Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

miky123
8. zář 2009

Ahoj holky,

Cizu:Tak já jsem byla,jsem,a zatím jsem stale pacoška Gync.OV. 😎
Ze začátku jsem byla u Dr.Cermáka = ,no velmi divný přístup 😖
Pak u Dr.Jaroše 🙂 ,ale ten loni v září prchnul do fertimed Polanka,vyborný lekař,místo něj je tam ted Lachnina.
A ted sem u Dr.Polačka,taky mily a ochotny 😉

A u koho jsi ty?

ZUZI:ty jsi si mně popletla s mony 😉

MONY:a kolikate ivf.si měla?,já se chystam na 5 😔 ivf,

zuzka11
8. zář 2009

Promiiiiin, uz mam plinu misto mozku, moc se omlouvam 😔 A kdy se chytas, nekdy kolem te zimy? Co kluci, jak si uzili prazdniny?

asmeena
9. zář 2009

mony: tak hlavně, že budeš mít na chvilku čistou hlavu a trošku se odreaguješ, třeba to potom půjde jako po másle. A takový dobrý burčáček bych si taky dala - mniam. Ty mi děláš chutě hned po ránu (protože to čtu až teď ráno 😀 )

cizu: co se týká Ostravy, tak to ti moc neporadím, protože my jsme chodili do Fertimedu v Polance a občas jsme dojížděli do Olomouce a teď přecházím do Reprofitu - ten má centrum v Brně a pobočku v Olomouci.

cizu
10. zář 2009

Miky123: ja jsem u Dr. Cermaka. Nevim jak je to mozne, ale ja s nim jako s doktorem problemy nemam, tak uvidime.
😉
Vcera moje HCG bylo opravdu negativni, ale dnes me potesilo na kontrole v Gyncentru, ze nas poslal na dalsi testy: genetiku a jeste dalsi testy, ze se mu to nezda, ze tam musi jeste neco byt, co nam to kazi. Tak jsem zvedava....kazdopadne, ted 6 tydnu jakekoliv snazeni jde k ledu az do vysledku ☹
Takze zatim, pacek, mejte se...ja se pak zase ozvu🙂))

miky123
11. zář 2009

Zuzi:tu plínu bych brala taky 😉

Ted nám, Davidovi začla škola 🙄 ,tak se snažím si zocelit nervy 😝
A abych to neměla moc jednoduché,tak Dr.nedoporučila tomu menšímu nastup do školky ,kvuli davkování leku a alergii.

Na to další ivf. bych chtěla jít tak asi v řijnu,ted se mi to pozdrží tim vyšetřením na autoimunitu 24.9

Asme:a taky jsou v Reprofitu takove dlouhé obědnací doby?nebo jste si mohli říct kdy chcete přijít.

Přišla nám pozvánka na dětsky den na Ostravskem hradu,ted v neděli od 10hod do 15hod.z Gyncentra že to pořádají pro všechny děti kterým pomohli na svět.
Tak ukecavám manžu ale očividně se mu tam nechce,já sem zase zvědavá jestli tam nepotkam někoho známého,no uvidím,samotné se mi tam nechce.

Cizu:na genetiku vas dozajista posílá na fakultku do Poruby ,primařku tam dělá manželka od cermaka,tak si tak posouvají pacoše.

hnedoocka23
13. zář 2009

ahoj holky,hlásím se po delší odmlce....jsem v pohodě 🙂
Zu:co ty???????Už je gyrosek na světě nebo ještě v bříšku???moc na Tebe myslím...... 😵 😵 Jestli bys byla hodná a poslala mi fotečky na meil,děkuji moc.......

asmeena
13. zář 2009

mony: není tam moc čekačka. Jenom teď měli dovolenou, tak čekáme asi měsíc. 😉
očko: ahojky, jak se vede? Je ti bez koníka lépe, nebo chodíš nakukovat a jenom nepíšeš?

hnedoocka23
13. zář 2009

ahoj asmeen,mám se dobře..nestěžuji si..akorát v posledních 14dní dost unavená,hodně práce 😅
když nakouknu,tak napíšu..jinač vás nedočítám..takže nemám přehled...tedkom jsem si psala minulý týden s j.cien přes IP,tak mám trošku přehled....ale jinak nic nevím....jdu do postele a spát..zítra zase dva dny 12-tky...papá

monajs
14. zář 2009

Ahoj holčiny 😀

Daidu: musela jsemvysadit,protože jsem brala dlouho moc léků a některé jsou asi pěkné potvory. 😠 Takže prý klid od všech hormonů mimo antikoncepce,protože mám nepravidelný menzes 😝 Pak se mám ukázat po dobrání,jestli mi i bez léků roste sliznice a pokud ne,tak na nějakou operaci - histerek - cosi nevím co - že je prý možné (ale spíše nepravděpodobné)že mi při poslední revizi něco asi potento a proto máme problémy se sliznicí - ale to prý až jako poslední řešení.Ale já myslím,že to je všechno ok,že to jsem jen už přehormonovaná 😝

Miky: půjdeme po novém roku na 4 IVF ☹ 😔 Tak uvidíme.

