi, pokud uz nemas embrouse v sobe, jak se citis? Moc na tebe myslim.......
Ivus - co ty, jak vikend?

zuzka11
18. srp 2009

Copak se to deje, chytla vas nepsavost? 😕 Me zatim jen nespavost a i to me stve 😉 , sla jsem spat v 01 a v 5 uz otevreny vika a nic....dal to neslo.....Tak mam v sobe snidani, svacinku....... 😀

asmeena
19. srp 2009

Ahoj holky, nějak mi poslední dobou ta horka nedělají dobře. O víkendu jsme byli ve Štěpánově u Olomouce na pouti, dokonce jsme se i kolotočovali. Bylo super, ale jak jsme šli na oběd, tak se mi udělalo příšerně špatně a já nepozřela ani sousto. Tak manžel snědl můj oběd (svíčkovou) a jeho řízek jsme nechali zabalit sebou. Jsem taky nějaká nevyspaná. Včera jsem hned z práce letěla domů, abych si zdřímla a potom jsme šli na ricochet.¨
O víkendu odjíždíme na tu Jižní Moravu, konečně mi začne dovolená, tak už se nemůžu dočkat - jen doufám, že mě přejdou bolesti hlavy a břicha. 😉

monajs
21. srp 2009

Ahoj holky,
tak hlásím,že dnes jsem si z Brna dovezla po KETÍKU 2 prďošky v bříšku 😀 😀 😀

Tak uvidíme za 14 dní.Jdu si lehnout,posledních pár dní su strašně ospalá.To asi ten utroš.

Ivuš - veliká gratulace k chlapečkovi 😀

zuzka11
21. srp 2009

Mony - super, ze ses ozvala, ja uplne ztratila prehled kdy na to jdes......moc na tebe myslim!

ywushka
22. srp 2009

Ja se hlasim po dlouhe dobe🙂

Byli jsme s manzelem od pondelka az do stredy na takove "dovolene" 😀 -byli jsme na penzione mych rodicu🙂,oni se vraceli z anglie,tak kdyby nahodou privezli sebou tu chripku,tak aby jsem se pry nenakazila,ale penzion je straaaasne daleko od domu 😀 ,asi jeden kilometr pesky 😀 ,ale meli jsme se tam dobre🙂!!

mona: dekuji za gratulaci a ty ted hlaaaaavne jen lez a lez a lez a nic nedelej,aby prdolci meli cas se zahnizdit! A kam chodis do brna do CARU?? BUDEME DRZET VSECHNY PALECKY

Preju vam krasny slunickovy den,ja jsme z toho horka uz uplne silena,vubec me to nebavi.....hlasili ze bude prset a prd,nespadla ani kapka a uz ted je tu horko,jen je zatazene,tak snad neco zaprsi!!!

Mejte krasny slunickovy den

zuzka11
22. srp 2009

Tak Ivus ja hlasim DEST! Tak neboj, k vam taky dojde! Normalne bych nadavala jako spacek, ale ted jsem za tu zmenu fakt rada......uz min rada jsem, ze jsem zase od 3 vzhuru 😠

hnedoocka23
22. srp 2009

aoj holky,dýl jsem tady nebyla,občas napíšu do jiné diskuze,kde máme všechny stejný problém,nebo teda měli...takže žiju,nebojte 😀 ms přišla za 30dní po revizi,takže pohodička ,ale byla ták silná,že jsem myslela,že se zblázním!!!Tedkom už máme snažící období... 🙂 jinač už chodím do práce...je to fajn,už jsem to potřebovala....a celkově se cítím dobře..začala jsem chodit opět na badminton,jezdím na kolečkovky a tak si to užívám....všechny zdravím holky....
Zuzi:37tt krása....já pak nakouknu na malinkatého Gyroska v září 🙂 doufám,že dáš fotečky....
asmeen,Ivi.Mony..snad je vše OK...držím palečky.....papá 😎

zuzka11
22. srp 2009

Ahooooj Petul!

jsem rada, zes prezila tu "prutrz" a ted uz je dobre.....co nova prace, jaky je tam kolektiv, jak ses zapracovala? Moc jsem na tebe myslela.........jsem rada, ze ses ozvala.......Fotky urcite dam, asi si nekde, treba na rajceti udem album a hodim vam sem link.........

