Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

takitak
2. zář 2009

daida-veď práve-nepriechodné vajcovody - to nič nenarobíč, akurát tak vybrať ale do toho zatiaľ lekári nechcú, imuno na sperma, trofoblast, - beriem prednison, anopririn, zlé markery, zlé genetické testy, zvýšené protilátky na rôzne choroby...ďalšie lieky na všetko možné. pri softe neregujem, pri normálnom reagujem prehnane, takže ohss, infúzie, jeden krát sa zo 6 rozmrazili 6 super, ale niekt. mali gen.vady, na ďalší krát sa nerozmrazí iba dve ... vždy niečo iné, ja sa vždy na niečo pripravm a nakoniec je to zase niečo nové ďalšie ... alebo cysty alebo fakt vždy niečo iné...nepanikárim... tá dvanástka to istí 😀 😀 😀 docela ste ma ukľudnili, zajtra idem do car dohodnúť čo ďalej, a kedy... ja čakať tiež nemôžem - na zázrak neverím, prirodzene to máme vylúčené takže niet čo čakať, telíčko vezmeme na dovolenku, psychicky sa nejak vyliečim (lekárka tvrdí že stres tehu podporuje - pri umelom) takže tak

monajs-vydrž do krvičky ...

asmeena
2. zář 2009

monajsku: třeba ještě není nic ztraceno, moc bych ti to přála, aby se testík umoudřil a ty nakonec ty // našla.

asmeena
2. zář 2009

Ivuš: ještě pořád nosíš ty dlouhé vlásky? A co domeček? Jak pokračujete?

ywushka
3. zář 2009

takitak: alergie na sperma se da vyresit tim,ze pri oplozovani vajicek po OPU se spermie vpichne ICSI do vajicka!! Nepruchodne vejcovody-spontalne by jsi asi neotehotnela,ale prece pri stimulce ani pri OPU pruchodne vejcovody nepotrebujes!!! OHSS jsem mela taky-po kazde stimulce jsem mela snad 50 folikulu,bolave bricho,ale nakonec uplne minimum vajicek,ktere stejne vetsinou fragmetovali a jen 2x nam zustali na zavedeni ze vsech 3.pokusu. Vim ze nekdy se da provade genetika uz pri oplozovani....uz jsem o tom slysela!!Sice se za to doplaci,ale jde to!! Takze urcite hlavu vzhuru a dal do boje...!!! Je to dlouha cesta,ale vysledek stoji za to...!!Drzime palecky!!

as: No pokracujeme tak ze cekame na dvere-az nam namontuji dvere prijde obkladac dokoncit listy,dneska se chystame s manzelem pokud bude nalada a cas do brna si nakoupit nejake svetla do kuchyne loznice a koupelen. Teovi musim nechat vyrobit komodu a skrin na obleceni,aby mel neco alespon sveho🙂!! Jejda moje mamina vcera dostala chut nakupovat na netu-podotykam ze sama s internetem nemusi,takze jsem vsechno musela prohledavat a cvakat ja-nakoupila pro TEA za 4000Kc pres bavlnene plenky,nejake polodopacku az po vanicku a podobne🙂,no neni hodna🙂,usetrila me nejake penizky tim🙂! Ted jsem si napsala seznam co vsechno ten nas maly drobek bude potrebovat co se tyce kosmetiky-jejda to je nakup tak za 2000Kc🙂

ja jsem uz dneska zase vyspana,nejdriv me b´vzbudilo curani,pak bzucejici komar a aby toho nebylo malo,zacal se teo mrvit,takze jsem uz neusnula🙂

Preju vam krasny den

zuzka11
4. zář 2009

Dobre ranko!

Hlasim se po prestehovani a zavedeni netu 😀

Ivus - nejsme my dvojcata? Dneska nic - zachod, komar, pohybujici se Gyorsek.....ja jeste teda pridam bolest v podbrisku a zadech, ale to n mas jeste cas 😉 Super, ze vam mamka takhle pomaha, nasi na nas prdi..........Tchyne je taky nadsena a nakupuje, nasi holt ne........

Mony - nedocitala jse, ale reakce Asmee me rozesmutnila.......tusim, ze na predchozi strance nenajdu nic pekneho a ja tak verila..... 😝

Preju vsem krasny den!!

miky123
4. zář 2009

ahojte,
tak kukam co nového 😕 a jak tak kukam zuzik je ještě v kuse.

yvuš ,finišuje v dokončovaní domu .

