Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

monajs
18. pro 2008

Jéé Asmee,to budou ty paterčata 😀 Ale taky čučím,že to jde takhle kombinovat.Hm Hm to jsou věci.
Já vím,asi se budím proto,že v práci jsem v 7 hodin snídala.To bude ono. 😀
Holky,jdu papat,a potom frrr k holičce.
Zuzi,já myslím,že za tu kartu může určitě manžel. 😉 A neboj,taky se dočkáš.
Myslíte,že v sobotu na UT bude už něco vidět? aspoň piditečka? 😅

asmeena
18. pro 2008

monajs: může tam být něco vidět, ale také nemusí, potvrdí ti to hlavně z krve.
Ale jestli máš na těhu testu // tak je to jasné. 😵 .
Tý jo dejte pokoj s paterčatama. To by musela být 100% redukce. Pět bych jich nezvládla. Jo a taky jsem se ptala doktora na to embryjko s cystama a říkal, že to jsou dutinky, které nemusí mít vliv na vývoj.

asmeena
18. pro 2008

Jak jsem psala o tom kloboučku co se dává při IUI, tak jsem čučela, když jsem si to vytahovala, protože mi tam místo toho kloboučku dali tampónek (takový vatový), tak nevím jestli to spíš nenasálo ty spermie a ty jestli tam náhodou nezůstaly a já to teď vyhodila do koše. Tak nevím. Zeptám se v neděli doktora, jestli už kloboučky nedávají. 😒

zuzka11
18. pro 2008

Asmee - já měla 3x IUI a nikdy i nic takovýho nedávali!!!Vždycky to byl nějaký katetr, kterým tam zavedli sperijky a pak jsem šla dom, a nikdy ze mě nic netelko!!!A to prý mi tam toho špupli hodně 😀

Manža je v tom s kartou nevinně, stejně mi tu musí nechat tu svojí, protože dárky kupuju já 😀

Dneska jsem se pochlapila, ale těch lidí!!!!!!A zítra musím znovu, už jsem to prostě nepobrala - babička totiž chce varnou konvici, nějakou lehkou, děda čaj se zabudouvaným sítkem, aby se tam louhoval.... auž tyhlke dvě věci jsou tak neskladný!!!Když připočtete 2 role balicích papírů, potraviny, tak jsem měla ruce jako opice.....a vlastně ještě Lonely Planet Austrálie - pro švagrovku 😉

Mony - kolikátý týden budeš?Tak za zač.6tt už je vidět dutinka a koncem 6, zač.7 - jak u koho srdíčko🙂))

Těšíme se na zprávy - kolik jich tam vlastně máš 😀

Asmee - paterčata by byly maso!!!!Dneska jsem v metru viděla holku s kočárkem pro trojčata a dost jsem ji i je litovala - ona se nemohla do žádnýho metra dostat - strašně narváno a ty děti měly v kočárku strašně málo prostoru, i z boku i před sebou, ti zadní spadlé čepičky, takže nic neviděli......No říkala jsem si, jak dlouho jim ten kočárek vydrží???

asmeena
18. pro 2008

No to je mi jasné, že kdyby byla trojčata, tak se z bytu nedostanu dřív než přijde manžel (takže až kolem druhé hodiny odpoledne). Já bych se tady ani se třema nevymotala na úzké chodbě v paneláku a do výtahu bych je taky asi těžko ve třech sedačkách narvala a do ruk tři děti nepobereš,že? Jo dvojčata, to je lepší,ale taky masakr. Obdivuju ty maminky, které to všechno zvládají a pomáhá jim maximálně manžel. Já mám tchýni na prd, tak tam s pomocí nepočítám,ani bych nechtěla, protože nechci být za nic vděčná a mamku a svou rodinu mám 120km od Ostravy. Takže se pak bude manžel činit. K tomu náše potřeštěná pudlice, no to bude.

Zuzi: ty jsi dnes s těma dárkama zatočila, jsi šikulka. Co to je čaj se zabudovaným sítkem? To slyším poprvé. A Zuzi jak vycházejí cenově oblečky a výbavička (kočárky, postýlky,matrace....) pro miminko v Německu? Je to levnější? Třeba v Anglii a Americe je to výhodnější než u nás. Brácha teď dováží z Anglie autosedačky prý za nějakou dobrou cenu (nevím neviděla jsem je, ani nevím za kolik),a už jich dost prodal.

zuzka11
18. pro 2008

Jsem blbka, samozřejmě jsem myslela konvici na čaj se zabudovaným nerezovým sítkem 😝 Sorry 🙂

Oblečky tu určítě vychází levněji, ael já to nesleduju, kamarádka, co má malé mimi je nadšená z ebay.de, tam se toho dá nakoupit strašně moc a levně....já tam nakupuju pro nás oblečení 😀

Asi jsem divná, ale mimi věci nesleduju, to až v těhu a tak po 12tt.......

