Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

asmeena
12. lis 2009

mně doktor řekl, že se nám časem zadaří i přirozeně, ale že to chce čas, ale já už jsem docela netrpělivá 😲
Minimálka je IVF s minimální stimulací, bere se clostilbegyt 5 dní a potom se dva dny připíchne fostimon. Není to hrazeno pojišťovnou a nebere se to jako klasický pokus IVF, který hradí pojišťovna.
O tom profertilu jsem taky slyšela. Začínám o tom uvažovat. Kolik to stojí a kde se to dá sehnat. A prý se to musí brát dlouhodoběji, ne?

agatice
12. lis 2009

Já bych jela do zahraničí okamžitě, taková dovolená někde na Mauriciusu jééééééééééé to by bylo žůžo. 😅

asmeena
12. lis 2009

aga: jé já taky, hlavně někam za sluníčkem. Už mě to depresivní počasí štve.

Holky nemáte někdo doma časopisy Čtyřlístek? Odkoupím, potřebuju pro manžu na Vánoce.

asmeena
13. lis 2009

miki: máš nějaké novinky? Pořád to před manžou tajíš nebo se to už nějak prozradilo? 😵

zuzka11
13. lis 2009

As jenom na vikend do Nemecka, kamaradi slavi narozky.....a je to za mesic........

agatice
13. lis 2009

asmenn- Profertil a vůbec všechny léky sháníme přes net, je to podstatně levnější. Stojí něco přes 3 000kč,ale záleží jaké máš balení. Určitě je dobré to brát víc jak 3 měsíce.
Tak o tý minimálce jsem ještě neslyšela. Mohu se zeptat kolik ti je let,když píšeš o tý netrpělivosti 😅 😅 😅

asmeena
13. lis 2009

aga: bude mi teď 30. Ale jsem z toho už trošku na prášky, když problém žádný a po čtyřech letech snažení a tolika pomoci CARu nic.

agatice
13. lis 2009

asmi- mě bylo v září 31 a právě jak píšeš ty, žádný problém a stejně pořád nic. Kdyby mi řekl mudr. ,že je třeba chyba tady a támhle tak budu vědět víc a můžu si na rovinu říct, že prostě svoje vlastní mimi třeba mít vůbec nebudem. A v tu chvíli bych začala pomýšlet úplně nad jinou pomocí.

asmeena
13. lis 2009

agi: doufám, že dopadneme jako zuzka, ta se taky chystala na KET a opravdu došlo jenom na to chystání a teď už má Adámka dokonce zapsaného i v pase. Možná to u nás chce jenom víc času.

miky123
13. lis 2009

Ahojte,
vítam nové tvaře 😉

Asme:manža ještě nic neví a ani netuší ,jsem rozhodnuta že to vydržím až do vanoc 🙂 ,to bych už měla mít i těhu prukazku a tu zabalím do vanočniho papíru a dostane ji pod stromeček 😎

A se sexem 😎 ,ja jsem v těhu u těch dvou kluku to tehdy vubec neřešila,je fakt že se ted vice bojím protože jsem chytra z osudu jinych tady na konovi ☹ A taky si myslím že to tak hned mit nebudem 😀 protože ted mezi nami spava naše 3letá chodíci antikoncepce 😀 😎 A manža ma rozdělane zakazky a chce to mit brzy hotové ,takže když dojde domu tak pojí a je tak unaveny že hned usne 😉

asmeena
14. lis 2009

miky: tak to máš dobře vymyšlené s tou těhu průkazkou, tak držím palečky, ať se to zatím do té doby nějak neproflákne a vydržíš to. 😵

agatice
15. lis 2009

miky- děkuji za přivítání. Holky zítra jedu na UTZ a zkusíme druhé IUI. Tak uvidíme no, aspoň, že se něco děje.
Ty jsi těhotná a manža to ještě neví?? Jak dlouho jsi těhu???

asmi- já už po těch 7ketech radši v nic moc nedoufám, vždy jsem se na něj těšila a teď to nechám radši volně plynout a nebudu už nic špekulovat. 3. IVF chci zkusit z jara a do té doby ty IUI. Ty na mne tak psychicky nepůsobí jako IVF.

kathyna
15. lis 2009

Ahoj hoilky!
Miky, gratuluju k těhu, ty a Zuzka mi dáváte naději, že i zázraky se dějí a že se možná i mě zadaří přirozeně 😵

kathyna
15. lis 2009

Jinak jsem byla v Caru a domluvila se na 4.IVF na leden - únor. A taky jsem se ptala na nativ nebo minimálku, jestli jí vůbec v Pronatalu dělají.
Tak prý jo - nativ do 2 vajec - 13 000,-, víc jak 2 vejce a nebo inimálka 26 000,-

kathyna
15. lis 2009

Prý se to celé odvíjí od počtu vajec tím pádem práce embryologa. Plus samozřejmě ICSI - 7tis., PK 2 500,-

kathyna
15. lis 2009

No prostě prachů jak šlupek, člověk na to radši nesmí myslet-teda myslím pořád - šetřím, protože se nevzdáme 😀

kathyna
15. lis 2009

As, držím palce na zmrzlinku a nebo jetě líp-přirozeně 😉

paraple98
15. lis 2009

Nazdárek dámy 😉

Asmen - něco nového? Chvíli jsem tu nebyla, nějak jsem začala plenit knihovnu a celé dny sedím nad knížkama, na které normálně nemám čas, sláva PN 😉 🙂