U nas nic nového,na 24.9 jsem obědnana na testy autoimunity,zda se neskryvá zadrhel tam.
Ani jsme nebyli na dovolené ☹ ,pořad je něco duležitějšího 😖
S děckama jsme byli v Dinoparku,byli nadšeni a to dvakrát 🤐 Po prve kdyš jsme tam vešli a po druhé při odchodu když zjistili že je tam Fast-fud ,tuž to se peněženka odlehčila 😎 😀

Jinak teda nevim jak to vypadá v jinych koutech republiky ale u nás na ostravsku vidim same těhule,achjo 😔

daida
4. zář 2009

Ahojky, holky. Byla jsem po 4 dnech opět na kontrole na Obilňáku. Hm, od posledních hladin HCG 126 zvýšení jen na 150. Prý se to asi zastavuje a začíná se to odlučovat. Už je tam jen jedno a i to začíná teď zlobit. Když jsou počáteční hladiny HCG nízké, bývá obvykle problém. Co na to říct...

asmeena
4. zář 2009

zuzi: takže jsi stále celá a stěhování proběhlo v pohodě?
miky: všechny ostravajdy těhotné nejsou, ale neboj, i na nás dojde. 😀
Ivuš: tak to máš moc hodnou mamku, že se tak pustila do nakupování, to věřím, že moc pomůže - hlavně finančně.

zuzka11
4. zář 2009

Mony - to verim, ze se penezenka odlehcila....ony ty vstupy a pak namky udelaji silenou diru 😕 A ani vsechny Prazajdy tehotne nejsou, prijdu si sama.....a ani uz nejsem videt, nehcce se mi ven, tak jsem jen doma 😔 Budu drzet palce na to vysetreni, ale je to v haji, zrovna ta imunita se meni i podle rocniho obdobi....a prijde mi, ze skoro kazdemu "neco" malickeho najdou, co ani neni smerodatne a jen se to preleci cca 3mesicnim kondom sexem......

As - jojo, "v pohode", ale bylo to dost narocne, P.byl uzasny, strasne makal, uklizel byt na predani, taky taky makal jako sroubek........jsem rada, ze je to za nama, ale mam trosku ten postehovaci splin 😝 😔

daidus - ne vzdycky je to ztracene........kdy ma padnout definitivni rozhodnuti?

daida
4. zář 2009

ahojky Zuzy, definitivní rozhodnutí-to nevím. V úterý kontrola a krev. Tam se zjistí, zda to stojí nebo klesá. Zázrak by byl, kdyby to zase povyrostlo, a to nejmíň o 100, už tak jsem pozadu, ale to se nejspíš nestane. Asi toho chci moc.
A splíny přejdou, neboj. Ty se máš na co těšit... 😉

ywushka
4. zář 2009

daida: ja vim ze to musi byt strasne a taky ti to vubec nezavidim,ale zkus jeste chvilicku myslet pozitivne,treba ten malicky drobek jeste sam nevi co chce!!Budeme ti drzet palecky!!!

as: no to si pis ze mi to pomaha🙂 My jsme do ted malovali Teoskuv pokojik dneska nas to nejak popadlo tak cele odpoledne manzel maluje a ja ho diruguju ze zidle🙂

zuzka: Dava si ten vas drobek na cas🙂 ted se mu zase pro zmenu nechce ven🙂

Preju vam hezky vecer pa

asmeena
4. zář 2009

ivuš: máš nějaké nové fotečky domečku? Dej odkaz, ráda kouknu a pokochám se.

ywushka
5. zář 2009

as: ted nemam,nafotim🙂

Krasne dobre ranko a prijemny cely den vsem🙂

zuzka11
5. zář 2009

Proc si dava na cas 😕 ? Ja jsem teprve 37+6.....uz jsem psala asi tisickrat, ze kun pridav tyden.....jsem spokojena, ze tam doted je a ted uz klidne muze 😀

Pokojicek bude urcite krasny!!

