Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
17. pro 2009

As tak si na sebe vzpomeneme a vecer si poreferujeme, jo? ja mma v planu IKEu taky....doufam, ze Adam zacne rvat - jako vzdycky tam 😀 a fronta nas zazracne pusti az k pokladne 😉

A do Sparu musim taky, tak se kouknu, min.tyden jsem je tam vubec nevidela, at uz v akci nebo bez, ach jo......

ta klavesnice je super napad, ja davala tusim loni nebo predloni petrunkovi super mys, taky bezdrat a byl nadseny....

daida
19. pro 2009

Ahojky, hlásím se po KET. Cítím se moc dobře, ikdyž procházím teď velkým nachlazením, buď je to tím, že v sobotu semnou na KETu byla holka, která dobírala antibiotika a kašlala stále jak o život nebo tou zimou venku, protože chodím bez čepice jako hvězda. Každopádně to není moc dobré, ale uvidíme, zda se přes to všechno zadaří nebo ne. Měly by embrya také něco vydržet, během 9 měsíců je čeká ještě spousta nástrah, a když nevydží- nedá se nic dělat. Svět tím nekončí. Počkáme, až se počasí umoudří a budeme to zkoušet dál. Je to týden od transferu a mně to nedalo a test jsem si udělala, je to brzo, ale ukázalo se jen to, co se v tuto dobu dalo čekat - nic. Beru to už teď také trochu jinak, s manželem jsme si trochu povídali a on mi řekl, že když to nepůjde - taky se svět nezboří, budeme žít normálně dál. A to mi dodalo víc síly pro čas nastávající, že nebudeme nic honit a víc budeme užívat času, který pro sebe máme. Papá

paraple98
20. pro 2009

Ahojte kočky, po tom neuspesnem IVF se snazim sem moc nechodit, abych se tim tolik nezabyvala, ale to neznamena, ze si na vas nevzpomenu 😉 A tak vam chci vsem poprat pohodove vanoce a nejpozdeji po Novem roce // 😉

paraple98
20. pro 2009

Mimochodem mam dotaz,nestalo se vam, ze jste hned v cyklu po IVF krvacely mimo MS? Ja mela pred 3 dny ovulaci (21 DC) a druhy den jsem asi 5 minut krvacela, pak den kiid a vcera vecer to zaclo ynovu, chvili dost silne a jeste dneska zase slabe krvacim. Ovulka byla urcite (test i BT ok) ☹

asmeena
20. pro 2009

daidi: držím pěstičky, aby na testování bylo ještě brzy a v řádném testovacím čase se ukázaly ty // 😉

parap: to s tím krvácením se mi nestalo, já měla hned normální cyklus.

asmeena
20. pro 2009

zuzi: tak já jsem v Ikey byla mile překvapena, sice uvnitř dost lidí, ale u pokladen pusto prázdno. Tak to jsem teda čučela. Sehnala si to dolce?

mirenkam
21. pro 2009

ahoj holky, 13.den ET a test je negativní ☹

asmeena
22. pro 2009

Jdu jen popřát krásné svátky, ať se vám splní to co si nejvíc přejete a maminkám ať dělají miminka radost 😵

Zítra odjíždíme k našim do Jeseníku, nic nestíhám, jsem nazdechaná a teď ještě trčím v práci, ach jo...

daida
22. pro 2009

paraple98: mně se to stalo. Krvácela jsem mimo periodu, bylo to biochemické těhotenství. To však vůbec nemusí být tvůj případ.

monajs
22. pro 2009

Holky, šťastné a veselé a do Nového roku jen štěstíčko a vytoužené // 😀 😀

miky123
25. pro 2009

Ahoj holčíny,

a hezke svátky a Novy rok 😵

moje stavy nechutenstvi přetrvavaji 😖 citim i to co už davno nikdo neciti 🙄
Toto těhu je uplně jine než ty předešle,tak jsem zvědava jak to bude pokračovat.23.12 jsem měla poradnu a tam mi DR.řekl že mimčo je tak o 2-3dny větší ,že ovulace musela byt spíše,a tim i porod.
Byla jsem už na nějakych testech a je to opět kluk 😕
Tak tot novoty u nas,tak se opatrujte a zase na vas kouknu 😉

asmeena
27. pro 2009

ahoj holky, zdravím po návratu z Jeseníku. 4 dny jsem nebyla na internetu a docela mi to vyhovovalo.
Ve středu jsem nějak přišla o hlas, sedl na mě nějaký bacil, ve čtvrtek jsem začala šíleně kašlat, tak jsem měla zpestřené Vánoce, ale už to naštěstí ustává. Na Silvestra jedeme znovu k našim, tak doufám, že už budu kompletně O.K.

Děvčata ,dostala jsem na vánoce parní hrnec, nemáte s ním někdo zkušenost a nějaké dobré receptíky?

