Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

linda81
18. říj 2011

@marti82 ahoj...ja zacinam 26.10.ET vyjde na zaciatok novembra...pre mna je to nove vsetko...uvidime...

sofia17
19. říj 2011

@silvinnka
ahojky citam ze uzivas dost liekov na podporu tehu, líši sa to tak veľmi podľa centra?
Ja som od 12.10. po ET a uzivam len utrogestan, no vcera (den kedy by som normalne dostala mrchu), som zacala mat bolesti a objavilo sa aj par kvapiek krvi. Dnes to pokracuje rovnako. Ta krv je taka akoby velmi zriedena s vodou svetluckoruzova a doteraz len par kvapiek .
Manzel sa ma snazi upokojovat, ze snad sa tam mimi len uhniezduje, ale mne sa to zda dost neskoro. Skor mi to pripada ze sa to nepodarilo, aj ked sa snazim mysliet pozitivne a stale mu hovorim drz sa tam, som tehu, som tehu....

marti82
19. říj 2011

@linda81 tak to verim. len sa drz - ak vsetko dobre pojde, tak ani nebudes mat nejake moc reakcie na vsetky tie lieky. ja som to vsetky tri razy zvladala dobre, okrem toho ze som ziapala na manzela 🙂

silvinnka
19. říj 2011

@sofia17 ahoj,neboj sa ,taketo ,,kvapky,, krvi su o.k a hlavne v case ked mas dostat menzes 🙂),vies mne konecne po tych potratoch a neuspesnych ivf. zistili,ze nemam kvalitne vajka,teraz zacinam ivf. s darcovskymi vajkami 🙂) prednison sa dava preventivne,pokial sa nezisti pricina potratov,genetika je o.k a niekedy ho predpisu len ako prevenciu aby si si embryjko nevypudila a anopiryn ,ten sluzi na zriedenie krvi pri hematolog. naleze a niekedy ho tiez naordinuju aby si mala prekrvenejsiu maternicu.... kolko bunkove embryjka Ti vkladali?mala si blastocystu-ty alebo bunkace? blastocysta sa uhniezduje do 48 hod. a bunkace 8-10-12.... niekedy az po 5-8 dni od vkladu 🙂

sofia17
19. říj 2011

@silvinnka
pokial viem tak blastocystu

silvinnka
19. říj 2011

@sofia17 urcite spinis preto,ze sa Ti roztahuje maternica a blasticka sa pekne uhniezdila 🙂)

sofia17
19. říj 2011

@silvinnka
dakujem za povzbudenie, na zachod chodim s velkymi obavami aby sa to nezhorsilo 😒 , a stale sa mu prihovaram ze nech sa tam poriadne drzi a hovorim si: som tehu, som tehu.

silvinnka
19. říj 2011

@sofia17 spravny pristup,drzim paste...ja zajtra budem vediet,kedy bude mat odber moja darkyna 🙂) bud v sobotu alebo v nedelu,som zvedava ....potom pojdu deticky na predlzenu kultivaciu a PGD 🙂 a sup do bruska

sofia17
20. říj 2011

@silvinnka
tak ja mam dnes čierny deň, ráno som začala normálne krvácať a bolesti úplne zmizli ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
Žiaľ je to asi signál, že sa to nepodarilo ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

silvinnka
20. říj 2011

@sofia to mi je luto,ale nadej umiera posledna,pokial velmi nekrvacas ,tak sa nestresuj.ja som pri kazdom tehotenstve spinila tyzden,stale....sice to vzdy dopadlo ako dopadlo,ale verim,ze u Teba je to zahniezdenim 😠 teraz hlavinu hore,sup k telke a povinne oddychuj .viem,ze sa to vravi lahko,ja osobne som neznasala taketo reci,ale inak Ti neviem pomoct a trosku Ta povzbudit 😒

sofia17
21. říj 2011

@silvinnka
dakujem, no to krvácanie bolo také normálne ako pri menzes, volala som dr. povedal že to nevyzerá dobre a zmenil mi lieky a dal este dalsie nove. Dnes uz je krvácanie ovela slabsie, no uz som sa viac menej vyrovnala s tym ze sa to nepodarilo.
Ale aj tak dakujem za povzbudenie.