My v Praze bydlíme sice v rozlehlém domě - teda má velkou chdobu, ale taky v prvním patře bez výtahu, takže by to bylo buď nechávat kočárek dole v kočárkárně a nosit děti na rukou, nebo nevím.....ten trojkočár by nám zabral celou předsíň 😀

A s pomocí taky nepočítám - moje mamka vůbec a tchýně by pomáhala, je super, ale v Břeclavi......takže smůlička....

Holky - Asmee, Mony, co vy jste profesí??? Kdyžtak písněte na IP, ať to neví všichni🙂)

Ywuš - jak se máš ty???Jak rostou embryjka???

zuzka11
18. pro 2008

Ještě k těm nákupům v Německu - první rok se mě ptaly všechny kamarádky, jak se tu nakupuje a já tvrdila, že v Praze líp...teď už jsem se zorientovala a tvrdím, že líp tady🙂))Ale člověk prostě musí vědět kam na to...třeba loni jsem si ve slevách koupila jenom hrnce do kuchyně a jinak nic, a někdo tvrdí, že si nakoupil celou garderobu...takže buď se neumím koukat, nebo je moje číslo nejběžnější a hned vyprodané.......nevím.....

Asmee, jak sis zvykla ty na Ostravu???A kamarádky??? Chybí ti, nebo máš super kolektiv v práci???

Mony - ty jsi zůstala ve svém rodném městě, nebos taky šla za manželem??? 😀

asmeena
18. pro 2008

No já jsem studovala zdravotně sociální fakultu, takže jsem měla spoustu kamarádek v Ostravě, ale byly to holky ze všech koutů republiky, takže se po studiích zase rozprchli a ze školy mám jen jednu kamáradku, kterou jsem k nám taky dostala do práce. Já dělám v pojišťovně na zákonném pojištění - vyplácíme renty lidem, kteří mají trvalé následky po úrazech, které se jim stali v práci nebo mají choroby z povolání - je to docela super práce, baví mě, ale poslední dobou se u nás v práci mění strašně moc lidi - holky nám odchází totiž na mateřské a tak pořád jenom zaučujeme (a né každému ta práce sedne a je to samé počítání, daně, účetnictví, papírování) - někdy je to na bednu. Nejhorší jsou protivní klienti, kteří nadávají po telefonu nebo jsou dokonce schopní přijet až z Mostu, aby se nás zeptali, proč jsem jim ještě nezaplatili (a pak z toho vyjde, že je nemáme platit my, ale jejich zaměstnavatel-no hrůza).
Můj manžel taky hodně objednává z ebay, ale anglického nebo amerického. Spousta věcí se dá koupit levněji a hlavně nemusíme lítat po obchodech. 😎
Zuzi: a kolik ty máš roků? A jak se vlastně dlouho snažíte o miminko? (jestli to není tajné a jestli jsi to tady už náhodou nepsala?)

asmeena
18. pro 2008

Holky, musím vám napsat dobrou srandu. Jak jsem vám psala, že u IUI dávají klobouček a mně dali jen tampónek, tak jsem to psala ještě do diskuze, kam chodí holky z Fertimedu v Olomouci a jedna psala, že jí dávají i klobouček a tampónek. Raději jsem šla ještě znovu na záchod, abych omrkla situaci a normálně jsem ještě další šňůrku nahmatala. Silným tahem se mi povedlo vytáhnout další překvapení - klobouček. To by byla prča, kdybych v neděli přijela na KET a když by mi zaváděli embryja, tak by tam měli jako překážku klobouček. To by byl trapas jak hrom. 😀

zuzka11
18. pro 2008

Teda já valím oči - klobouček, tamponek-jupí, už vím, na co to mám svést, že to nevyšlo!!! jasně, nedali mi klobouček a tamponek 😀

Asmee, v září mi bylo 28 a snažíme se přes 2 roky, teda v září to byly 2.......a ty???

asmeena
18. pro 2008

Já budu mít v únoru 29 a v dubnu to budou 3 roky co se snažíme. 😉 A kam si dáváš životopisy, do jaké práce?

zuzka11
18. pro 2008

Psala jsem do Prahy, do nemocnice, ale to by nebyl vysněný job.....ještě koukám na farma firmy, ale tam jsem zatím nic nenašla...zatím to nehrotím, vždyť já můžu nastoupit až od září....ale bylo by fajn něco mít.....