Miky: tak to bude další kluk jako buk? Tak to je fajn.

asmeena
6. led 2010

Holky, už tady nechodíte?

monajs
7. led 2010

Ahoj holky,právě jsem dofrčela z práce a nemám sílu něco psát - jen jsem chtěla pozdravit.ráno napíšu, jak to se mnou vypadá.papa

asmeena
8. led 2010

tak to já už zase sedím v práci a taky makám a vůbec se mi nechce, ale dnes odpoledne máme srazík, tak už se těším.

miky123
9. led 2010

Ahoj,
Tak už je mi troooošičku lip.
S tím chlapečkem ,na manžovi jsem poznala že v zadním koutě dušičky doufal že by to mohla byt holčička,ale nebude.Sousedka mu řekla že to ma dobre ,že to ma jako v pohadce"Kral tři syny měl" 😀

A co je s naším zuzikem??? že se vubec neozyvá??

zuzka11
10. led 2010

Zuzik je tady 😀

cauki kocky, ja byla na horach, to byl ale mazec, poprve v byte - jinak jsme jezdili na chatu - klasika, ale ted kamosi zainvestovali a koupili byt dole ve meste, kousek od lanovky...takze ve 3+kk bydleli 3 rodiny s deckama, vydrzeli jsme tyden, pak jsme se vratili a oddechovali...a ted od ctvrtka jsem byli zase na horach, Petas se hecnul a nechal se premluvit na Jizerskou 50tku na bezkach, ja byla nehrajici kapitan, divim s ejim, sportuju rada, ale v zime neeee a tam teda zima byla, jen jsem stahla rukavice abych jim udelala pamatecne foto, tak mi malem upadly prsty 😀 Vcera jsem se vraceli, vsude zasypano, malem o strach .... no a hned vecer navsteva, byli u nas o 01h, paradne jsme pokecali......jeste ze jsem si koupila k Vanocum korektor na kruhy pod ocima, byste me nepoznaly 😀

Miky - moc moc gratuluju, j jedno jestli kluk nebo holcicka, hlavne ze to vyslo, ja mam z tebe silenou radost!!!

A doufam, ze As a Mony se pridaji.....vite, ze jsme meli vyroci? 😉 Teda ja s vama........holky, jste moc fajn!

taaaak a koukejte sem zase casteji chodit, at vim, jak se mate a at to tu ozivime!

A jedna zprava na prd - o Vanocich jsem zase pribrala, no JAK TO? Vsichni kojenim hubnou a ja ne? Musim mit pord neco extra?

😠 😝

miky123
11. led 2010

čaute,
tak jsem asme skoukla fotky ze srazu,a je vidět že asme byla fotografka,jenom na jedne fotce 😉

Davča ma ted ve škole same písemky,tak mě to trenování někdy ser....,a ještě když ho to nebavi a musím se s nim rozčilovat 😝 ,at sou už prazdniny 😎

Ja jdu na KO:21.1 a spojili mi to i s velkymi odběry v 15tt,tak jsem zvědavá ,a mam se pak domluvit s genetičkou kvuli odběrum na plodovku,tak doufam že mi to vyjde dobře ted mě to tlačí věkem.Upředchozích 2 kluku jsem to měla v normě,tuž uvidíme 😨

Davčovi jsem zadala ukol ze školy před pulhodinou a dosud se nic neděje,tak se loučím a musi jít dohlížet 🙄

asmeena
11. led 2010

zuzi: jaké výročí? A včera bylo ve sportovních novinách z Jizerské padesátky, tak jsem koukala jestli neuvidím tvého mužíčka na stupních vítězů 😀 ale je stejně dobrej, to já se jen válím.

miky: téda, to tak letí už 14tt, to je nádhera. Taky doufám, že tady nezůstaneme s mony samy dvě bezdětné a budeme vás ještě letos následovat 😉

Jinak srazík byl super a užila jsem si miminek a nastávajících maminek, to byla nádhera. Taky jsem se přežrala a pak jela domů, kde jsem to završila horkou čokoládou se šlehačkou 😀

mony: a co ty? Jak se vede?

miky123
12. led 2010

Asme:to vyročí myslela určitě zuzka kdy se zaregistrovala ,ma to v pasu 🙂

Tak to jsem teda ještě neměla čokoladu se šleh.,se maš já jsem to opět "že je mi lepe "zakřikla 🙄 Rano když sem vstanula a šla do koupelny tak sem se zděsila,pod očima se mi udělaly opary,svědí to ,natekle to je 😖 ten mrnous si to moje těhu užíva.Kafe sem taky nemněla už od te doby co jsem těhu,jedine co mi ted neděla žadne problemy jseu grepy,manža je se mně psycho že jím same kvašačky 😀

Viděla sem že se připravuješ na další stimulaci tak držím paluše atvam to oběma i mony vyjde 😵

A neviš co je s Yvuškou?,ta tady už taky hrozně dlouho nebyla.

miky123
12. led 2010

Tak sem se koukla na pas Yvuš a ona už ma mimatko,chlapečka .