Agat - tak přeji úspěšné IUI, třeba bude vánoční překvápko 😉

jasmina309
15. lis 2009

Ahojte
Asi patřím sem k vám...Doufám že nevadí, že sem píšu... Jsem už velká dlouhodbak-umělinka 😒
Mám za sebou své 4IVF, které se nezdařilo a stojím spíš už na prahu- VZÁT SE ČI NIKOLI....
To je prosím dilema...
Důvod prostý- hrazený IVF stojí moc a šance na přirozený otěhotnění žádná... Jsem bez vejcovodů.

agatice
15. lis 2009

kathy- co je to nativ???? To je taky umělko viď????

jasmino- smím se zeptat kolik jsi měla celkem transferů z těch všech umělek???? A nepřemýšleli jste třeba o adopci??
Je to teda síla fakt,já si říkala ,když jsem šla do umělka , že je to prostě jasný, že budu těhu, že mi pomůžou. A ono je to všechno podstatně složitějsí. Já teda nevím jeslti vyčerpám poslední hrazené ivfko kde bych na to vzala těch 70 000kč 😔 😔 .

Holky musíme věřit, že se to prostě povede, musí!!!!!!

kathyna
15. lis 2009

Agi, nativ je taky umělko, ale v přirozeném cyklu, pokud normálně ovuluješ a máš 1-2 vejce, alespoň tak si to představuju, normálně jdeš na OPU a pak na ET.

miky123
15. lis 2009

Ahoj,

Agi:ted sem 6tt
a jinak s tebou musim souhlasit ,ja jsem byla ted v červenci na sve 4ivf. a jenom tato stala 70.000,-jako samoplatce,hruza už jsem se smiřovala s tim že si to dale nebudeme moct dovolit.A po těchto všech ivfkach jsem nemněla ani žadnou zmrzlinku co jini se měli možnost těšit na ket.

Příští tyden chcu zajít na ko.k Gyndař. a požadat ho o všechny vyšetření ,o to v 10tt a 15tt ,i s tim že bych si to sama uhradila ,zda to tedy jde,no uvidime.

jasmi:no samo že u nas mužeš zustat 😉 Vic hlav vic vi 😎 😀

asmeena
16. lis 2009

Ahoj holky, zdravím po víkendu, ještě, že je je i zítra volno. Dnes si to nějak v práci odtrpím a zítra si budu doma lebedit.

parap: pro zmrzlinku jedeme ve čtvrtek, ale ještě si mám ráno volat, jestli se rozmrazila. Tak uvidíme. Doufám, když budu nachystaná k odjezdu, že se pak nedozvím, že jezdit nemusíme.

paraple98
16. lis 2009

Dobré ránko dámy 😉

Jasmi - vítej mezi náma 😉

Agat - jasně že musíme věřit, síla pozitivního myšlení se nemá podceňovat 😉 roz

Asmi - super, držím pěsti aby sněhuláčci rozmrzli a mohli jste jet vstříc již konečně světlým zítřkům 😉 🙂

agatice
16. lis 2009

hoj holky, tak jsem dnes byla na utz a IUI bude ve středu. Třeba ty letošní vánoce budou veselejší než ty loňský.

kathy- nativ je levnější než klasický umělko??? Já normálně ovuluju tak bych se na to svýho mudr mohla i zeptat.Co se týká úspěšnosti je to na stejno jako u IVF nebo jsou šance nižší???

miky- to je skvělý ,že to klaplo. 🙂 🙂 🙂

agatice
18. lis 2009

kde jste holkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

asmeena
18. lis 2009

ahoj holky, až teď jsem se dostala k netu, ještě jsem dnes doumývala poslední okno a dál jsem dávala trošku dopucu ten náš byteček, abych od zítra mohla jenom lenošit. Mám si zítra ráno v 8:00 volat doktorovi jestli je naše sněhurka rozmražená. Tak se modlím, aby to dobře dopadlo.

ag: tak co IUI? Konalo se dnes?

jasmina309
18. lis 2009

Ahojte
Díky za přivítání!
Agatice- tobě tfuj tfuj na zítra! 🙂

Jinak ti odpovím na dotaz-
1 IVF- 4 vája-2 to vzdaly a 2 zavedli při ET. V 7tt došlo k zániku těhotenství, revize
2 IVF- stopli po OPU (změna protokolu) prázdná vajíčka
3 IVF-při OPU se dr podařilo odsát 1 ze 3 váj, ale to se krásně oplodnilo, zavvedlo ET a v 5 tt opět,zaniklé těhotenství s revizí
Následuje rok odmlky od IVF a hledání příčin neudržení těhu- genetika, hematologie a imunologie, kdy zjistily chyby. Imunita přeléřena a léčena dál při 4ivf
4 IVF- 2 vája, ET se dvěma bobísky, 14dní po OPU slabé //, 15 den rozjezd mrchy, která rozhodla o neúspěchu

Tak asi takhle to bylo se mnou. Jo a reaguju na dlouhý protokol nejlépe s Fostimonem.
PS- vy co máte možnost IUI- važte si toho, i to je naděje! 🙂

agatice
18. lis 2009

ahoj Asmi- konalo se IUI konalo. Dnes měli hrozný foft, lituju je , teď před vánoci mají děsný fofr, každý chce stihnout mimísky do konce roku. 🙂 🙂
Máš zamraženou jednu sněhurku?????? Tak budu moc držet palečky ať máš ten nejkrásnější dárek pod stromečkem a tím bude testík se //. 🙂 🙂

agatice
18. lis 2009

jasmine- holka ty toho máš taky za sebou. Je to fakt paradox, ty málo vajíček a přece se vždy chytli.Já tolik vajíček a nikdy vůbec nic. Já vždy stimulovala s puregonem a vše ok. Tohle je moje druhá IUI.