Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

agatice
2. únor 2010

micali777- 🙂 🙂 🙂 🙂 jasně o to jde

antoaneta
2. únor 2010

Ahoj holky, to jsem ráda, že tu přibyly další. A hlavně ty, co prožívájí to stejné. Čekání a chtění. Já chodím na Obilňák do Brna. Mám za sebou první neúspěšné IVF s ICSI (7 ledna). Bude mi 31, mám jeden vejcovod a manžel pomalé spermie. Ikdyž nemám za sebou toho tolik v pokusech co vy, tak i tak mi to už pěkně lezlo všechno krkem. Všechna ta vyšetření, nic moc příjemnýho a hlavně to stálý čekání na něco. No děs. A taky pak to bolestné zklamání. To že se nám to nepovedlo, tak mě to hrozně položilo. Měli jsme zavedeny dvě krásný, prý jedničkový morulky. Nic jsem nedělala, polehávala, šetřila se a papala jen zdravý a podpůrný věci. Všichni nám dávali naděje, všichni tomu věřili, jako my, a stejně nic. No prostě co Vám mám povídat. Prošly jste si tím taky. Nejhorší jsou na to fakt i ty prachy. Taky se bojím, jak to bude dál, jestli budeme mít vždycky na další pokus, pokud by nevyšel třeba ten příští. Každopádně, z toho nejhoršího jsem se dostala, a plánujeme druhý pokus. Říkali nám, tak 2, 3 měsíce pauzu, tak to asi nebudeme odkládat a půjdeme hned jak to půjde. Asi už teď v březnu. Já vím, psaly jste, že radši ještě počkat, nebo si děláte pauzu delší. Ale já už bych tak moc chtěla!!! Navíc, jsem se koukala a objevila jsem v albech kočku, která šla do druhý pokusu už po dvou měsících a povedlo se. A taky v práci trpím. Kolektiv děs a nejradši bych už tam nepáchla. každopádně kdy přesně jít, to nechám na doktorovi, ale i tak předtím bych chtěla jít ještě na nějaký vyšetření, který by nám eventuálně napověděly, proč nám embryjka nevydržely a jak postupovat a co dělat třeba příště. Asi imuno a genetika? No uvidíme. Jaký máte zkušenosti vy?

micali777
3. únor 2010

Ahoj antoaneto. My jezdíme do Arlety do Kostelce. Všichni jsou tam hrozně hodný, ale stejně je to na prd. Už 2x se nám nezadařilo, pokaždé to bylo ICSI, takže na pojišťovnu už máme poslední pokus. Teď jsem 12den po KET tří embryí a zase to vidím bledě. U nás je chyba v příteli, má azoospermie. A mám takový pocit, že od té doby co padla jeho diagnoza, tak u mě už se problém nehledá. Jenže by měl. Pokud to teď zase nedopadne, čeká mě laparoskopie a právě tady jsem se dozvěděla, že bych měla mít imuno, které do teď nemám. Testovat budu až v neděli, pořád to nějak odkládám. Při představě třetího návratu do práce, kterou nesnáším, mi je ještě hůř. Neberu těhotenství jako možnost odchodu, to ne, spíš jako bonus k miminku. Už bych se tam totiž nechtěla vrátit. Takže ti rozumím, jsem na tom stejně.

antoaneta
3. únor 2010

Micali: babulko, mluvíš mi z duše. Přesně tak.
Jinak držím palečky, nemysly hned na nejhorší! Třeba to vyjde! Přece jen, máš v bříšku tři!! To je stejně síla! 🙂 Co kdyby se chytly všechny! 😀 Jůůů, to by bylo veselo! Ty jo, a že ste je ke třem přemluvili. To sou teda hodní. Asi Vám tři zbývaly, že jo? - tak to chápu, samotnýmu by tam u ledu bylo smutno 😀 😀 😀 My neměli žádný do mrazáčku, takže ti trochu závidím. Ale hezky... 😉
Jinak na nějakých těch vyšetřeních trvej, přece jenom když půjdete už do třetího. A už víš zhruba kdy asi? To se asi ukáže po té laparce,že?
Jo a určitě s testováním vydrž. Nech to až den před kontrolou. Já neodolala a pak jsem do kontroly ty dny jen plakala a plakala. A to jsem si říkala jak budu statečná, že pokud tam ještě nic nebude, tak mě to nepoloží, že je brzo, že se to ještě nemuselo ukázat, nebo vadnej test atd. atd. A nakonec stejně prd. Už mi to z hlavy ven nešlo a já už věděla že je to v prd... a slzičky nešly zastavit. Takže vydrž a držím palec!!

