Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

tanyja
18. pro 2008

no a mňa hlava nezvykne bolievať, len niekedy keď idem dlhšie autom, ale ani to nieje pravidlo , proste náhoda , to zato nenosím tabletky so sebou, ale už som sa poučila

sylvia21
18. pro 2008

asmee - odisla si?

monajs
19. pro 2008

Ahoj holky,
tak jsem tady.Byla jsem v práci popřát hezké vánoce 🙂
Ptali jste se na věk- tak je mi 33 a o mimi se snažíme asi 4 roky.Pracuju jako vstupní kontrolorka ve firmě kde dodáváme pro automobil.průmysl.Hodně papírování,ale to já mám ráda.
Do Brna k doktorce budeme volat až zítra,tak počítám,že UT budde v pondělí nebo úterý.Kolikátý su týden?No 1.12.jsme byli na OPU a 6.12.na ET.Ale ta piditečka by tam mohla být vidět. 🙂 Já to chcu vidět... 😀

Asmee,teda to mohla být sranda,kdybys nenašla ten klobouček 😀 😀 To by se páni dr. asi divili 😉

asmeena
19. pro 2008

monajs: tak to máš asi super práci, takové papírování mám taky ráda. A to je ta práce na kterou tě teď převedli? Myslím, že si něco takového předtím psala,že?
Tak možná piditečka bude, a to pak bude pidi-maxi dáreček pod stromeček.

Sylvi: já jsem opravdu včera hnusně, sprostě při naší konverzaci zavřela noťas a šla koukat na telku. Promiň.

Včera mi přišel lístek, že mám na poště balíček (objednávala jsem manželovi numismatickou lupu), tak dnes hned ráno letím na poštu celá radostná, že mám další dáreček, že to stihli poslat do vánoc a když to otevřu, tak tam byla úplně jiná horší lupa než jsem já objednala. Tak jsem hned volala do Zlína (do té prodejny), tak se mi omlouvali, že to hned pošlou. Snad to stihnou do Vánoc, jinak mě z toho už omyjou. No a já mám zase starost navíc, protože musím tu špatnou ještě dnes poslat zpět. A tady je tak hnusné počasí - padá sníh s deštěm a je tam hnusně mokro a kluzko. 😒

asmeena
19. pro 2008

Musím dnes trošku pouklízet, ale letos to teda moc řešit nebudu, trošku to tady jenom pošmrdlím hadrou a vysaju a konec. Zítra musím nazdobit stromek, protože jestli bude v neděli transfer, tak pak tady kolem stromku skákat nebudu.
Jaký máte holky stromeček? Živý nebo umělý? My jsme první tři roky kupovali živé stromečky, ale abychom měli krásný, tak to stálo spoustu peněz a tak už teď máme krásný vysoký umělý. Hlavně, že neopadává a nemusí se podním pořád vysávat.
Jdu si udělat oběd. Musím dodržovat správnou životosprávu (dnes mám kuřecí masíčko a k tomu udělám dušenou mrkev a brambor)- zatím pápá.

asmeena
19. pro 2008

Holky nehrajete někdy na netu slovní fotbal? Bychom mohly zahrát. 😀

monajs
19. pro 2008

Ahoj Asmee,dobrou chuť.
To jsou ale darebáci s tou lupou. 😠
Stromeček máme umělý a jen 150 cm vysoký,ale úplně nám stačí.A vánoční úklid,však uklízím pořád,takže jen tak lehce a stejně bude teď uklízet manžel. 😀
Tady taky sněží s deštěm a je hnusně... 😖
a jek se ten fotbálek hraje?

monajs
19. pro 2008

Holky ahoj, asi se ozvu až v pondělí.teď se nedostanu na net.Tak papa a opatrně s úklidem.

asmeena
19. pro 2008

ten fotbálek se dá hrát přes seznam.cz a tvoříš s písmenek slova a hraješ to proti někomu.
Monajs pěkný víkend a pak dej vědět, kdy jedeš na ten UTZ a krev. Držím pěstičky. 🙂

miky123
19. pro 2008

Ahojte,já jsem byla ve středu na opu ,a v pondělí jdu na transfer.Jak to tady pročítam tak už se bojim jestli se mi zadaří.na pondělí se už z jedné strany těším a na druhou se bojím jestli se to povede,no hruza 🙄
asme :tak se dívám že jsme ze stejného města 😉

asmeena
19. pro 2008

miky: a kam chodíš do caru? Já jezdím do Fertimedu do Olomouce. 😉
Ty si taky z Ostravy?