Daidus - to cekani je nejhorsi.........moc na tebe myslim.......tak v utery nam prosim dej veedt, do te doby jsi tehulka, jasny?

ywushka
5. zář 2009

zuzka: aha🙂,ja jen ze me to ted podle UZV porad vychazi presne tady na konikovi-jen podle UZV mam TP 4.1 a tady me to pise 10.1:-),tak si vyber🙂

Nekdo je toho nazoru ze je to brzo,ale ja jsem cetla,ze se pokojicek musi vymalovat nejmene 2-3 mesice pred tim nez to miminko tam poprve prijde,takze jsme zacali to chystat o neco driv🙂,az to bude dokoncene-myslim to malovani tak vam ho vyfotim🙂 Nabytek si nechame asi vyrobit-chci jen bily vzdycky s nejakym zlutym kouskem🙂,to musim jeste promyslet🙂
Zuzka: a ten vas prdosek od kdy bude spinkavat sam?? No ja bych chtela,pokud to bude samozdrejme mozne,ze by spinkaval sam treba od toho 5-6teho mesice. Uvidime,ale stejne tam budeme do toho pokojicku chodit porad,protoze tam bude mit obleceni a prebalovaci pult a vsechno ostatni.

zuzka11
5. zář 2009

Taky to tak vidim, na zacatku u nas a pak se uvidi, idelane ten pul rok, aby sel "k sobe".......my vcera konecne koupili postylku o spravnych rozmerech - teda tech, co ma i matrace, tak dneska budeme skladat a tu druhou poveze P.pristi tyden k tchyni.......Co vybavicka, Ivus, jak jste pokrocili? A co brisko a kilca? A jidlo, uz je to bez problemu?

ywushka
5. zář 2009

zuzka: brisko roste,kukni se do albicka🙂 a kilca pribivaji🙂,to uz abych se bala jit i do poradny,ale pritom zase nijak extremne nejim nijak se neprejidam,ale kila pribivaji,jinak jim vsechno,jen me vubec nechutnaji knedle🙂,takze ty nejim🙂 Vybavicka-ntak na tu se taky kukni do albicka,uz neumrzne a pristi tyden by me meli prijit jeste nejake baliky se zavinovackou a nejakym oblecenim a pod...!!🙂

miky123
8. zář 2009

Hojte,
tak jsem nas vyšmatrala až z 5strany koně,no 😠
U nas nic nového,jen se pokouším už na další ivf.schrastit leky.

zuzka11
8. zář 2009

Ahoj Miky! tak opravdu nase drzeni palcu nepomohlo? Sakra prace 😒 tak ale ted! Jak se mas jinak, co v praci, jsi v pohode? A plavco? Porad nadsene plaves?

daidus - dneska mas den D, vid? moc na tebe myslim.........

Ivus - tak jsem to vsechno zkoukla, brisko ti pekne roste, garderobu taky pekne rozsirujete....ten Sampionek se u vas bude mit 😀

As - tobe se blizi konzultace, jsem zvedava, co vymysli.......

Me boli od vcerejska "pipinkova kost" - ojoj, jsem jak polamana, uz aby byl Gyrosek venku.....takhle jsem fakt jako lemra a dneska ke vsemu zpruzena 😖

daida
8. zář 2009

Ahojky, holky, ahojky zuzi. Včera jsem z ničeho nic začala krvácet ( mimo periodu ), volala jsem a řekli mi, že to může být buď, že to jde pryč nebo, že to může být i v době těhotenství, kdy se může občas krátce krvácet i mimo periodu. Nicméně dneska krev ukázala pokles HCG ze 150 na 131. Prý asi opravdu jde jen o biochemické těhotenství a v krátké době to odkrvácí. Kontrola 15.9. takže: bohužel.
Mějte se zatím hezky

takitak
8. zář 2009

daida-je mi to moc ľúto...

zuzka11
8. zář 2009

To je ale v pr...... 😠 Ale aspon malinko pozitivni je, ze uz se to chytlo...priste se i udrzi, uvidis!

daida
8. zář 2009

Jste hodný holky, díky za útěchu 😉 říkám si, že pokud to nebylo úplně v pořádku, štěstí by mi to těhotenství nepřineslo. Bylo by to pořád o strachu a úspěch nejistý. Moje máma říká: pokud to je slabé, ať to odejde hned, pak by to bylo jenom trápení pro všechny. Tělo asi ví, co je pro něj ok a řekne si. Jinak, holky, držte se. My to zkoušíme znovu. Jinak zuzi, už víte jméno?

zuzka11
8. zář 2009

Vime daidus, doufam, ze ho sem uz brzo napisu 😀 Prave jsem absolvovala na radu holek vypuzovaci chuzi a beh a NIC 😀