Peti ahoj 😀

daida
14. zář 2009

Ahojky. Monajsku: myslela jsem, že Ti dali takovou pauzu jen na odpočinutí, to by byla škoda tak dlouho čekat, aha, takže taková pročišťovací pauza, tak to jo. Revize je trochu problém, doktorka mi říkala, že někdy můžou být při ní komplikace, že může při ní dojít k většímu zásahu do dělohy-než má být, ale že se to často nestává, pže odbornost doktorů je dnes vysoká. A hodně ženskej je normálně těhotných po revizích, taky si po ní daly pauzu 3-6 měsíců a je to v poho. Tělo se spoustou věcí vyrovná samo, zregeneruje se. Uvidíš, dobereš antikoncepci a otěhotníš ještě dřív než třebas já. Přála bych Ti to.

daida
15. zář 2009

Ahojky, holčiny. Takže u mě další změna: po mentruaci a hladině HCG 22, za týden zvýšení HCG na 150 ( tak nějak ), pak náhlé krvácení za další týden a pokles HCG na 131 dneska opět zvýšení HCG na 167. Doktorka mi řekla, že mi udělají kompletní vyšetření, jak to tedy s tím mým těhotenstvím vlastně je, jestli to třeba fakt není mimoděložní těhotenství ( minulý týden na UTZ viděli jen zvětšenou dělohu, nic víc ), takže krev a biochemický rozbor a ZTZ. Je to asi tak měsíc a týden od oplodnění a je to nějaké divné. Dávám tedy i Vám vědět, co a jak. Mějte se hezzzky

ywushka
21. zář 2009

Zuzka: jsem tu nebyla ani nepamatuju,moooooc a moooooc a moooooc gratuluju k adamkovi!!! At hezky oba rostete a jste zdravi!!

My jsme o vikendu slavili manzelovi narozeniny-mel 30🙂

Mejte se vsichni moooc krasne

hnedoocka23
22. zář 2009

Zuzi:obrovská gratulace k Adámkovi 😵 😵 😵 😵 😵 hlavně hodně zdravíčka a at přináší jen samou radost 😵 😵 😵 😵 😵

zuzka11
22. zář 2009

Moc diky holky, dneska jsme byli na prevazeni a prohlidce u dr.a jinak jsem vyzkousela nostko a DOPORUCUJU, je to parada!

Asmee - ty mas mit ted nekdy kontrolu, nepletu se? Moc drzim palceky....
Petul - jsem rada, ze te ta prace privadi na jine myslenky......, jestli chces, poslu ti do IP odkaz na fotky Adama....co noveho u vas, nechavate volny prubeh a zatim nic neplanujete nebo prece jen?

Ivus - ty letis, holka...za chvili je teo u tebe...co na domecku, udelali jste zase kus prace? A manzel oslavil kulatiny, supeeer🙂))

monajs
23. zář 2009

Zuzi - MOOOOC GRATULUJU K ADÁMKOVI MAMINO 😀 😀 😀 😀 ať jste zdraví a šťastní 😵

asmeena
23. zář 2009

zuzi: velká gratulace, a kde jsou fotečky? Zrovna za půl hodinky vyrážíme na první pohovor do Olomouce do toho nového CARu. A aby toho nebylo málo, tak se nám včera posralo auto a tak jsme museli požádat tchány, aby nám půjčili jejich a to s nima nemáme moc dobré vztahy. 😠

asmeena
23. zář 2009

a tak to tu čtu zpětně a kdy dala zuzík vědět, že porodila, že jste jí už všechny přály? Jsem nějak mimo mísu.

kathyna
23. zář 2009

Ahoj holky!
Dlouho jsem tu nebyla 🤐

Zuzko, blahopřeji k Adámkovi, ať Ti dělá jen a jen samou radost 😉

Na koníka jsem moc nechodila, protože jsem teď v září stimulovala už potřetí- tentokrát bylo vajíček 9 - 6 se oplodnilo a po PGD bylo konečně 1 dobré a to mi vložili. Měla jsem z toho strašnou radost až do 7 dne po ET, kdy jsem začala strašně moc krvácet a testy negativní, dneska jsem už 12.den po ET, krvácím pořád,testy negativní a zítra jdu pro jistotu na krev do CARu ☹

