Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

takitak
23. únor 2010

ahojte
dnes som sa zase dopracovala na MK... no asi by som tiež potrebovala povzbudiť, ale vlastne mne už stačí ke´d som si tu prečítala že tiež "plačete" po neúspechu... ja teda revem už týždeň od kedy volali že zase negatívne v kuse ... nedaj boh sa ma na "to" niekto spýta. sme po 4.KEt, 2.ivf, s hyperstimulákom, máme endometriu, zlé imuno, nepriechodné vajcovody na 100%, zlú genetiku ... ak sa tu niektoré pýtate či ísť navyšetrenia či nie ... ja som veľmi rada že som si všetko prešla aj napriek tomu že všetko na čom som bola - laparka, hemato, genetika, imuno, všetky vyšetrenia chorôb ... a šla by som aj do ďalších keby sa ešte niečo dalo... neviem čo je na vine tých neúspechov... zmenila som stravu, a asi teraz zmením aj šport ... no uvidíme ... najhoršie je že teraz ráno niekedy nedokážem ráno vstať lebo akosi nemám prečo ... dotera som to riešila dovolenkou... fakt po každom neúpechu sme si dali super dovču niekde v cudzine, ale toto nepomáha. nepomáha asi nič. môj m teraz začal hovoriť o adopcii... už som si niečo prečítala ale asi sa musím najprv zmieriť s tými neúspechmi a s tým že vlastné deti tak ľahko mať nebudeme ... no a na toto som nie pripravená...

moc ma tu niekto potešil s tým že tiež má dom s dvoma izbami... ja ich mám tri, chcela som od 14. - troch chlapcov - sme odvtedy spolu s manželom a vždy sme o tom snívali... takže máme tri izby do dvoch ktorých som už dva roky som nevkročila, vždy si poviem že keby to niekto počul kto nemá strechu nad hlavou... ale tú jednu (to malo byť pre naše posledné miminko!) sme nanešťastie museli spraviť izbu pre rodičov, nakoľko mamička vážne ochorela... no a tak radšej by som si priala mať tie izby prázdne ako byť chorý. tak všetkým veľa síl na zvládanie neúspechov...a možno RAZ, DVAKRAT 🙂 trikrát !

andi2
23. únor 2010

Ahojda.Jé ahoj agi. 🙂standi jo přesně tak tonoucí se stébla chytá.Já bud potratím nebo se to chytne a pustí.Tak by mě zajímalo ta min.stimulace to patří k IVF?Vzhledem k tomu ,že mám poslední 3 IVf možná před sebou. 😉 Agi a co ty?Už máš ty výsledky z imuna?Mě čeká ted v březnu ještě Ketík.Jinak pak nevím jestli do 3 IVF nebo do toho Nativu na hematolce dneska mi ho docela doporučil.To bych musela až do Olomouce tam ho dělají.

asmeena
23. únor 2010

minimální stimulace probíhá jak klasické IVF s tím rozdílem, že se místo píchání spousty hormonů užívá jen clostilbegyt a připíchne se párkrát injekce (méně to zatěžuje organizmus). Já jezdím do Brna do Reprofitu, není to hrazeno pojišťovnou, ale i tak to vyjde základ na 10.000,- + za každé vajíčko napíchnuté ICSI 1.000,- + léky 1000 - 2000,-. Většinou se tak 12DC jde na OPU.

andi2
23. únor 2010

asmeen díky.No já že mám trombofilii takže ty hormony moc nemusím ale reagovala jsem dobře.Ted jdu na Ketík vlastně taky bez hormonů dostanu jen Pregnyl.Uvidím jak to dopadne.Tak minimálku by u nás snad po uvážení dr.udělali ale ten Nativ asi ne.ten se nepočítá myslím jako IVF.No my měli při 2 IVF icsi,PK a AH a zadařilo se ale na chvilku.Ted uvidím jak dopadne Ketík tam máme ebryjka s AH tak by to mohla kurna zas klapnout.

asmeena
23. únor 2010

minimálka se taky nepočítá jako IVF, protože si to celé platíš sama, ale samozřejmě je to jedna z metod IVF.

zuzka11
23. únor 2010

takitak - kdyz to ctu, chce se mi brecet, je to TAK nefer....jeste mam v zive pameti svoje smutky a narky.....vydrz...tady jsou strasne moc fajn holky a postupne se dohrabavame k vitezstvi.....