krivka5
3. únor 2010

micali...no ked si tu tak drzo citam tvoje pismenka musim konstatovat ze mam ten isty problem ako ty.mne sa nastastie babo hned po 1IVF podarilo a hrozne chcem byt doma.ja som stale v praci od ET lebo nema kto po mne prevzat prevadzku a neznasam uz svoju pracu,niektorych zlich a arogantnich ludi a stresy,ktore mozu ublizit mojmu tazko nadobudnutemu babatku.najdolezitejsia je psychicka pohoda...drzim ti palce nech ti to babeno vyjde a si pekne domka a tesis sa z neho 🙂

micali777
4. únor 2010

antoaneta - díky za podporu, ale vidím to bledě. Našla jsem si na netu x nejčastějších časných těhu příznaků a namám ani jeden. ☹ ☹ Další IVF bude až po laparoskopii, všechno bych se měla dozvědět v pondělí. Jestli jsem nebo nejsem těhu a když ne, tak co bude dál. Úplně se bojím pomyslet......Taky jsem si myslela, že když budu mít tři mimísky, že alespoň jeden bojovníček vydrží, ale asi ne. Oni mi rozmrazili dvě, ale jedno bylo špatné a tak rozmrazili další dvě a ty už byly ok. Musela jsem podepsat souhlas, že je chci všechny tři. S testováním vydržím do soboty, ale spíš proto, abych měla čas se oklepat z nejhoršího. Já už to tak nějak vzdala, prostě to tuším......

krivka5 - tak to je krása, že se ti to povedlo hned napoprvé. S tou prací...., to nejde abys prostě odešla? Vždyť tyhle první týdny jsou nejdůležitější. No, asi to nejde, ale budu ti držet palce, abys mohla odejít co nejdřív a byla doma v pohodě a hýčkala si svoje miminko. 🙂 Já, když bych byla těhu, tak z práce přímo uteču! A hodně rychle! Tam není prostředí přející těhotným nebo maminkám s malým dítětem, takže nic pro mě. 🙂

agatice
4. únor 2010

micali777- nebudu ti psát utěšující věci ať vydržíš a věříš, že to dopadne...... Já tohle už mocktrát taky zažila a radši se opravdu teď smířím už předem s výsledkem a přemýšlím co dál. Holka třeba to klapne ani nevíš jak 🙂 🙂 🙂 . Když né tak už zase plánuju co a jak dál. V tvém případě bych se rozhodně objednala na tu genetiku a imunologii a na nic už nečekala. Ať máš klid a zase jsi miminku o krok blíže. Takhle to prostě asi musíme brát 😔 😔 .
Smím se zeptat jakou děláš práci , že tě tak hrozně štve??

krivka- já teda nevím, ale kdybych byla těhotná po umělém oplodnění tak v práci nebudu ani minutu. Myslím, že každý mudr. ti to napíše.Vůbec nechápu proč nejsi doma v klidu, co bychom mi za to daly 😉 😉 😉 .

micali777
4. únor 2010

agatice - máš pravdu. Stejně už si v hlavě sumíruju, jak na doktora. A chystá se s ním promluvit i můj drahý, už nás to štve. A čas tak letí......... 😒 Jsem účetní. Dovážíme hodinky.Jsme jenom čtyři baby na 15 chlapů. Sice držíme při sobě, ale ten macho efekt je strašnej. Někdy poslouchat ty jejich kecy je nad lidské síly. My totiž nemáme 15 normálních chlapů, ale superborců. Alespoň někteří si to myslí. 😉

agatice
6. únor 2010

micali777- já pracuji na poště, takže jsem pořád v terénu. Jezdíme po horách tak si aspoň vyčistim hlavu a je mi fakt líp. Jinak nás sedí v tý naší místnosti celkem 12 a jen 2 chlapi. Někdy s těma ženskýma vyjít je nadlidský výkon. Ná druhou stranu kdybych dělala někde ve fabrice a brala si pořád propustky tak nevím jak bych tam dlouho byla zaměstnaná. Tady se vždycky nějak se šéfkou domluvím a musí mne pustit.