Hodně štěstíčka a zdravička pro vas oba 😵 😵

monajs
17. led 2010

Ahoj hollky,
Iw má chlapečka.Na faceboku má fotky - je nádherný

Jinak snad půjdu ještě tenhle týden nebo snad příští na hysteroskopii.Jinak při konzultaci nám doktorka naznačila,že by sme měli začít uvažovat o náhradní matce nebo adopci. 😢 😢 Tak jsme koukali jak bláni.Řekli jsme,že zkusíme ještě jeden pokus - pořád mi totiž neroste sliznice a tak ještě zkusíme tu hysteroskopii a pak uvidíme.Už mám z toho všeho pomalu noční můry. 😢

asmeena
17. led 2010

monajs: a neuvažovala si změnit CAR?

Taky jsem koukala, že Ivuš už má malého Tea. 😉

monajs
17. led 2010

Ahoj, zatím to měnit nechceme, protože 4 pokus máme u nich levnější . něco jako bonus.Když tak až pak.Ale sliznice mi neroste ani bez léků a ani s léky. Mám to tak od té poslední revize - tak se asi něco někde posr... ☹

asmeena
17. led 2010

Jo vlastně jo, už si mi to kdysi psala. Tak to jo, ale určitě to ještě zkuste ze svýma, ne?

monajs
19. led 2010

to si piš - ještě se popereme. Snažím se nevzdávat 🙂

antoaneta
20. led 2010

Ahoj holky, můžu se přidat? Mám za sebou 1. IVF s ISCI - neúspěšné. 10 den od trasferu jsem začala špinit, přesto jsem ještě doufala. Včera mi to ale lékaři potvrdili - nepovedlo se 😢 . Strašně moc mě to zlomilo, - moc to bolí. Chce se mi pořád jen plakat. Navíc nemáme žádné mrazáčky ☹ .Přesto ale svůj boj a touhu po miminku vzdát nechci. Prosím, existuje nějaká rada, pomoc, co dělat pak? Jak se dát, tam vnitřně v bříšku co nejdřív do pořádku, (přece jen všechny ty stimulanty byly pořádný drijáky) aby už ten příští pokus byl úspěšnější? Bráním se tomu, ale pořád přemýšlím proč? Snažím se najít důvody nebo příčiny. Nejedla jsem něco špatného? Nebo naopak nejedla jsem hrozně moc vitamínů? A nebo měla jsem dělat všechno jako předtím, nešetřila jsem se po tom transferu zbytečně moc? Ach jo.
A prosím, kdy mohu, nebo za jak dlouho si myslíte, že je nejvhodnější jít do toho znovu?

miky123
20. led 2010

antoanet:to co popisuješ ,tim jsme si taky prošly 😔 ,musíš vydržet a nevzdavat se 🙂
Ja sama jsem si prošla 4IVf,ja jsem to absolvovala co 3měsíc.Asama za sebe teda mužu říct ,že když jsem jela jen s těmito přestavkami ,že se mi to odrazilo na oslabene imunitě,velmi se mi zhoršíla alergie,a ještě i ted mam ženske problemy.Drží mě aspon to že je mimčo v pořadku.
Takže vydržet!!!,no že mam pravdu holky 😵

alena36
22. led 2010

Ahoj holky. Bohužel patřím také do této diskuse. O mimi se snažíme 5 let, a včera jsem zjistila, že nevyšlo ani 3.IVF. Jsme odkázáni na doktory, protože mi při odstraňování cysty zjistili nějaký prodělaný zánět a odstranili jeden vejcovod a ten druhý je polofunkční. S oplodněním problémy nemáme, ale nějak se jim u mě nelíbí. A jak to zvládám? Probrečela jsem včerejší večer a zase jsem se s tím "smířila". Bolí to, ale naštěstí mám skvělého přítele i rodinu, kteří mě drží nad vodou. Určitě to chci zkoušet dál, protože to jednou vyjít musí !!!! Sice si to zaplatím, ale ještě to nechci definitivně vzdát. Je mi 35 a tak čas letí, ale nevzdám to a ani jedna z vás by to vzdát něměla. Zůstat ležet to umí každý, ale vstát a udělat ještě jeden krok.... jako ve všem. Nevzdávejme to!!!

agatice
24. led 2010

ahoj holky 🙂
dlooooooooouho jsem tu nebyla ,ale ani tak u mne nic nového. Byli jsme v Plzni na speciální imuno u Mudr. Gallové Ulčové a teď čekáme do února výsledky.teď chti zkusit pár iui a možná k podzimu bychom zkusili 3. IVF. Nějak to odkládám pořád,ale popravdě se mi do toho nechce. Vždy mám z toho hrozný stresy zda to dopadne či nikoliv. To zoufalství které potom nastává mne fakt ničí, že si fakt říkám, že adopce by možná byla nejlepší volba.

Moc vám všem držím palečky ať to vše dobře dopadne a to štěstí si nás konečně najde.