Uzij si Petul krasne vikend a pohlad za me Cika!

ywushka
22. srp 2009

ocko: tak to je dobre!!! hlavne se opatruj a treba ti za chvilicku bobik nejakeho druheho drobka posle!!!

daida
24. srp 2009

Ahojky, jak zvládám opakované neúspěchy IVF? No, jsem stále víc skeptičtější. Jsem po inseminaci, která dopadla negativně. Navrhli mi IVF, pouze jsem dostala vysvětlení pravděpodobných možností neúspěchu. Jsem po IVF, vajíčka dopadly velice dobře-ze 14 neprošly zkouškou 3 . Test z krve naměřil nízké hladiny HCG 22 ( od dvojčat trochu malá snaha ) Navrhli mi vysazení všech těch hormonů, kterými jsem byla nadopovaná a čekání -co se stane. Zda to emrya ustojí nebo půjdou pryč. Stalo se ještě týž den. Zastesklo se po mě menstruaci a tak mě kontaktovala.Další možností, kterou nabídli je KET. Příčinu nikdo nehledal. A já si kladu dneska otázku, zda má smysl stále oplodňovat, když nikdo nepátral po příčině, proč se vývoj zastavuje. To je to, co mě na IVF trápí. Že neřeší, jen oplodňuje.No co, nepovedlo se tohle, zkusíme tamto, když nevyjde tamto, zkusíme ještě tohle.Nevyšlo to? Zkuste darovaná vajíčka. Děkuji nechci....

zuzka11
24. srp 2009

Daido a kam chodis? 😕 Normalne se dela po cca 2.IVF genetika a imunologie, ja mela po 1.IVF cca v dobe nidace teploty, teda spis horecky, takze imuno delali hned po 1.IVF.........Jinak prvni se vetsinou bohuzel bere "na zkousku"......Drzim palce.....hlavne seber silu do dalsiho pokusu a treba ani nebude potreba 😉

asmeena
24. srp 2009

ahoj holky, zdravím vás z dovolené. Jsme teď v Hradčovicích a děláme výlety všude možně, dnes jsme byli v Luhačovicích a ve Strážnici a zítra se chystáme do Hodonína a pak ještě někam, ale nevíme přesně kam.
Ivuš: co je tady pěkného v okolí, co stojí za to zhlédnout? 😉

Očko: jsem ráda, že jsi na nás nakoukla, drž se holka (jinak 12.9. máme sraz Kelišek v Havířově, tak se můžeš přidat) 😉

Mony: jak ty válčíš holka? Moc na tebe myslím.

Zuzi: ty už zdárně docházíš do konce, dnes na tebe vzpomínal můj manžel - říkal co ta tvá spolubojovnice co otěhotněla, nebude už za chvíli rodit? Že ten čas tak strašně letí. Je to šílené.
Už jste zuzi přestěhovaní? Teď někdy vás akce kulový blesk čeká, že?Ať to zvládnete lehce.

asmeena
24. srp 2009

daidi: kam chodíš do CARu? Ani ti sami nenabídli nějaké vyšetření, že by zjistili kde je problém, pokud nějaký je? Já mám za sebou 9xIUI, 2xIVF a 1xKET, krom horšího spg problém nemáme, takže se musíme snažit a snažit, doufám, že co nejdřív dopadneme jako zuzík 😵 😀
Já jsem chodila do Fertimedu, ale od 23.9. budu měnit CAR a přestupuji do Reprofitu do Olomouce.