Asmee kdy tě čeká transfer?? Sobota???

asmeena
18. pro 2008

Jdu v neděli a embryjka budou rozmrazovat, až v neděli, protože prý můžu onemocnět a pak bych o ně mohla přijít, kdyby je rozmrazili dříve. Rozmrazení trvá kolem půl hodiny.

sylvia21
18. pro 2008

ahoj asmeena, ja sa tiez obavam, ze ochoriem ked bude treba vlozit embryjka, ak teda bude ake. Pocula som, ze na februar a marec sa posuva chripkova epidemia, tak som teraz v takom rozpolozeni, ze sa rozhodujem, ci stimulku neposunieme.

sylvia21
18. pro 2008

ale teba to uz caka teraz, to mas super.

asmeena
18. pro 2008

sylvi: ale můžu říct,že u nás je už teď spousta lidí,kteří mají rýmu a kašel.Tak doufám,že nepodlehnu taky.Ale já si myslím, že když půjdeš na stimulaci a pak onemocníš, že jsou schopní ti ta embryjka zamrazit. To se tak dělá i když má někdo hyperstimulák.
Ještě ses s doktorem přesně na termínu nedomlouvala?

sylvia21
18. pro 2008

aj u nas je teraz vela chorych v okoli. Davaj si na seba pozor, daj si viacej vitaminkov a troska viac sa chran, vynechavaj miesta, ktore su uzavrete a malo sa vetraju a hlavne sa chran pred davom ludi 😉
Ja mam este pred sebou dalsie vysetrenia. Povodne som dohodnuta na koniec januara najskor, zaciatok februara. Tak uvidime ako to bude. Ziadost uz mame schvalenu, to je v poho, ale prisli do toho dalsie pozitivne vysetrenia a este predpokladam, ze pridu, takze sa musim troska zase poliecit.

asmeena
18. pro 2008

Díky, budu si dávat pozor.
Doktorka mi řekla, že by se teď vitamíny neměly přehánět, protože některé nemusí těhotenství prospívat. Jím jenom babyplan a užívám ty kapičky Femigard.
Tak snad bude všechno v pohodě a ty už budeš mít stimulaci i transfer za sebou.

sylvia21
18. pro 2008

Ved papaj ovocie a zeleninku, rym nemozes nic pokazit. Uvisime ako to bude s tou mojou stimulkou, troska sa obavam, co to teraz bude, lebo sa vyskytlo toho zase nejako vela, co moze ovplyvnit celkovy uspech, ale snad to vyjde, ved preto to robime, aby sme boli uspesni 😉

asmeena
18. pro 2008

Přesně tak, chce to hodně pozitivního myšlení, které je občas obtížné provozovat.
Dřív jsem nejedla skoro vůbec ovoce (jenom zeleninu), ale teď se snažím. Manžel mi vždycky oloupe pomeranče (nesnáším loupání citrusů - hned mě štípou ruce) a pak se nacpávám.

sylvia21
18. pro 2008

si alergicka na cistrusy, teda na to cim ich striekaju , aby vydrzali?

asmeena
18. pro 2008

No já mívám problémy s ekzémem, a při stresu se to zhorší, a také když myju často nádobí a loupu citrusy a myju ryby - tak možná nějakou alergii mám, ale jen na prstech a dlaních. Dostávala jsem krémy s kortikoidy, ale to si teď nemůžu mazat pokud budu těhotná.

sylvia21
18. pro 2008

asmi - tak potom sa skor zameraj na tunajsie ovocie. Asi by to bolo teraz pre teba lepsie.

asmeena
18. pro 2008

Jinak problém nemám, jenom když to loupu, a miluju mandarinky a taky pomelo.

sylvia21
18. pro 2008

ako by ekzem mohol ovplyvnit ambryjko, este som sa k takymto informaciam nedostala.

tanyja
18. pro 2008

aho sylvi, kde zase pobehuješ??????????,, 😀

asmeena
18. pro 2008

ekzém asi né, ale ten krém co obsahuje kortikoidy. Kortikoidy by ho mohli asi ovlivnit, nerada aby se mi narodila třeba postižené dítě. ☹

sylvia21
18. pro 2008

AHoj tanyja 😀 😀 troska som sa sem zatulala. Oslovila ma tema , co spominala asmeenka.

takze korttikoidy...hmmm. Co to kortikoidy vlasstne su ? Ono vsetky lieky kotre sa uzivaju su nepriaznive, to je jasne.

tanyja
18. pro 2008

no ja lieky nemusím , dokonca aj ked ma hlava bolí radšej idem do posteli ako by som mala zjesť tabletku, no a tak som aj dopadla na akcii v tatrách .......... s migrénou a bez tableetky, neodporúčam nikomu

sylvia21
18. pro 2008

mna nikdy hlava nebolievala, pokial som nezacala pracovat v skolstve, ten obrosky hluk , co je v skole permanentne mi dokazal, ze i mna moze boliet hlava. Niekedy mi to uz bez tabletky neprejde. Aj ked i ja sa snazim radsej bez, ked sa da.