As - drzim palce, cetla jsem ze jdes na kontrolu!!!!

asmeena
23. únor 2010

zuzi: jojo, v pátek kontrolička a od pondělí nemocenská. Tak doufám, že bude vše dobře probíhat.
A co Adámek? To už musí být chlapisko.

agatice
23. únor 2010

andi2- co já, no jedeme dál. Ted jsem propásla IUI, přišla jsem už pozdě, ovulka byla v plné polní. Takže to zkusím příští měsíc.Výsledky už máme a vcelku nic nového. Prý jsme mladí a zázraky se dějí.Já jsem úplně ok a manžel horší spermio takže nic co bych nevěděla.

takitak- musíme věřit, že bude líp a navíc já si někdy říkám, že může být ještě hůř. Je pravda , že sebelepší dovolená ti nezalepí tu touhu po mimi.Člověk může dělat cokoliv ,ale stejně na to bude pořád a pořád myslet.

andi2
23. únor 2010

asmen dík.Tak uvidím jak dopadne Ket a kdyžtak to s dr.proberem. 😉 agi-no vždyt jste mladý.A se máš můžeš na iui to u nás nehrozí.Já jdu zase příští týden na UZ před Ketem píšu zase páč už je to na psychiku.já vím,že jsou tam na to zvyklý ale stejně.

asmeena
23. únor 2010

andi: tak držím pěstičky, ať je už konečně KET úspěšný 😵

andi2
23. únor 2010

asmen už by bylo načase.Nám to dává takovou naději,že když už se po 2 ivku vlastně zadařilo a dr.říká že můžu otěhotnět tak to ještě někdy musí vyjít.Ted po 1 ketu jsem měla taky testíky pozitivní ale slábly takže se zřejmě chytlo embryjko a pustilo.No uvidíme co dr.a Uz.Tobě gratulka to bude v pohodě.

paraple98
25. únor 2010

Asmi - nazdárek, no já se mám celkem ok, až na to, že jsem teď baštila hormony na KET a nakonec se nekonal, ani jedna ze 4 blastocyst se dále nedělila, resp. prý měly popraskané buňky hned po rozmražení 😖 Takže 3. IVF , ale dáme si pauzu, už nám z toho hrabe oběma, nedávno jsme o"oslavili " 8. výroční počátku snažení 😉 Uvažovala jsem už i o minimálce, že bych to zkusila taky a mezitím cvičení, imuno, lázně a pak teprve 3. pokus....tobě moc moc držím palce 😉

asmeena
3. bře 2010

parap: já být tebou tak před posledním pokusem zkusím minimálku, já jsem na ni reagovala lépe než na klasické IVF. Možná tělo nepotřebuje zbytečná kvanta hormonů, možná chce jen lehce nabudit.

paraple98
21. bře 2010

Asmi - no super, koukám 8tt, mám úplně dojetím slzy na krajíčku....už sis to taky zasloužila, tak hlavně ať vydržíte do 40tt a opatrujte se..... Nad tou minimálkou uvažuji už déle, myslím, že ji ve FN dokonce i dělají, tak snad bude s doktorem řeč, je poněkud nekompromisnější 😀

cizu
22. bře 2010

ahoj holky, tak se po delsi odmlce hlasim...sice vas ctu celkem pravidelne, ale neprispivam.......
V rijnu jsem parkrat tady prispela, ale pak jsem cela natesena odesla a tesila se z tehu, ktere bohuzel skoncilo driv nez jsme planovali (ale stejne to byl zazrak)...pak trocha trapeni a ted co to nevidim...asmee je tehulka....mooc gratuluju a at to dotahnete do uspesneho konce.....🙂

monajs
30. bře 2010

Ahoj holky, tak jsem tu taky po dost dlouhé době.Nějak nám to tu zamrzlo 😕 Ass - vidím že už 9 tt 😀 😀 😀 Já jsem začala v pátek do čtvrtice stimulovat a pícháme puregon - zítra kontrola na UTZ. No uvidíme jak se nám bude letos dařit... Holky, všem moc moc držím palce aby se nám to konečně všem podařilo.Však začalo jaro, tak by to snad mělo jít,ne?? 😀

