Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

asmeena
30. říj 2009

neboj i s tím se dá něco dělat. Koukám, že jsi taky z Ostravy, kam chodíš do CARu?

anit6
30. říj 2009

Já to vzala rovnou do Olomouce! mám k tomu větší důvěru, protže to je přímo ve fakultce.

asmeena
30. říj 2009

aha, tak to já chodila do Fertimedu a teď jsem přešla do Reprofitu.

miky123
31. říj 2009

čaute,
Tak sem byla dneska znovu v tesku,babča (co bydlí s nami)furt basni o Babicovi.Tak sem jí šla koupit na vanoce kuchařku Babicovy recepty 🙂

očka nikde 😕

ja jsem tak věřia asme s pozit.testama,až se bojím příštího tydne,dou na mně negativní myšlenky.Vnoci se zbudím i 5x ,a zda se mi že se to opět nepodaří =sem pakoš 🙄 ,a už dost. 😝

daida
1. lis 2009

Ahojky Anit6. Endometriozu má skoro 80% ženských. Endometrioza I.stupně nic není, je to mikro..., endometrioza IV. stupně už je celkem závažná, ta může ovlivnit plodnost, ale i s tímto stupněm ženský otěhotněly a některé psaly i tady v diskusi dříve. Pokud Ti doktor vyloženě neřekl, že to nějak omezuje tvoji plodnost, tak bych si s tím tolik hlavu nelámala, ptž pokud otěhotníš, přísun krve se k ní pozastaví a endo se bude vytrácet, těhotenství by mohlo též vyřešit problém s myomem, ale není to vždycky pravidlem. To platí pro spontánní těhotenství. Pokud by Ti řekl, že tvoji plodnost to výrazně ovlivní asi Ti navrhne IVF a vezmou Ti vajíčka, která nejsou nějak zvlášť ovlivněna. Už si to moc nepamatuju, jak mi o tom říkal doktor, já mám též endometriozu, I.stupně-mikro a doktor ani nenavrhoval žádný řešení k vyléčení, ptž těhotenstvím se to vyřeší samo a nebylo to ani nijak závažné. Na vajíčka moje to též nemělo vliv, měla jsem naposled všechna oplodněna a všechna byla naposledy ok. Takže buď v poho, některé věci se vyřeší samy a lépe než když se je budeš snažit řešit sama 😉 pá

daida
1. lis 2009

Jinak holky, přeju hodně štěstí, nám všem...

daida
1. lis 2009

anit6: ikdyž máš endometriozu, těhotná jsi přece jen byla, ikdyž to dobře nedopadlo, jak jsem se dočetla. Vážně bych se těchto problémů nebála, a platí to, co jsem psala výš. Hodně štěstí.

asmeena
2. lis 2009

miky: a jaká je kuchařka od Babicy? Už si ji prolistovala nebo nakoukneš až babičce přes rameno pod stromečkem 😉 Co se týče té alergie, tak mě to teď vůbec netrápí, horší je jaro, ani v létě jsem neměla problémy. Ale jak jsem teď vysadila betakaroten, tak se mi rozjel na rukách ekzém a je to šílené jak to lehtá.
A nemysli hned negativně, vidíš, že máš dva šikovné kluky, co mám říkát já. Ani jedno dítě a problém žádný. Určitě to půjde, uvidíš, musíš být taky pozitivně naladěná jako já. Není všem dnům konec 😵

daida
3. lis 2009

Ahojky, prožívám teď paradox života. Manželův bratr se minulý týden oženil s fajn holkou, chodily spolu asi 2 roky, byla jsem jí v sobotu za svědka a taky jsme spolu probíraly můj problém otěhotnět, ona chtěla co nejdřív vysadit antikoncepci a mít miminko, když viděla u nás, že to nemusí být hned.Včera mi oznámila, že je těhotná a že si vlastně ani neuvědomila po vysazení, že MS nedostala už přes měsíc. Moje tchýně ( výborná ), která si vnouče dlouhou dobu přeje a u nás se ho nemůže dočkat ( doufala v nás ), byla z toho přešťastná. Byla jsem taky ráda a moc jsem jim to přála, na druhé straně jsem nemohla tohle štěstí prožívat stejným způsobem s ní, když mi to řekla a vlastně tak i s celou rodinou z této zprávy. Všichni teď doma plánují. Manžel a já teď žijeme tak trochu pro sebe, těšíme se z toho, ale jak to skutečně prožíváme nic jeden druhému neříkáme.Tak takový je taky paradox života. I takhle to je.

asmeena
4. lis 2009

daidi: tak pro mě by to bylo na mašlu, taky to všem přeji, ale když mi oznámila před rokem mamka, že moje sestřenka, která nemá pomalu ani kde bydlet, přítele vidí jen občas o víkendu je těhotná, tak jsem to docela obrečela. Je to někdy šíleně nespravedlivé.
Ale zase na druhou stranu je to fajn, že když si miminko tvá švagrová přála, že se ho dočkala a nemusí si procházet takovými problémy jako my.

