Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

kathyna
28. zář 2009

Zdravím všechny 😉
Ywus, fotky jsou nádherný 😉
Mony, mě to taky čeká zase po novém roce

asmeena
29. zář 2009

Ahoj holky, moc se omlouvám, že vás zanedbávám. Minulý týden jsme byli na tom prvním pohovoru. Bylo to tam fajn, domluvili jsme se s panem doktorem na minimální stimulaci, takže jak dostanu MS (což bude asi teď o víkendu), tak od 3DC začnu brát clostilbegyt a 7DC jdu na kontrolu. Takže jsem super naladěná, že tentokrát to už musí vyjít.

ivuš: pěkné fotečky, moc ti to sluší.

asmeena
29. zář 2009

Zuzi: a jaký si měla porod? Nevím jestli jsi to tady náhodou už nepsala. A to všechno zvládáš?

zuzka11
29. zář 2009

Asmee - porod byl porod, je fakt vyhoda, ze clovek si ty boleti, myslim kontrakce druhy den uz neumi predstavit, to te pak stvou ocistky a resis natekly spodek.....takze moje suma sumarum - manzel u porodu ANO, je to velka pomoc, sprcha a balon v ni by zaslouzily metal, tlaceni je brnkacka, fakt me to nebolelo a na druhe zatlaceni byl Adame venku, ale kontrakce jsem si uzila od zacatku bez prestavky a ty bolely jako prase 😒 Po cca 4hod jsem mela minutu kontrakci, minutu pauzu a to uz slo. Jo a epidural je UZASNA vec!

Tak, snad jsem vas neodradila.

A jak to zvladam? nekdy lip, nekdy hur, asi jako vsechny prvomatky resim kojeni a prdiky....kdyz maly rve a ja nevim, co mu je , je to strasna bezmoc, nastesti je celkem pohodovy.....podle toho co slysim kolem...ale samo, ze taky rve....a priznavam, ze pro spolecny zivot s manzelem je to taky velka pecka, proste je to strasna zmena a musi si to "sednout".....

To jsem moc rada, ze jsi tak naladena do optimisticna!!!!Takze v sobotu bude 1DC a pak tyden Clostil, pisu si a buud na tebe myslet! Rekl ti jeste neco, ma nejaky napad na vysetreni nebo hcce neco noveho, nebo trosku zmeneneho zkouset?

Preju vsem krasny, tady v Pze podzimni den!!!

asmeena
29. zář 2009

zuzi: teda Adámek je úžasný a tobě jako mamince to moc sluší a tatínek je koukám, taky moc pyšný a pomáhá. To je dobře.

Jinak si nás v Reprofitu zařadili do škatulky neznámá příčina neplodnosti. Tak jsem zvědavá, jak dopadne teď ta minimálka. Jsem ráda, že tu stimulaci budeme řešit pouze clostilem a v případě, že bude nízká sliznice, tak si prý připíchnu fostimon, ale jinak nemusím píchat žádné mega dávky. Moc tomu věřím, už jen díky tomu, že vím, že po clostilu (aspoň teda, když jsem ho brala při inseminaci), jsem měla vždy 5 folíků a z toho 3 krásné. Takže to by mi úplně stačilo.

asmeena
29. zář 2009

Zuzi: a nejkrásnější fotečka je jak máš malého schouleného v klíně, to je úžasné.

daida
30. zář 2009

Ahojky, holky.
zuzka11: moc Ti to mateřství přeju, užívej si ho, hrozně rychle to uteče. Budu moc ráda taky, zuzi, když sem dáš odkaz na nějakou fotečku...ráda bych se podívala na malého, jestli neva. Jinak pevný nervy a nenech si to zkazit...
asmeena: držím palce, ať vám to dobře dopadne. Ono s těmi vajíčky je to neodhadnutelný. Jednou může být jen jedno dobré, podruhé už jsou dobré třeba čtyři. Nikdy to není beznadějný, neboj bude to dobrý.
jinak co se týče mě, budu se domlouvat na KET. Mimoděložní těhotenství se nakonec vyloučilo krví, UTZ a gynekologickou prohlídkou a nakonec to odkrvácelo s menstruací. Měla jsem nervy z toho podezření, protože nic jinýho než MT a biochemického těhotenství to být nemohlo a doktorka si víc a víc myslela, že to mimoděložní je, ale nemohli to pořád zjistit. Jeden den jsem se doma ještě k tomu naprala k obědu čočkou, že jsem měla v noci tak hrozný bolesti, že jsem klečela v noci na zemi a chodila jak pes a mysleli jsme s manželem, že budem volat pohotovost, páč jsme si mysleli, že už to jsou ty komplikace k tomu mimoděložnímu těhotenství. Nakonec to dobře dopadlo a bylo to biochemické těhotenství, u kterého HCG jen nechtělo klesat. A paradoxem bylo, že jsem nakonec doktorce řekla, že jsem ráda, že to odchází. Je to lepší než říci, že jsem ráda, že mám mimoděložní...nikdy by mě nenapadlo, že tohle někdy řeknu, že jsem za tohle ráda.