vevera
30. bře 2010

Ahoj,někdo se zde ptal na zkušenosti s nativem.Já na něm byla 2krát.Je to vlastně přirozený cyklus,od 5 dne menses se užívají tbl.Clostylbegyt,10 den UZ a když dr. vidí alespoň jeden folikul,píchneš si Pregnyl 10.000j a za 24hod odběr.Odběr probíhá bez anestezie ,bez analgosedace!!!!Velkou výhodou je zkušený lékař(který se v tobě moc nerejpá),odloví se folikul a jdeš domu.Pak už vše probíhá jako při IVF.Nevýhoda je,že se získá jen jeden folikul,odběr se musí opravdu dobře načasovat a samotný odběr bez analg.je síla.Po prvním nativu,jsem měla ET 8buněčného emb,ale nezadařilo se a podruhé po odběru mi bylo oznámeno,že bylo pozdě a folikul prasknul.

asmeena
8. dub 2010

Ahoj holky, tak vám tady prskám trošku těhu bacilů xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
monajs: tak jak to vypadá po UTZ? Byly folíky? A už jsi byla na OPU nebo tě to teprve čeká?

monajs
8. dub 2010

Ass, 11tt NÁDHERA 😀 Zítra jdu na OPU.Sliznice byla v úterý 7,3 - takže u mě nádhera.Vajuch asi 10-15 uvidíme zítra.Pak PGD a ve středu by mělo být ET.Tak těma bacilkama nešetři 😀

asmeena
9. dub 2010

Moni: nešetřím, a doufám, že toto už bude pro tebe poslední pokus, protože ty si to už na 10000000% zasloužíš. Jak dnes dopadla OPU?

rena31
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
monajs
10. dub 2010

Ahoj, máme zatím 13 vajíček - dnes volám, kolik se jich oplodnilo a pak uvidíme jak dopadne PGD

monajs
12. dub 2010

Jinak volali, že k oplodnění 12 a 11 se pěkně chytlo.Dnes šli chudinky na PGD a zítra budou volat, jak to dopadlo a kdy bude transfer.Jo a mám hyperstimulák 😠 ale žádná hrůza - piju co to dá a cpu se bílkovinama.Břicho jak balón ale nezhoršuje se to a ani nezvětšuje,tak snad dobrý..

asmeena
13. dub 2010

monajs: tak hyperstimulák nezávidím, ale vajušek máš teda požehnaně. To já nikdy tolik neměla.

monajs
13. dub 2010

Ahoj Ass, zatím se mi to nezhoršuje, tak zítra by měl proběhnout trransfer.Snad mi to nezatrhnou. 😠 Teď volali, že máme po PGD 6 embryjek OK.Je to sice jen polovina a bůh ví kolik bude zítra vhodných k transferu a snad zbudou i na zamrazení.Ale už ať je mám u sebe 😀

monajs
13. dub 2010

Ass, vyfot mi tvoje bříško 😀

asmeena
13. dub 2010

i jedno by moni bylo dobré, kdyby z něho bylo to vytoužené miminko. Už toho máš taky požehnaně za sebou a moc ti přeji aby si měla pořád tolik energie.
Břiško raději fotit nebudu, protože jsem jako vorvaň, ale né z těhotenství, ale z toho jak se pořád přecpávám. Když tak ti pak pošlu na email. Ale teď jsem se přežrala rizotem, tak jsem jak balón 😀

monajs
13. dub 2010

mňam mňam,včera jsem ho měla taky 😀 tak to pošli na mail 😀

asmeena
13. dub 2010

monajs: posláno, ale opravdu to ber s nadhledem. 😉

monajs
14. dub 2010

Verčo, to je krásný špíček 😀 a ten 12 tt taky 😀
Tak hlásím 2 prďolky a další 3 trošku slabší máme dokonce zamražené 😀 Akorát jsem musela na hematologii a musím si píchat pro jistotu Clexane na ředění krve - hnus - tlustší jehla a jak to štípe potvora 😝 ale když to pomůže 😀
Tak snad se nám to tentokrát podaří.A opravdu jsme platili jen léky a PGD a pobyt na pokoji.Takže 39+1+ léky cca 11= cca 50 tis. Ostatní nám dopláceli v Repromedě:to co hradí normálně pojišťovna+ICSI,takže náš nejlevněší pokus - dá se říct 😀