miky123
19. pro 2008

asme:ja chodím do gyncentra ov.,už dlouho my jsme zvolili OV proto že olomouc je moc daleko.Za tu dobu co tam chodím sem u třetího Dr.a ti dva se starali moc dobře a ten toho třetího bych nejraději vyškrkla od tama 😖

miky123
19. pro 2008

a jo sem z okr.Ostrava

asmeena
19. pro 2008

okr. Ostrava, takže né přímo z Ostravy?
Já jsem na Gyncentrum slyšela jenom samá negativa, tak jsem rovnou volila Olomouc, mají pobočku v Polance, ale tam nejezdím, protože nejsem spokojená s jedním Dr.,který tam bývá.

miky123
19. pro 2008

asme:mužeš napsat s kterym Dr.,on tam totiž ten jeden z těch dobrých 2 co jsem psala ,mi tam utek a je to Dr.Jaroš.Pro mně udělal více než musel ,jako doktor pro kterého jsem byla cizí ,neznámá pacientka,jinak bydlím kousek za Polankou.

asmeena
19. pro 2008

S Dr. Jarošem nemám zkušenost, ale holky co jezdí do Polanky si ho docela chválí (on tam ordinuje jenom dopoledne) a odpoledne moje noční můra Dr. Holub - když jsem se rozhodla, že půjdu na IVF, tak mi řekl, že to u mě nemá význam, že stejně nikdy miminko mít nebudeme (přitom žádný velký problém nemám) a že stejně nic nenastimuluju a jestli nastimuluju, tak ta stimulace bude dlouho trvat. Šílený negativista, což mi hodně pohnulo se psychikou. Nakonec jsem u 1.IVF stimulovala 8 dní a měla jsem 7 vajíček a z toho použitelné 3 - jenže se bohužel nezadařilo. Teď u 2.IVF se taky nezadařilo,ale mám ještě zmrzlinky, na které jdu v neděli.

zuzka11
19. pro 2008

Moc vás zdravím holky!!!

Asmee - proboha, co je to za lékaře, který ti řekně, že nikdy mít dítě nebudeš????

Koukám, že tu máme nové návštěvnice 😀 - ahoooj!

Mony - dělalas dneska test? A zitra voláš????Jsem strašně zvědavá, jestli bude 1 nebo 2 mončátka 😀

Ad já - všechno blbě - kdo má blbou náladu, ať nečte 😉

Včera jsem se "pohádala", i když ne na ostří nože, ale přece jen, s manželem - jak jinak, kvůli dárkům - já to obíhám jako blázen a on na poslední hcíli vymyslí dárek, který je pro oba jeho rodiče - já ho mám sehnat, přitom pro jeho mamku už dárek mám a dal hodně práce.....
Dneska jsem byla s kamarádkou, které nepřišel dírek poštou - předala mi klíče, jestlo bych jí ho nevyzvedla příští týden a přitom si její 1 letý Adámek "nabil hubu" - vzal to z křesla po hlavě a o své nové zuby si rozrazil ret - takže řevu a krve hodně.....

A co mě dorazilo - v úterý jsem odpovídala na inzetát na práci, a psala jsem jasně že nástup od 1.9.2009 - tak mi odpověděli, že mě berou, ale od 1.1.09 - tak a babo raď ☹

asmeena
19. pro 2008

Zuzi: z manžela si nic nedělej a zbytečně se před svátkama nehádejte, dejte si dneska svařáček a udělejte si pohodičku. Oni to chlapi s dárkama moc neřeší a když už se jím podaří něco vymyslet, tak to stojí buď za hovínko, nebo je to nezrealizovatelné a jak vidím, tak tvůj manžel začíná řešit dárky opravdu na poslední chvíli. A to ten dárek nemůže koupit sám? A když budete mít pro rodiče společný dárek, tak dáš ještě ten jeden mamce a taťkovi k tomu přikoupíte taky něco malého. Nebo kupte společný a to co máš pro mamku, jí nechte na narozeniny.
A s tou prací si nelámej hlavu. Ty si zdravotní sestřička, když sis hledala práci v nemocnici? (protože pokud ano, tak sestřičky berou pořád-je to nedostatkové zboží).
Nenech si tím vším kazit náladu. Teď se soustřeď na to, že půjdeš v lednu na KET a stejně už pak do žádné práce nenastoupíš, protože budeš těhotná. 😀

zuzka11
19. pro 2008

Díky Asmee, možná je to tím, že já jsem teď nějaká přecitlivělá......my se ani nepohádali, jenom mě strašně naštval 😀

A s prací je to tak, že právě já mám ty nabídky dost omezené a tohle byla jedna ze dvou nemocnic, kam jsem chtela posílat CV.....sestřičky hledájí všude, máš pravdu, ty jsou nedostatkové zboží, já blbka dtudovala dál, jsem MUDr. a dostat místo je sakra těžké......