miky123
6. lis 2009

Ahoj,

asme:tak do kuchařky jsem už nakoukla ,je jednoducha a zřetelně napsana a hlavně ze surovin co si muže koupit babča i na vesnici 😉
Ja jsem dělala od něho brokolicové karbenatky se syrem VYBORNE

Ja jsem už na stimulaci připravena a ms nikde,už mam i předoperační hotove,protože Dr,by měla byt pryč a k zastupu se mi nechce.
Pokud to do pondělka nedostanu tak mam v planu jít k memu gyn.na kontrolu,nebo skusím ukecat sestřičku na krev.Nevím teda co od toho mam čekat ,tento měsíc se mě držely asi všechny možne bacily 😝 kvasinky,pak opar na obličeji,a po celou dobu zatím co se u mně usídlila alergie,ted nejhorší měsíc ,bez tablet ani krok,a ještě ted nachlazeni,ted je mi trosku lip sem si od 17-20zdřimla,což není u mně zvykem,ale je mi trošku lépe 🙄

miky123
6. lis 2009

jinak ,asme sem rada za kluky 🙂 ale když je ještě ta touha po mimču tak si myslím že je to u všech stejné 😉 taky se citím blbě že to na mně někdy padne ,a že si vam tu vyliju srdce 🤐 ,že ve sve situaci bych měla byt zticha,tak se na mně nezlobte. 😔

Dneska jsem byla s otcem na traumatologii ,je tvrdohlavy,hruza 😖
Ve středu k večeru jel s vozikem naloženym dřevem,zakopl a na to dřevo spadl,na levou stranu ke konci žeber,k Dr nechtěl jit.Tak jsem volala jeho Dr.o radu,a mu to nedalo a šel otce zkontrolovat,tak samozřejmně že sem dostala vynadano od tatky.Ale Dr.měl na něj vliv a přesvědčil ho že ma jít na vyšetření do nemocnice,tak jsme byli dneska na Fifejdach na rengen,sono ,traumatologie,pak urologie.Vysledek zlomene nema nic,ale v moči byla krev,po sono strance ledvin -negativní,takže nevi z čeho se bere v moči ta krev ☹ ,je doma a v utery opět na ko.Ach-jo 😔

zuzka11
7. lis 2009

Miky ahoooj!

Nehodila bys mi pls do IP recept na ty karbose? Brokolici i syr doma mam 😀

Ja to chapu, ze kdyz je clovek "nastaveny" na treba dve, tri deti a ja jedni, ze je to stejna touha.....proste je to tak a porad mas pocit, ze "neco chybi"......jsem zvedava na tu tovji MS, ono to casto byva, vis, jak 😉 - nemoce, bacily....cekas na MS kvuli IVF a ono bejby 😀

As - co ty, tenhle vikend v Jesenikach? A co zmrzlinka, uz se chysta?

U nas nove snad jen to, ze od vcerejska je "rezim" - ucim Adaam spat samotneho v postylce, tak place, ja malem placu s nim, ale na venek jsem tvrda matka, utesuju, ale neberu z postylky, musi se to naucit......tak cekam jeste tam cca 3 krusne noci, ale uvidime......A v nedeli na moje mamka narozky, pristi vikedn tchan, same darky a ja uz pak nemam napady na vanoce 😖

Btw. - holky - co si prejete vy? mate uz neco vysneneho?

asmeena
7. lis 2009

miky: to je jasné, že pokud chcete další miminko a jsou ty možnosti to nějak řešit, že do toho jdete, ale zase na druhou stranu, třeba ta mrška nedorazila z nějakého závažného důvodu 😀 kéž by. Moc ti to přeji.
A taky mi prosím pisni do IP recept na ty karbošky, mniam to musí být dobrota.

zuzi: já si asi budu na vánoce přát parní hrnec.
Jsi dobrá, že máš tak pevnou vůli a Adámkovi nepodlehneš. A to se miminka nenechávají hned od začátku spát samotné v postýlce?
My jsme teď v Jeseníku a pořád tady panuje ještě atmosféra po stěhování, takže se uklízí co se nestihlo a je to pořád nějaké nekonečné. Venku je šílená zima a prší a to jsem se těšila, že už konečně vyluxuju naše zasviněné auto. A to ani nemluvím, jak by moc potřebovalo i umýt.

miky123
7. lis 2009

Ahoj děvčata,

MS sem měla dostat 2.11 a dylo a je mi špatně ,pocity v břichu stale jako před menzes,když sem zvedla Lukiho tak mě potom bolelo břicho.Tak jsem jela do kaufu pro testy,měli jen Best-2ks. v balení,tak sem si udělala zkoušku a po 1min se mi ukazala i druha čarka 😕 ,se na to chodím dívat bo se mi to nezda možné.
V ponděli jdu na krev.
A to mam hotové už předoperační,a i už zaplacené 40.000,-kč za ivf abych pak nemusela doplacet tak hodně.