agatice
9. únor 2010

koukám, že tady to zase nějak vázne 😕 😕

agatice
13. únor 2010

😕 😕 😕 😕

nierika
14. únor 2010

ahojte ..chtěla jsem se zeptat,zda se vám někdy stalo,(mě třikrát) že kolem 6až 7 dne po inseminaci dostanu nějakou podivnou děložní vypuzovací křeč ..následuje výtok... a pak dalčí den vím,že menstruace příjde,bo mě začne bolet břicho jak před MS ..uvažuju o zvýšené imunitě..máte někdo takovou zkušenost? děkuji

agatice
14. únor 2010

nierika- já s tim zkušenost nemám takže nemohu poradit. V každým případě to je divný. Asi bych to řekla mudr.

zuzka11
15. únor 2010

Nierik - taky bych to reisla s Dr., je to ve dnech, kdy probiha nidace....tak muzes mit opravdu neco v imunologii.....drzim palce, at se to vyresi.....

vazne to tu, vazne.....Miky, Mony, As - jak se mate?

standifous
16. únor 2010

Ahojte holčiny, jsem bohužel také po třech neúspěšných pokusech ivf. U nás je problém asi u mě, mám vždy dost vajíček ale nejsou zralé a k et u nás došlo jen jednou když se nějakým zázrakem dvě vajíčka oplodila. Ale bohužel bez úspěchu. Manžel má prý krásný spermiogram a u mě na nic nepřišli jen pak při pokusech se zjistili ten problém s vajíčkama. No doporučili mi darované vajíčka a já se s tím nějak pořád nedokážu srovnat. A k té psychice to je opravdu hrůza, už jsem jednou před deseti lety otěhotněla s jiným partnerem, ale to bylo náhodné a nechtěné, tak jsem podstoupila miniiterupci, vůbec mě nenapadlo, že mi pak někdy někdo poví, že nejspíš nemůžu mít děti. A po tom posledním pokusu jsem myslela, že to snad nezvládnu jak se srovnat s myšlenkou, že to teda nejde. Máme už jen poslední pokus a pak už jen jako samoplátci a to je teda fakt mazec. No zdrovna dneska mám nějakou chmurnou náladu. Nějaký zázrak by neškodi. ☹

v555
16. únor 2010

ahoj všetky,tak ja mam za sebou tiež 3 neuspešne IVF,raz sme si kupili darcovske embrya ale potratila som v 7.tyždni.
Standifous-ja mam asi taky isty problem ako ty ale s malym rozdielom.Vajičok mam tak okolo 7,oplodnia sa mi všetky ale v PK vydržia len štyry dni a potom odumieraju,no ale my mame zly spermiogram.Takže skušame ine veci.

agatice
16. únor 2010

standifous- já už po těch zklamáních se ani darovaným vajíčkám či embryým nebráním.Říkám si , že pokud dítě chci a budu vědět ,že s našimi embryjkami to třeba nepůjdu tak podstoupím i jinou variantu. taky už mám pouze jeden hrazený pokus 😔 😔 😔 .

v555-darcovská embrya si můžeš koupit i při placených 3 IVF a nebo až vyčerpáš všechny hrazený pokusy????