daida
30. zář 2009

monajsku: nic si z toho "pauzování"nedělej, mám doporučeno 2 měsíce pauzu, tak se k Tobě taky přidám s tím pauzováním. A pak nám to už doufám vyjde.

daida
30. zář 2009

jinak jsem četla hezké motto od jedné holky z diskuse: kdo nebojuje - ten nezvítězí.
Skoro jako revoluční heslo.

dasule
30. zář 2009

Ahoj daido,taky mě čeká to samé.Sice jsem měla testy pozitivní,mám je v albíčku,ale hladina hcg 14 den po ET 90,což je málo.V pátek jdu zase na krev,asi to bude biochemické těhu!Taky doufám,že to nebude MT!To bych už snad nějak poznala.Testy jsou pořád pozitivní,ale stejné,čárka nesílí.Zatím nekrvácím a ani nešpiním.Uvidíme,popř. mě čeká ještě KET.

dasule
30. zář 2009

kolik si měla hladinu hcg?Děkuji

daida
30. zář 2009

ahojky dasuli, HCG jsem měla 22 pak 126 nebo tak nějak, pak 157, pak jsem začala krvácet mimo periodu, tak to kleslo na 131 a po krvácení to zase stouplo na 167 a drželo se to tak. Pak až to mohlo být vidět na ultrazvuku, tak mi řekli, že tam není vidět ani těhotenství ani nic patologického, ale prakticky mimoděložní, že může být kdekoliv, proto mi pak brali krev na podrobnější rozbor a udělali gynekologickou prohlídku, kde také nic nenašli. Pokud je to biochemické těhotenství, tak to většinou odkrvácí v následné menstruaci, což nakonec taky odkrvácelo, teď jsem na HCG 6. Pokud je to mimoděložní, tak obvykle menstruaci aspoň jedenkrát nedostaneš, ale nejsem doktor. Ale ptala se mě doktorka, jestli mě nebolí v pravým nebo levým boku, když měla podezření na MT. Bohužel i u IVF může být mimoděložní. Pokud máš pak břišní bolesti, tak hned musíš k doktorovi.Uvidíš, dasuli, krvácet teď ještě nemusíš, až potom, třeba za týden nebo 2 týdny nebo až v den plánované menstruace. Mně se teď plánovaná menstruace opozdila asi o týden, nechtěli mi ji vyvolávat, protože prý tím HCG může ještě povyrůst, nerozuměla jsem tomu moc, další možností je čištění neboli revize dělohy a ta nemusí být bez problémů. Navrhli mi ji též jako jednu z možností, ale tu jsem odmítla a doktorka řekla, že opravdu lepší u biochemického těhotenství to nechat odejít s plánovanou menstruací. 14.den po transferu, jak píšeš, by to HCG u Tebe mělo být vyšší než 90, ale ještě neztrácej naději, doktoři odrodili i z menší počáteční hladiny HCG, ale pravdou je, že pokud pak HCG roste každých pár dnů jen o desítky ( mělo by růst stovkově ) je to buď biochemické těhotenství nebo MT a tam už embryo nemůže být v obou případech životaschopné. Napiš nám, jak jsi dopadla na krvi, budeme rády. Držíme Ti palečky

asmeena
1. říj 2009

daidi: tak to je dobře, že jsi to neměla zas až nějak moc komplikované. Lepší takhle než potom mít nějaké zdravotní problémy. Tak držím pěsti, ať se podaří Ketík. Kolík máš zmrzlinek?

dasule
1. říj 2009

daidi děkuji,no test z moče mám každým dnem slabší a slabší.MS jsem neměla skoro dva měsíce,takže vůbec nevím,kdy přijde.Tím poklesem si myslím,že i HCG klesá,takže se modlím,abych dostala MS a bylo to biochemické těhu!MT snad ne a na revizi se mi taky nechce.Doufám,že to příroda zajistí a nebudu muset jít na nějaký zákrok ☹ Zle mi není ani břicho mě nějak extra nebolí,jen místy jako bych měla dostat MS ale to mám tak od prvního dne po ET.Teď už mě skoro nebolí,takže čekám,že přijde MS.