Vůbec nevím, co dál. Ale určitě to s manžou nevzdáme 🙂

katka14
23. zář 2009

Ahoj Kathyna, ja som si tiez v tomto mesiaci prežila presne to iste. bol to nas 2. pokus, dost som tomu verila. tesili sme sa s drahym na babo. ale presne na 9.den rovnako ako minule sa spustila mrcha a riadne silna. pre istotu som si spravila test, jasne ze nic. a dnes mam v ruke aj krvny test - jasne ze negativny. mangel ma dost zly SPG, bola som z toho dost zufala, tesila som sa na darcek k narodkam, no zasa nič. ideme v oktobri na genetiku a buduci tyzden ide mangel k urologovi na kompexne vysetrenia. tak som zvedava, co dalej. neboj, nezufaj, musime bojovat dalej. ja som si najprv vravela, ze ivf uz nikdy viac ale ak su manzelove vysledky stale take katastrofalne, tak ina moznost asi nebude. a bavili sme sa uz aj o adopcii. ale teraz mam opat chut na ivf, ale az niekedy buduci rok 😉

ywushka
23. zář 2009

kathy: tak to je mi lito!!!! A mas udelanou laparku?? nebylo by dobre vyzkouset jeste to???

kathyna
24. zář 2009

Ahoj!
Katko, pro nás je adopce i dárce nemožná - manža by to nepřenesl přes srdce.
Ywu, na laparce jsem už byla

zuzka11
24. zář 2009

Katy sakra prace a ja na tebe ta myslela o dovolene:(((( Jsi bojovnice, uvidis ono to vyjde! Btw.co zase navrat do prace, jak se citis, chtelo se ti? A jaka byla dovolena, myslim nakonec to bylo Recko se dvema rodinkama?

Jinak vsem preju dobre ranko, takove uz skoro podzimni.........

Asmee - jak jsi dopadla na prvnim pohovoru?

Ivus - co noveho u vas na domecku, doma, na aukru, v modnim svete? 😉

kathyna
24. zář 2009

Zuzko, dík že jste na mě s Gyroskem - tedy Adámkem mysleli 😉 Návrat po té dlouhé každoroční dovče dobrý, sice jako vždy pro mě pomalejší rozjezd, ale teď už jsem se řádně do procesu zapojila a je to v pohodě. Byli jsme v Chorvatsku a byla to úžasná odpočinková dovolená 😵

zuzka11
28. zář 2009

Sakra prace, takhle vas posouvat doredu🙂))Mony, Asmee nedaji vedet, co je noveho 😝 😔

Ivus - co ty, jak se citis?

Ja se priznam, uz mam roupiska po spolecnosti, asi vyrazim aspon do knihovny, do metra a tak jeste ne, ale uz potrebuju lidiiiiiiiii!Kdo byste chteli link na fotky, napiste mi IP, ja poslu odkaz, nechci to tu davat verejne🙂)))

Katy - jsem moc rada, ze dovca se vydarila.....a jsem presvedcena, ze ted vyjde i to mimo.....jaky mate dalsi postup?Co radi v CAR?

Asmee - jaky na tebe udelali dojem v novem CARu? Jsi spokojena, naladena na optimisticno?

Miky,Mony - holky jak se mate vy?

monajs
28. zář 2009

Ahoj 😀

tak už jsem zase tady.Od manži jsem dostala k narozeninám noťásek a tak už mám internet na dosah. 😀

Zuzi,pošli mi teda do IP odkaz na fotečky.

Ass co nového?

Ivuš,bříško roste,co?

Miky,kdy na to vlítnete?

Já mám teprve jedno platíčko antikoncepce za sebou,tak nás to čeká až po novém roce.. ☹

monajs
28. zář 2009

jé já se omlouvám: Daiduš a Kathy,vás jsem zazdila 😅

Tak co nového?

zuzka11
28. zář 2009

Mony, no konecne nekdo! 😉 Co plavco, porad chodis? A jak pokracujete nebo jste za leto pokrocili s domeckem?
Posilam IP🙂))

ywushka
28. zář 2009

Ahojky holky!! Uplne vas tady zanedbavam v posledni dobe🙂!!! No jo jsem to ale karamadka🙂!
Jinak se mam celkem dobre,mamnzela mam na cestach,me od soboty boli v pravem podzebri,ale snad uz to prejde,dneska odpoledne uz to neni tak strasne,tak uvidim co to udela zitra,snad se v noci i nekdy vyspim🙂!¨
Zuzka: chtelo by to nejake fotecky!!🙂

Ja jsem tu o vikendu mela kamaradku a fotila me jako tehulku,mam tri fotecky v albicku,vic budu mit az tak za 14 dnu🙂

Preju vam kraaaasny vecer a dobrou noc

zuzka11
28. zář 2009

Ivus - krasne fotky!

monajs
28. zář 2009

No Zuziku, Adámek je nádherný 😀

Ivuš-nádhera,to tě fotil fotograf?Super