standifous
18. únor 2010

Ahojky, Agatice já vím, že bych to měla brát v pohodě, ale prostě si bohužel zatím nemůžu pomoct. Nějak tomu pořád nechci uvěřit. A chci se zkusit ještě něco udělat pro to aby to vyšlo s mými vajíčky. A musím říct, že tenhle poslední neúspěch (3 IVF proběhlo v listopadu) mě rozhodil úplně celou. Asi se nelíbí mému tělíčku ten přísun hormonů nebo nevim, ale až ted a přitom je to už nějaká doba mě to dává zabrat. Vždy když jsem měla menstruaci tak jsem byla trochu cíťa, ale takhle až moc ne. Teď právě to mám a bulím už tři dni. Stačí vždy maličkost, třeba jako návštěva u mého gyn. který zrovna bohužel asi něměl dobrý den a byl trošku nepříjemný tak normálně bych to hodila za hlavu, ale takhle ne a bulela jsem jak hysterka když jsem od tamtud odešla. Prostě si připadám tak nějak hrozně moc smutná a ty slzičky snad tečou úplně kvůli všemu. No snad se s tím brzy nějak poperu a nebudu doma za totálního bulíka. Vím, že to chlapy nemají rádi. Jenže prostě podle mě kdo si to nezažil na vlastní kůži tak nemůže cítit jaké to je a co to s tou psychikou udělá.
Jinak máte někdo recept na lepší náladu 😨 (mimo čokolády už jsem totiž jako míša kulička a to mi taky moc k dobré pohodě nepřispěje)

dvojcata2
18. únor 2010

Standifous:Ahojky já vím jak ti je,jsem ted po 2 IVF testy jsem mněla pozitivní a ted v ůterý jsem to dostala a v krvi toho bylo strašně malinko a je to opět negativní do toho mi včera vytrhly moudrák takže ted bulím bolestí nad zubem a nad tím že nejsem schopná udržet mimčo.Je mi 36 a biologický hodiny tikaj. ☹ ☹ ☹

agatice
18. únor 2010

holky- je to hrozný , já jsem z toho taky neštastná a někdy i zoufalá.Teď už dokonce se smiřuju s myšlenkou , že dítě mít nikdy nebudu.Čím víc mám vyšetření za sebou a nikde prostě nic ani to blbý umělko 8x nevyšlo tak si říkám, že pomalu se na to úplně vyprdnu a budu si prostě užívat života. Vím jistě , že to nebude vůbec jednoduchý ,protože já bych šla klidně do adopce a manža nechce ani slyšet ,ale co se dá dělat.
Kamarádce je 36 let a ty nemůžou mít taky děti. Nikdy jsem se s ní o tom nebavila,ale všichni to vědí.Oni chtěli stavět dům a ,když se ukázalo, že s mimi nebude tak jednoduché tak se na veškerou stavbu vykašlaly a bydlí u rodičů ve starém domě. Nevrazily do něho ani kačku, prostě starý dům a oni mají pár malých místností.
Já si dnes říkám, že udělaly dobře, proč taky stavět či předělávat , když tam jsou samy dva. Začaly cestovat a to opravdu fest- Mauritsius, Indie, Čína, prostě pořád někde.
My předělaly dům, máme 2 krásné velké pokojíčky a co z toho máme.... 😔 😔 😔

No, jsem se vypsala a né zrovna moc optimisticky, ale tak to prostě cítím, tak mi promiňte 😔 😔

asmeena
18. únor 2010

zuzi: jsem zde, mám se zatím dobře, jsem osmý den po ET, opět jsme podstupovali minimální stimulaci ze které jsme získali 3 kvalitní embryjka, dvě mám zavedené a jedno zamražené. Tak jsem zvědavá jestli to teď vyjde. Taky nemáme žádný problém. Dokonce spermiogram jsme měli poprvé výborný (nechápu čím to je, asi tím že manžel začal pít kávu z dolce gusta 😀 😀 😀 ). Zítra chci prubnout testovat, i když si říkám, že je ještě brzy, ale prostě mi to nedá.

irall
22. únor 2010

Ahoj,preji vsem hezky vecer.Pripojim se do diskuze,jsem po 3 neuspesnem IVF,a dneska nam nabidli jeste NATIV.ma s tim nekdo zkusenost?Pri vsech pokusech IVF jsem mela docela malo foliku,z toho vzdycky zbyly max 2 embryjka na ET,ale ani jednou to nevyslo.Je mi 36 let,a to je asi hlavni problem.Mam sice 2 deti z predesleho manzelstvi,ale sem po 2 vdana,tak bysme jeste chteli s manzelem mimi,ale bohuzel nam neni zatim prano.Taky si rikam ze by za ty prachy co sme do toho dali byla luxusni dovolena,ale nelitujem toho,vime ze sme pro to udelali maximum.