gonal
1. říj 2009

Potrebuje niekto Gonal f 450 iu? 2 ks

ikke
1. říj 2009

linda2010 • Včera ve 21:47
Ahojky, je tu některá z vás, které nevyšel první pokus IVF? Já jsem 12. den po embryotransferu a přesně 10.den jsem dostala MS. Je mi hrozně , tolik jsem doufala, že to vyjde... Já i manžel jsme v pořádku. U mě našli na genetice 10 - 15 % možnost přenosu vady na mimi, a tak nám musejí udělat PGD - preinplantační genetická diagnostika, kde jsou najdou mímísky bez vady. Měli jsme 12 oplodněných vajíček, 2 zdravá embryjka, ale ani 1 se neuchytilo. V lednu t.r. jsme otěhotněla přirozenou cestou, ale v 16.tt. jsme o mimi přisli, protože měli právě moji genet. vadu. A tak jsem se asi moc upnula na IFV a říkala si, že když jsem jinak v pořádku, mohl by se první pokus zadařit, ale bohužel... Potřebovala bych nějak povzbudit, že ten 2. pokus vyjde....

lusinkaj • snž • Včera ve 21:59
ahoj,mne 1ivf vyslo...ale v 2 mes.potrat taze viem ako sa citis

lauritka • Včera ve 22:01
ahojki linda. ja som bola na IVF, sice som otehotnela, ale skoncilo to missed abort v 8tt. Je mi luto, ze ste o mimi prisli 16tt to je uz relativne neskoro, muselo to byt velmi smutne. My sme tiez v poriadku, aj geneticky. stale verim, ze s to nejak podari a dockame sa. To iste bude aj u teba uvidis, len sa netreba vzdavat. vela babeniek tu na koniku uz ma dietatko prave po 2.pokuse IVF

miroslava89 • 5tt • Včera ve 22:03
linda mojej sestre sa vydarilo az 5IVF..ale hned rovno s dvojcatkami..aj tebe to raz musi vyjst..snad na druhy pokus..

linda2010 • Včera ve 22:17
Lusinko, a kdy jste se rozhodli pro další pokus?

lusinkaj • snž • Včera ve 22:18
po 1ivf som bola po pol.roku na ket-neuspesny
a teraz som vo faze na 2ivf

evuliss • snž • Včera ve 22:21
Ahoj Linda- mě vyšel IVF až na třetí pokus a skončilo to bohužel zamlklým těhu a v 8 týdnu revizí dělohy,takže zatím máme pauzu a doplatil na to bohužel i můj vztah s partnerem,takže ti přeju pevné nervy i tvému partnerovi a brzy //,hodně štěstí!!!!

lusinkaj • snž • Včera ve 22:23
evulis,to akoze ste sa rozisli kvoli tomu?

linda2010 • Včera ve 22:24
Evuliss, to je právě taky, manžel říká, že si navzájem nosíme asi jen smůlu a měli bysme se zamyslet nad tím, jak dál. Mám pocit, že to chce vzdát a nevím, jak na něj. Nutit ho do ničeho nechci.

emulienka99
1. říj 2009

Aohjte kočky, idem na 4.ivf a som samoplatca. Nemám gonal. Neviete pomôcť ?

daida
1. říj 2009

ahojky asmi, máme zmraženo 9 embryí, a můžu Ti říct, že první měsíc vajíčka dopadla velmi špatně, nic si z toho nedělej, pokud Ti nedopadnou třeba dobře, ani nevím čím to bylo, snad zbytečným stresem nebo stresem z toho prostředí, protože jsem v té době nezažívala nic zvláštního, další měsíc jsem měla pauzu, změnila jsem akorát dost životosprávu a jinak se náš život odvíjel stejně jako předtím a hned další měsíc byla vajíčka naopak hezká, všechna, ani jsem tomu nevěřila, spíš jsem doufala v jedno dobré a bylo jich 14. Všechny oplodnili a po 5 dnech se zastavily pouze 3.
KET budeme mít v listopadu, necháváme to osudu, protože sami tomu nemáme šanci víc pomoci a pak snad ještě nějaká možnost bude. Nezoufej, štěstí se usměje i na Tebe.
dasule: zítra je pátek- to už budeš vědět, tak nám dej vědět, co a jak, doufáme, že to MT v tvém případě nebude.