silvinnka
21. říj 2011

@sofia17 tak ja by som mala mat vklad buduci tyzden v piatok,alebo v sobotu....sice mi to vychadza az na 23-24 DC,snad sa blasticky stihnu zahniezdit a nedostanem menzes 🙂

sofia17
22. říj 2011

@silvinnka
budem ti drzkat palce

clauda2010
23. říj 2011

neviete poradit , mam ist po ivf na pn??? dik

natalie77
5. bře 2013

Obnovuji téma....
PO 7.nepspěšném IUI jsem to vzala nějak už bez emocí....jen jsem koukala na ten bílý test a říkala si, proč zrovna já?
O miminko se snažíme čtvrtým rokem, mám za sebou operace dělohy, MA 3/2010 v 10.tt, potrat 8/2011 v 7.tt, poté operace dělohy po císařském řezu...
Nyní jsem po 1. IVF, opět neúspěšně, metoda ICSI, bylo zavedeno jedno embryo s prodlouženou kultivací....
Svět se mi nehroutí, ale je mi hrozně smutno...byla jsem v pohodě, přesvědčená, že to vyšlo. Měla jsem super optimistickou náladu, těšila se...a pak ta realita....no a teď mám strach z dalšího neúspěchu....už nejsem nejmladší...
Chci se zeptat, zda jste některá začala navštěvovat psychlologa a zda vám třeba pomohli....raději si zajdu s kámoškou na kávu a pokecám.....než se někomu cizímu svěřovat, ale zase nechci být jako balvan a lidi kolem sebe trápit tím, že jsem smutná..tak o tom přemýšlím..
Jen se bojím toho, že mi řekne univerzální nejdebilnější radu: Nemyslete na to a buďte ráda, že máte jedno dítě!!
Jako ano jsem moc ráda, že ho mám, ale prostě ta touha se nedá vymazat...takže obdivuju holky, kterým se nedaří a dítko nemají žádné...
No a nemyslet na to.....to se lehko radí, těžko po těch letech dělá....zkoušela jsem jógu, bylinky..
Máte nějakého osvědčeného psychlologa?

soniela
6. bře 2013

@natalie77 Ahoj, s psychologem ti bohužel neporadím, ale také jsem už uvažovala, že nějakýho navštívím. Mám za sebou 3x neúspěšné IVF a téměř 8 let snažení. Děťátko nemáme zatím žádné.
Taky jsem pořád smutná a myslím na to proč zrovna nám se nedaří. Ale nevěš hlavu a nepřestávejte bojovat. Taky se jen tak nevzdáme. Už jsme sice samoplátci, ale snad nějakou korunku našetříme a uvidíme, co bude dál. V pondělí jedu opět do CAR, ale tentokrát se jen domluvit na nějakých dodatečných vyšetřeních, tak už jsem zvědavá jak dopadneme... I když už žádné zázraky nečekám, utěšuji se tím, že jsem nehodila flintu do žita a pořád se děje něco, co by nás k tomu malinkému štěstí mohlo přiblížit.
Hlavu vzhůru a bojuj!!! Moc držím pěsti!!! 🙂

danalesa
2. pro 2014

Ahojte, predam 2 balenia Decapeptylu (v 1 baleni 7injekcii), nove, nepouzite, udrziavane v chladnicke. Expiracia 01/2015, cena - po preplateni zdrav. poistovnou, resp. dohodou. Ak mate zaujem, piste do spravy.

ujujuju
24. říj 2015

@soniela ahoj , čítala som tvoj príspevok, že sa vám dlho nepodarilo otehotnieť a teraz vidím, že čakáš, alebo už máš mimi, ako sa to nakoniec podarilo?? prepáč, že som zvedavá, ale potrebujem nádej