andi2
22. únor 2010

Ahojda já se také připojím do diskuze.irall-to bud ráda,že Ti ho nabídli.Já ho chtěla hned po 1 nezdařeném IVF ale bohužel tam kam chodím to neradi dělají a jestli vůbec dělají.Mě je také 36 a mám také 2 děti z předešlého manželství.Já bych do toho šla vždyt ani IVf se nemusí jak víme povést.

asmeena
22. únor 2010

irall: já nemám nativ, ale mám minimální stimulaci a jsem z ní momentálně těhulka. Sice jsem dnes začala špinit, ale snad to bude dobré.

paraple98
23. únor 2010

Nazdárek dámy, dlouho jsem tu nebyla a tak všechny zdravím 😉

Asmi - co to čtu?? Paráda, moc moc držím palce 😉 Tfuj tfuj tfuj

asmeena
23. únor 2010

ahojjjjj parap: ráda tě tady zase vidím, jak se daří?

savana3
23. únor 2010

Zdravim Vas, ja som sa prave vcera dozvedela, ze moje 2. IVF zase nevyslo, mam HCG 1 - cize je to negativne. Manzel ma spermiogram v poriadku, ja som anatomicky v poriadku, len neovulujem - co je tiez v poriadku,lebo ti daju tabletky a mozem aj normalnou cestou otehotniet. Moj problem je v tom, ze mam genitalny herpes, ktory sa mi vyhadzuje aj 2-3 x do mesiaca a to je dost velke riziko pre tehotenstvo. Vyhadzuje sa pri hormonalnej nerovnovahe....co je u mna casto, kedze mi jeden hormon uplne chyba a ked mi daju ten chybajuci hormon, tak uplne peklo. Preto IVF, tam je to kontorlovatelne, resp. robia mi testy na pritomnost virusu a stopne sa to, ak by to vyslo pozitivne...zatial som to dotiahla az po koniec, t.j. vlozenie embrii ale oni sa neuchytia. Musim riesit co a ako dalej. Viete, nespolieham sa len na lekarske odporucania...lebo kym sa mi podarilo urobit logistiku v tom, ze som sa vobec dostala k mojej diagnoze a k mojim vysledkom trvalo to 4 roky...proste nik mi nevedel poradit, posielai ma od dveri k dveram aliecili ma na uplne hovadiny. Teraz sa zamyslam na tym, ze si chem dat porobit vysledky niektorych vysetreni, ktore mozu sposobit neuchytenie sa embria - test na skrytu cukrovku, imunitnu voci embriu, komplet hematologiu. Mozno to vyznie divne, ale ja chcem bojovat a aj sama byt aktivna kedze ide o nase dieta....nechcem zazit zase ten pocit co pred 4 rokmi, ze mi povedali, ze kde som bola do teraz, ze sa mam sama snazit riesit svoje zdravie. Viete, beriem to tak, ze je to v rukach Boha, ale za moje zdravie si zodpovedam ja... "..pomoz si clovece a aj Boh ti pomoze" asi tak. Vypisala som sa a dakujem, je tlo vlastne aj moj sposob vyjadrenie bolesti a smutku nad neuspechom - musim si vkladat nadej. Mate niekto podobne skusenosti?

standifous
23. únor 2010

Ahojky, Asmeena moc gratuluji. A jak probíhala u tebe minimální stimulace? Jinak téma o nativu už někdo napsal bohužel tam nikdo nereagoval. Zkusím to téma zase posunout dopředu. Také nám to bylo navrhnutu jako jedna z mála možností. Mám špatnou kvalitu vajíček, ale nevim jestli tak moc špatně třeba nereaguji na hormony. Vždy mám moc folikulů a i dost vajíček ale nezralé. Tonoucí se stébla chytá takže by mě zajímalo jestli někdo nativ prodělal a jestli se zadařilo. A také ta minimální stimulace. Je jasné, že člověk vyzkouší vše jen aby to vyšlo. Známá nám poradila at se podíváme na kalendář přirozeného početí. Člověk uvěří všemu jen kdyby to mělo úspěch.

agatice
23. únor 2010

Asmi- 😵 😵 😵 😵 to je krása

ahoj Andi- se známe co? 😵

agatice
23. únor 2010

http://www.fnplzen.cz/ulcovagallova/

Savana- zkus se podívat na tyhle stránky imunologie.