dasule
1. říj 2009

dám vědět...už jsem si nakoupila kupu vložek 😀 a mám Paraleny a Brufeny,kdyby náhoudou 😉 Jinak taky doufám,že to dopadne "dobře"!

zuzka11
1. říj 2009

Asmee moc diky za pochvalu, rikat, ze ho mam strasne rada a ze je to pro me nejhezci dite asi nema cenu, vid? 😀

Dej vedet, jestli o vikendu je den D a pak zacne se neco dit, myslim na tebe.......

asmeena
2. říj 2009

dasul: držím pěsti pro štěstí

zuzi: klidně vykládej, že máš nejkrásnější miminko, to je samozřejmé. To tak musí být. 😵 😀
A včera jsem to dostala, vůbec jsem s tím nepočítala, že mrška dorazí dříve než obvykle, spíš jsem počítala se spožděním, jak to tak bývá pokud se člověk na něco moc těší. Ale teď to prožívám v pohodičce, asi proto, že jsem o tom nikomu neřekla, takže ani kolegyně v práci to neví a nemusím to s nikým pořád dokola probírat. Takže zítra najíždím na clostík a musím se dnes objednat do Reprofitu. Ve středu bude kontrola. 😵

zuzka11
2. říj 2009

asmee aspon se to hybe, ja vzdycky nenavidela zpozdeni, ze ktereho pak nic nebylo 😠 a jak v praci, pora se s kolegyni stridate ve vareni?a co dietka?

emulienka- bohuzel......

ikke - je mi to moc lito, vsechny jsme si tu zazily nepodarene ivf.......drzim palce na pristi pokus, ted se musis hodit do pohody, delat neco jineho, treba nejaky sport nez zase budes moct do ivf.....a s pgd to vyjde, uvidis....

dasule
2. říj 2009

Ahoj Holky, tak už jsem zpátky...HCG mám ze 90,4...15,5 jsme moc zklamaní ☹ Ale tušila jsem to!Čekám teď na MS, snad přijde.Dr. vyloučil mimoděložní, zatím mi řekl,že to bylo biochemické těhu.Jsem ještě na PN, znovu na odběry jdu ve středu, musí počkat až bude HCG negativní.Máme dva mrazáčky a v dalším cyklu bude KET.Myslíte, že mám pokračovat v PN?Nechce se mi zase za měsíc a něco na PN, raději si ji nechám prodloužit, ikdyž nevím, jestli mi vyjdou vstříc.Budu užívat Divinu a Prednison.Poradíte?Jsem už bezradná, nevím,co dělat ☹

asmeena
2. říj 2009

zuzi: tak nevím jestli se bude tento cyklus stimulovat, protože jsem se chtěla objednat na středu na kontrolu a sestřička mi řekla, že pan doktor neordinuje a že si to mám posunout o jeden cyklus. Dala mi ale ještě email na doktora ať mu napíšu a domluvím se s ním, ale on mi ještě neodpověděl a zítra už bych měla začít stimulovat. Ach jo.

dasule: já měla PN dál po nevydařeném IVF a hned další cyklus jsem šla taky na KET. Teď budeme podstupovat zase IVF, ale s minimální stimulací a tentokrát na žádnou nemocenskou nejdu, aspoň se nemusím doma nudit a pořád na to myslet. V práci se aspoň zabavím.

dasule
2. říj 2009

taky bych byla v práci raději,ale pracuji na jipce a místy na sále a aru,takže kvůli zátěži musím na PN.Díky za info

asmeena
2. říj 2009

dasule: a kam chodíš do CARu?

dasule
2. říj 2009

chodím do FN Olomouc.Vezmu si v práci ještě krev na virologii,serologii a imunologii.V Caru mi brali jen stěry,HIV a na žloutenku a jiné pohlavně přenosné nemoci,jinak myslím že nic a vám?

asmeena
2. říj 2009

my byli na imunologii v Brně, ve Fertimedu nám dělali i genetiku, laparoskopie, hydrolaparka a jiná různá krevní vyšetření, ale vše máme o.k. Teď jsem přestoupila do Reprofitu v Olmiku

dasule
2. říj 2009

genetiku mám,taky ve Fertimedu,ale o zbytku nevím 😕 Laparo mám za sebou.

miky123
2. říj 2009

ahojte,
já čekam stále na výsledky testu,takže zatím nic,moc na obzoru 🙄

U nas sousedka naproti v domku nám říkala že je těhotná a bude to mít v květnu,ale že se nijak neomezuje 😒 když má chut tak vypije i 7 velkych piv ☹

Je to nespravedlnost!!!!