Jinak mas pravdu, ze lepsi je kdyz to odejde hned nez pak treba ve 12tt kdy uz clovek moc doufa...a to nemluvim o pozdejsich potratech....ale stejne to strasn boli, ona i ta druha carka je takovy zazrak, kdyz se clovek dlouho snazi....ja si tak dlouho myslela, ze jen ja kupuju shity a ostatni ty spravne testy se // 😀 pak jsem je nasla a sla na kontrolu k dr.a ona rekla, ze je to moc male, ze asi missed nebo mimodelozni....ja bulela, asi si umis predstavit jak...a odbery- krev, byly v Nemecku az za 3 dny, fakt osictec...a nakonec bylo vse OK, jen byla posunuta ovulace, ale vystraseni bylo radne a pekne jsem si to odzila.....Moc drzim palce, at to vyjde hned dalsi mesic!

monajs
8. zář 2009

Ahoj holky,

tak HCG je 0.Na 3 měsíce minimálně vysadit léky a mám napsanou antikoncepci 😝 No nevadí,teď budeme hubnout a starat se o sebe a na Nový rok šup znova. 😀 Za 3 týdny jsou u nás hody a já mám s manželem narozeniny a tak se můžeme rozšoupnout a dát si burčák,mňam 😀

Daida- je mi to líto 😢

Zuziku,copak Gyrosek,ještě se mu nechce? 😉

cizu
8. zář 2009

Ahoj holky,
dnes jsem hledala nejakou radu na povzbuzeni a nasla jsem vasi diskuzi.
Mohla bych poprosit, nemate nekdo zkusenosti s Gyncentrem v Ove? ☹ Pro a proti nebo dalsi zarizeni v Ove?
Jsem po 1 KET (1IVF mam neuspesne za sebou), zitra mam jit pro vysledky,ale po zacinajici menstr. mam o vysledku celkem jasno. TT ukazuji nulu, ale baz. teplota se drzi, tak jsem zvedava na zitra.
Premyslim, co dale, pokud bude negativni - prosim proto o rady.
Jinak - moje diagnoza jsou polycys. ovaria, tudiz neovuluju.....nevite, na to jsem se neptala, da se to lecit i jinak nez IVF? Manzel je v poradku. O moznou lecbu jsem se nezajimala, chteli jsme po roce snazeni mimco co nejdrive, tak jsme do toho sli.
Dekuju moc, mejte se, pacek, Zuzana

zuzka11
8. zář 2009

Zuzi, s Ovou ma zkusenost Asmee, urcite ti povi vic...jinak co ja mam zkusenosti s PCO tak 1.IVF aby vyslo je opravdu zazrak, ael 2.uz vetsinou vychazi, takze rozhodne nehazej flintu do zita.....klidne se zeptej treba pikusi, je tusim z diskuze femigrady.......to PCO se dobre leci, fakt nehazej flitnu do zita!

Mony - jak jde burcak, narozeniny, hody do kupy s hubnutim? 😀 takze na Novy rok budou u vas zase happy days? Ono to utece, jako prd, uvidis........

gyrosek dela kravu 😀

daida
8. zář 2009

k cizu: první menstruace by neměla být, špinění ano. Ale pokud máš zavedená 2 embrya a dostala jsi 1. menstruaci může to taky znamenat, že je tam už jen jedno nebo už žádné. Každopádně to není dobré, nechci Tě strašit. Napiš nám, jak jsi dopadla na krvi. Polycystická ovaria? O tom jsem se akorát dočetla, že u nich bývá rizikové těhotenství. U IVF se současně řeší i problém s ovulací, dostáváš léky k jejímu vyvolání a správnému načasování, takže kromě IVF si myslím, že žádná léčba, která by současně vyřešila terapii na polyc.ovaria a problém těhotenství asi není. Nebo oddělit hormonální léčbu ( která řeší P.O. ) od doby těhotenství, ale nejsem doktor, takže fakt nevím, asi Ti moc neporadím.
Zuzi: držím palce, ať to dobře dopadne. Určo to dopadne dobře.

cizu
8. zář 2009

Díky za odpovědi,
embrya máme zavedeny 3, tak při trošce štěstí by pořád dvě mohla "odejít" a aspoň jedno zůstat. Uvidíme zítra, jdu na HCG☹
Jinak léčbu PCO jsem měla na mysli mimo IVF, jako na chvilku přestat řešit umělé a zkusit to jinými způsoby. Ale stejně máme ještě 4 embrya zamrazené, tak možná ještě na jeden KET tam bude🙂)
Tak zatím díky....zítra třeba napíšu, jak to dopadlo 😉
Papa

daida
8. zář 2009

k monajs: moni, proč tak dlouhá pauza a antikoncepce?