V neděli na tebe budu strašně moc myslet!!!!!

miky123
19. pro 2008

asme:a ty jsi měla jaké léky na stimulaci u 1 a 2 IVF.,vy to v Olomouci máte zase o to lepší že májí vice dní otevřeno 😉 .U nás v centru mají třeba ted poslední den otevřeno a to je pondělí a pak až 4.1 a to je pro čekatelku 😲 ,hroooozně dlouhá doba 🙄

asmeena
19. pro 2008

Zuzi: a co teď děláš v Německu za práci? Tam nemůžeš dělat MUDru? A čeho jsi doktorka?
No já ani nevím jak mají ve Fertimedu otevřeno přes svátky. Já jdu v neděli na KET a pak budu mít stejně kontrolu až po novém roce, takže by mi ani nevadilo, kdyby měli volno. Ale je pravda, že tam jinak přes jiné svátky během roku mají otevřeno a fungují celých 7 dní v týdnu.
A já jsem u 1.IVF stimulovala fostimonem a merionalem (bylo to šíleně bolestivé do zadku) a u 2.IVF jsem měla puregon pen a protože jsem měla jeden folikul ohodně vyrostlí dopředu než ostatních 6, tak mi dali na tři dny cetrotid.

zuzka11
19. pro 2008

Asmee bohužel v Bavorsku jako lékař pracovat nesmím, takže na pytel.......nikdy jsem si nemyslela, jak mi bude práce chybět.......A čeho? ten nejlepší obor 😉

Jinak Gennet, kam chodím já, má taky do úterka a pak zavřeno.....

asmeena
19. pro 2008

Fertimed má taky do úterka, ale nevím kdy pak otvírají, to zjistím v neděli. Já se vždycky chystám, že se doktora zeptám na spoustu věcí a pak na všechno zapomenu.

Nejlepší obor je pediatrie. 😝

zuzka11
20. pro 2008

Ahoooj, holky!

Tak se těším co Monča, jestli uvidí piditečky/u? 😀

A Asmee už je stejně těhotná, ale zítra to pojistí 😀

Holky, úklízím a nic veselého až na večerní "party" s Peťovým klubem fotbalistů ,ě nic nečeká, on jde konrčně kupovat dárky 😀 A to jsem zjistila, že je průměr, od kamarádky z kancelíře muž dárky nekupuje, odůvodnil to tím, že manželku sponzoruje celý rok 😠

Asmee, tak druhý nejlepší 😉

miky123
20. pro 2008

Hojte děvčata,
navařeno,kluci baští u počítače volno tak honem toho využít 😵
zuzi: a ty už máš taky mimiše u sebe?
tak já bych typovala ten obor na porodnictví-gynekologie 😕

zuzka11
20. pro 2008

Miky těsně vedle, já jsem po nepodařeném 2.IVF a čekám v lednu na KET......

Uhodlas, ale budu tu inkognito, jo? 😀

Miky a ty píšeš - kluci? Kolik jich doma máš? 😕

asmeena
20. pro 2008

Já jsem si to taky zuzi říkala s tím tvým profesním zaměřením, ale to by bylo moc jednoduché. 😝
Dnes jsem celý den uklízela, už mám i vánoční stromeček (tak jsem si ho teď i pro relax rozsvítila). Mám tu čisťoučko, peřinky převlečené a voňavé. Ještě uvažuju, že vykoupu psa, protože s náma spí v posteli, tak aby nám to hned všechno nezašpinila. No a od zítra bude jenom válečka u televize.¨
Manžel mi dnes hodně pomáhal, jsem koukala, že se sám od sebe pustil do přivrtání věšáčku na můj župan a sám začal čistit lustry a umyl nádobí.Aspoň už může přijít Ježíšek, do takového krásného bytečku.¨
Zítra se vám možná ozvu přes internet v mobilu, až se budu nudit na pokoji po KETu. Jsem zvědavá co se rozmrazí, když mi to řeknou až zítra.

zuzka11
20. pro 2008

Asmee moc na tebe budu zítra myslet, hlavně ať jsou ty správné!!!!!

A úklid ti závidím, já zmákla jenom kuchyň, zítra chci taky povléct peřiny.........

Holky, dneska jsem se musela smát - Péťa vyrazil na dárky až ve 4....a má koupit jenom pro svého taťku a pro mě...od té doby jsem už měla 4 telefonáty, ohledně velikostí, barev... 😀 Tak jsem zvědavá, co přinese. A za chvíli míříme na akci.

asmeena
20. pro 2008

No a já zase poslala manžu do Intersparu, koupit pár věcí, napsala jsem mu detailně na lísteček šunka kuřecí (která tak stojí do 15,-Kč za 10dkg) a on přinesl vepřovou šunku dušenou (18,-Kč). To je prostě na zabití. Ale donesl krásně vykuchaného i z kůže stáhnutého kapra, tak jsem to jen naporcovala a dala na mrazák.

asmeena
20. pro 2008

a jak jste se zuzi domluvili s manželem na tom společném dárku pro jeho rodiče? Prosadil si ho? Nebo jenom dokupujete taťkovi (možná to už má nakoupené a už půjdete na tu akci)