Recept napíšu.

miky123
7. lis 2009

oběma jsem napsala ten recept ,ale nějak mě zlobí počítač,tak mi prosím napište zda jste ho obdrželi. 😉

zuzka11
7. lis 2009

Mkiy......ja se uple bojim rict JUPIIIIIIIIIII 😉 Strasne drzim palce, moc moc....a diky za IP.....

miky123
7. lis 2009

zuzi:diky,uvidím vice po krvi v pondělí 🙂

asme:a jak se daří babičce,je ji chuděře lépe

zuzka11
7. lis 2009

Miky, dej hned vedet, OK? ja budu mackat palce........

U nas je 2.preucovaci noc, zatim zabral a spi, drzte palce 😉

daida
8. lis 2009

ahojky zuzi. Vždyť je to jedno, jestli se malý naučí spát sám dřív nebo později. Netrapte se oba. Pokud Tě to přeučování bolí, tak ho měj u sebe, on se stejně časem naučí spát sám, pokud to dobře necítíš, tak to přes koleno nelámej.Miminko má být u maminky a maminka u miminka.Co nejdéle být u sebe, aby Vám oběma bylo dobře. Vždyť všechno je tak relativní, že takové chvíle už moc často nebudou.

asmeena
8. lis 2009

zuzi: tak jaká byla přeučovací noc?
miky: babička je na tom pořád špatně, už jí ta rakovina hodně postihla a je to asi jen otázka času, kdy ji přemůže, ale bydlí už u našich, tak ji má mamka pořád na očích a když potřebuje, tak jí může hned pomoct.

Dnes k našim přijela i sestřenka s rodinou a 8měsíčním miminkem a tak jsem si ho nosila a dělala s ním blbosti, bylo to úžasné, ale jak jsem viděla sestřenku s malým v náruči a uvědomila jsem si, že ona je mladší, vůbec mimi nechtěla a jaká je teď z ní krásná maminka, tak jsem měla slzy na krajíčku.

pajcula
8. lis 2009

Holky, držím vám palečky 😉 Já sama čekala skoro 1,5 roku.. kvůli vajíčkům.

asmeena
8. lis 2009

díky pajcul a do jakého CAR si chodila? A to čekáš miminko po prvním IVF? Máš už krásné bříško a beruška je taky krásná. 😵

daida
8. lis 2009

Asmi-Kdybych viděla svou švagrovou s mimčem v náručí asi bych se taky neudržela. Nevím, co bych dělala, fakt nevím.Že to může být těžký, to jsem si nikdy nemyslela. Dokonce jsem se přistihla, že tiše závidím, když mi s radostí oznámila, že je těhotná. Takže si tak trochu dokážu představit, jak Ti mohlo asi být. Ale to přejde a Ty se budeš dřív nebo později radovat ze svého mimča. Prostě to teď takhle asi má být, asi jo.

paraple98
9. lis 2009

Ahoj holky, strašně dlouho jsem tu nebyla, tak nevím, jestli si na mně ještě pamatujete 😉 Všechny mooooc zdravím 🙂

Anit6 - FN je myslím dobrá volba, taky tam docházíme.Já to sice vzala předtím přes Fertimed, ale to jsem si mohla ušetřit 😉

Asmi - to je jasný, že tě to vzalo, po tolika peripetiích a hormonech...mně poslední dobou takové situace taky vhání slzy do očí 😒

asmeena
9. lis 2009

ahojky paraplíčko: jak se vede? Jdeš teď někdy do dalšího IVF?

paraple98
9. lis 2009

Asmi - právě mám 3 dny v sobě 2 embrouše, tak se uvidí jestli mně za 14 dní zas neopustí 😉 A co ty, jak e cítíš? Koukala jsem že jsi opustila Fertimed 😉 Za chvíli jim tam nezůstane ani noha 😀

asmeena
9. lis 2009

parap: jojo utekla, chtěla jsem zkusit něco jiného, tak jsem šla do Reprofitu a jsem tam zatím spokojená. Mám po minimálce, kdy se mi neujala dvě embryjka, ale mám ještě tu zmrzlinku, tak si snad za týden pro ni pojedeme. Ve čtvrtek mám kontrolu u svého gynekologa jestli mi narostla sliznice a pak se uvidí.
Tak pěkně pupíčkuj, už to musí vyjít. A kdy máš plánováno testovat?

paraple98
9. lis 2009

Asmi - no tak teď už to musí vyjít, navíc na Reprofit, resp. Machače slyším jen samou chválu 😉 Budu moc držet palce. KOmám 23.11. a ET byl v sobotu, tak zkusím testovat asi o svátku 17. 😉

asmeena
9. lis 2009

Tak budu držet pěstičky.